Zobacz posty bez odpowiedzi | Zobacz aktywne tematy Obecny czas: 23 Lis 2017, 05:33Odpowiedz  [ 6 posty(ów) ] 
 Haarp 
Autor Wiadomość
Awatar użytkownika

Rejestracja: 15 Cze 2007, 12:02
Posty: 992
Miejscowość: Sławno
Post Haarp
Czas zrozumieć HAARP!

Już od dłuższego czasu, z niedowierzaniem czytam komentarze na przeróżnych portalach, w których niewiara, czy też wręcz negacja, miesza się z cynicznym wyśmiewaniem (jak zwykle w takich sytuacjach) naszej podejrzliwości względem technologii militarnej – HAARP.

Z niedowierzaniem, ponieważ tylko kompletnie niedoinformowany człowiek może przeczyć jego istnieniu i opisywanym możliwościom, w sytuacji kiedy istnieje oficjalna strona programu HAARP oraz kiedy filmy z nagranymi wypowiedziami głównych przedstawicieli tego programu, nota bene potwierdzających większość opisywanych na tych portalach faktów, są powszechnie dostępne.

Nawet w Wikipedii można odnaleźć, ostrożny co prawda, zapis na temat programu HARRP, lecz już w tym zapisie można wyczytać logiczne sprzeczności, jak np. że przedmiotem badań programu jest “Zrozumienie, symulowanie i kontrola procesów zachodzących w jonosferze, które mogą mieć wpływ na działanie systemów komunikacji i nadzoru elektronicznego”, kiedy zaraz potem czytamy, iż “W 2005 naukowcy pracujący w HAARP opublikowali informację o wytworzeniu sztucznej zorzy polarnej za pomocą silnych, zogniskowanych fal radiowych wysokiej częstotliwości..
Image

Co wywoływanie zorzy polarnej przy użyciu potężnych energii ma wspólnego z badaniem wpływu jonosfery na urządzenia elektroniczne?

Wikipedia podaje przy tym, że badania są jawne, powołując się na publikacje pracujących tam naukowców. Nie podaje jednak, iż duża część programu jest objęta ścisłą tajemnicą i że nikt postronny (dziennikarze, naukowcy, itp.) nie może wejść na teren ośrodka, ani się do niego nawet zbliżyć.

HAARP jest niby programem cywilnym, sponsorowanym jednak i nadzorowanym przez marynarkę wojenną i siły powietrzne USA. HAARP omija w ten sposób wszelkie umowy międzynarodowe, dotyczące kontroli zbrojeń oraz kontroli rozwoju nowych (zakazanych) technologii militarnych. Od kiedy to jednak Armia USA sponsoruje czysto cywilne projekty badawcze?

W zamieszczonym na naszym portalu filmie “Dziury w niebie…” wypowiadają się, między innymi także przedstawiciele programu HAARP. Jak zwykle są oni w miarę dobrze wyszkoleni. Używają ogólnych określeń, w gruncie rzeczy potwierdzających niesamowite moce tej instalacji, zapewniając przy tym że ani ziemia, ani też atmosfera nie są zagrożone. Proszę jednak uważnie obejrzeć ten film. Fakty w nim zawarte pokazują jednoznacznie, iż nie jest to niewinna zabawka naukowców.
Image
Już tylko powołując się na oficjalne wypowiedzi tych przedstawicieli, natychmiast nasuwają się podstawowe pytania:

Jak można bezkarnie i niewinnie wysyłać gigawatowe energie w górne warstwy atmosfery, tworzące gigantyczne (wielokilometrowe) bąble jonosferyczne, tworzące soczewki optyczne, wywołując przy tym tak samo gigantyczne zjawiska meteorologiczne? Jak można bezkarnie i niewinnie używać atmosfery do odbijania fal o potężnej mocy, w kierunku ziemi, nie szkodzac przy tym atmosferze ani tez ziemi, wraz z całym życiem na niej?

W ww. filmie, specjalista od odwiertów naftowych tłumaczy w prosty sposób, iż właśnie tak można wywołać gigantyczne trzęsienie ziemi. Specjalista ten używa tylko kilkuwatowego urządzenia do wytworzenia drobnych drgań ziemi (mikrowstrząsów), które dochodzą do setek metrów w jej głąb. Wszystko to po to, aby na zasadzie zwrotnego odbicia fal, zbadać jej strukturę i ocenić, czy może się tam znajdować złoże ropy naftowej (odpowiednik sonaru). Co może zatem zdziałać wysłanie w podobny sposób fal o mocy kilku gigawatów w głąb ziemi? Tam mówimy o mikrowstrząsach, lecz w tym wypadku o potężnych trzęsieniach!

Odpowiedź jest tak samo prosta jak proste było pytanie: takich rzeczy nie można robić bez straszliwych wręcz skutków – zamierzonych czy też ubocznych. Nawet gdyby ten program nie realizował celów militarnych, co biorąc wszystkie fakty pod uwagę jest po prostu niemożliwe, to tylko opisywane przez przedstawicieli tego programu testy, są już niebezpieczne dla naszej atmosfery oraz naszego zdrowia i życia.

Po tym wszystkim co się ostatnio wydarzyło (afera związana z nielegalną inwazją na Irak, afera z pandemią, czy też afera dot. globalnego ocieplenia), tylko bardzo naiwny człowiek może jeszcze uwierzyć, iż tego typu projekt, który jest sponsorowany przez armię USA, jest jednocześnie niewinnym projektem badawczym.

Niestety, ale prawda jest dużo gorsza. Instalacja HAARP ma o wiele większy i o wiele bardziej przerażający potencjał, który został pokrótce tylko opisany w poniższym artykule, opracowanym przez pana Adriana Dudkiewicza.

Większość z was już dość dobrze się orientuje, jak wielkie znaczenie i szerokie zastosowanie ma możliwość operowania wszelkiego typu falami elektromagnetycznymi.

Falami akustycznymi burzy się domy. Policja amerykańska rok temu otrzymała broń elektromagnetyczną do rozbijania demonstrujących tłumów (wywoływanie silnego bólu, bez uszkadzania witalnych organów). Falami można niszczyć urządzenia elektroniczne. Wszyscy chyba znamy przykład niszczenia płyt kompaktowych, w przypadku znajdowania się blisko transformatorowni. Falami można też wpływać na pracę mózgu, co jest przedmiotem wieloletnich badań wielu instytutów naukowych na świecie i zostało całkiem nieźle udokumentowane. W ww. filmie, przedstawiciele tego programu sami przyznają, iż poprzez HAARP można sterować nawet interkontynentalnymi prądami powietrznymi. Całkiem niedawno administracja Obamy przyznała, iż geoinżynieria, czyli modyfikacja pogody na globalną skalę, jest możliwa (czytaj: w użyciu). Przy jej stosowaniu nie mogą się oni obejść bez wspomagania technologią HAARP.

Istnieją poważne przesłanki ku temu aby podejrzewać iż HAARP został już użyty w celach militarnych oraz geoinżynieryjnych. Nie ma też podstawy wątpić, iż będzie jeszcze nie raz używany. To nie chodzi tutaj o to żeby się bać tej broni. Powinniśmy jednak wiedzieć jakiego typu jest to broń, jak ona działa i jak rozpoznawać jej działanie. Dzięki temu będziemy mogli możliwie jak najlepiej się przed nim chronić, kiedy zajdzie taka potrzeba.

Jak na razie powinniśmy uświadomić sobie, iż powstała straszliwa broń , na miarę XXI wieku, której władze USA nie wahają się użyć, tak jak niegdyś nie wahali się zrzucić bomb atomowych na Hiroszimę i Nagasaki, uśmiercając setki tysięcy ludzi. Tak, jak nie wahali się spreparować dowody, na podstawie których zaatakowali Irak i uśmiercili, jak do teraz ponad milion Irakijczyków.

Nie wiem, czy protestami coś tu wskóramy. Mocno w to wątpię, choć nie należy rezygnować. Nie znaczy to, że mamy pozostawać w niewiedzy. Mamy prawo wiedzieć i mamy prawo chronić tak siebie, jak i naszych najbliższych.

Na koniec pragnę przypomnieć wszystkim wątpiącym, iż przed zrzuceniem bomby atomowej na Hiroszimę i Nagasaki, żadne społeczeństwo nie przejmowało się jej potencjalnym istnieniem, ani tez jej straszliwa mocą. Dopiero kilka lat później, kiedy to rozpętano kampanię straszącą ludzi możliwością ataku nuklearnego strony przeciwnej, wszyscy masowo zaczęli o niej mówić i się jej bać.

Zwróćcie proszę uwagę, jak irracjonalne jest to postępowanie. Broń nuklearna istniała już wiele lat i NIKT się tym nie przejmował! Reakcja społeczeństw na świecie nastąpiła dopiero wtedy, kiedy media zajęły się tym tematem. Czy teraz postąpimy podobnie? Czy to prawda, czy też media panują nad naszymi umysłami i emocjami? Kiedy nauczymy się niezależnie myśleć?

Autorstwo i źródło: Globalna Świadomość


----------------------------
W związku z powyższym pojawia się pytanie: czy ostatnie trzęsienie ziemi na Haiti, jak również inne kataklizmy i anomalie nie są min. wynikiem prób tego urządzenia?


31 Sty 2010, 19:39
Profil
Awatar użytkownika

Rejestracja: 09 Sie 2011, 13:38
Posty: 2068
Miejscowość: UK
Post Re: Haarp
Tajemnicze dźwięki z nieba. Są słyszalne na całym świecie!

Od kilku tygodni, w różnych częściach świata, można usłyszeć tajemnicze dźwięki. Nikt nie potrafi precyzyjnie określić ich pochodzenia, a w próbach określenia ich rodowodu prześcigają się internauci. W sieci roi się od przeróżnych teorii - oprócz brzmiących racjonalnie starań wyjaśnienia zjawiska, pojawiają się też całkiem absurdalne albo prześmiewcze. Śmiać się jednak nie ma z czego. Zgromadzony dotąd materiał pokazuje bowiem, że naprawdę coś jest na rzeczy. Władze niektórych państw zdecydowały się już na przeprowadzenie śledztwa.
Sprawa dziwnych odgłosów rejestrowanych w różnych zakątkach naszej planety budzi coraz więcej emocji. Osoby, które "na żywo" poznały ich barwę, twierdzą zwykle, że są one przerażające. Świadkowie mają problem ze sprecyzowaniem, skąd dokładnie one pochodzą. Ci, którzy próbują określić ich podobieństwo do znanych dźwięków uważają, że mają one charakter "industrialny".

Wśród pojawiających się opinii nie brakuje takich, które sugerują, że tajemnicze tony wywodzą się z kosmosu. Są też wskazania obwiniające lokalne fabryki. Szczególnie druga teoria wydaje się jednak mało prawdopodobna. Dziwne brzmienia, które rejestrowane są w różnych miejscach na świecie, można bowiem usłyszeć często z dala o cywilizacji. Poza tym mało prawdopodobne jest, by w tym samym czasie różne fabryki na świecie emitowały równie nieharmonijny dźwięk, którego identyfikacja w dodatku nastręczyłaby tak wielu problemów.
Wydaje się, że niepokój towarzyszący ostatnim incydentom coraz częściej sięga też szczytów władzy. Urzędnicy jednego z resortów w Malezji - kraju, w których również udało się "wychwycić" zjawisko - zleciły przygotowanie ekspertyzy, która ma wyjaśnić sprawę. Polecenie zajęcia się problemem otrzymali pracownicy Narodowej Agencji Kosmicznej. Oznacza to, że również politycy przychylają się do wariantu, który wskazuje, że niezwykłe sygnały dźwiękowe pochodzą z kosmosu - poinformował serwis Asia One.
"W kontekście tej sprawy nie ma się z czego śmiać" - powiedział Datuk Fadillah Yusuf, wiceminister z resortu nauki, technologii i innowacji. "Mamy nadzieję, że osoby, które dysponują nagraniami wideo lub audio, zgłoszą się do nas, tak byśmy mogli przeprowadzić śledztwo".
Dziwne dźwięki łączone były dotąd również z rokiem 2012 i apokaliptycznymi zapowiedziami Majów. Nie brakuje też głosów, że odpowiada za nie HAARP (skrót od ang. High Frequency Active Auroral Research), czyli projekt badawczy, który zdaniem sceptyków jest przykrywką dla realizowanych przez Amerykanów testów nowych rodzajów arsenału, w tym broni elektromagnetycznej.
Niezidentyfikowane odgłosy, poza Malezją. można było dotąd usłyszeć m.in. na Węgrzech, w Czechach, Rumunii, Kanadzie czy Stanach Zjednoczonych.
Co ciekawe, podobne wypadki miały miejsce na początku 2009 r. Dokładnie trzy lata temu naukowcy i pasjonaci zgłębiający tajemnice wszechświata, próbowali rozwikłać zagadkę tajemniczego dźwięku dochodzącego z głębi kosmosu. Sprawa zagadkowego odgłosu została zaś opisana w trakcie 213-ego sympozjum Amerykańskiego Stowarzyszenia Astronomicznego.
Badacze, którzy zajęli się wówczas problemem także nie mieli pojęcia, co jest przyczyną powstawania dziwnego huku dobiegającego z odległej przestrzeni. Zdając sobie sprawę z tego, że nie są to prawdopodobnie fale dźwiękowe (dźwięk nie rozchodzi się bowiem w próżni albo rozprasza się w bardzo ograniczonym stopniu), sugerowali, że "kosmiczny ryk" pochodzi z fal radiowych, które mogą migrować w kosmicznej pustce. Naukowcy zauważyli wówczas, że wiele obiektów w kosmosie generuje fale radiowe. Emitować je mogą np. gwiazdy i kwazary. Jednak hałas, który spędzał sen z oczu naukowcom był sześć razy głośniejszy niż można tego oczekiwać po podobnych obiektach.
"Coś nowego i bardzo ciekawego dzieje się we wszechświecie" - powiedział wówczas Alan Kogut z centrum NASA, kierujący zespołem odpowiedzialnym za to interesujące odkrycie.
http://niewiarygodne.pl/kat,1017181,pag ... omosc.html


25 Sty 2012, 09:43
Profil
Awatar użytkownika

Rejestracja: 15 Cze 2007, 12:02
Posty: 992
Miejscowość: Sławno
Post Re: Haarp
O chemitralsach mówi się coraz więcej. Do świadomości społeczeństwa zaczęło docierać, że jednak coś z tymi smugami nad głowami jest chyba nie tak. Mówi się tez o HAARPie, ale jeszcze nie tak dużo. Ale prawie wcale nie mówi się o mini Haarpach zainstalowanych na wieżach telefonii komórkowej. Niemal każdy ma taką w zasięgu wzroku. Jeśli nie kilka to chociaż jedną. Są wszędzie. Dla naszego dobra oczywiście i dla naszej wygody. I na tym to polega. Dać ludziom coś co wszyscy będą chcieli mieć bo to potrzebne i fajne i tym sposobem sami sobie kupią coś co im szkodzi i dzieki czemu będzie można w ukryty sposób ich kontrolować.
Wieże tworzą na całym świecie połączoną się poprzez, która wysyła się fale niskiej częstotliwości wpływającą na pracę mózgu. Można wysyłać energie wywołująca agresję, albo ospałość, lenistwo, przytępienie, inaczej mówiąc można sterować zachowaniami.
To o czym się nie mówi jest groźniejsze od tego co już stało się jawne.
Brzmi niewiarygodnie, ale tak samo brzmiały słowa o wymyślonych pandemiach, albo pracach zmierzających do kontroli Internetu. Brzmi niewiarygodnie do chwili gdy to co niewiarygodne staje się faktem.

Image

_________________
Uczysz się języków obcych?


25 Sty 2012, 10:43
Profil
Awatar użytkownika

Rejestracja: 24 Lut 2009, 02:01
Posty: 724
Miejscowość: Birmingham/Milanówek
Post Re: Haarp
W temacie Haarp polecam zapoznanie się z historią powstania tego całego kompleksu badawczego na Alasce.

Jeżeli ktoś dobrze poszpera w internecie i właściwie powiąże fakty to powstanie ciekawa całość :)

Była niegdyś ciekawa postać o nazwisku Tesla. Człowiek porównywany do Leonardo da Vinci pod względem "wyprzedzenia" swoimi wynalazkami kilka pokoleń do przodu.
Nikola Tesla żył na przełomie XIX i XX w. Opatentował około 1000 wynalazków głównie z dziedziny elektryki. Do dziś jest uważany za "czarodzieja", który potrafił opanować prąd. (!rozmawiał z nim)
Marzeniem Tesli było rozpowszechnienie darmowego dostępu dla każdego do prądu elektrycznego oraz umożliwienie zmiany pogody tam gdzie to konieczne.
Niestety jego wynalazki nie były w całości rozumiane przez mu współczesnych. Do tej pory jest jeszcze kilkajego patentów nie do końca zrozumiałych. Sam też kilka swoich dzieł zniszczył, mówiąc, że ludzkość nie jest na nie gotowa....

[jest wiele ciekawostek i niesamowitych powiązań historycznych ale brak mi czasu na opisywanie wszystkiego........]


25 Sty 2012, 21:13
Profil WWW
Awatar użytkownika

Rejestracja: 09 Sie 2011, 13:38
Posty: 2068
Miejscowość: UK
Post Re: Haarp
A co daja te mini haarpy na przekaznikach?


27 Sty 2012, 09:30
Profil
Awatar użytkownika

Rejestracja: 15 Cze 2007, 12:02
Posty: 992
Miejscowość: Sławno
Post Re: Haarp
Człowiek to czuła na promieniowanie maszyna. Przy pomocy haarpów na wieżach można wpływać na organizm, pracę mózgu, sterować zachowaniami, emocjami, nastrojami, a przez to kontrolować.

"Wkrótce będzie można utrzymać niemal ciągły nadzór nad każdym obywatelem oraz utrzymanie na bieżąco pełnej dokumentacji zawierającej nawet najbardziej osobowe dane obywatela, pliki te będą natychmiastowo pobierane przez władze" Zbigniew Brzeziński

O HAARPIe można poczytać sobie tutaj. Nieco naświetli sytuację.

http://projektasymetria.blogspot.com/p/haarp.html

_________________
Uczysz się języków obcych?


27 Sty 2012, 10:57
Profil
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Odpowiedz   [ 6 posty(ów) ] 

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Szukaj:
Skocz do:  
cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by STSoftware for PTF.