Rząd chce zadbać o zwierzęta - rzeźnicy protestują

Ahimsa - poszanowanie życia. " Ochrona życia zarówno istot ludzkich, jak i zwierząt, jest zasadniczym obowiązkiem rządu. Rząd nie musi czynić rozróżnienia w takich zasadach. Po prostu jest to straszne dla duszy o czystym sercu, kiedy widzi zorganizowaną przez państwo rzeź zwierząt w tym wieku Kali." - 01.17.08 Zn.
Awatar użytkownika
Vaisnava-Krpa
Posty: 4551
Rejestracja: 23 lis 2006, 17:43
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Rząd chce zadbać o zwierzęta - rzeźnicy protestują

Post autor: Vaisnava-Krpa » 18 lis 2017, 19:47

Prezes PiS Jarosław Kaczyński za zakazem hodowli zwierząt futerkowych w Polsce.

"To kwestia można powiedzieć serca dla zwierząt, litości wobec zwierząt i to sądzę, że każdy porządny człowiek powinien coś takiego w sobie mieć. Co do posłów opozycji, to wiem jedno: kiedyś w PO było wielu obrońców zwierząt i akurat ta cecha tej partii - może jedyna, która mi się podobała - jak jest dzisiaj nie wiem. Mam nadzieję jednak, że większość tych obrońców zwierząt będzie w stanie powiedzieć tutaj „tak”, mimo że kierownictwo partii będzie naciskało w drugą stronę — podkreślił prezes PiS.
Poza zakazem zakazu chowu i hodowli zwierząt na futra zmiany dotyczą m.in. obowiązku oznaczania zwierząt, zakazu trzymania psów na uwięzi, kar za znęcanie się nad zwierzętami, zakazu wykorzystywania zwierząt w cyrkach.

https://wpolityce.pl/polityka/367632-pr ... rzat-wideoNiestety:

Projekt PiS by zakazać hodowli zwierząt futerkowych ZMIAŻDŻONY na komisji. GORĄCA DYSKUSJA!
https://www.youtube.com/watch?v=wtZXj6FY9Fw

Takie czasy, ekonomia jest argumentem najwyższym. Rzeźnicy przeciw, demokracja wygrywa!

Z argumentów wynika że rybaków jest 30 000, w branży futrzarskiej pracuje 50 000 ludzi. Mocny elektorat, już nie liczę ile pracuje w rzeźniach czy przy drobiu.

Inne argumenty są takie że jak będzie zakaz w Polsce to będzie się sprowadzało z Niemiec a polska gospodarka, która jest druga największa na świecie w tej branży ucierpi.

Warto wysłuchać dyskusji, by zobaczyć jak trudno tego typu prawo wprowadzić i jak zwierzę jest rzeczą, przedmiotem w sporach. Liczą się miejsca pracy i zyski. Co najwyżej uciążliwość ekologiczna.
Oni się uważają za cywilizowanych i dumnych z tego powodu, że zarabiają, dają miejsca pracy (Ukraińcom podobno bo Polacy nie chcą).
futro.jpg
futro.jpg (39.23 KiB) Przejrzano 41 razy
Oszust zajmuje miejsce nauczyciela. Z tego powodu cały świat jest zdegradowany. Możesz oszukiwać innych mówiąc: "Jestem przebrany za wielbiciela", ale jaki jest twój charakter, twoja prawdziwa wartość? To powinno być ocenione. - Śrila Prabhupada

Awatar użytkownika
Vaisnava-Krpa
Posty: 4551
Rejestracja: 23 lis 2006, 17:43
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Re: Rząd chce zadbać o zwierzęta - rzeźnicy protestują

Post autor: Vaisnava-Krpa » 19 lis 2017, 11:21

Mocny materiał: "Prezeska "Otwartych Klatek" współpracuje z niemieckimi koncernami utylizacyjnymi i walczy o przejęcie rynku utylizacji w Polsce"

"Ekolodzy" z fundacji Viva! zmiażdżeni na Komisji Rolnictwa. Argumenty wygrały z ideologią
https://www.youtube.com/watch?v=IdhfyVUYKfM


"Wielkiego oporu się spodziewam"
"Oprócz likwidacji łańcuchów, nowelizacja zakłada między innymi: zwiększenie kar za znęcanie się nad zwierzętami, obowiązkowe oznakowanie psów i kotów i zakaz hodowli zwierząt na futra. - Wielkiego oporu się spodziewam. Będzie opór w samym parlamencie, ponieważ różne grupy lobbystyczne będą działały przeciw ustawie - przewiduje Krzysztof Czabański.
Jednak projekt ma wielkie szanse, bo zielone światło zapaliło się na samej górze.
- Ochrona prawna zwierząt jest to sprawa ogromnie ważna dla prezesa Kaczyńskiego - zapewnia Zbigniew Ziobro, minister sprawiedliwości i prokurator generalny.
Do pełni szczęścia zwierząt potrzeba jeszcze kilku zmian. Kojce, które mają zastąpić łańcuch, nie mogą być za małe. - Brakuje zakazu udziału zwierząt w cyrkach czy prowadzenia schronisk na zasadzie komercyjnej - wymienia Paweł Suski."

Jest projekt zmian w ustawie o ochronie zwierząt. "To ważna sprawa dla prezesa"
https://fakty.tvn24.pl/ogladaj-online,6 ... 79411.html
Oszust zajmuje miejsce nauczyciela. Z tego powodu cały świat jest zdegradowany. Możesz oszukiwać innych mówiąc: "Jestem przebrany za wielbiciela", ale jaki jest twój charakter, twoja prawdziwa wartość? To powinno być ocenione. - Śrila Prabhupada

ODPOWIEDZ