Ochrona krów

Ahimsa - poszanowanie życia. " Ochrona życia zarówno istot ludzkich, jak i zwierząt, jest zasadniczym obowiązkiem rządu. Rząd nie musi czynić rozróżnienia w takich zasadach. Po prostu jest to straszne dla duszy o czystym sercu, kiedy widzi zorganizowaną przez państwo rzeź zwierząt w tym wieku Kali." - 01.17.08 Zn.
Aniruddha das
Posty: 2455
Rejestracja: 26 lut 2007, 21:45

Ochrona krów

Post autor: Aniruddha das » 21 maja 2015, 22:53

Ci, którzy zabijają zwierzęta i przysparzają im niepotrzebnego bólu - jak to ludzie robią w rzeźniach - będą w podobny sposób zabici w następnym życiu i w wielu przyszłych żywotach. Nigdy nie można uzyskać wybaczenia takiego grzechu. Jeśli ktoś zawodowo zabija wiele tysięcy zwierząt, aby inni ludzie mogli kupić mięso do zjedzenia, musi być przygotowany na to, że zostanie w podobny sposób zabity w swym następnym życiu i życie po życiu.
Jest wielu drani łamiących własne zasady religijne. Pisma żydowsko-chrześcijańskie wyraźnie mówią: "Nie zabijaj". Niemniej jednak, podając wszelkiego rodzaju wymówki, nawet przywódcy religijni pozwalają sobie na zabijanie zwierząt usiłując jednocześnie uchodzić za osoby święte. Ta farsa i obłuda w społeczeństwie ludzkim powoduje wiele nieszczęść; dlatego od czasu do czasu wybuchają wielkie wojny. Ogromne rzesze takich ludzi wychodzą na pola bitewne i zabijają się nawzajem. Obecnie wynaleźli bombę atomową, która po prostu czeka, by spowodować masową
destrukcję. Jeśli ludzie chcą uchronić się przed tym zabijaniem życie po życiu, muszą przyjąć świadomość Krsny i zaprzestać grzesznych działań. Międzynarodowe Towarzystwo Świadomości Krsny poleca, by wszyscy zrezygnowali z jedzenia mięsa, nielegalnego seksu, intoksykacji i hazardu. Gdy ktoś porzuca te grzeszne czynności, może zrozumieć Krsnę i przyłączyć się do tego ruchu świadomości Krsny. Dlatego prosimy każdego, by zaniechał grzesznego działania i intonował mantrę Hare Krsna. W ten sposób ludzie mogą uchronić się przed powtarzającymi się
narodzinami i śmiercią. (CC Madhya lila 24)

Aniruddha das
Posty: 2455
Rejestracja: 26 lut 2007, 21:45

Re: Ochrona krów

Post autor: Aniruddha das » 21 maja 2015, 23:08

śbh 3.16.10
Bramini, krowy i osoby bezbronne są Moim własnym ciałem. Ci, których zdolność sądu została osłabiona ich własnym grzechem, widzą ich jako różnych ode Mnie. Takie osoby podobne są strasznym wężom i są gniewnie rozdzierane dziobami podobnych sępom posłanników Yamarajy, sprawującego pieczę nad grzesznikami.

ZNACZENIE: Według Brahma-samhity, bezbronnymi osobami są: krowy, bramini, kobiety, dzieci i starcy.
Z tych pięciu; w tym wersecie szczególnie wymienieni są bramini i krowy, ponieważ Pan zawsze pragnie korzyści braminów i krów, i tego typu modlitwy są do Niego wznoszone. Zatem Pan szczególnie instruuje, że nie należy być zazdrosnym o tych pięć stworzeń – a przede wszystkim o krowy i braminów. Podobnie jak rodzice opiekują się dzieckiem, tak samo kobietami, jako klasą, powinien opiekować się ojciec, mąż czy dorosły syn. Ci, którzy są bezradni, muszą mieć opiekę odpowiednich opiekunów; inaczej bowiem opiekunowie ci będą podlegać karze Yamarajy,
którego Pan upoważnił do nadzorowania czynności grzeszników. Asystenci, czyli wysłannicy, Yamarajy porównani są tutaj do sępów, a ci, którzy nie wywiązują się ze swoich odpowiednich obowiązków chronienia osób będących pod ich opieką, porównani zostali do węży. Sępy postępują z wężami bardzo surowo i podobnie, wysłannicy Yamarajy bardzo surowo rozprawią się z opiekunami, którzy lekceważą swoje obowiązki.

Aniruddha das
Posty: 2455
Rejestracja: 26 lut 2007, 21:45

Re: Ochrona krów

Post autor: Aniruddha das » 30 maja 2015, 13:06

Pan Kryszna, Najwyższy Osobowy Bóg, jest głównym obrońcą kultury bramińskiej i krów.
Inaczej mówiąc, gdziekolwiek są bramini i bramińska kultura, tam są krowy i ochrona krów
.

Aniruddha das
Posty: 2455
Rejestracja: 26 lut 2007, 21:45

Re: Ochrona krów

Post autor: Aniruddha das » 06 cze 2015, 23:01

Śbh 1.4.9
Ochrona krów zapewnia obfitość najcudowniejszego rodzaju pożywienia, to znaczy mleka, które odżywia subtelniejsze tkanki mózgu, niezbędne do zrozumienia wyższych celów życia.
Ludzka pomyślność zależy od kultury bramińskiej i ochrony krów.

Aniruddha das
Posty: 2455
Rejestracja: 26 lut 2007, 21:45

Re: Ochrona krów

Post autor: Aniruddha das » 08 cze 2015, 10:35

Potępiając zasady cywilizacji wedyjskiej i popierając zabijanie krów, natychmiast degradują się do platformy mlecchów i yavanów.
Dzięki intonowaniu świętych imion Kryszny z pewnością uzyskuje się wyzwolenie od grzesznych czynów, takich jak zabijanie krów czy obrażanie braminów i Vaisnavów. Karma, którą takim postępowaniem ktoś na siebie ściąga, jest ogromna, ale można ją całą natychmiast anulować podporządkowując się Panu Krysznie i intonując Jego święte imię. (CC)

namo brahmanya-devaya go-brahmana-hitaya ca
jagad-dhitaya krsnaya govindaya namo namah

"'Pragnę ofiarować pełne szacunku pokłony Panu Krysznie, który jest uwielbionym Bóstwem wszystkich zwolenników kultury bramińskiej, który jest dobroczyńcą krów i braminów i który zawsze przynosi korzyść całemu światu. Ofiarowuję wielokrotne pokłony Osobie Boga, znanemu jako Kryszna i Govinda.
Visnu Purana (1.19.65).

Aniruddha das
Posty: 2455
Rejestracja: 26 lut 2007, 21:45

Re: Ochrona krów

Post autor: Aniruddha das » 09 lip 2015, 19:36

Kryszna Źródło Wiecznej Przyjemności. Zabicie Putany:
Kiedy pasterki gopi ujrzały maleńkiego Krysznę beztrosko bawiącego się na ciele Putany, natychmiast podbiegły i zabrały Go stamtąd. Matka Yaśoda i Rohini, jak również inne starsze gopi, bezzwłocznie dokonały odpowiednich rytuałów mających zażegnać niebezpieczeństwo, a polegających głównie na okrążeniu dziecka krowim ogonem. Dziecko zostało też wykąpane w urynie krowiej, a następnie obrzucone kurzem wzniesionym przez racice krów. A wszystko w tym celu, aby uchronić Krysznę od dalszych niebezpiecznych wypadków. To wydarzenie wskazuje na to, jak wielkie znaczenie ma krowa dla rodziny, społeczeństwa i wszystkich żywych istot w ogólności. Transcendentalne ciało Kryszny nie wymagało żadnej ochrony, ale aby poinformować nas o znaczeniu krów, ciało Jego zostało posmarowane nawozem tego zwierzęcia, wykąpane w jego urynie, a następnie obrzucone kurzem wzniesionym przez jego racice.
Matka Yaśoda była głęboko przekonana, że powinna chronić swoje dziecko od różnego rodzaju złych duchów i duszków – mianowicie Dakinis, Yatudhanis, Kusmandas, Yaksas, Raksasas, Vinayakas, Kotara, Revati, Jyestha, Putana, Matrkas, Unmadas i innych podobnych złych duchów, które niepokoją powietrze życia i zmysły i są przyczyną tego, iż zapominamy o własnej egzystencji. Czasami nękają nas one we snach, a czasami pojawiają się jako staruchy wysysające krew z małych dzieci. Ale wszystkie takie złe duchy nie mogą pozostać tam, gdzie intonowane jest święte imię Boga. Matka Yaśoda była mocno przekonana o słuszności twierdzeń wedyjskich odnośnie znaczenia krów i świętego imienia Visnu. Dlatego też, gorąco pragnąc ochronić swoje dziecko, uciekła się do krów i świętych imion Visnu. Recytując wszystkie imiona Visnu, błagała Go, by chronił Krysznę. Kultura wedyjska od samego początku kładła nacisk na hodowlę krów i śpiewanie świętego imienia Visnu. Dlatego osoby, które nadal żyją zgodnie z zaleceniami wedyjskimi, a szczególnie ci, którzy posiadają rodziny, trzymają przynajmniej tuzin krów i wielbią Bóstwo Pana Visnu zainstalowane w ich domach.

Awatar użytkownika
Gabriela
Posty: 32
Rejestracja: 26 sty 2015, 11:50
Lokalizacja: Legnica
Kontakt:

Re: Ochrona krów

Post autor: Gabriela » 09 lip 2015, 22:19

No dobrze, jak zatem zaprzestać masowej zagłady krów w zakładach mleczarskich? z takiego powodu jestem weganką. Krowy żyjące na wsi produkujące mleko w spokoju są dla mnie źródłem mleka. Nie spożywam żadnych produktów odzwierzęcych ze względu na przemysł- to jak wygląda traktowanie zwierząt.

Awatar użytkownika
Purnaprajna
Posty: 2267
Rejestracja: 23 lis 2006, 14:23
Lokalizacja: Helsinki/Warszawa
Kontakt:

Re: Ochrona krów

Post autor: Purnaprajna » 10 lip 2015, 09:30

Coś do przemyślenia. A propos przemysłu, to co z komputerami, komórkami, ubraniami, butami, kosmetykami, telewizorami, DVD, krzesłami, stołami, samochodami, samolotami, kosiarkami, pizzeriami, domami i całymi miastami, bo przecież przy ich produkcji i budowie giną biliony żywych istot? Jak już współczuć, to na całego!
Ostatnio zmieniony 10 lip 2015, 10:01 przez Purnaprajna, łącznie zmieniany 2 razy.

Aniruddha das
Posty: 2455
Rejestracja: 26 lut 2007, 21:45

Re: Ochrona krów

Post autor: Aniruddha das » 10 lip 2015, 09:55

Bardzo dobra odpowiedź Purnaprajni Prabhu. Dodamy trochę więcej.
Przez nie picie mleka możemy nawet jeszcze bardziej przyczynić się do zabijania krów, a przy uprawie roślin tak wiele żywych istot jest uśmiercanych (np. tzw. szkodniki). Same rośliny też nie mają lekko. Zwykłem żartować, że weganie ze współczucia dla krów posyłają je na rzeź, ponieważ zmniejszają zapotrzebowania na mleko. Poza tym Wedy zalecają picie mleka, które wznosi nas ku tej duchowej naturze. Sprzeczne z Wedami koncepcje potęgują przemoc chociaż propagandyści tych teorii wmawiają nam co innego. Pan Kryszna lubi mleko i produkty mleczne. Bez mleka ofiara nie będzie kompletna.
Kryszna Źródło Wiecznej Przyjemności. Kamsa rozpoczyna prześladowania:
"Jeśli lekceważy się jakąś chorobę, która pojawiła się w ciele, wtedy staje się ona nieuleczalną. Podobnie, jeśli ktoś nie trzyma zmysłów w karbach i folguje im, to w końcu w ogóle nie jest w stanie ich kontrolować. Dlatego musimy zawsze strzec się półbogów, zanim zyskają tyle siły, że staną się niepokonanymi. Źródłem siły wszystkich półbogów jest Pan Visznu, jako że zadowolenie Go jest ostatecznym celem wszystkich religii. Nakazy wedyjskie, bramini, krowy, wyrzeczenia, ofiary, dobroczynność i rozdzielanie bogactw, wszystko to jest dla zadowolenia Visznu. Więc rozpocznijmy nasze dzieło natychmiast od zabicia braminów, którzy odpowiedzialni są za wiedzą wedyjską, i wielkich mędrców, którzy kierują spełnianiem ofiar i rytuałów. Zabijmy wszystkie krowy, które są źródłem masła, tak potrzebnego do spełniania ofiar. Prosimy, pozwól nam zabić wszystkie te stworzenia."
Demony nie wiem skąd, ale wiedzą, że źródłem pomyślności wszystkich ludzi jest obfitość produktów mlecznych i ochrona krów dlatego pod pretekstem wielkoduszności większej od nakazów samych Wed odrzucają nabiał i wciągają w te nonsensy gro niewinnych oraz wrażliwych młodych ludzi.
Kryszna Źródło Wiecznej Przyjemności. Spotkanie Nandy i Vasudevy:
Wszystkie krowy, byki i cielęta posmarowano mieszaniną oleju i turmeriku i pomalowano farbami z minerałów (czerwonym oksydem, żółtą glinką i magnezem), przystrojono girlandami kwiatów, pawimi piórami, złotymi obręczami i wspaniałymi kolorowymi szatami.

Tymczasem pasterze, podochoceni zabawą pasterek, wybuchnęli jeszcze większą radością, i w odpowiedzi również zaczęli obrzucać je jogurtem, mlekiem, oczyszczonym masłem i wodą. Wtedy obie strony zaczęły obrzucać się nawzajem masłem. Oglądanie tych rozrywek pasterzy i pasterek sprawiło wiele radości Nandzie Maharajy i w tym szczęśliwym nastroju hojnie obdarzał darami różnego rodzaju śpiewaków, którzy zgromadzili się w tym dniu w jego domu. Niektórzy z nich recytowali obszerne ustępy z Upanisadów i Puranów, niektórzy chwalili przodków rodziny, inni zaś śpiewali bardzo słodkie melodie. Przybyło tam również wielu uczonych braminów i Nanda Maharaja, przepełniony radością tego uroczystego dnia, obdarzył ich różnego rodzaju szatami, ornamentami i krowami.

Warto w związku z tym zwrócić uwagę na to, jak zamożni byli mieszkańcy Vrindavany, i to jedynie dzięki hodowli krów. Wszyscy pasterze należeli do grupy społecznej vaiśya i ich zajęciem była hodowla krów i uprawa zbóż. Z ich ubioru, ozdób oraz ich zachowania wynika, że chociaż żyli w małej wiosce, to byli wszyscy bardzo zamożni. Posiadali taką obfitość różnych produktów mlecznych, że mogli nie szczędzić masła, obrzucając się nim bez ograniczeń. Ich bogactwem było mleko, jogurt, oczyszczone masło i inne produkty mleczne, a przez handel produktami pochodzącymi z rolnictwa, bogaci byli we wszelkiego rodzaju klejnoty, ozdoby i kosztowne szaty. Nie tylko posiadali te wszystkie rzeczy, ale mogli nimi obdarowywać innych, tak jak to zrobił Nanda Maharaja.

Zamiast rezygnacji z nabiału można wyszukać dobrych produktów, uświadamiać ludzi o ważności ochrony krów i zdrowego żywienia. Wymuszamy zapotrzebowanie i uświadamiamy.
Za pytania bardzo dziękujemy, a w dalszej części będziemy kontynuować odpowiedź i podejmować nowe wątki.

Awatar użytkownika
Gabriela
Posty: 32
Rejestracja: 26 sty 2015, 11:50
Lokalizacja: Legnica
Kontakt:

Re: Ochrona krów

Post autor: Gabriela » 10 lip 2015, 13:32

To tak, jakbym miała powiedzieć, że nie jedząc mięsa posyłam zwierzęta na rzeź. ja zwyczajnie nie chce spożywać czegoś, co powstało przy cierpieniu zwierzęcia, a jeśli tego nie zjem nic mi się nie stanie, bo mogę zjeść coś innego. tyle, co mam czyste sumienie i nie potrafię tego przełknąć zwyczajnie.

ODPOWIEDZ