Ochrona krów

Ahimsa - poszanowanie życia. " Ochrona życia zarówno istot ludzkich, jak i zwierząt, jest zasadniczym obowiązkiem rządu. Rząd nie musi czynić rozróżnienia w takich zasadach. Po prostu jest to straszne dla duszy o czystym sercu, kiedy widzi zorganizowaną przez państwo rzeź zwierząt w tym wieku Kali." - 01.17.08 Zn.
Aniruddha das
Posty: 2455
Rejestracja: 26 lut 2007, 21:45

Re: Ochrona krów

Post autor: Aniruddha das » 06 gru 2017, 14:51

Radość krówek z opieki w Bhativedanta Manor.

Obrazek

https://www.youtube.com/watch?v=a7-GYPzzyVM
New arrival of baby calf. Sunday 3rd February 2013. Bhaktivedanta manor goshala UK.

Obrazek

Aniruddha das
Posty: 2455
Rejestracja: 26 lut 2007, 21:45

Re: Ochrona krów

Post autor: Aniruddha das » 07 gru 2017, 19:56

Radość krówek z opieki w Bhativedanta Manor.

Obrazek

Obrazek

https://www.youtube.com/watch?v=a7-GYPzzyVM
New arrival of baby calf. Sunday 3rd February 2013. Bhaktivedanta manor goshala UK.

Aniruddha das
Posty: 2455
Rejestracja: 26 lut 2007, 21:45

Re: Ochrona krów

Post autor: Aniruddha das » 14 gru 2017, 12:45

Obrazek

Padayatra, czyli piesza pielgrzymka za wozem ciągnionym przez byki w celu przedstawienia społeczeństwu wedyjskiej wiedzy i kultury, która ściśle związana jest z ochroną krów i braminów.

Obrazek

Aniruddha das
Posty: 2455
Rejestracja: 26 lut 2007, 21:45

Re: Ochrona krów

Post autor: Aniruddha das » 22 gru 2017, 15:40

“Modlitwa krowy z transportu”

Panie mój - o Govindo!
Obrońcą krów i braminów
Ty naprawdę widzisz wszystko
Strach, ból i głód, i krew, i śmierć
Nie ma nikogo z mojej obory i nie znam drogi na pastwisko
Bardzo się boję, Panie mój
Tutaj tak ciasno jest i ciemno
I taka bardzo jestem sama
Choć tyle krów było ze mną.
O pasterzu, o Gopalo
Ja przecież jestem
Twoją ulubioną krową
Nikt w to teraz nie uwierzy
Nazywali mnie matką
Bo karmiłam mlekiem ludzi
Leczyłam, obmywałam rany uryną
Moje łajno służyło za ogień i do budowy domów
Wielcy mędrcy używali pańca gavyi przy składaniu ofiar
A Kapłani do wielbienia Ciebie w Świątyni
Tylko o jedno Cię poproszę
Spraw, by umieranie nie bolało
Nim wszystko będzie końcem
Niechaj na przekór wyśnię sen
Że jestem w słonecznym dniu na pastwisku
I skubię trawę w Twoich promieniach blasku
Pękają chmury w niebie
A ja nie czuję więcej nic
I idę wprost do Ciebie - Panie mój.


Inspiracja na podstawie wiersza
Modlitwa KONIA Z TRANSPORTU - PIEKNY, WZRUSZAJACY WIERSZ
https://www.youtube.com/watch?v=8xeZgg_vUGU

Aniruddha das
Posty: 2455
Rejestracja: 26 lut 2007, 21:45

Re: Ochrona krów

Post autor: Aniruddha das » 23 gru 2017, 15:35

Obrazek

Obrazek

Aniruddha das
Posty: 2455
Rejestracja: 26 lut 2007, 21:45

Re: Ochrona krów

Post autor: Aniruddha das » 22 sty 2018, 17:14

"W ostatnim życiu narodziłem się w rodzinie pasterza i chroniłem cielęta i krowy. Dzięki tym pobożnym czynom teraz zostałem synem bramina."
Pan Caitanya Mahaprabhu, najwyższy autorytet, wyraźnie oznajmia tutaj, że jedynie dzięki trzymaniu krów i ich ochronie można stać się pobożnym. Na nieszczęście ludzie stali się teraz takimi łotrami, że nie dbają nawet o słowa autorytetu. Ludzie na ogół uważają pasterzy za niższych członków społeczeństwa, lecz tutaj Caitanya Mahaprabhu stwierdza, że są oni tak pobożni, iż w następnym życiu będą braminami. System kastowy ma szczególny cel. Jeśli będziemy przestrzegać tego naukowego systemu, społeczeństwo ludzkie otrzyma największą korzyść. Biorąc pod uwagę tę instrukcję Pana, ludzie powinni służyć krowom i cielętom i w zamian otrzymywać obfitość mleka. W służeniu krowom i cielętom nie ma żadnej straty, lecz współczesne społeczeństwo ludzkie tak bardzo się zdegradowało, że zamiast chronić krowy i służyć im, ludzie je zabijają. Jak mogą oczekiwać pokoju i pomyślności w społeczeństwie ludzkim, gdy popełniają takie grzeszne czyny? Nie jest to możliwe.
CC Adi 17.111

Aniruddha das
Posty: 2455
Rejestracja: 26 lut 2007, 21:45

Re: Ochrona krów

Post autor: Aniruddha das » 25 sty 2018, 11:26

http://www.sejm.gov.pl/Sejm8.nsf/Przebi ... 090024FF1E
Rządowy projekt ustawy o zmianie ustawy o ochronie zwierząt oraz ustawy - Kodeks karny

Przy procedowaniu tej ustawy posłowie powinni wprowadzi całkowity zakaz zabijania krów i wsparcie gospodarstw rolnych zapewniających krowom dożywocie.

Aniruddha das
Posty: 2455
Rejestracja: 26 lut 2007, 21:45

Re: Ochrona krów

Post autor: Aniruddha das » 11 lut 2018, 14:19

Niezwykła historia krowy Matyldy
Krowa Matylda to prawdziwa buntowniczka! Przez blisko trzy lata nie dała się złapać nawet największym śmiałkom. Wszystko zaczęło się, gdy młody wówczas cielak postanowił uciec od swoich nowych właścicieli. Było to zaledwie dzień po tym, jak do nich trafił. Matylda najwyraźniej nie mogła się zaaklimatyzować i jak na buntowniczkę przystało... zwiała z zagrody.
http://www.fakt.pl/wydarzenia/polska/wr ... ki/2dd7ytj

Obrazek

Aniruddha das
Posty: 2455
Rejestracja: 26 lut 2007, 21:45

Re: Ochrona krów

Post autor: Aniruddha das » 18 lut 2018, 23:26

Uciekła przed rzeźnią, teraz szuka domu. Paweł Kukiz ujął się za bohaterską krową
Nie uległa strażakom, którzy chcieli ją przetransportować łodzią i wciąż trwa na polu walki.
Nie jestem wegetarianinem, ale hart ducha i wola walki o życie tej krowy jest nie do przecenienia!
(A) w drugim etapie, w nagrodę za jej postawę, (by) dać jej gwarancję dożycia emerytury i naturalnej śmierci

http://wiadomosci.gazeta.pl/wiadomosci/ ... &a=66&c=96

Obrazek

Aniruddha das
Posty: 2455
Rejestracja: 26 lut 2007, 21:45

Re: Ochrona krów

Post autor: Aniruddha das » 22 lut 2018, 19:18

Smutny koniec krowy, która uciekła z punktu skupu
Pewna krówka pod koniec stycznia została przywieziona do punktu skupu w okolicach Nysy.
Do transakcji jednak nie doszło, bo zwierzę wyrwało się pracownikom firmy skupującej
i po sforsowaniu ogrodzenia uciekło. Krowę zlokalizowano na jednej z wysp Jeziora Nyskiego,
jednak podejmowane próby jej ujęcia (m.in. z udziałem drona) kończyły się fiaskiem.
Ostatecznie zwierzę zostało kupione przez starostę nyskiego Czesława Biłobrana.
Samorządowiec obiecał, że krowa trafi do powiatowego ośrodka dla emerytowanych koni pod Nysą.
Uśpione zwierzę transportowano do gospodarstwa. Ale w trakcie drogi krowa padła.

Obrazek

ODPOWIEDZ