Zobacz posty bez odpowiedzi | Zobacz aktywne tematy Obecny czas: 24 Lis 2017, 00:24Odpowiedz  [ 7 posty(ów) ] 
 Politycy o ochronie zwierząt. 
Autor Wiadomość
Awatar użytkownika

Rejestracja: 23 Lis 2006, 18:43
Posty: 4551
Miejscowość: Kraków
Post Politycy o ochronie zwierząt.
Ponieważ krąży zmanipulowany news jak zwykle wyrwany z kontekstu, pozwolę sobie przytoczyć co wiem.

News był taki:

Korwin: Zwierzęta to własność człowieka i każdy może z nimi robić co chce
http://pikio.pl/korwin-zwierzeta-to-wla ... c-co-chce/

Korwin mówi też że dzieci są własnością rodziców...


Korwin-Mikke: Nie istnieje żaden „problem wegetarian”: ani oni nikomu nie przeszkadzają, ani im nikt nie przeszkadza. Jedni są jaroszami, inni stosują dietę dr. Kwaśniewskiego – i tyle. (...) W takim razie – jeśli istotnie, dieta wegetariańska jest tańsza – w wyniku ewolucji zaczną wygrywać jarosze, którym zostanie więcej pieniędzy na, na przykład, lekarstwa. Ale trzeba to pozostawić selekcji naturalnej, bez hitlerowskich pomysłów (Hitler był jaroszem i planował – po wojnie – narzucenie ludności całej Europy tej diety przez państwo). http://nczas.com/publicystyka/korwin-mi ... etarianie/


"Korwin-Mikke odpowiedział na list wysłany przez organizację Viva! Akcja dla zwierząt, zaadresowany zapewne do wszystkich kandydatów, gdzie dołączony był kwestionariusz nt. poglądów w sprawie praw zwierząt. Kaczyński czy Komorowski taki list by zignorowali."


Korwin-Mikke: Mam kota. I psy. Bardzo o nie dbam. Gdyby jednak wyszła ustawa nakazująca mi dbanie o kota i grożąca karami za złe się z kotem obchodzenie - to moją pierwszą myślą byłoby kopnięcie kota (byle nikt nie widział) a drugą: pozbycie się zwierząt. http://amorfik.salon24.pl/184256,korwin ... aktywistow


Korwin-Mikke: I proszę uważać z hasłem "Zwierzęta należy traktować tak samo, jak ludzi". Oznacza ono bowiem dokładnie to samo, co: "Ludzi należy traktować tak samo, jak zwierzęta"


Pytanie: Strach przed karą istotnie moze być argumentem przeciwko męczeniu zwierząt - czy to nie Korwin-Mikke jest zwolennikiem kary śmierci jako straszaka? "Pozbycie się" zwierząt przez osoby o skłonnościach sadystycznych tez mnie nie martwi - niech raz a dobrze się pozbędą i zostawią biedne stworzenia w spokoju.

Korwin-Mikke: W tym Was popieram. Natomiast domaganie się ingerencji prawnej, tworzenie „Urzędów do Walki z ...” - powoduje tylko wydatki... oraz to, że taki urząd nie będzie likwidował patologii, będzie ją często wymyślał, albo nawet wytwarzał (!) bo... z niej żyje!


Nawet jedna strona się zorientowała:

Wygląda na to, że udostępniony przez nas wpis ze strony http://www.Pikio.pl był przykładem wyjątkowo nierzetelnego podejścia do dziennikarstwa. Chodzi o Janusza Korwina Mikke i jego niefortunną" wypowiedź o prawach zwierząt. Dostaliśmy całkiem rzeczowe sprostowanie rzucające nieco światła na ten temat:

"(...) Bardzo dobrze, że Państwo piętnujecie przypadki bestialstwa: nacisk opinii to właściwy środek. W tym Was popieram. Natomiast domaganie się ingerencji prawnej, tworzenie „Urzędów do Walki z …” – powoduje tylko wydatki… oraz to, że taki urząd nie będzie likwidował patologii, będzie ją często wymyślał, albo nawet wytwarzał (!) bo… z niej żyje! (...)"
Źródło: http://korwin-mikke.blog.onet.pl/…/ochrona-zwierzat-ochron…/

JKM ma swój sposób wyrażania poglądów - nie trzeba zgadzać się z nim w każdym szczególe. Jednak takie osoby jak autorzy poniższych wpisów przynajmniej potrafią wypowiedzieć się konstruktywnie, przytaczając od razu całość wypowiedzi JKM:
1). http://www.blog.viva.org.pl/…/janusz-korwin-mikke-o-zwierz…/
2). http://amorfik.mobile.salon24.pl/184256 ... kke-a-wybo

W dwóch poniższych nagraniach (w tym drugim nie od początku) JKM też wypowiada się jak przepisy dotyczące zwierząt wpłynęłyby na ich los:
1). http://www.youtube.com/watch?v=ZbVoN29zkbc
2). od 3:11 do końca http://www.youtube.com/watch?v=Fo6u1XWtIc


Prezydent Polski:

Komorowski łowca jeleni - nagranie z polowania.
https://www.youtube.com/watch?t=21&v=PGMtePpjF-c

Załącznik:
mysliwy-komor.jpg
mysliwy-komor.jpg [ 61.19 KiB | Obejrzany 1839 razy ]


Załącznik:
mysliwy-komorowski_jelen_contessa.jpg
mysliwy-komorowski_jelen_contessa.jpg [ 52.73 KiB | Obejrzany 1838 razy ]Palikot:
Załącznik:
mysliwy-Palikot.jpg
mysliwy-Palikot.jpg [ 44.4 KiB | Obejrzany 1839 razy ]

_________________
Oszust zajmuje miejsce nauczyciela. Z tego powodu cały świat jest zdegradowany. Możesz oszukiwać innych mówiąc: "Jestem przebrany za wielbiciela", ale jaki jest twój charakter, twoja prawdziwa wartość? To powinno być ocenione. - Śrila Prabhupada


30 Kwi 2015, 11:59
Profil WWW

Rejestracja: 17 Cze 2013, 17:53
Posty: 113
Post Re: Politycy o ochronie zwierząt.
No do zdjęcia Palikota dla uczciwości można dodać że on jest wegetarianinem(od 4 lat) i jest pod wpływem filozofii Raviego Shankara (ten od Art of Living). Całość raczej nie jest dla picu, bo w naszym klimacie politycznym posiadanie guru z Indii, nie jest zaletą,


30 Kwi 2015, 17:18
Profil
Awatar użytkownika

Rejestracja: 23 Lis 2006, 18:43
Posty: 4551
Miejscowość: Kraków
Post Re: Politycy o ochronie zwierząt.
Czy Ravi Shankar dał mu instrukcje aby szerzył gender, przywileje dla homoseksualistów, aby z nienawiścią do innych porównywał ich do Hitlera, aby nie chciał służyć obywatelom itd.?

Ciekawe czy zamknął w związku z nawróceniem swoją fabrykę alkoholu?
Aczkolwiek Palikot głosował przeciw ubojowi rytualnemu razem z PIS.

Kwaśniewski też kiedyś był na potrzeby kampanii wegetarianinem bo musiał schudnąć a propaganda gebelsowska mówiła o Hitlerze jako wegetarianinie i łagodnym człowieku, który broni Niemiec przed napaścią Polski na Niemcy.


Tu filmik z yt z materiałów z Wikileaks, wg którego Komorowski zabił kogoś na polowaniu w latach 80-tych:

Kogo zamordował Bronislaw Komorowski? Komorowski agentem WSI wg amerykańskich agencji
https://www.youtube.com/watch?t=13&v=_ffrJSnzf9M

_________________
Oszust zajmuje miejsce nauczyciela. Z tego powodu cały świat jest zdegradowany. Możesz oszukiwać innych mówiąc: "Jestem przebrany za wielbiciela", ale jaki jest twój charakter, twoja prawdziwa wartość? To powinno być ocenione. - Śrila Prabhupada


30 Kwi 2015, 18:17
Profil WWW

Rejestracja: 17 Cze 2013, 17:53
Posty: 113
Post Re: Politycy o ochronie zwierząt.
Proszę mnie nie brać tylko za zwolennika Palikota, po prostu w samej kwestii praw zwierząt jest to osoba która skłonna zaproponować najwięcej. Co do fabryki produkującej wódke, to sprzedał akcje polmosu w 2006 roku, jeszcze przed "nawróceniem" :P


30 Kwi 2015, 18:42
Profil
Awatar użytkownika

Rejestracja: 23 Lis 2006, 18:43
Posty: 4551
Miejscowość: Kraków
Post Re: Politycy o ochronie zwierząt.
Palikot, skończył KUL, wydawał katolicką gazetę, potem się zmieniło.

Pomysły Palikota, na przykład:

- zakazać księżom chodzenia po ulicach w sutannach.

- zawiesić lekcje religii! Natychmiast!

- Państwo ma być świeckie i państwo nie może łożyć na Kościoły, państwo nie może też finansować lekcji religii. Lekcje religii będą wycofane ze szkół jak będę prezydentem Rzeczypospolitej. Polska nie będzie za to płacić – powiedział Palikot na konwencji w Lublinie.

- Pogrzeby i śluby mają być za darmo, ludzie mają prawo być pochowani bez pieniędzy – postulował.

- nakazać badania epidemiologiczne dla księży rozdających komunię, ponieważ mogą przenosić choroby zakaźne.

- religia jest opium dla mas, trzeba z nią walczyć. Nie zakazywać, ale zdecydowanie zwalczać.

Palikot chce liberalizacji ustawy antyaborcyjnej
http://www.deon.pl/religia/kosciol-i-sw ... yjnej.html

Nowa religia – palikotyzm

Wiara jest tylko poza Kościołem – obwieścił w ubiegłym tygodniu w „Gazecie Wyborczej” Janusz Palikot. I przedstawił założenia własnej religii. Rzec można – palikotyzmu. W końcu prawdziwy człowiek sukcesu i ze stworzeniem nowej religii problemu mieć nie powinien.
Palikotyzm jest tym wszystkim, w co Janusz Palikot „osobiście” wierzy. A wierzy na przykład w to, że jeżeli kobieta zajdzie w niechcianą ciążę, to dusza wstępuje w ciało dziecka dopiero po urodzeniu. A co z ciążą chcianą? Na ten temat twórca nowej religii, niestety, się nie wypowiada.
Czytając w Ewangelii św. Jana „Na początku było Słowo” Palikot wyciąga wniosek, że nie ma człowieka poza językiem. „Człowiek jest od początku tylko i wyłącznie w słowie” – przekonuje. Jako argument przywołuje fakt, że płód nie mówi. Świadomie czy nie – razem z płodem poza nawias człowieczeństwa wyrzuca zatem wielu chorych, którzy przecież też czasem mówić nie są w stanie.
Twórca i lider trzeciego ugrupowania w Sejmie nawołuje, by nie mieszać religii i polityki. Jednak dogmaty palikotyzmu chce spisać ustawowo. Ruch Palikota pracuje już nad przygotowaniem prawa, zgodnie z którym aborcja ma być jedynie kwestią decyzji kobiety. A jedynym ograniczeniem dla jej wykonania będzie zdrowie ciężarnej.
„Bliżej mi do idei wielu bogów niż jednego” – głosi Palikot. Ostatecznie jednak pozostaje „otwarty, acz niewierzący”. I obwieszcza, że przyszedł czas na duchowość indywidualną. Opartą na założeniu, że „dusza wielokrotnie powraca na ziemię w postaci różnych ciał i że w tym sensie jest nieśmiertelna i nie ginie razem z ciałem, a to oznacza, że problem aborcji jest problemem ciała, a nie duszy”. Wszystko to podlane hinduizmem. No i Platonem – żeby brzmiało bardziej intelektualnie. Tak naprawdę brzmi jednak groteskowo.
Janusz Palikot musi być dumny z udzielonego „Gazecie Wyborczej” wywiadu, skoro umieścił go na stronie internetowej. Na ilu wyznawców liczy jego kościół? I czy coraz bardziej zadufany w swoje zdolności autokreacji Palikot wymyślił już dla siebie odpowiednią funkcję w swoim kościele?
http://www.areopag21.pl/agnieszkarybak/ ... otyzm.html


To jak u nas niektórzy też głoszą, że nie jesteś tym ciałem w związku z tym... różne rzeczy aż szkoda gadać.


Śniadek: Palikot chce narzucić ateizm jako religię obowiązującą oficjalnie
Sztandarowym hasłem Ruchu Palikota jest walka o świeckość państwa. Liderzy ugrupowania przekonują, że nie chodzi im o walkę z katolicyzmem, lecz o poszanowanie zasad neutralności. Jednak według Janusza Śniadka, celem partii jest narzucenie Polakom ateizmu. - Brak Krzyża nie jest neutralny światopoglądowo. Pustka nie jest obojętna religijnie. Pustka jest też wyznaniem wiary. Wiary w to, że Boga nie ma - twierdzi polityk PiS.

Czytaj więcej: http://www.polskatimes.pl/artykul/46737 ... ,id,t.html

Czytaj więcej: http://www.polskatimes.pl/artykul/46737 ... ,id,t.html

Walka z bezrobociem zamiast religii
http://www.lm.pl/aktualnosci/informacja ... _religii/5

Potem deklaracja:

Janusz Palikot nie będzie już walczył z religią
Jeszcze do niedawna znany był z ostrego atakowania wiary. Marne sondaże jednak sprawiają, że szef Twojego Ruchu Janusz Palikot (50 l.) zmienia kurs i zapowiada, że nie będzie już atakował religii!
http://www.se.pl/wiadomosci/polityka/ja ... 29072.html

Ale długo nie wytrzymał bo news z przed 2 dni:

Przyjechał, wprosił się i zwymyślał gospodarzy. Palikot zakłócił szkolną uroczystość w Gliwicach. „Zarzucił nam łamanie zasad świeckości”
http://wpolityce.pl/polityka/242562-prz ... swieckosci


A potem na prawicy kojarzą wegetarianizm z Palikotem i skrajną lewicą. Hitler wg propagandy był wege (nie był) a też za aborcją na terenach okupowanych. Więc na prawicy niektórzy kojarzą: wegetarianie? To ci dla których ludzie mniej ważni od zwierząt.

Uwaga, wulgarne, kto nie chce niech nie słucha
p.Zbigniew Stonoga masakruje Janusza Palikota!!!
https://www.youtube.com/watch?v=SuPY6ZczjUs

_________________
Oszust zajmuje miejsce nauczyciela. Z tego powodu cały świat jest zdegradowany. Możesz oszukiwać innych mówiąc: "Jestem przebrany za wielbiciela", ale jaki jest twój charakter, twoja prawdziwa wartość? To powinno być ocenione. - Śrila Prabhupada


30 Kwi 2015, 20:04
Profil WWW
Awatar użytkownika

Rejestracja: 23 Lis 2006, 18:43
Posty: 4551
Miejscowość: Kraków
Post Re: Politycy o ochronie zwierząt.
POLITYKA I ŁOWY

"Uwielbiam te momenty, gdy słyszę, że Kościół próbuje mieszać się do polityki, wywierać presję na posłów, z tylnego siedzenia stanowić w Polsce ustawy. Uśmiecham się wtedy ciepło, potakuję i z troską pytam: czy aby na pewno tylko Kościół? I czy aby na pewno, gdy zżymamy się na biskupów, którzy piszą listy i wypowiadają się na konferencjach, nie przechodzi nam pod nosem mnóstwo dużo innych wartych uwagi sytuacji? Demokracja na tym wszak polega, że ucierają się w niej poglądy, różni ludzie próbują ukształtować prawo zgodnie ze swymi przekonaniami. Tylko dlaczego coś, co w przypadku innych grup nacisku, nazywane jest lobbingiem, promocją interesów, dopominaniem się o słuszne prawa, tylko w przypadku Kościoła wytykane jest jako zbrodniczy proceder? (No i w przypadku bhaktów którzy chcą coś zmienić - Vaisnava-Krpa)

Proszę wskazać jedną ustawę przyjętą w ciągu ostatnich, która byłaby pełnym wcieleniem w życie postulatów Kościoła. Spójrzmy zarazem na presję wywieraną przez inne lobby, ot choćby myśliwych, którzy – jak donoszą media – przy okazji nowelizacji prawa łowieckiego przepychają właśnie przez sejmowe komisje to, co im się żywnie podoba."
http://szymonholownia.com/polityka-i-lowy/

_________________
Oszust zajmuje miejsce nauczyciela. Z tego powodu cały świat jest zdegradowany. Możesz oszukiwać innych mówiąc: "Jestem przebrany za wielbiciela", ale jaki jest twój charakter, twoja prawdziwa wartość? To powinno być ocenione. - Śrila Prabhupada


01 Maj 2015, 18:43
Profil WWW
Awatar użytkownika

Rejestracja: 23 Lis 2006, 18:43
Posty: 4551
Miejscowość: Kraków
Post Re: Politycy o ochronie zwierząt.
Do czego strzela Paweł Kukiz?
https://www.youtube.com/watch?t=43&v=EewMoJ8O2X0

_________________
Oszust zajmuje miejsce nauczyciela. Z tego powodu cały świat jest zdegradowany. Możesz oszukiwać innych mówiąc: "Jestem przebrany za wielbiciela", ale jaki jest twój charakter, twoja prawdziwa wartość? To powinno być ocenione. - Śrila Prabhupada


02 Maj 2015, 21:24
Profil WWW
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Odpowiedz   [ 7 posty(ów) ] 

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 2 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by STSoftware for PTF.