Zobacz posty bez odpowiedzi | Zobacz aktywne tematy Obecny czas: 23 Lis 2017, 05:46Odpowiedz  [ 33 posty(ów) ]  Idź do strony 1, 2, 3, 4  Następna
 Ubój rytualny 
Autor Wiadomość
Awatar użytkownika

Rejestracja: 23 Lis 2006, 18:43
Posty: 4551
Miejscowość: Kraków
Post Ubój rytualny
Od Nowego Roku zakaz uboju rytualnego:

http://www.rp.pl/artykul/960322,965509- ... lnego.html

Może nie każdy wie ale groziło Polsce aby stała się ubojnią dla krajów islamskich i Izraela.

_________________
Oszust zajmuje miejsce nauczyciela. Z tego powodu cały świat jest zdegradowany. Możesz oszukiwać innych mówiąc: "Jestem przebrany za wielbiciela", ale jaki jest twój charakter, twoja prawdziwa wartość? To powinno być ocenione. - Śrila Prabhupada


02 Sty 2013, 18:39
Profil WWW
Awatar użytkownika

Rejestracja: 09 Sie 2011, 13:38
Posty: 2068
Miejscowość: UK
Post Re: Zakaz uboju rytualnego
SB 07.11.31 Mój drogi królu, dobrze zaznajomieni z wiedzą wedyjską bramini orzekli, że w każdym wieku [yudze] zachowanie różnych grup ludzi odpowiednio do ich materialnych sił natury jest pomyślne zarówno w tym życiu, jak i po śmierci.
07.11.31 Znaczenie: Bhagavad-gita 93.35) oznajmia, śreyan sva-dharmo vigunah para-dharmat svanusthitat: "O wiele lepiej jest pełnić własne przypisane obowiązki, nawet niedoskonale, niż bezbłędnie pełnić obowiązki innych." Antyaja, ludzie z niższych warstw, przyzwyczajeni są do kradzieży, picia i zakazanego seksu, ale nie jest to uważane za grzeszne. Na przykład, jeżeli tygrys zabije człowieka, nie jest to grzeszne, ale jeżeli człowiek zabije drugiego człowieka, uważa się to za grzech i zabójca jest wieszany. To co jest zwykłą rzeczą wśród zwierząt, jest grzesznym czynem w społeczeństwie ludzkim. Zatem odpowiednio do symptomów wyższych i niższych warstw społecznych, istnieje różnorodność zawodowych obowiązków. Według ekspertów w wiedzy wedyjskiej, obowiązki te polecane są odpowiednio do danego wieku.

07.11.32 Kto działa w swym zawodzie odpowiednio do swej pozycji w siłach natury i stopniowo porzuca te czynności, ten osiąga stan niskama.
07.11.32 Znaczenie:Kto stopniowo porzuca swoje dziedziczne zwyczaje i obowiązki i próbuje służyć Najwyższej Osobie Boga w swej naturalnej pozycji, ten stopniowo może uwolnić się od tych czynności i osiągnąć stan niskama, wolność od materialnych pragnień.

07.11.33-34 Mój drogi królu, jeżeli pole rolnicze uprawia się wielokrotnie, zmniejsza się jego moc produkcyjna i wszelkie wysiane tam nasiona marnują się. Tak jak krople ghee lane na ogień nigdy nie ugaszą go, ale ugasi go strumień ghee, podobnie, nadmierne zaspokajanie pożądliwych pragnień uśmierzy je całkowicie.

07.11.33-34 Znaczenie: Jeśli ktoś nieustannie dolewa do ognia krople ghee, nie ugasi go. Ale jeśli od razu zalejemy ogień dużą ilością ghee, wtedy będziemy mogli ugasić go całkowicie. Podobnie, ci, którzy są zbyt grzeszni i dlatego urodzili się w niższych warstwach, otrzymują pozwolenie na pełne cieszenie się grzesznymi czynnościami, ponieważ w ten sposób istnieje szansa, że takie czynności obrzydną im i otrzymają możliwość oczyszczenia się.

Ciekawe czym im obrzydnie zabijanie zwierząt czy nie?


17 Kwi 2013, 19:56
Profil
Awatar użytkownika

Rejestracja: 23 Lis 2006, 18:43
Posty: 4551
Miejscowość: Kraków
Post Re: Zakaz uboju rytualnego
Image

Image

Image

Image

Image

Image

Image

Image

Image

Image

Image

Image


"Śrila Jiva Gosvami poucza, że picie przeciwko zasadom pism świętych (jak sautramani-yajna), obcowanie z kobietami poza małżeństwem i zabijanie zwierząt w niezgodzie z zaleceniami pism świętych, jest bezbożne. W Vedach znajdujemy dwa różne rodzaje zaleceń. Jedne są dla pravrttów, czyli tych, którzy są zaangażowani w uciechy zmysłowe, drugie zaś dla nivrttów, czyli tych, którzy są wyzwoleni z niewoli materialnej. Wedyjskim zaleceniem dla pravrttów jest stopniowe regulowanie czynności ku ścieżce wyzwolenia. Dlatego też dla tych, którzy są w najniższym stadium ignorancji i którzy folgują sobie w winie, kobietach i mięsie, zaleca się czasami picie przez spełnianie sautramani-yajny, obcowanie z kobietami w małżeństwie, i jedzenie mięsa poświęconego w ofierze. Takie zalecenia w literaturze wedyjskiej są przeznaczone dla szczególnej klasy ludzi, a nie dla wszystkich. Ale ponieważ są one zaleceniami Ved dla szczególnych typów ludzi, czynności takie spełniane przez pravrttów nie są uważane za adharmę. Pokarm jednego człowieka może być trucizną dla innych; podobnie to, co zostało polecone dla tych w gunie ignorancji, może być trucizną dla tych w gunie dobroci. Dlatego też Śrila Jiva Gosvami Prabhu zapewnia, że zalecenia pism świętych dla pewnych klas ludzi nie powinny być nigdy uważane za adharmę, czyli za czynności bezbożne.
Ale takie czynności są w rzeczywistości adharmą i nie powinny być one nigdy doradzane.
Zalecenia pism świętych nie mają na celu popieranie takiej adharmy, ale uregulowanie nieuniknionej adharmy i stopniowe skierowanie jej ku ścieżce dharmy.
Podążając śladami Maharajy Pariksita, obowiązkiem wszystkich głów państwa jest dopilnowanie, aby w państwie zapanowały zasady religii, takie jak
wyrzeczenie,
czystość,
miłosierdzie i
prawdomówność, a zasady bezbożności, mianowicie: duma, nielegalne związki z kobietami, czyli inaczej prostytucja, intoksykacja i obłuda, zostały zahamowane wszelkimi środkami. I aby uczynić najlepszy użytek ze złego interesu; osoba-Kali otrzymała pozwolenie przeniesienia się w miejsce hazardu, pijaństwa, prostytucji i rzezi, jeśli istnieją tego rodzaju miejsca (!!!). Ci, którzy nałogowo oddają się tym bezbożnym zwyczajom, mogą być kierowani (dla uregulowania i w końcu zmniejszenia do minimum tych zwyczajów -przyp. tłum.) przez zalecenia pism świętych.
W żadnych warunkach jednak zwyczaje takie nie powinny być popierane przez żadne państwo.
Innymi słowy, państwo powinno kategorycznie zatrzymać wszelkiego rodzaju hazard, pijaństwo, prostytucję i obłudę."
- 01.17.38 Zn.

_________________
Oszust zajmuje miejsce nauczyciela. Z tego powodu cały świat jest zdegradowany. Możesz oszukiwać innych mówiąc: "Jestem przebrany za wielbiciela", ale jaki jest twój charakter, twoja prawdziwa wartość? To powinno być ocenione. - Śrila Prabhupada


13 Cze 2013, 21:53
Profil WWW
Awatar użytkownika

Rejestracja: 23 Lis 2006, 18:43
Posty: 4551
Miejscowość: Kraków
Post Re: Zakaz uboju rytualnego
Jak widać wpływy rzeźnicze są bardzo ważne w polityce:

PO wprowadzi dyscyplinę partyjną ws. uboju rytualnego. Biedroń: Hańba!

Społeczność Twitterowa poczuła się wyraźnie zawiedziona faktem, że posłowie nie będą mogli głosować zgodnie z własnym sumieniem czy też światopoglądem. – Mogą sobie kupować za publiczne pieniądze nawet wakacje na Malediwach, ale niech ustawowo nie wprowadzają mi tu syfu do kraju! – stwierdziła dziennikarka Agnieszka Rucińska.

Jeszcze dalej poszedł Zbigniew Hołdys, który zaproponował platformie nietypowe zmiany organizacyjne. – Jeśli to prawda, że PO będzie głosować za ubojem rytualnym zwierząt, obrady zarządu tej partii powinny się odbywać w arabskiej rzeźni – stwierdził artysta.

Hołdys dodał także, że jego zdaniem Platforma posiada niezwykłą umiejętność, jaką ma być wbijanie sobie noża w plecy. – Ja jestem tolerancyjna, ale tym to już mnie dobili – dodała Rucińska.
http://natemat.pl/65241,platforma-wprow ... dron-hanba"Rytualny ubój to stosowane na bardzo szeroką skalę w Polsce zabijanie zwierząt bez ogłuszania. Ich mięso jest eksportowane do Izraela i krajów muzułmańskich. Nie wiadomo kiedy i jak ale Polska stała się liderem w rytualnym uboju!
Polska spływa oceanem krwi w imię halal i szechita."


"Ubój rytualny w przedwojennej Polsce był dozwolony na zasadzie reglamentowanego przez państwo wyjątku, ze względu na "cele konsumpcyjne tych grup ludności, których wyznanie wymaga stosowania przy uboju specjalnych zabiegów" (prawo z 1936 r.).
Znaczące rozmiary takiego uboju były powodem silnych kontrowersji na tle zarówno humanitarnym, religijnym jak i ekonomicznym. Po wojnie ubój rytualny był praktykowany w niewielkiej skali ze względu na lokalne potrzeby, ale rosnącej ze względu na eksport. Specyfiką PRL było, że rynek mięsa, w tym jego eksport, miał znaczenie polityczne i dlatego nie był jawnie ani jasno unormowany przez władze. Sytuacja zmieniła się po 1989 r. wskutek prywatyzacji przemysłu mięsnego i przystąpienia Polski do Unii Europejskiej w 2004 r. Mięso stało się towarem jak każdy inny. Tymczasem, w 2002 r., przemysłowy ubój bez pozbawiania zwierząt świadomości został zakazany w ustawie o ochronie zwierząt. Niespodziewanie dla branży mięsnej i ministerstwa rolnictwa. W tej sytuacji najpierw odwlekano aktualizacją przepisów wykonawczych. W przeddzień akcesji do Unii minister Wojciech Olejniczak podpisał rozporządzenie zgodne z ustawą, a kilka miesięcy później kolejne rozporządzenie, dopuszczające ubój rytualny wbrew ustawie. Normy i praktyka uboju rytualnego nie stały się wtedy przedmiotem szerszego zainteresowania publicznego, pozostając wewnętrzną sprawą resortu i branży mięsnej."Chciałem zamieścić tu filmik jak wygląda ubój rytualny ale za okrutny, zepsułem sobie poranek.


Image

_________________
Oszust zajmuje miejsce nauczyciela. Z tego powodu cały świat jest zdegradowany. Możesz oszukiwać innych mówiąc: "Jestem przebrany za wielbiciela", ale jaki jest twój charakter, twoja prawdziwa wartość? To powinno być ocenione. - Śrila Prabhupada


21 Cze 2013, 07:17
Profil WWW
Awatar użytkownika

Rejestracja: 23 Lis 2006, 18:43
Posty: 4551
Miejscowość: Kraków
Post Re: Zakaz uboju rytualnego
UBÓJ RYTUALNY POZOSTANIE NIELEGALNY!
http://vege.com.pl/aktualnosci/uboj-ryt ... galny.html

Za ubojem rytualnym była większość klubu PO, cały klub PSL i większość klubu Solidarnej Polski.

Za zakazem uboju rytualnego był prawie cały PiS, większość klubu SLD i cały Ruch Palikota."Będzie kara dla posłów PiS, którzy opowiedzieli się za ubojem rytualnym. W Prawie i Sprawiedliwości obowiązywała dyscyplina przeciwko rządowemu projektowi.
Dwóch posłów: Henryk Kowalczyk i Jan Krzysztof Ardanowski - wyłamało się. Dlatego zostaną ukarani - tym bardziej jeśli będą chcieli to w jakiś sposób wykorzystywać - mówił prezes Kaczyński. Jego zdaniem, ci dwaj posłowie zachowali się nieprzyzwoicie.
Dobrzy ludzie są za tym, żeby tego typu praktyk nie stosować - mówił prezes Kaczyński, a wynik głosowania nazwał "zwycięstwem wszystkich przyzwoitych ludzi"."

http://m.dziennik.pl/wiadomosci/polityk ... rzyzwoicie


Image

_________________
Oszust zajmuje miejsce nauczyciela. Z tego powodu cały świat jest zdegradowany. Możesz oszukiwać innych mówiąc: "Jestem przebrany za wielbiciela", ale jaki jest twój charakter, twoja prawdziwa wartość? To powinno być ocenione. - Śrila Prabhupada


12 Lip 2013, 16:46
Profil WWW
Awatar użytkownika

Rejestracja: 09 Sie 2011, 13:38
Posty: 2068
Miejscowość: UK
Post Re: Zakaz uboju rytualnego
Zdaniem ministra rolnictwa Stanisława Kalemby piątkowe głosowanie w sejmie nie kończy sprawy uboju rytualnego. Jego zdaniem istnieje podstawa, by złożyć skargę w tej sprawie do Trybunału Konstytucyjnego. Wniosek o odrzucenie projektu ustawy dopuszczającej ubój zwierząt bez ogłuszania poparło 222 posłów, przeciw było 178, wstrzymało się 9 posłów. O odrzuceniu projektu przesądziły głosy posłów PiS, Ruchu Palikota, SLD i 38 z Platformy Obywatelskiej.
http://wiadomosci.wp.pl/kat,1342,title,Stanislaw-Kalemba-mozna-zlozyc-skarge-do-Trybunalu-Konstytucyjnego-ws-uboju-rytualnego,wid,15811734,wiadomosc.html


13 Lip 2013, 20:15
Profil
Awatar użytkownika

Rejestracja: 23 Lis 2006, 18:43
Posty: 4551
Miejscowość: Kraków
Post Re: Zakaz uboju rytualnego
Polska stała się antysemicka po zakazie barbarzyństwa jakim jest ubój rytualny. Każdy kto ma empatię i szacunek dla życia również został antysemitą i homofobem. I jak teraz to pogodzić...

Nowa definicja antysemity:człowiek, który nie chce żywcem zarzynać zwierząt

"Cios w przyszłość Żydów w Polsce". Po odrzuceniu uboju rytualnego

Amerykańskie organizacje żydowskie ostro skrytykowały odrzucenie rządowego projektu dopuszczającego rytualny ubój zwierząt. - Prawie połowa Polaków żywi antysemickie uprzedzenia - przypomina Abraham F. Foxman, dyrektor Ligi Przeciw Zniesławieniom (ADL).
http://www.tvn24.pl/cios-w-przyszlosc-z ... 389,s.html

Image


"Próbuje się nas poddawać presji, jakoby bylibyśmy antysemitami. To nie do przyjęcia!" Politycy głosujący przeciw ubojowi rytualnemu odrzucają oskarżenia społeczności żydowskich

Zdaniem Poręby głosy społeczności żydowskiej i muzułmańskiej są "histeryczne" i zupełnie niewspółmierne do rangi problemu.

Z kolei Andrzej Halicki z PO, zwrócił uwagę, że w USA nie ma zakładów stosujących ubój rytualny, a ortodoksyjni Żydzi muszą importować koszerne mięso.
Zdaniem Halickiego argumenty społeczności żydowskiej, doszukującej się motywów rasistowskich w decyzji polskiego Sejmu, są poniżej pasa, zwłaszcza w świecie cywilizowanym, gdzie liczą się wartości humanitarne.

http://wpolityce.pl/wydarzenia/57923-pr ... zydowskich


A przy okazji:

Niesamowity filmik dający nowy punkt widzenia, takiego jeszcze nie widziałem, warto zobaczyć, bo myślę, że ma szansę na usunięcie

Gigantyczny protest amerykańskich Żydów przeciw Izraelowi
http://prawdaxlxpl.wordpress.com/2013/0 ... izraelowi/

_________________
Oszust zajmuje miejsce nauczyciela. Z tego powodu cały świat jest zdegradowany. Możesz oszukiwać innych mówiąc: "Jestem przebrany za wielbiciela", ale jaki jest twój charakter, twoja prawdziwa wartość? To powinno być ocenione. - Śrila Prabhupada


13 Lip 2013, 21:19
Profil WWW
Awatar użytkownika

Rejestracja: 15 Cze 2007, 12:02
Posty: 992
Miejscowość: Sławno
Post Re: Zakaz uboju rytualnego
Wkleję pewną, ponurą w swoim wydźwięku, wypowiedź:

"Nasza rasa jest Rasą Panów. Jesteśmy świętymi bogami na tej planecie. Różnimy się od niższych ras tak, jak one od insektów. Faktycznie, porównując do naszej rasy, inne rasy to bestie i zwierzęta, bydło w najlepszym wypadku. Inne rasy są uważane za ludzkie odchody. Naszym przeznaczeniem jest sprawowanie władzy nad niższymi rasami. Nasze ziemskie królestwo będzie rządzone przez naszego przywódcę za pomocą żelaznej pięści. Masy będą lizać nasze stopy i służyć nam jako nasi niewolnicy."
- Menachem Begin, premier Izraela, laureat Pokojowej Nagrody Nobla, w przemówieniu w Knesecie, cyt. Amnon Kapeliouk, Begin and the Beasts (Begin i bydło), New Statesman, (25.06.1982)

_________________
Uczysz się języków obcych?


14 Lip 2013, 13:22
Profil
Awatar użytkownika

Rejestracja: 23 Lis 2006, 18:43
Posty: 4551
Miejscowość: Kraków
Post Re: Zakaz uboju rytualnego
Czyli rasizm. Więc co tu mówić o zwierzętach skoro inni ludzie różnią się od tej rasy panów tak że mogą ich na tą logikę jeść. Antygojizm podlega pod rasizm i taka dyskryminacja jest zakazana.

Naczelny rabin Polski Michael Schudrich: odejdę, jeśli utrzymany będzie zakaz uboju rytualnego
Naczelny rabin Polski Michael Schudrich grozi, że odejdzie ze stanowiska, jeśli utrzymany będzie zakaz uboju rytualnego bez ogłuszania - informuje Radio Zet.
http://wiadomosci.wp.pl/kat,1342,title, ... aid=110f15


Z Forum Żydów Polskich:

Judaizm a wegetarianizm.

Po serii artykułów dotyczących bieżących zagadnień związanych z szechitą, spójrzmy na stanowisko judaizmu wobec całkowitej rezygnacji z jedzenia mięsa.


"Według Raw Kooka, ludzkość osiągnęła w okresie poprzedzającym Potop tak niski poziom etyczny i duchowy, że zezwolenie na jedzenie mięsa miało umożliwić ludziom koncentrację na wzajemnych relacjach. Prawdopodobnie Bóg - twierdził Kook - obawiał się, że jeżeli ludzkość nie otrzyma pozwolenia na jedzenie mięsa zwierząt, zdecyduje się na kanibalizm. Jego zdaniem zezwolenie to było wyborem "mniejszego zła". Ideałem Tory - twierdził rabin Kook - pozostał wegetarianizm, ale czas wegetarianizmu jeszcze nie nastał, ludzie nie dostąpili jeszcze duchowego poziomu, który czyniłby go możliwym."

Abrabanel (1437–1508) pisał w komentarzu do Szemot 16:4: "Mięso nie jest koniecznym pokarmem [człowieka]. Jest obiektem niepohamowanego obżarstwa. Mięso jest [w naturze] jedzone przez okrutne drapieżniki. Owce, krowy, kurczaki, synogarlice i gołębie, które spożywają pokarm z pól - trawę i nasiona, nie znają okrucieństwa".

W Sefer Chasidim 589 czytamy: "Święty Jedyny stworzył zwierzęta, które jedzą inne zwierzęta, aby człowiek nie mógł zaprotestować i mówić: Jak to może być, że Bóg pozwala człowiekowi zabijać zwierzęta i ptaki a nie martwił się bólem Jego żyjących istot? By nie mógł tak mówić, widząc, że Bóg sam stworzył zwierzęta, które jedzą inne zwierzęta".

A co z argumentem: "Ludzie nie muszą zabijać innych żyjących istot, aby przeżyć; zwierzęta drapieżne - muszą" ?

...

Dieta wegetariańska jest z natury koszerna, z wyjątkiem przetworów z winogron (ale nie samych owoców), oraz z wyjątkiem okresu święta Pesach, gdy zakazany jest chamec (zboża i szeroko rozumiane produkty ze zbóż), a także rośliny strączkowe.

Więcej:

http://www.fzp.net.pl/judaizm/judaizm-wegetarianizm

_________________
Oszust zajmuje miejsce nauczyciela. Z tego powodu cały świat jest zdegradowany. Możesz oszukiwać innych mówiąc: "Jestem przebrany za wielbiciela", ale jaki jest twój charakter, twoja prawdziwa wartość? To powinno być ocenione. - Śrila Prabhupada


14 Lip 2013, 13:50
Profil WWW
Awatar użytkownika

Rejestracja: 01 Mar 2013, 14:56
Posty: 38
Post Re: Zakaz uboju rytualnego
Dzięki tej ustawie mówi się głośno o wegetarianizmie w mediach :D ostatnio była ponad godzina audycja w radio TokFm i promowali właśnie dietę bez mięsna.Wiec czym więcej będzie w mediach o tym ,tym lepiej aby ludzi uświadomić że jedzenie mięsa jest złe ponieważ zwierze też odczuwa ból podczas zabijania.

W audycji tej opierali się też miedzy innymi na książce co opisuje ból i cierpienia zwierząt podczas zabijania (nie pamiętam tytułu książki i autora) i wiele osób po przeczytaniu jej stwierdziło że nie będzie jeść mięsa :D

Oby tak dalej :P


14 Lip 2013, 17:24
Profil
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Odpowiedz   [ 33 posty(ów) ]  Idź do strony 1, 2, 3, 4  Następna

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Szukaj:
Skocz do:  
cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by STSoftware for PTF.