Zobacz posty bez odpowiedzi | Zobacz aktywne tematy Obecny czas: 25 Lis 2017, 00:10Odpowiedz  [ 12 posty(ów) ]  Idź do strony 1, 2  Następna
 mięsożerstwo a niedobór wody 
Autor Wiadomość
Awatar użytkownika

Rejestracja: 28 Lis 2006, 14:15
Posty: 497
Miejscowość: Dziadoszyce
Post mięsożerstwo a niedobór wody
Naukowcy zajmujący sie sprawami globalnego wyżywienia i zasobów wodnych wydali ostrzeżenie mówiące o tym, że światowa populacja powinna w ciągu najbliższych 40 lat przestawić się na dietę niemal w pełni wegetariańską z powodu katastrofalnych niedoborów żywności odzwierzęcej - donosi serwis guardian.co.uk.

http://wiadomosci.onet.pl/nauka/skutki- ... omosc.html

_________________
Wierzę w las, wierzę w łąkę i w noc w czasie której rośnie zboże (Thoreau)


27 Sie 2012, 18:58
Profil
Awatar użytkownika

Rejestracja: 09 Sie 2011, 13:38
Posty: 2068
Miejscowość: UK
Post Re: mięsożerstwo a niedobór wody
albert napisał(a):
Naukowcy zajmujący sie sprawami globalnego wyżywienia i zasobów wodnych wydali ostrzeżenie

Zapewne będzie znaczący odzew...
McD zostanie zakazany na całym globie.
40 lat?
Ten zegarek podaje ze zostało 12 nocy tylko nikt nie wie do czego...
http://www.illuminatiorder.info/ac/thaumaturgy/index.html


27 Sie 2012, 20:55
Profil
Awatar użytkownika

Rejestracja: 24 Lut 2009, 02:01
Posty: 724
Miejscowość: Birmingham/Milanówek
Post Re: mięsożerstwo a niedobór wody
Ciekawe, czy z samych przyczyn ekonomicznych ktoś stanie się wegetarianinem? Kiedyś mówiło się, że wegetarianie są "bezmięsny" z przyczyn zdrowotnych, moralnych, religijnych, światopoglądowych. Ale nikt jakoś na pierwszym miejscu nie stawiał przyczyny ekonomicznej. Wręcz przeciwnie, niektórzy uważali że wegetarianizm jest drogi i skomplikowany i że mogą sobie na to pozwoli jakieś Gwiazdy filmu i muzyki :)

Nawet teraz spotkałem osoby, które mówiły że mięso jest w porównywalnej cenie do produktów roślinnych. Tylko jak wniknąłem w szczegóły, to okazało się, że kapusta, groch czy owoce były i są "tej samej zawartości" co niegdyś, zaś produkty mięsne zawierają coraz więcej bezwartościowych wypełniaczy a % "mięsa w mięsie" jest coraz mniejszy. No to wtedy te osoby przyznały rację, że z przyczyn ekonomicznych, dla sztucznego utrzymania stałej ceny mięsa, wypełnia się te produkty tanimi zamiennikami. Szczególnie w hipermarketach.

Każda przyczyna i powód, aby stac się wegetarianinem jest dobra. Po rezygnacji z mięsa można zacząć zmieniać swoją świadomość w kierunku duchowości. Dla mnie jest to początek "ludzkiego życia".


28 Sie 2012, 10:56
Profil WWW
Awatar użytkownika

Rejestracja: 09 Sie 2011, 13:38
Posty: 2068
Miejscowość: UK
Post Re: mięsożerstwo a niedobór wody
padmak napisał(a):
Każda przyczyna i powód, aby stac się wegetarianinem jest dobra. Po rezygnacji z mięsa można zacząć zmieniać swoją świadomość w kierunku duchowości. Dla mnie jest to początek "ludzkiego życia".

Bezduszność powodem mięsożerstwa, obojetność wobec nizszych stworzeń.
Główny problem jest taki ze "oni" nie uwazaja jedzenia miesa za coś złego, niestety tak jak w przypadku alkoholu lub papierosów. Kazdy powód jest dobry aby zatrzymać to bestialstwo.


28 Sie 2012, 11:29
Profil
Awatar użytkownika

Rejestracja: 27 Maj 2012, 21:50
Posty: 158
Post Re: mięsożerstwo a niedobór wody
http://www.youtube.com/watch?v=ckKYrqJ6 ... ure=g-vrec

_________________
bhajahu re mana sri-nanda-nandana-abhaya-charanaravinda re
durlabha manava-janama sat-sange taroho e bhava-sindhu re


28 Sie 2012, 16:01
Profil
Awatar użytkownika

Rejestracja: 09 Sie 2011, 13:38
Posty: 2068
Miejscowość: UK
Post Re: mięsożerstwo a niedobór wody
Głupota nie boli... tak mówią ale to nie prawda, boli i to bardzo...
https://www.youtube.com/watch?v=THIODWTqx5E&feature=player_embedded
Image
14.09 O synu Bharaty, guna dobroci przywiązuje do szczęścia, pasja do gromadzenia owocu czynu, ignorancja zaś, przykrywając wiedzę – do szaleństwa i głupoty.
14.17 Z guny dobroci rozwija się prawdziwa wiedza, guna pasji rozwija chciwość.
Guna ignorancji natomiast prowadzi do głupoty, szaleństwa i ułudy.


28 Sie 2012, 17:41
Profil
Awatar użytkownika

Rejestracja: 27 Maj 2012, 21:50
Posty: 158
Post Re: mięsożerstwo a niedobór wody
http://www.youtube.com/watch?v=NCgbVh4K ... re=related
Opowiadanie: Reka Richer
Inspiracja: B.A. Paramadvaiti Swami
Ilustracje: Seva Kunja Devi Dasi

-------------------------

http://www.youtube.com/watch?v=RB0lLlFxft8
Po niemiecku, ale da sie zrozumieć po obrazkach :wink:
Chodzi o to:
- Język: M(mięsożerca) - szorstki i ostry/ R(roślinożerca) - gładki i dość krótki
- Ślina: M- mocno kwaśna, by już w jamie gębowej móc strawić białko zwierzęce/ R -raczej zasadowa(mniej kwaśna) , by wystarczyła na częściowe strawienie produktów roślinnych, a trawienie właściwe zaszło w jelitach
- Zęby: M - Ostre, kły, moce, zbudowane z twardego szkliwa (by kwas w ślinie ich nie strawił) i rzadko wypadają / R - kły zredukowane, głównie trzonowce i często wypadają - nie mają zdolności regeneracji
- Szczęka : M- wydłużona, porusza się jedynie w pionie, ma szeroki rozstaw / R - krótka, płaska, żuchwa porusza sie w poziome by rozetrzeć tkanki roślinne
- Oczy: M- doskonały wzrok, często widzą w ciemności/ R - wzrok słaby, brak zdolności widzenia w ciemności
- Szybkość: M- szybki, zwinny, ma możliwość dogonienia ofiary/ R- powolny, przystosowany do zbieractwa(człowiek), lub skubania trawki :D czyli spokojnego trybu życia (ew. szybkie, ale tylko do ucieczki np. antylopy)
- Żołądek: M - Workowaty, z dużą ilością, stężonego kwasu żołądkowego / R - Mały, kwas jest łagodny (w porównaniu z kwasem mięsożercy)
- Jelita: M - krótkie, pokarm w nich nie zalega i jest szybko wydalany / R - bardzo długi, pokarm w nich zalega, by wydobyć jak najwięcej substancji odżywczych i witaminowych, jest wydalany po mniej więcej dniu
-M - może jeść padlinę i nic mu nie jest/ R- nie może, bo się zatruje
Roślinożerca nie może jeść surowego mięsa, a mięsożerca tak
Panuje przekonanie, że białko do budowy masy mięśniowej można zdobyć jedynie dzięki białku zwierzęcemu, a prawda jest taka, że jest wielu sportowców, którzy są wegetarianami. Z resztą największe (i najbardziej mięsiste :D) zwierzęta są wege np. słoń, krowa, byk, bawół ....
Małe dziecko postawione przed zajączkiem i jabłkiem wybierze jabłko do zjedzenia, a zajączka do towarzystwa i zabawy, nie odwrotnie.
:D

_________________
bhajahu re mana sri-nanda-nandana-abhaya-charanaravinda re
durlabha manava-janama sat-sange taroho e bhava-sindhu re


28 Sie 2012, 18:34
Profil
Awatar użytkownika

Rejestracja: 09 Sie 2011, 13:38
Posty: 2068
Miejscowość: UK
Post Re: mięsożerstwo a niedobór wody
Antya 03.50 "Mój drogi Thakuro Haridasie, w tym wieku Kali większość ludzi pozbawiona jest kultury wedyjskiej, dlatego też nazywa się ich yavanami. Interesuje ich jedynie zabijanie krów i kultury bramińskiej. W ten sposób wszyscy oni są zaangażowani w grzeszne czynności.
Antya 03.50 Znaczenie: Z tego stwierdzenia Śri Caitanyi Mahaprabhu możemy wyraźnie zrozumieć, że słowo yavana nie odnosi się tylko do jakiejś określonej klasy ludzi. Yavaną nazywany jest każdy, kto sprzeciwia się zachowaniu zgodnemu z zasadami wedyjskimi. Taki yavana może przebywać w Indii lub poza jej granicami. Osoby typu yavana cechuje to, iż są brutalnymi zabójcami krów i kultury bramińskiej, co zostało tutaj opisane. Składamy Panu swe modlitwy mówiąc: namo brahmanya-devaya go-brahmana-hitaya ca. Pan jest obrońcą kultury bramińskiej. Jego pierwszą troską jest dbanie o pomyślność krów i braminów. Gdy tylko cywilizacja ludzka zwraca się przeciw kulturze bramińskiej i pozwala na nieograniczone zabijanie krów, powinniśmy rozumieć, że ludzie nie znajdują się już dłużej pod kontrolą kultury wedyjskiej, lecz wszyscy są yavanami i mlecchami. Jest powiedziane, że ruch świadomości Krsny będzie panował przez następne dziesięć tysięcy lat, lecz potem wszyscy ludzie staną się mlecchami i yavanami. Pod koniec tej yugi Krsna pojawi się jako Kalki avatara i bezwzględnie zabije ich.

Antya 03.51 "Jakże ci yavanowie zostaną wybawieni? Ku Swojemu wielkiemu zmartwieniu nie widzę żadnego sposobu."
Antya 03.51 Znaczenie: Werset ten odsłania doniosłość pojawienia się Pana Śri Caitanyi jako patita-pavany, wyzwoliciela wszystkich upadłych dusz. Śrila Narottama dasa Thakura śpiewa, patita-pavana-hetu tava avatara: "O mój Panie, pojawiłeś się właśnie po to, by wyzwolić wszystkie upadłe dusze." Mo-sama patita prabhu na paibe ara: "A spośród wszystkich upadłych dusz ja jestem najnędzniejszy." To, jak Śri Krsna Caitanya Mahaprabhu zawsze myślał o wyzwoleniu upadłych dusz, obrazuje stwierdzenie e duhkha apara ("jest to Moje wielkie zmartwienie"). Oznajmienie to wskazuje, że Śri Caitanya Mahaprabhu będący Samym Najwyższą Osobą Boga, Krsną, jest zawsze nieszczęśliwy widząc upadłe dusze w świecie materialnym. Dlatego też Sam przychodzi takim jakim jest lub jako bhakta w postaci Śri Caitanyi Mahaprabhu, aby bezpośrednio obdarzyć uwarunkowane dusze miłością do Krsny. Namo-maha-vadanyaya krsna-prema-pradaya te. Śri Caitanya Mahaprabhu jest tak miłosierny, że nie tylko dostarcza wiedzy o Krsnie, lecz Swoimi praktycznymi czynnościami uczy wszystkich, jak kochać Krsnę (krsna-prema-pradaya te).
Ci, którzy podążają w ślady Śri Caitanyi Mahaprabhu, powinni jak najpoważniej przyjąć misję Pana. W tym wieku Kali ludzie stopniowo stają się gorsi niż zwierzęta. Choć jednak jedzą mięso krów i są zazdrośni o kulturę bramińską, Śri Caitanya Mahaprabhu rozważa, jak uwolnić ich z tego okropnego stanu życia. Tak więc prosi wszystkich Hindusów, by podjęli Jego misję.
bharata-bhumite haila manusya-janma yara
janma sarthaka kari' kara para-upakara
"Kto narodził się jako istota ludzka na ziemi Indii [Bharata-varsa], powinien uczynić swe życie pomyślnym i pracować dla korzyści wszystkich innych ludzi." (Cc. Adi-lila 9.41) Dlatego też obowiązkiem każdego zaawansowanego i kulturalnego Hindusa jest bardzo poważne podejście do tej sprawy. Wszyscy Hindusi powinni najlepiej jak potrafią pomagać w rozwoju ruchu świadomości Krsny. Wtedy będą uważani za prawdziwych zwolenników Śri Caitanyi Mahaprabhu.(...)
Ten, kto uważa siebie za zwolennika Śri Caitanyi Mahaprabhu, powinien odczuwać jak Śri Caitanya Mahaprabhu, który powiedział, iha-sabara kon mate ha-ibe nistara: "Jakże wszyscy ci yavana zostaną wyzwoleni?" Śri Caitanya Mahaprabhu zawsze gorąco pragnął wybawić uwarunkowane dusze, ponieważ ich upadły stan był dla Niego źródłem wielkiego zmartwienia. To jest platforma, na jakiej możemy szerzyć misję Śri Caitanyi Mahaprabhu.
Antya 03.55 Namacarya Haridasa Thakura, autorytet w intonowaniu świętego imienia, powiedział: "Intonowanie świętego imienia Pana wskazujące na coś innego niż Pan jest przykładem namabhasy. Nawet jeśli intonuje się je w ten sposób, nie niszczy to jego transcendentalnej mocy.
Antya 03.56 "'Nawet zabijany kłem dzika mleccha, który w rozpaczy krzyczy raz za razem "ha rama, ha rama", osiąga wyzwolenie. Cóż zatem mówić o tych, którzy intonują święte imię z głębokim szacunkiem i wiarą?'

Antya 03.56 Znaczenie: Odnosi się to do przykładu, w którym człowiek żywiący się psim mięsem zabijany kłem dzika wypowiadał raz za razem w chwili śmierci słowa "ha rama, ha rama". Ponieważ cytat ten pochodzi z Nrsimha Purany, okazuje się, że w owych czasach także musieli być mleccha i yavana (żywiący się mięsem) i wtedy również wypowiadano słowa "ha rama" oznaczające "potępione". W ten sposób Haridasa Thakura udowadnia, że nawet osoba żywiąca się mięsem, która potępia coś wypowiadając słowa "ha rama, ha rama", otrzymuje taką korzyść płynącą z intonowania świętego imienia, jaką uzyskuje bhakta, który intonuje mając na myśli "O mój Panie Ramo."

Jak zdadzą sobie sprawe jak wiele cierpienia stworzyli innym zywym istotom, moga mówić o sobie jako o potępionych głośno i z żalem krzycząc "ha rama, ha rama", mają wtedy szanse na uniknięcie tycięcy lat w objęciach cierpienia. W odróżnieniu do Niczego mamy tutaj sposób jak wyjść z beznadziejnej sytuacji i potepione osoby przemienić w doskonałe istoty. Muszą się "tylko" podjąć intonowania świętych imion Pana. Niektórzy zarzucają, że przez takie "tylko" uzyskuje się wg Waisnawów zbawienie zamiast pomagać bliźnim, ale mimo ze jest to takie "tylko" nie sa w stanie się podjąć stałego czy okazjonalnego intonowania.

Mahatma Gandhi powiedział kiedyś:
Celem moim jest, aby cały świat przyjął zasadę ochrony krów, która oznacza wzięcie w opiekę wszelkiego pozbawionego głosu stworzenia, któremu Bóg dał życie.
http://www.indiaguide.pl/to_nie_tak/krowa.html
Prześladowania religijne prowadzone systematycznie przez muzułmanów za panowania Wielkich Mogołów były często skierowane przeciw krowom żyjącym w świątyni. Na porządku dziennym było zabijanie tych biednych stworzeń na oczach hindusów, nawet za czasów Akbara, którego tolerancję wszyscy znali. A jednak dopuszczano się bezczeszczenia świątyń, zwłaszcza gubernatorzy prowincji i dowódcy wojskowi, którzy byli nietykalni i chronieni przez ortodoksyjnych ulemów i wobec których sam cesarz nie mógł interweniować. Jeden z najlepszych generałów mogolskich, Hussain Quli Khan, wpadł do hinduskiej świątyni w Nagarkot na koniu i zabił krowę na oczach wiernych, w obecności ukochanego przyjaciela Akbara, Radży Birbala (w 1572 roku). Nie można go było ukarać za to bestialstwo.


28 Sie 2012, 18:59
Profil
Awatar użytkownika

Rejestracja: 27 Maj 2012, 21:50
Posty: 158
Post Re: mięsożerstwo a niedobór wody
Okropności --> http://www.youtube.com/watch?v=o-oHlrXybxM

_________________
bhajahu re mana sri-nanda-nandana-abhaya-charanaravinda re
durlabha manava-janama sat-sange taroho e bhava-sindhu re


28 Sie 2012, 22:13
Profil
Awatar użytkownika

Rejestracja: 09 Sie 2011, 13:38
Posty: 2068
Miejscowość: UK
Post Re: mięsożerstwo a niedobór wody
Krówka the best, jakie społeczeństwo takie odpowiedzi (kryptoreklama McD, akcja zapewne pod śmiecioracją),
ale najgłupsze było stwierdzenie podsumowujące, ręce opadają... wielki badzioch co autor miał na myśli?
Wg mnie są inne atrybuty męskości niż bliżej niesprecyzowany wielki badzioch.
Jak ktoś marzy o epoce kamiennej i wielkich maczugach to nie ma sprawy narodzi sie na planecie gdzie będzie biegał za mastodontami i walczył o wszystko łącznie z ogniem, porozumiewając sie pohukiwaniami z jaskiniowymi kolegami.
Tu jest miła edukacyjna gierka jak ładnie ja przejdziesz filmik gratis:
http://features.peta.org/CookingMama/


29 Sie 2012, 10:57
Profil
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Odpowiedz   [ 12 posty(ów) ]  Idź do strony 1, 2  Następna

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by STSoftware for PTF.