Zobacz posty bez odpowiedzi | Zobacz aktywne tematy Obecny czas: 25 Lis 2017, 00:07Odpowiedz  [ 11 posty(ów) ]  Idź do strony 1, 2  Następna
 Pepsi i Coca-Cola: rakotwórcze i mięsne napoje 
Autor Wiadomość

Rejestracja: 25 Lis 2006, 21:11
Posty: 176
Post Pepsi i Coca-Cola: rakotwórcze i mięsne napoje
Warto się nad tym zastanowić, zwłaszcza, że takie napoje są spożywane przez bardzo wielu Wielbicieli oraz też są przez nich sprzedawane np. w sklepiku Pokojowej Wioski Kryszny, na Przystanku Woodstock, oraz we Vrindavan, w Bhaktowskich barkach przy Świątyni Krsna-Balaram Mandir.

http://medpharm.blogspot.com/2008/10/dr ... ancer.html

29 październik, 2008 r.
Picie Pepsi i Cola-Coli prowadzi do raka
Szokujące / Trudne Wiadomości:

Pepsi i Coca-Cola zawiera ekstrakt z wieprzowiny (świni). Większość ludzi unika Pepsi i Coca-Coli z różnych powodów: ze względu na zawartość szkodliwych substancji chemicznych, nadmiar węglowodanów itp.

Jednak również Pepsi i Coca-Cola zawiera WIEPRZOWE (ŚWIŃSKIE) wyciągi - SPRAWDZONE!

Teraz jest to kolejny powód zwiększający ich niebezpieczeństwo. Naukowe i medyczne badania stwierdzają, że picie Pepsi i Cola-Coli prowadzi do raka, ponieważ kluczowy element tych napoi jest wzięty z świńskich jelit. Świnie są jedynymi zwierzętami, które zjadają brud, odchody i mocz, co czyni ich materiał zabójczym i śmiertelnym, zanieczyszczonym zarazkami i bakteriami.

Według raportu opublikowanego w jordańskim magazynie, szef Delhijskiego Uniwersytetu Nauki i Technologii, Dr Mangoshada naukowo udowadnia, że kluczowy element w Pepsi i Cola-Coli zawiera ekstrakt z jelit wieprzowych, który powoduje raka i inne śmiertelne choroby.

Na uniwersytecie w Indiach przeprowadzono badania na temat wpływu picia Pepsi i Coca-Coli, które udowodniły, że picie nich prowadzi do szybszej pracy serca i niskiego ciśnienia. Również wypicie w jednej chwili 6 butelek Pepsi lub Cola-Coli powoduje natychmiastową śmierć.
One zawierają także substancje chemiczne takie jak kwas węglowy i fosforowy, kwas cytrynowy, które naruszają zęby i powodują kruchość kości.

Kości przechowywane w pojemniku z Pepsi topią się w ciągu tygodnia, a wiemy, że kości umarłych pozostają w grobie przez trzydzieści lat. Badania potwierdziły, że wapń rozpuszcza się w Pepsi i to osłabia pęcherz moczowy, nerki, zabija trzustkę, prowadzi do cukrzycy i chorób zakaźnych.

Miłośnicy Pepsi czy Coca-Coli nie muszą się martwić, ponieważ nie tylko te napoje dostępne są na tej ziemi, mamy inne zdrowe alternatywy, takie jak naturalne soki owocowe, puszki wody kokosowej, mleczka smakowe, maślanki itp., wszystkie one są łatwo dostępne nawet w małych sklepach.

Wysłany przez Dr. Farhan Ahmad Khan

October 29, 2008
Drinking Pepsi & Cola leads to Cancer
Shocking / Bad News : Pepsi and Coca-Cola contains extract from Pork (Pig).

Most of the people avoid Pepsi and Coca-Cola for various reasons: because of harmful chemical contents such as excessive carbonates, etc.
Also Pepsi and Coca-Cola Contains PORK (PIG) extracts - PROVEN!!
Now there is yet another reason which is more dangerous. The scientific and medical research says that drinking Pepsi & Cola leads to cancer because the key element is taken from Pigs sausage. The pig is the only animal that eats dirt, dung and urine, which makes lethal and deadly fabric polluted germs and microbes.
According to a report published in Jordanian magazine, the Head of Delhi University Science and Technology , Dr. Mangoshada scientifically proved that the key element in Pepsi and Cola contains extract from the intestines of Pig which causes cancer and other deadly diseases.
The Indian university conducted tests on the impact of drinking Pepsi and Coca-Cola which proved that drinking them lead to more rapid heart rate and low pressure. Also drinking 6 bottles of Pepsi or Cola at a time causes instant death. It also contains chemicals such as carbonic and phosphoric acids, citric acid which harms teeth and causes bone fragility. Bones kept in the Cup of Pepsi melts during the week knowing that the bones of the dead remain in the grave for thirty years. Research itself confirmed that the calcium dissolved in Pepsi and it weakens the bladder, kidneys, kills the pancreatic, leads to diabetes and infectious diseases.
Pepsi or Coca-Cola lovers nothing to worry as it is not the only drinks available on this earth, as we have other healthy alternatives such as natural fruit juices, canned coconut water, flavoured milks, buttermilk etc., all of them are conveniently available even in the small stores.
Posted by Dr. Farhan Ahmad Khan


13 Lip 2011, 10:23
Profil

Rejestracja: 12 Sty 2007, 19:42
Posty: 66
Post Re: Pepsi i Coca-Cola: rakotwórcze i mięsne napoje
Wegetarianizm jest szkodliwy dla środowiska
Wegetarianizm jest bardziej szkodliwy dla środowiska, niż spożywanie mięsa – dowodzą naukowcy z Cranfield University. Od dawna ekolodzy i wegetarianie przekonują opinię publiczną, że jedzenie mięsa jest niekorzystne dla planty, gdyż hodowla zwierząt przyczynia się do produkcji szkodliwych gazów cieplarnianych. Z tego względu zalecają wegetarianizm.

Tymczasem grupa naukowców z brytyjskiego Cranfield University dowiodła, że w przypadku rezygnacji z wołowiny czy jagnięciny na rzecz substytutów mięsa importowanych z zagranicy tj. tofu lub quorn, możemy przyczynić się do zwiększenia pól uprawnych, podnosząc ryzyko zniszczenia większej ilości lasów.

Ponadto okazuje się, że metody produkcji substytutów mięsa są energochłonne, a produkty końcowe są wysoko przetworzone. Naukowcy stwierdzili: „Rezygnacja z wołowiny i mleka na rzecz wysoko rafinowanych produktów, takich jak np. tofu mogą w gruncie rzeczy zwiększyć areał pół uprawnych koniecznych do zaopatrzenia Wielkiej Brytanii w potrzebne produkty zastępcze”.

Donald Murphy-Bokern, jeden z autorów raportu i były koordynator w ministerstwie środowiska, żywności i spraw wsi powiedział gazecie „The Times”: - Przez niektórych ludzi tofu i inne substytuty mięsa są uważane za przyjazne dla środowiska naturalnego, ale wcale tak nie jest.

Komentując wyniki badań, Liz O’Neil ze Stowarzyszenia Wegetarian w Wielkiej Brytanii przyznała: - Jeśli chcesz przyczynić się do zmniejszenia negatywnego wpływu na środowisko, stając się wegetarianinem, to nie jest dobrym pomysłem, abyś opierał swoją dietę na produktach wysoko przetworzonych.

Źródło: dailymail.co.uk, AS
http://www.piotrskarga.pl/ps,4837,2,0,1 ... macje.html


13 Lip 2011, 21:21
Profil

Rejestracja: 25 Lis 2006, 21:11
Posty: 176
Post Re: Pepsi i Coca-Cola: rakotwórcze i mięsne napoje
Iracki szejk zakazuje picia coli

2008-04-01 Gazeta Wyborcza

Fatwę zakazującą muzułmanom spożywania coca-coli i pepsi wydał w tym tygodniu prominentny duchowny z Nadżafu. Ajatollah Szejk Kasim Attaj podjął tę decyzję po przestudiowaniu badań, jakie ostatnio nad oboma napojami przeprowadzili naukowcy z politechniki w hinduskim New Dehli. Wykazać one miały, że pepsyna, jeden ze składników pepsi i coca-coli, jest produkowany z jelit świni. Ponieważ kontakt ze świniną w jakiejkolwiek postaci jest w islamie zakazany, zdaniem ajatollaha wierni powinni zrezygnować nie tylko ze spożycia, ale również kupowania czy sprzedawania coli.


13 Lip 2011, 21:32
Profil

Rejestracja: 12 Sty 2007, 19:42
Posty: 66
Post Re: Pepsi i Coca-Cola: rakotwórcze i mięsne napoje
http://www.thecoca-colacompany.com/cont ... rians.html


13 Lip 2011, 22:05
Profil
Awatar użytkownika

Rejestracja: 23 Lis 2006, 18:43
Posty: 4551
Miejscowość: Kraków
Post Re: Pepsi i Coca-Cola: rakotwórcze i mięsne napoje
No tak, pepsi od pepsyny - enzymu występującego w żołądkach świń, czasami stosowaną zastępczo zamiast podpuszczki, ale raczej dawniej.

Naukowcy dowiedli, że sól jest szkodliwa i naukowcy dowiedli, że sól jest zdrowa. Ach ci naukowcy...

Aby się ustosunkować do wyników badań trzebaby najpierw poznać cały proces zbierania danych. Badania można robić tendencyjnie, tak samo jak można tendencyjnie interpretowac rzeczywistość. Ach ci naukowcy...

_________________
Oszust zajmuje miejsce nauczyciela. Z tego powodu cały świat jest zdegradowany. Możesz oszukiwać innych mówiąc: "Jestem przebrany za wielbiciela", ale jaki jest twój charakter, twoja prawdziwa wartość? To powinno być ocenione. - Śrila Prabhupada


13 Lip 2011, 22:40
Profil WWW

Rejestracja: 12 Sty 2007, 19:42
Posty: 66
Post Re: Pepsi i Coca-Cola: rakotwórcze i mięsne napoje
Pewnie dlatego nigdy nie lubilem Pepsi, zawsze wolalem Colę.


13 Lip 2011, 22:45
Profil
Awatar użytkownika

Rejestracja: 23 Lis 2006, 18:43
Posty: 4551
Miejscowość: Kraków
Post Re: Pepsi i Coca-Cola: rakotwórcze i mięsne napoje
Ja od 20 lat nie piję żadnego, jedynie jak byłem w Indiach i miałem poważne zatrucie pokarmowe to kazali mi wypić coca-colę albo pepsi, nie pamiętam, że podobno pomaga. Byłem tak chory, że wypiłem, nie chciałem być w Indiach i leżeć w łóżku.

_________________
Oszust zajmuje miejsce nauczyciela. Z tego powodu cały świat jest zdegradowany. Możesz oszukiwać innych mówiąc: "Jestem przebrany za wielbiciela", ale jaki jest twój charakter, twoja prawdziwa wartość? To powinno być ocenione. - Śrila Prabhupada


13 Lip 2011, 22:49
Profil WWW

Rejestracja: 12 Sty 2007, 19:42
Posty: 66
Post Re: Pepsi i Coca-Cola: rakotwórcze i mięsne napoje
A tak poza tym, drogi Adamie, powinieneś pamiętać, że Cola jako taka jest w sklepiku PWK niedostępna. Spędzam w okolicy Be Cool praktycznie caly Woodstock, wiele razy pomagalem rozladowywać dostawy i nie pamiętam Coli- chyba, ze cos jest nie tak z moja pamięcią, ale raczej nie sądzę;) Są chłodziarki z tego koncernu, chyba jest sprite (głowy nie dam), ale samej Coli nie ma. Btw, NA PEWNO niewegetariańska jest Orange Fanta (nie wiem, czy ta z USA czy Europejska, bo to zupelnie inne napoje). Tak czy inaczej, nie nadaje się do picia.


14 Lip 2011, 00:26
Profil

Rejestracja: 25 Lis 2006, 21:11
Posty: 176
Post Re: Pepsi i Coca-Cola: rakotwórcze i mięsne napoje
W takim razie wygląda na to, że się sam i mnie zwiedziono. Zatem warto chyba skasować ten temat, aby nie siać zamieszania i narażać dobre imię, tak Pokojowej Wioski Kryszny, jak i dostarczającej napoje, The Coca-Cola Company, na szwank.

Zapewne jak chybione są informacje dotyczące ekstraktu z wieprzowiny w napoju The Coca-Cola Company, tak i inne informacje są tej samej wartości.

Firmie zarzuca się np. rozbicie protestów pracowniczych w Dudullu w Turcji[1] oraz prześladowania związków zawodowych w firmach rozlewczych w Kolumbii za pomocą "szwadronów śmierci"[2][3].

W lipcu 2001 r. kolumbijski związek zawodowy Sinaltrainal, z pomocą United Steel Workers of America i International Labor Rights Fund na Florydzie, złożył skargę przeciw The Coca-Cola Company i jej partnerom w Kolumbii. Akt oskarżenia brzmiał: w imieniu przedsiębiorstwa paramilitarne "szwadrony śmierci" popełniały morderstwa, dopuszczały się uprowadzeń i tortur na członkach związku. Ośmiu związkowców zostało zamordowanych, 65 grożono śmiercią[2]. Niemiecki związek zawodowy Ver.di wezwał do bojkotu produktów Coca-Coli[4][5]. Koncern zaprzeczył zarzutom.

W 2001 r. firma została pozwana za dyskryminację rasową przez afroamerykańskich pracowników i pracownice. The Coca-Cola Company zawarła wtedy rekordową ugodę na kwotę 192,5 miliona dolarów[6][2].

Jak ustaliło BBC, w 2003 roku koncern zanieczyścił duże powierzchnie rolne w Indiach trującymi, rakotwórczymi chemikaliami[2][7]. Firmie zarzucono też ogromne zużycie wody, co doprowadziło do suszy, na skutek której ucierpieli lokalni rolnicy. Przeciwko działaniom The Coca-Cola Company protestowało w Indiach wiele osób, z czego 300 zostało aresztowanych[8]. Vandana Shiva, indyjska działaczka ekologiczna napisała w 2005 roku w die tageszeitung o degradacji środowiska naturalnego w Indiach oraz o niekontrolowanym wypompowywaniu ogromnych ilości wody gruntowej przez takie firmy jak Coca-Cola, co ma katastrofalne skutki dla okolicznych mieszkańców[9].

Organizacja Human Rights Watch w 2004 roku zarzuciła m.in. Coca-Coli wykorzystywanie pracy dzieci na plantacjach trzciny cukrowej w Salwadorze[10].

↑ Violations of Worker Rights in Turkey (niem.). [dostęp 24 października 2009 r.].
↑ 2,0 2,1 2,2 2,3 Klaus Werner, Hans Weiss: Czarna lista firm. Intrygi światowych koncernów. Stargard Szczeciński: Hidari, 2009, ss. 272 i n. ISBN 978-83-61410-00-3.
↑ Colombia: Killings, arbitrary detentions, and death threats (ang.). Amnesty International, 3 lipca 2007 r. [dostęp 24 października 2009 r.].
↑ Endgültiger Boykott von Coca-Cola-Produkten (niem.). [dostęp 23 października 2009 r.].
↑ THE PEOPLE vs COCA-COLA (ang.). 28 czerwca 2005 r. [dostęp 23 października 2009 r.].
↑ Greg Winter: Coca-Cola Still Faces Suits In Race Discrimination Case (ang.). The New York Times, 7 lipca 2001 r. [dostęp 24 października 2009 r.].
↑ Coca-Cola's 'toxic' India fertiliser (ang.). BBC, 25 lipca 2003 r. [dostęp 24 października 2009 r.].
↑ Coke adds life? (ang.). The Independent, 25 lipca 2003 r. [dostęp 24 października 2009 r.].
↑ Cola löscht den Durst nicht (niem.). taz. [dostęp 24 października 2009 r.].
↑ El Salvador: Kinderarbeit auf Zuckerplantagen (niem.). Human Rights Watch, 9 czerwca 2004 r. [dostęp 24 października 2009 r.]

Ulga to jednak wielka, że to wszystko to tylko banialuki :) Jakie to fajne, że The Coca-Cola Company i Jej chłodziarki są częścią naszych współczesnych rozrywek Pana Czaitanii :) Ki! Jay!


14 Lip 2011, 01:06
Profil

Rejestracja: 22 Mar 2011, 21:55
Posty: 33
Post Re: Pepsi i Coca-Cola: rakotwórcze i mięsne napoje
Ogladałam nie dawno film dokumentalny o tym jak firma Coca cola niszczy Indie budujac swoje fabryki w roznych czesciach Indii i osuszajac doszczętnie teren na ktorym sie znajduje.Rolnicy maja wyschniete studnie i nie maja wody ani na swoje potrzeby ani zeby nawadniac pola.

Jezeli chodzi o PWK to widzialam tam w sprzedazy Cole ,nie byla to moze Coca cola alejakis produkt podobny.Bylo to kilka lat temu,moze teraz juz takich rzeczy nie sprzedaja ..


14 Lip 2011, 16:01
Profil
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Odpowiedz   [ 11 posty(ów) ]  Idź do strony 1, 2  Następna

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by STSoftware for PTF.