Wyroby skórzane

Ahimsa - poszanowanie życia. " Ochrona życia zarówno istot ludzkich, jak i zwierząt, jest zasadniczym obowiązkiem rządu. Rząd nie musi czynić rozróżnienia w takich zasadach. Po prostu jest to straszne dla duszy o czystym sercu, kiedy widzi zorganizowaną przez państwo rzeź zwierząt w tym wieku Kali." - 01.17.08 Zn.
Piotrek
Posty: 5
Rejestracja: 15 lut 2010, 20:22
Lokalizacja: Białystok

Wyroby skórzane

Post autor: Piotrek » 16 kwie 2011, 01:48

Czy używacie?

Piotrek
Posty: 5
Rejestracja: 15 lut 2010, 20:22
Lokalizacja: Białystok

Re: Wyroby skórzane

Post autor: Piotrek » 17 kwie 2011, 19:26

Bardzo Proszę powiedzcie co myślicie o noszeniu wyrobów ze skóry naturalnej. Jakie jest stanowisko MTŚK w tej sprawie?
Wg mnie obuwie skórzane jest najtrwalsze i najwygodniejsze dlatego zawsze kupywałem ze skóry, lecz ostatnio mam dylemat, przecież jakieś zwierze było trzeba zabić aby zdjąć tą skórę. Proszę Was o wypowiedzi, jest to dla mnie bardzo ważna sprawa.

Awatar użytkownika
Kedarnath dasa
Posty: 152
Rejestracja: 05 lip 2008, 00:11

Re: Wyroby skórzane

Post autor: Kedarnath dasa » 17 kwie 2011, 19:44

Piotrek pisze:przecież jakieś zwierze było trzeba zabić aby zdjąć tą skórę.
Sam odpowiedziałeś na swoje pytanie.
http://24hourkirtan.com

Awatar użytkownika
Purnaprajna
Posty: 2267
Rejestracja: 23 lis 2006, 14:23
Lokalizacja: Helsinki/Warszawa
Kontakt:

Re: Wyroby skórzane

Post autor: Purnaprajna » 17 kwie 2011, 21:07

Jeżeli istnieje inna opcja, to się nie nosi. Jeżeli nie istnieje, to lepiej mieć skórzane buty, niż chodzić w zimie boso.

Vaisnava-Krpa
Posty: 4935
Rejestracja: 23 lis 2006, 17:43
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Re: Wyroby skórzane

Post autor: Vaisnava-Krpa » 17 kwie 2011, 23:45

Skóra teoretycznie może być z zmarłego naturalnie zwierzęcia. Takiej używano w Indiach do np. bębenków. Praktycznie jest inaczej.
Oszust zajmuje miejsce nauczyciela. Z tego powodu cały świat jest zdegradowany. Możesz oszukiwać innych mówiąc: "Jestem przebrany za wielbiciela", ale jaki jest twój charakter, twoja prawdziwa wartość? To powinno być ocenione. - Śrila Prabhupada

Awatar użytkownika
Mathura
Posty: 994
Rejestracja: 15 cze 2007, 12:02
Lokalizacja: Sławno

Re: Wyroby skórzane

Post autor: Mathura » 20 kwie 2011, 10:08

A jak jest praktycznie? Zabijają krowy i robią ze skóry membrany?

Niedawno dowiedziałem się, że jakiś producent ghee, zaopatrujący min. świątynie we Vrindavan, dodawał do tego ghee tłuszcz zwierzęcy (smalec czy coś podobnego) Tym sposobem miał taniej.
Brrr :evil:

ODPOWIEDZ