Jak traktować zwierzęta ??

Ahimsa - poszanowanie życia. " Ochrona życia zarówno istot ludzkich, jak i zwierząt, jest zasadniczym obowiązkiem rządu. Rząd nie musi czynić rozróżnienia w takich zasadach. Po prostu jest to straszne dla duszy o czystym sercu, kiedy widzi zorganizowaną przez państwo rzeź zwierząt w tym wieku Kali." - 01.17.08 Zn.
Awatar użytkownika
drzewo
Posty: 407
Rejestracja: 17 wrz 2007, 10:08

Post autor: drzewo » 25 wrz 2008, 18:59

Podoba mi sie odpowiedz Purnapragi.. Mllo az sie czyta;)

Awatar użytkownika
Draupadi dd
Posty: 100
Rejestracja: 05 cze 2008, 18:25

Post autor: Draupadi dd » 25 wrz 2008, 19:51

Hari
zwierzęta bardziej wolą wegetarian; ze swego doświadczenia-wyczuwam nastroje i zamierzenia, "myśli" braci mniejszych, które chętnie podchodzą do mnie( lub córki) z prośbą np. pomocy w przejściach przez pasy.Doskonale wyczuwają aurę i uważam;że należy karmić je jak najczęściej prasadam, bez względu na posiadane ciała-nawet marchewki dawane koniom można ofiarować przed podaniem; kluski, makarony, jakieś warzywa-to samo przed skarmianiem mięsozerców. Przykład Prabhu Mahakaja, który psa " Agatka" karmił prasada przywiezionym ze świątyni.

Awatar użytkownika
Yogi Krishnaram
Posty: 223
Rejestracja: 16 cze 2007, 21:39
Lokalizacja: Gdańsk

Re: Jak traktować zwierzęta ??

Post autor: Yogi Krishnaram » 26 wrz 2008, 22:11

Purnaprajna pisze: - psy niezbyt dobrze tolerują wegetarianizm
Podobno istnieją specjalne karmy wegetariańskie, a nawet wegańskie. A czytałem o pewnym Swamim Krysznanandzie, który zrobił wegetariankę ze swej lwicy. I też był jakiś przypadek lwicy wegetariańskiej (z własnej woli zdaje się) z Afryki południowej chyba. Tylko, że jak ktoś odkrył jej przypadek to rozpaplał po świecie, zrobiono z niej atrakcję turystyczną, zaczęto ją obwozić po świecie i po paru tygodniach to ją wykończyło niestety :(. Jeśli znajdę linka to podeśle. A wracając do tematu, to skoro lwa można zwegetarianizować wtedy psa na pewno też :).

Awatar użytkownika
John
Posty: 511
Rejestracja: 16 maja 2008, 14:09
Lokalizacja: Opolskie

Post autor: John » 27 wrz 2008, 15:03

Niestety w Polsce jak nie nakarmisz psa ziemniakami, ryżem czy kaszą to nic innego nie pozostaje, wiadomo jakie są karmy na półkach, a zmusić zwierzaka do jedzenia soi jest ciężko, gdybvy robili karmy sojowe byłoby fajnie.
Hare Krsna Hare Krsna Krsna Krsna Hare Hare Hare Rama Hare Rama
Rama Rama Hare Hare

Awatar użytkownika
John
Posty: 511
Rejestracja: 16 maja 2008, 14:09
Lokalizacja: Opolskie

Post autor: John » 14 paź 2008, 21:23

Jak duże znaczenie ma intonowanie Maha Mantry w obecności zwierzęcia, oczyszcza ? Czy zapewnia lepsze przyszłe wcielenie ?
Hare Krsna Hare Krsna Krsna Krsna Hare Hare Hare Rama Hare Rama
Rama Rama Hare Hare

Awatar użytkownika
Purnaprajna
Posty: 2267
Rejestracja: 23 lis 2006, 14:23
Lokalizacja: Helsinki/Warszawa
Kontakt:

Post autor: Purnaprajna » 16 paź 2008, 11:08

John pisze:Jak duże znaczenie ma intonowanie Maha Mantry w obecności zwierzęcia, oczyszcza ? Czy zapewnia lepsze przyszłe wcielenie?
Może z pewnością oczyścić, zapewnić osiągnięcie formy ludzkiej w następnym życiu, bez potrzeby przechodzenia przez dalszy łańcuch zwierzęcych ciał, ale także zupełnie wyzwolić zwierzę z cyklu samsary i dać mu wyzwolenie lub nawet miejsce w świecie duchowym. To wszystko zależy od czystości intonowania i siły duchowej intonującego sadhu. To samo dotyczy się prasadam.

Pies Sziwanandy Seny został w ten sposób wyzwolony, podobnie jak i koty i psy w domostwie Szriniwasa Aczarji. Śrila Prabhupada pisze w komentarzu do Cc. Adi10.1: "Po kotach i psach oraz innych zwierzętach nie spodziewamy się, że zostaną bhaktami, lecz w towarzystwie czystego bhakty również osiągają wyzwolenie."

Oczywiście dla Śri Ćaitanji Mahaprabhu wszystko jest możliwe i jest On w stanie umożliwić intonowanie Hare Kryszna nawet zwierzęciu, tak jak się to zdarzyło z psem Sziwananda Seny, podczas gdy Pan Ćaitanja karmił go maha-prasadam. Caitanja-caritamrita opisuje, że będący świadkami tego zdarzenia bhaktowie byli niezwykle zdziwieni, a Sziwananda Sena kierowany swą naturalną pokorą, złożył psu pokłony czując, że poprzednio popełnił wajsznawa aparadha w stosunku do wajsznawy w ciele zwierzęcia. :)

Awatar użytkownika
drzewo
Posty: 407
Rejestracja: 17 wrz 2007, 10:08

Post autor: drzewo » 17 paź 2008, 09:32

Purnapragja jak pisze to tak aby odpowiedź była równo o 10:08

Awatar użytkownika
Purnaprajna
Posty: 2267
Rejestracja: 23 lis 2006, 14:23
Lokalizacja: Helsinki/Warszawa
Kontakt:

Post autor: Purnaprajna » 17 paź 2008, 13:51

drzewo pisze:Purnapragja jak pisze to tak aby odpowiedź była równo o 10:08
Zacząłem studia nad astrologią, aby robić rzeczy zgodnie z minutowym diagramem. Podczas wysyłania tekstu, muszę też 3 razy zaczesać włosy w prawą stronę oraz wytrzeć 9 razy okulary, od wewnętrznej strony, zawsze do środka. Posty na forum wysyłam wyłącznie w siatkowej podkoszulce i w spodniach od piżamy w czerwone paseczki i z wydrukiem misiów na kieszonkach. Raz o tym zapomniałem i musiałem potem wymazać wszystkie swoje posty z ostatniego miesiąca, nie mówiąc już o tym, że byłem zmuszony, aby przez cały dzień myć ręce i płukać usta. Poza tym, moje zaburzenia obsesyjno-kompulsywne nie wydają się, aż tak bardzo utrudniać mojej komunikacji z innymi, z innymi, z innymi, z innymi, z innymi, z innymi, z innymi, z innymi, z innymi, z innymi, z innymi, z innymi, z innymi, z innymi, z innymi, z innymi, z innymi, z innymi, z innymi, z innymi, z innymi, z innymi, z innymi, z innymi, z innymi, z innymi, z innymi, z innymi, z innymi, z innymi, z innymi, z innymi, z innymi, z innymi, z innymi, z innymi, z innymi, z innymi, z innymi, z innymi, z innymi, z innymi, z innymi, z innymi, z innymi, z innymi, z innymi, z innymi, z innymi, z innymi, z innymi, z innymi, z innymi, z innymi, z innymi, z innymi, z innymi, z innymi, z

;)

Awatar użytkownika
gndd
Posty: 457
Rejestracja: 23 lis 2006, 18:24

Post autor: gndd » 17 paź 2008, 17:35

John pisze:Niestety w Polsce jak nie nakarmisz psa ziemniakami, ryżem czy kaszą to nic innego nie pozostaje, wiadomo jakie są karmy na półkach, a zmusić zwierzaka do jedzenia soi jest ciężko, gdybvy robili karmy sojowe byłoby fajnie.
Pod Warszawą mieszka małżeństwo bhaktów, które od lat ma psa, od sczeniaka, a przez jakiś czas były nawet dwa (drugi przygarnięty z ulicy). Nie dają mu nic niewegetariańskiego, no i żadnej kupowanej karmy. Wiem, bo jak jestem w Polsce, to zawsze u nich bywam, i nawet sama go kilka razy karmiłam. Je chleb (tosty), serki, kaszki, ryż, uwielbia niektóre warzywa. Nie pamiętam już czy to pomidory czy ogórki tak mu przypadły do gustu, ale jedno z tych warzywek. Inne też jada. Natomiast muszę go wydać, że widziałam jak na własną rękę, nie pytając nikogo o pozwolenie, kłapał na muchy, osy i inne takie. ;) Osy chyba nigdy nie upolował, bo chyba by go już nie było w tym ciele...

Przyjaźni się też z kotami, chociaż nie gwarantuję, że zaprzyjaźni się z każdym.
Govindanandini

We don't get it, so we fear it. (Bob Geldof)
http://podserve.biggu.com/podcasts/show/iskcon-studies
http://www.flickr.com/photos/12994088@N06/sets/72157601908066950/

Awatar użytkownika
drzewo
Posty: 407
Rejestracja: 17 wrz 2007, 10:08

Post autor: drzewo » 19 paź 2008, 22:11

Purnaprajna pisze:
drzewo pisze:Purnapragja jak pisze to tak aby odpowiedź była równo o 10:08
Zacząłem studia nad astrologią, aby robić rzeczy zgodnie z minutowym diagramem. Podczas wysyłania tekstu, muszę też 3 razy zaczesać włosy w prawą stronę oraz wytrzeć 9 razy okulary, od wewnętrznej strony, zawsze do środka. Posty na forum wysyłam wyłącznie w siatkowej podkoszulce i w spodniach od piżamy w czerwone paseczki i z wydrukiem misiów na kieszonkach. Raz o tym zapomniałem i musiałem potem wymazać wszystkie swoje posty z ostatniego miesiąca, nie mówiąc już o tym, że byłem zmuszony, aby przez cały dzień myć ręce i płukać usta. Poza tym, moje zaburzenia obsesyjno-kompulsywne nie wydają się, aż tak bardzo utrudniać mojej komunikacji z innymi, z innymi, z innymi, z innymi, z innymi, z innymi, z innymi, z innymi, z innymi, z innymi, z innymi, z innymi, z innymi, z innymi, z innymi, z innymi, z innymi, z innymi, z innymi, z innymi, z innymi, z innymi, z innymi, z innymi, z innymi, z innymi, z innymi, z innymi, z innymi, z innymi, z innymi, z innymi, z innymi, z innymi, z innymi, z innymi, z innymi, z innymi, z innymi, z innymi, z innymi, z innymi, z innymi, z innymi, z innymi, z innymi, z innymi, z innymi, z innymi, z innymi, z innymi, z innymi, z innymi, z innymi, z innymi, z innymi, z innymi, z innymi, z

;)
:)

ODPOWIEDZ