Zobacz posty bez odpowiedzi | Zobacz aktywne tematy Obecny czas: 23 Lis 2017, 16:35Odpowiedz  [ 19 posty(ów) ]  Idź do strony 1, 2  Następna
 Sztuka przetrwania 
Autor Wiadomość

Rejestracja: 26 Lut 2007, 22:45
Posty: 1428
Post Sztuka przetrwania
Jak odciąć się od agresywnej ekspansji współczesności z ujemnymi jej skutkami?
Survival, preppersing i podobne sztuki przetrwania cieszą się dużym zainteresowaniem. Ta aktywność skierowana na turystykę, samodoskonalenie, rekreację, gromadzenie wiedzy i umiejętności związanych z przetrwaniem w warunkach ekstremalnych nabiera rozpędu.
Czym jest to spowodowane?
Czy reakcją na zagrożenia korporacji, rządów itp.?
W tym temacie będziemy stopniowo dochodzić do rozwiązań praktycznych, a jednocześnie weryfikować zagrożenia.


04 Lis 2017, 15:24
Profil

Rejestracja: 26 Lut 2007, 22:45
Posty: 1428
Post Re: Sztuka przetrwania
Licznik prądu zdradzi styl życia

Fundacja Panoptykon zwraca jednak uwagę na zagrożenia związane z takim stałym monitorowaniem przesyłu energii, w dodatku prowadzonym centralnie. Dane z liczników mają bowiem trafiać do jednej wspólnej bazy obsługiwanej przez Operatora Informacji Pomiarowych, który odpłatnie będzie przekazywał je do sprzedawców. - Obserwując wskazania licznika, można przygotować bardzo precyzyjny profil mieszkania: czy ktoś jest w domu, jakie ma zwyczaje, jakich urządzeń używa.
'Tylnymi drzwiami'
Fundacja Panoptykon krytycznie odnosi się też jednak do trybu, w jakim zapisy dotyczące wprowadzania "liczników zdalnego odczytu" pojawiły się projekcie. Pierwotnie podobne regulacje znalazły się w propozycji Ministerstwa Gospodarki, budziły różne komentarze i ostatecznie nie trafiły do Sejmu.
http://wiadomosci.gazeta.pl/wiadomosci/ ... kryto.html


04 Lis 2017, 18:29
Profil

Rejestracja: 26 Lut 2007, 22:45
Posty: 1428
Post Re: Sztuka przetrwania
http://di.com.pl/bedziemy-inwigilowani- ... iwko-47802
Inteligentne liczniki prądu oszukują nas i szpiegują.
Inteligentne liczniki = ryzyko inwigilacj
i

Tutaj dochodzimy do wady inteligentnych liczników - umożliwiają one inwigilację. Naukowcy wykazywali już, że na podstawie tych danych można ocenić, ile osób przebywa w mieszkaniu/domu i jakie specjalistyczne urządzenia są używane, a nawet jaki serial ogląda dana osoba.

Inteligentne liczniki energii są fantastyczne, mogą ułatwić nam życie, ale staną się zagrożeniem dla prywatności, jeśli będą obowiązkowe i prawo nie zapewni stosowania ich wyłącznie w celach związanych z dostawą energii.


04 Lis 2017, 18:45
Profil

Rejestracja: 26 Lut 2007, 22:45
Posty: 1428
Post Re: Sztuka przetrwania
Niebezpieczeństwa związane z inteligentnymi licznikami: zagrożenia dla zdrowia związane z bezprzewodowym promieniowaniem elektromagnetycznym
https://www.globalresearch.ca/smart-met ... osure/3189
1
http://davidicke.pl/forum/liczniki-radi ... 11689.html
W Anglii oraz w USA w miarę świadomi ludzie protestowali przeciwko licznikom (czy to prądu czy wody) radiowym, które są obecnie przymusowo montowane prawie w każdym domu. Bezczelne korporacje od dostarczania energii i wody potrafiły nawet przychodzić w asyście policji i/lub włamywać się do domu delikwenta (bądź na jego posiadłość) by dokonać wymiany starego licznika na nowy.

Tu jest obszerna informacja:
http://www.vibronika.eu/images/pdf/smartmeters.pdf


04 Lis 2017, 18:57
Profil

Rejestracja: 26 Lut 2007, 22:45
Posty: 1428
Post Re: Sztuka przetrwania
czy woda z kranu szkodzi?

Woda dostarczana do gdyńskich mieszkań przez PEWiK pochodzi z podziemnych pokładów i ma tzw. I klasę czystości. Gdynia ma osiem ujęć wody i 83 studnie głębinowe. Po pobraniu jej z ziemi, usuwa się z niej związki żelaza i manganu. Nie stosuje się natomiast chlorowania. Zamiast tego używa się lamp promieniowania UV.

- Zaletą tej metody dezynfekcji jest to, że woda nie zmienia smaku i zapachu. Woda spełnia wszystkie, określone przepisami prawa, normy jakości, dzięki czemu może być przeznaczona do spożycia przez ludzi. Badania przeprowadzone na bieżąco przez certyfikowane laboratoria gwarantują, że woda z sieci wodociągowej jest smaczna i zdrowa - podkreśla Anna Szpajer z PEWiK Gdynia.

Czytaj więcej na:
https://www.trojmiasto.pl/wiadomosci/Kr ... 2.html#tri

Woda w Gdańsku, która dociera do naszych domów, w 77 proc. znajduje się przede wszystkim w podziemnych warstwach czwartorzędowych, trzeciorzędowych i kredowych, które liczą sobie od przeszło 100 mln lat do 1,8 mln lat. Zazwyczaj oznacza to, że jest to woda naturalnie czysta, która nie wymaga skomplikowanych metod uzdatniana.

Image


05 Lis 2017, 15:42
Profil

Rejestracja: 26 Lut 2007, 22:45
Posty: 1428
Post Re: Sztuka przetrwania
Są nawet specjalne akcje promocyjne zachęcające do picia wody z kranu.
Możemy bliżej rozpatrzyć ten temat.
O czym nam nie powiedzą.
https://www.wprost.pl/24919/Trujaca-woda-aktl
NIK zbadała stan wody pitnej w 20 aglomeracjach miejskich. Kontrola dotyczy lat 1999-2000.
Według Izby, 2/3 wody dostarczanej odbiorcom nie odpowiada wymogom jakościowym wyznaczonym przez Ministerstwo Środowiska. Efektu nie przynosi także proces uzdatniania wody. W kranach wraz z wodą otrzymujemy zbyt wiele wolnego chloru i różnego rodzaju bakterii.
Z raportu wynika, że w świetle obowiązujących przepisów UE dotyczących jakości wód powierzchniowych ujmowanych do celów pitnych, Polska praktycznie nie posiada wód, które mogłyby być wykorzystywane do tego celu.
NIK przypomina, że za stan wody, jaką pijemy, odpowiada bezpośrednio Miejskie Przedsiębiorstwo Wód i Kanalizacji oraz administrator budynku, bo jakość wody zmieniać może np. instalacja.

Co daje chlor w wodzie

Dawkowanie silnie utleniającego, toksycznego chloru ma za zadanie ograniczyć ich rozwój i zabezpieczyć przed wtórnym, często śmiertelnym zanieczyszczeniem biologicznym wody podczas jej transportu do odbiorcy (woda po uzdatnieniu w stacji uzdatniania przebywa w sieci wodociągowej niekiedy kilka dni nim trafi do naszych kranów).
Skutki uboczne chloru

Dopływająca do naszych domów woda posiada niestety chlor. Jest to pierwiastek toksyczny, choć w stężeniach występujących w wodzie nie stanowi zbyt dużego zagrożenia dla naszego zdrowia. Niestety, podczas przepływu wody, chlor, będący silnym utleniaczem ulega reakcjom z innymi substancjami tworząc tzw. uboczne produkty dezynfekcji. Powstające w ten sposób chlorowcopochodne są wielokrotnie bardziej toksyczne i rakotwórcze niż sam chlor. Współcześnie prowadzone badania pozwalają na zdefiniowanie coraz to nowych związków chlorowcopochodnych i określenie ich toksycznego działania.
Zapach chloru w wodzie z kranu

Toksyczne i rakotwórcze właściwości chlorowcopochodnych ujawniają się podczas spożywania tych związków. Jednak również przy kontakcie zewnętrznym z wodą zawierającą chlor (np. podczas kąpieli) widoczne jest jego szkodliwe oddziaływanie poprzez wysuszanie skóry i włosów, a nawet powodowanie alergii. Obecność chlory wywołuje również nieprzyjemny smak i zapach wody.


05 Lis 2017, 15:53
Profil

Rejestracja: 26 Lut 2007, 22:45
Posty: 1428
Post Re: Sztuka przetrwania
Glutaminian monosodowy, glutaminian sodu, syrop glukozowo-fruktozowy, aspartam, fluor itp. - https://www.youtube.com/watch?v=r-sHUcSV4lw
ZMIENIAMY MYŚLENIE


11 Lis 2017, 16:33
Profil

Rejestracja: 26 Lut 2007, 22:45
Posty: 1428
Post Re: Sztuka przetrwania
Glutaminian jako narkotyk
W odróżnieniu od innych narkotyków nie powoduje on żadnych halucynacji czy stanów „high”, tylko wywołuje „tylko” sztuczny apetyt, zakłócając funkcjonowanie rdzenia mózgowego, który (układ limbiczny) reguluje podstawowe funkcje naszego ciała a także odczucia a zatem i poczucie głodu. Poprzez wpływanie na układ limbiczny glutaminian powoduje nadmierne pocenie się, reakcje stresowe jak bóle żołądka, podwyższone ciśnienie krwi, kołatanie serca oraz migreny. Percepcja zmysłowa oraz zdolność uczenia się i koncentracji po konsumpcji glutaminianu jest wyraźnie ograniczona przez kilka godzin. U alergików glutaminian może wywołać atak epileptyczny a nawet paraliż układu oddechowego.

Doświadczenia ze zwierzętami pokazują trwałe uszkodzenia mózgu
Polepszacz smaku glutaminian podano w ramach doświadczeń szczurom serwując im zupy w proszku czy chipsy ziemniaczane. Trwałe uszkodzenia mózgu ujawniły się u wszystkich zwierząt a u ciężarnych szczurów embriony nie były w stanie wytworzyć sprawnie funkcjonującego systemu nerwowego. Takie noworodki nie byłyby w stanie przeżyć w przyrodzie na wolności. Przy poważnych uszkodzeniach mózgu np.: udarze mózgu do uszkodzenia dochodzi nie tylko poprzez brak tlenu ale przede wszystkim poprzez wydzielający się ze zniszczonych komórek glutaminian.

Glutaminian szkodliwy także dla oczu
Jeśli ktoś przez dłuższy czas stosuje pożywienie zawierające polepszać smaku glutaminian sodu ryzykuje swój wzrok. Ten fakt potwierdzili naukowcy z Uniwersytetu Hirosaki w Japonii (Prof. Dr. Hiroshi Ohguro) według gazety New Scientist. W doświadczeniach na szczurach udowodniono, że żywność o wysokiej zawartości Glutaminianu trwale uszkadza siatkówkę i może doprowadzić do utraty wzroku.

Glutaminian sodu (E621) w większości produktów – bardzo szkodliwy!
https://prawdaxlxpl.wordpress.com/2010/ ... szkodliwy/


11 Lis 2017, 16:45
Profil

Rejestracja: 26 Lut 2007, 22:45
Posty: 1428
Post Re: Sztuka przetrwania
http://dziecisawazne.pl/syrop-glukozowo ... ak-chorob/
Gdzie dodaje się syrop glukozowo-fruktozowy:

soki, napoje, napoje gazowane (coca-cola, fanta, sprite itp.), napoje owocowe;
syropy do rozcieńczania z wodą;
syropy kupowane w aptece;
napije energetyczne i izotoniczne;
słodkie alkohole, likiery;
lody;
pieczywo o długiem terminie ważności, pierniki (dzięki HFCS nie stają się twarde);
dżemy, musztardy, ketchupy;
konserwy (rybne i mięsne);
gotowe sosy i marynaty;
niektóre wędliny i wyroby garmażeryjne;
jogurty (uważaj na jogurty 0%, wsady do jogurtów);
uwaga również na artykuły kupowane w sklepach ze zdrową żywnością – one również (np. sok z brzozy) mogą zawierać syrop glukozowo-fruktozowy.

Słodka śmierć przez syrop glukozowo-fruktozowy (HFCS)
https://oczymlekarze.pl/zdrowy-styl-zyc ... ozowy-hfcs


11 Lis 2017, 17:18
Profil

Rejestracja: 26 Lut 2007, 22:45
Posty: 1428
Post Re: Sztuka przetrwania
Leczenie niekonwencjonalne
https://prawdaxlxpl.wordpress.com/aktua ... e-zdrowie/

Ibogaina – wielkie oszustwo mediów, rządów i korporacji
https://prawdaxlxpl.wordpress.com/2011/ ... orporacji/

Wprowadzenie Ibogainy jako leku de facto oznaczałoby niemal całkowite zlikwidowanie uzależnień. Zniknęliby palacze, alkoholicy i narkomanii. Tyle tylko, że ktoś by na tym stracił i to stracił ogromne pieniądze. Rządy straciłyby wpływy z akcyzy. Korporacje farmaceutyczne straciłyby przychody ze sprzedaży ogromnej masy leków, które kupują przeważnie ludzie chorujący z powodu nadużywania używek. Przemysł tytoniowy i alkoholowy by podupadł. Media straciłyby znaczną część wpływów z reklam alkoholi i lekarstw. Korzyści są obopólne (wielostronne), więc spisek może istnieć!

Ibogainę blokuje się również dlatego, że jest to lekarstwo, które pochodzi z natury, a więc nie można go opatentować i nie można zmaksymalizować zysków ze sprzedaży. Sprzedaż nie leży więc w niczyim interesie, oprócz – rzecz jasna – interesu społeczeństwa, ale kogo on obchodzi? Kogo obchodzi to, że ktoś przypadkiem umrze na raka, albo dostanie marskości wątroby, lub zniszczy własne życie przez narkotyki? Tak naprawdę to nie obchodzi nikogo! Liczą się tylko zyski, zyski i jeszcze raz zyski! Ibogaina jest zakazana!


11 Lis 2017, 19:31
Profil
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Odpowiedz   [ 19 posty(ów) ]  Idź do strony 1, 2  Następna

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by STSoftware for PTF.