Przeludnienie to mit

Poszanowanie Bhumi - Matki Ziemi. Proste życie - wzniosłe myślenie. "Ta współczesna cywilizacja jest tak dumna ze swojej niezależności, ale jest tak bardzo uzależniona od ropy. Jeśli zostanie wstrzymana dostawa ropy, to co zrobią ci dranie-naukowcy? Będą bezradni. Niech postarają się wytworzyć wystarczająco dużo ropy w swoich probówkach, tak aby ich cywilizacja się nie zatrzymała. Obecnie w Indiach brakuje wody. Co w takiej sytuacji mogą zrobić owi uczeni'? Mogą znać skład chemiczny wody, ale nie mogą wyprodukować jej, kiedy istnieje na nią wielkie zapotrzebowanie. Potrzebują pomocy chmur, a wszystko to zależy od działania Boga." - Śrila Prabhupad - Prawda i Piękno
Awatar użytkownika
Vaisnava-Krpa
Posty: 4551
Rejestracja: 23 lis 2006, 17:43
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Przeludnienie to mit

Post autor: Vaisnava-Krpa » 22 mar 2016, 13:42

Artykuł z http://wolna-polska.pl/wiadomosci/przel ... it-2016-03 wybrane frazy:

"Prawie codziennie, mainstreamowe media rozsiewają cykl nowych artykułów wzmacniających ideę, że ludzie są najeźdźcami na ziemi, że ją przeludniają jak pasożyty i wysysają z niej zasoby naturalne.
Magiczną liczbę – 7 miliardów – rzuca się nam w twarz jak oskarżenie i przekleństwo, jak gdyby sam fakt, że tylu ludzi żyjących obecnie na naszej planecie, stawało się automatycznym wyrokiem śmierci dla świata".

Przeludnienie to mit

Ten program depopulacji zostaje narzucany społeczeństwom przy pomocy ruchu „zielonych”, czegoś, co ma za zadanie sprawić, że ludzie poczują do tej ideologii same ciepłe uczucia, bo przecież ten ruch robi coś „dobrego” dla środowiska; odwrotną stroną tej monety jest ostateczny projekt elit przeprowadzenia masowego mordu na mieszkańcach planety pod pozorem ratowania Ziemi.

Wg Population Research Institute (PRI), mit przeludnienia był stawiany na widok publiczny wiele razy w ciągu ostatnich kilku wieków po to, żeby przestraszyć ludzi i sprawić, że ludzie zaakceptują projekt eugeniczny:

https://www.youtube.com/watch?v=vZVOU5bfHrM

Wiele źródeł od PRI do Roberta Kunziga z National Geographic twierdzi, że dokona się prawidłowych obliczeń matematycznych, to okazuje się, że każda rodzina na naszej planecie mogłaby mieć dom z ogrodem, a zajęłaby masę powierzchni wielkości Teksasu.

Texas ma ok. 269.000 mil kwadratowych, a cała powierzchnia Ziemi wynosi 57,5 ​​miliona mil kwadratowych powierzchni. Być może państwa nie byłoby stać na wsparcie z posiadanych zasobów tylu ludzi, ale nie w tym rzecz. Chodzi o to, że to może zostać zrobione.

Gdy szybko przeniesiemy się do czasów obecnych, kiedy mamy miliarderów eugeników mających dosyć pieniędzy, aby mieć wpływ na globalne zmiany, jak np. były wiceprezydent, Al Gore, to słyszymy, że twierdzi on, iż jedynie metoda stabilizacji populacji jest wyłącznym, skutecznym sposobem walki z globalnym ociepleniem; Bill Gates daje wykłady na temat oszczędności, że możemy ocalić 10 stanowisk pracy dla nauczycieli, jeśli skończymy z dożywotnią opieką dla babci; a założyciel CNN, Ted Turner (który ma pięcioro własnych dzieci) mówi o tym, jak wszyscy powinni zostać zmuszeni do przestrzegania polityki jednego dziecka przez okres 100 lat, aby zmniejszyć zaludnienie świata do 2 miliardów ludzi.

Siewca strachu Gore ma w planach zarobić miliardy na swych inicjatywach w sprawie podatku od dwutlenku węgla; tymczasem Gore lata po świecie w prywatnych odrzutowcach i płaci po 30.000 dolarów rocznie za rachunki dostaw mediów do swej 20-pokojowej rezydencji, a jednocześnie chce po prostu opodatkować oddychanie każdego człowieka na ziemi. „Charytatywna” fundacja Gatesa ma misję „zaszczepienia całej planety” – i sam Gates przyznał, że szczepienie zmniejszy światową populację o 15 procent.

Dzielna misja Gatesa w Indiach spowodowała, że po jego szczepieniach pozostało tam prawie 48.000 sparaliżowanych dzieci. Turner niedawno ogłosił w wystąpieniu telewizyjnym, że to „dobrze”, iż rekordowa liczba żołnierzy USA popełnia samobójstwo.

Wszyscy ci ludzie deklarują swoje poparcie dla redukcji populacji, ale żaden z nich osobiście nie ma zamiaru iść pierwszy na ochotnika.

Al Gore, Bill Gates, Ted Turner i inni im podobni, wykorzystują swoją władzę, bogactwo i wpływy, by bawić się w Boga, ale oni nie są bogami; to są zwykli kryminaliści, którzy z powodu swego bogactwa i władzy, wierzą, że są wyżej niż reszta z nas. Wierzą, że sami mogą podejmować decyzje o tym, kto jest godzien żyć, a kto ma umrzeć. Projekt eugeniczny żyje, a sprzedajne i kontrolowane media nadal masowo wciskają nam propagandę mówiąc, że my musimy umrzeć, ażeby Ziemia (i elita) mogły przetrwać.

Codziennie jesteśmy zatruwani, obrabowywani i okłamywani na masową skalę. Musimy uświadomić ludzi co tak naprawdę tutaj dzieje się, zanim nie będzie za późno.

źródło: http://www.hangthebankers.com/overpopulation-is-a-myth/
http://wolna-polska.pl/wiadomosci/przel ... it-2016-03
Oszust zajmuje miejsce nauczyciela. Z tego powodu cały świat jest zdegradowany. Możesz oszukiwać innych mówiąc: "Jestem przebrany za wielbiciela", ale jaki jest twój charakter, twoja prawdziwa wartość? To powinno być ocenione. - Śrila Prabhupada

Awatar użytkownika
Vaisnava-Krpa
Posty: 4551
Rejestracja: 23 lis 2006, 17:43
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Re: Przeludnienie to mit

Post autor: Vaisnava-Krpa » 22 mar 2016, 13:48

" Wszystko pochodzi od Boga. On jest pierwotnym źródłem wszelkich zasobów. (...) Teraz jesteśmy... mówimy, że jest przeludnienie ale tak nie jest. Obecnie, gdzie jest kwestia przeludnienia? Ilu z nas płodzi setki dzieci? Nie, nikt. A dawniej ojciec mógł spłodzić setkę dzieci. Nie ma zatem kwestii przeludnienia. A nawet gdyby było przeludnienie, mamy informację - informację z Wed: eko bahunam yo vidadhati kaman - że jedna główna żywa istota, Bóg, może utrzymać niezliczoną ilość żywych istot.
Nie ma kwestii przeludnienia. To jest fałszywa teoria. Jeśli Bóg może stwarzać, może również utrzymywać. A w rzeczywistości to jest fakt. Podróżuję po całym świecie. Jest tak wiele wolnych przestrzeni na powierzchni globu, że 10 razy więcej ludzi niż teraz może być z łatwością utrzymane. Ale my nie wiemy jak to wykorzystać: W Afryce, w Australii, w waszej Ameryce wciąż leży wystarczająco ziemi. Ale ponieważ wdarliśmy się na ziemię Kryszny, są trudności. Chiny są przeludnione, Indie są przeludnione. Ale jeśli podejmiemy świadomość Kryszny, te trudności skończą się w ciągu sekundy. Świadomość Kryszny oznacza uznać wszystko za własność Kryszny. Ja też jestem Kryszny. To jest świadomość Kryszny."
- A.C. Bhaktiwedanta Swami Prabhupada - Bhagavad-gita taka jaką jest 4.13


09.20.21 Znaczenie: W Bhagavad-gicie Pan mówi, że On jest dostarczającym nasienia ojcem wszystkich żywych istot (aham bija-pradah pita), i dlatego jest odpowiedzialny za ich utrzymanie. Potwierdzają to również Vedy. Eko bahunam yo vidadhati kaman: chociaż Bóg jest jeden, dba On o życiowe potrzeby wszystkich żywych istot Żywe istoty w różnych formach są synami Pana, dlatego ojciec, Najwyższy Pan, dostarcza im pożywienia stosownie do ich różnych ciał. Mała mrówka dostaje odrobinę cukru, a słoń otrzymuje tony pożywienia, ale każdy może jeść. Zatem nie ma kwestii nadmiernego wzrostu populacji. Jako że ojciec, Krsna, jest kompletnie bogaty, nie występuje niedobór pożywienia, a ponieważ nie brakuje pożywienia, zatem
propaganda nadmiernego wzrostu populacji jest tylko mitem.

W rzeczywistości z powodu braku żywności cierpimy wtedy, gdy z polecenia ojca materialna natura nie zgadza się dostarczyć nam pożywienia. To, czy żywa istota otrzyma pożywienie czy nie, zależy od jej pozycji. Kiedy chorej osobie zabrania się jeść, nie oznacza to, że brakuje żywności; to raczej chory wymaga takiego traktowania, jakim jest nie dawanie pożywienia. W Bhagavad-gicie (7.10) Pan również mówi, bijam mam sarva-bhutanam: "Jestem nasieniem wszystkich żywych istot." W ziemi sieje się określony rodzaj nasienia, a następnie pojawia się określony gatunek drzewa czy rośliny. Matka przypomina ziemię, a gdy ojciec zasieje określony rodzaj nasienia, rodzi się określony rodzaj ciała.


Prawda i Piękno - Rozdział 7 - Maleńki świat współczesnej nauki

"Tak naprawdę wszystko należy do Boga, jednak ludzie twierdzą, że coś jest ich własnością albo własnością ich kraju. Teraz dyskutują o problemie przeludnienia, ale faktycznie Bóg dostarczył wszystkiego w wystarczającej ilości. Jest dosyć ziemi i dosyć pożywienia, jeśli są one właściwie wykorzystywane. Ludzie stwarzają sztuczne problemy, a naukowcy przyczyniają się do tego, podsuwając im tak wiele destrukcyjnych urządzeń. Jedynie popierają drani i łotrów, którzy usiłują wyczerpać własność Boga. Jeśli pomagasz mordercy albo złodziejowi, również stajesz się przestępcą. Stena eva sah. Kto nie rozpoznaje własności Najwyższego Pana, jest złodziejem.

Naszą misją jest przywiedzenie tych drani do rozsądku. Teraz musimy znaleźć środki, aby to uczynić. Dranie ci cierpią, ale ponieważ są synami Boga, nie powinni cierpieć. Nie wiedzą, że jest Bóg, i że istnieje szczęście. Nie wiedzą nic o szczęściu czy wiecznym życiu. Prowadzą tak wiele poszukiwań i żyją przez pięćdziesiąt, sześćdziesiąt czy siedemdziesiąt lat, ale nie wiedzą, co zdarzy się potem. Nie mają wiedzy o tym, że życie jest wieczne. W rzeczywistości ich pozycja jest podobna pozycji zwierząt. Zwierzę nie wie, co dzieje się po śmierci ani nie zastanawia się nad tym. Nie wie, dlaczego tutaj się znajduje ani nie zna wartości życia. Pod wpływem mayi jedynie kontynuuje jedzenie, spanie, obronę, łączenie się w pary i umieranie. To wszystko. Ludzie zmagają się tak ciężko, ale w jakim celu? Mówią, że harują tak ciężko, aby zabezpieczyć następne pokolenie, ale czemu ma służyć to zabezpieczenie? Na to nie potrafią odpowiedzieć. Celem tego ruchu świadomości Kryszny jest wskazanie prawdziwego celu życia, przez umieszczenie w centrum Kryszny, czyli Boga. Jeśli naukowcy zrozumieją ten ważny ruch, bez wątpienia odniosą korzyść.
Oszust zajmuje miejsce nauczyciela. Z tego powodu cały świat jest zdegradowany. Możesz oszukiwać innych mówiąc: "Jestem przebrany za wielbiciela", ale jaki jest twój charakter, twoja prawdziwa wartość? To powinno być ocenione. - Śrila Prabhupada

Awatar użytkownika
Vaisnava-Krpa
Posty: 4551
Rejestracja: 23 lis 2006, 17:43
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Re: Przeludnienie to mit

Post autor: Vaisnava-Krpa » 20 cze 2016, 17:38

Mit przeludnienia Ziemi. Na mapkach pokazane są terytoria, które zajęłaby cała populacja ludzka rozmieszczona w zagęszczeniu występującym w poszczególnych miastach.
Mit przeludnienia Ziemi. Na mapkach pokazane są terytoria, które zajęłaby cała populacja ludzka rozmieszczona w zagęszczeniu występującym w poszczególnych miastach..png
Oszust zajmuje miejsce nauczyciela. Z tego powodu cały świat jest zdegradowany. Możesz oszukiwać innych mówiąc: "Jestem przebrany za wielbiciela", ale jaki jest twój charakter, twoja prawdziwa wartość? To powinno być ocenione. - Śrila Prabhupada

Aniruddha das
Posty: 1482
Rejestracja: 26 lut 2007, 21:45

Re: Przeludnienie to mit

Post autor: Aniruddha das » 21 cze 2016, 14:06

Można zatem zapytać o przyczynę podawanie nieprawdziwych informacji.
Jedną z odpowiedzi jest, że kiedy ludzie żyją w kłamstwie trudno im się zbliżyć do Boga Najwyższej Osoby - Śri Kryszny i łatwiej nimi manipulować. Bóg określany jest jako Prawda Absolutna. Zatem do Prawdy Absolutnej można dojść przez prawdę. Z tej perspektywy dobrze ujawniać te wszystkie fałszerstwa, by ludzie doznali radości żyjąc w prawdzie, która doprowadza do Prawdy Absolutnej.

Awatar użytkownika
Vaisnava-Krpa
Posty: 4551
Rejestracja: 23 lis 2006, 17:43
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Re: Przeludnienie to mit

Post autor: Vaisnava-Krpa » 21 cze 2016, 18:40

Sekretarz ONZ: Powinniśmy wyludnić ziemię, depopulacja to rozwiązanie konieczne aby pomóc naszej planecie

"Wypowiedz sekretarz ONZ mimo, że wzbudza uzasadnione obawy nie jest niczym nowym w planach globalistów. Oficjalny plan klimatyczny ONZ został opisany przez UNFCC jako „kompletne przekształcenie struktury gospodarczej świata.”

Kilka dni wcześniej Figueres w wywiadzie dla Bloomberg News pochwaliła chiński rząd za egzekwowanie stosowania przymusowych aborcji i przymusowej sterylizacji, ponieważ jeśli chodzi o zmiany klimatu to Chiny są zdecydowanie największym emitentem gazów cieplarnianych."

Pomimo faktu, że wielu naukowców podważa wiarygodność badań, którymi kieruje się ONZ to radykalni ekolodzy, urzędnicy, politycy i koncerny jednogłośnie wskazują emisje CO2 jako główną przyczynę zmian klimatycznych oraz zagrożenie dla świata.

http://wolna-polska.pl/wiadomosci/sekre ... ie-2015-06


Ponad Tysiąc naukowców protestuje przeciwko postulatom ONZ
„ Ponad 1000 międzynarodowych naukowców ma odmienne zdanie na temat efektu cieplarnianego, rzekomo spowodowanego przez człowieka.”
http://wolna-polska.pl/wiadomosci/1000- ... ch-2014-10


"Cały plan walki z globalnym ociepleniem doskonale wpisuje się w projekt NSSM200 opracowany przez Henry Kissinger przewodniczącego Rady Bezpieczeństwa Narodowego Stanów Zjednoczonych. Ten żydowski internacjonalista był doradcą kilku prezydentów USA, członkiem spotkań Bilderberg i Komisji Trójstronnej, bliskim przyjacielem najbardziej wpływowej dynastii bankierów Rothschild (w wywiadzie z 12 maja 2014 Lynn Rothschild opowiedziała o spotkaniu Grupy Bilderberg w 1998, gdzie Henry Kissinger przedstawił ją swojemu przyjacielowi bankierowi Evelyn de Rothschild) oraz co najbardziej bulwersujące jest on także laureatem pokojowej nagrody Nobla.

Plan Kissingera MSSM200 został przyjęty jako oficjalna polityka USA przez prezydenta Geralda Forda w listopadzie 1975 roku. Projekt został odtajniony 7 marca 1989 roku.

Poniżej kilka cytatów z raportu odnośnie stosowania aborcji jako skutecznego środka depopulacji :

-Żaden kraj nie zmniejszy wzrostu populacji bez uciekania się do aborcji. [Strona 182]
– aborcja, legalna i nielegalna stała się najbardziej rozpowszechnioną metodą kontroli płodności w dzisiejszym świecie [Strona 183]
– prowadzenie badań w zakresie: 1) trwałe i wszechobecne rodzaje aborcji. 2) powszechny brak techniki bezpiecznej aborcji… [Strona 185]
W raporcie znajdziemy również zalecenia odnośnie zarządzania minerałami, paliwami, wodą oraz jedzeniem w odniesieniu do największego problemu jakim jest według raportu nadmierny przyrost populacji na świecie.

Wyludnienie powinno być priorytetem polityki zagranicznej wobec trzeciego świata, ponieważ gospodarka USA będzie wymagała dużej i rosnącej ilości minerałów z zagranicy, zwłaszcza z krajów mniej rozwiniętych."„Wkrótce jak będzie jakieś przeciążenie, będzie jakaś wojna, zaraza, głód i wszystko będzie skończone. Ty nie potrzebujesz ograniczać populacji przez metodę antykoncepcyjną. W naturalny sposób w całości to będzie zmniejszone. Dlaczego miałbyś popełniać grzeszne czynności? Nie stwarzaj niepotrzebnie dzieci i nie zabijaj ich. To jest religia, to jest cywilizacja. Dlaczego miałbyś niepotrzebnie stwarzać dzieci jak koty i psy. Pisma mówią, że nie zostawaj ojcem, nie zostawaj matką, jeśli nie możesz uratować synów od śmierci. Jest to odpowiedzialność. To jest odpowiedzialnością ojca i matki. Ktoś nie powinien próbować zostawać ojcem czy matką, jeśli rodzice nie mogą uratować dziecka od nieuchronnej śmierci. To jest odpowiedzialność. A kto jest tym ojcem, kto jest tą matką – to jest cywilizacja wedyjska.”
- Śrila Prabhupada, Ś.B. 1.15.25 – 4.12.1973r Los Angeles
Oszust zajmuje miejsce nauczyciela. Z tego powodu cały świat jest zdegradowany. Możesz oszukiwać innych mówiąc: "Jestem przebrany za wielbiciela", ale jaki jest twój charakter, twoja prawdziwa wartość? To powinno być ocenione. - Śrila Prabhupada

Awatar użytkownika
Vaisnava-Krpa
Posty: 4551
Rejestracja: 23 lis 2006, 17:43
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Re: Przeludnienie to mit

Post autor: Vaisnava-Krpa » 26 lip 2016, 09:04

Wierzyć, nie wierzyć, warto mieć oczy szeroko otwarte.

W jaki sposób globaliści planują depopulacje?
https://tajemnice.robertbrzoza.pl/nwo/w ... populacje/
Oszust zajmuje miejsce nauczyciela. Z tego powodu cały świat jest zdegradowany. Możesz oszukiwać innych mówiąc: "Jestem przebrany za wielbiciela", ale jaki jest twój charakter, twoja prawdziwa wartość? To powinno być ocenione. - Śrila Prabhupada

Awatar użytkownika
Vaisnava-Krpa
Posty: 4551
Rejestracja: 23 lis 2006, 17:43
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Re: Przeludnienie to mit

Post autor: Vaisnava-Krpa » 01 kwie 2017, 16:05

Bill Gates: Przygotujcie się na globalną pandemię i śmierć 30 mln ludzi

Stworzony przez naturę albo terrorystów patogen może zabić ponad 30 mln ludzi w mniej niż rok. Według epidemiologów taka pandemia jest możliwa w ciągu następnych 10-15 lat - ostrzegał Bill Gates podczas Konferencji Bezpieczeństwa w Monachium. - Musimy się na nią przygotować, jak wojsko przygotowuje się do wojny - mówił."

http://wyborcza.pl/7,75399,21392829,bil ... rects=true


To nie terroryści, moje zdanie jest takie, że to oni to przygotowują. W przepowiedniach Bhrigu było, że elity zachodnie nie będą mogły się pogodzić że tracą władzę i użyją gazu, który zabije miliony ludzi nagle i bezboleśnie. Ale to ich nie uratuje. Zrzucą winę na terrorystów. Po to chyba są potrzebni.

Wyborczej nie cytuję ale w tym wypadku to dla rozumnych stanowi pewien rodzaj potwierdzenia.

Inny cytat z Wyborczej: Bill Gates: Przeludnienie jest jedną z głównych przyczyn globalnego ocieplenia http://wiadomosci.gazeta.pl/wiadomosci/ ... yczyn.html

Bill Gates chce wykańczać ludzi szczepionkami?
"Bill Gates zaproponował na konferencji poświęconej zmianom klimatycznym, by ograniczyć szkodliwą emisję dwutlenku węgla m.in. przez zredukowanie liczby ludności na ziemi o nawet 15 proc."
http://www.fronda.pl/a/bill-gates-chce- ... 30888.html
Oszust zajmuje miejsce nauczyciela. Z tego powodu cały świat jest zdegradowany. Możesz oszukiwać innych mówiąc: "Jestem przebrany za wielbiciela", ale jaki jest twój charakter, twoja prawdziwa wartość? To powinno być ocenione. - Śrila Prabhupada

Awatar użytkownika
Vaisnava-Krpa
Posty: 4551
Rejestracja: 23 lis 2006, 17:43
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Re: Przeludnienie to mit

Post autor: Vaisnava-Krpa » 02 kwie 2017, 11:15

Prabhupada: Nie ma mowy o przeludnieniu, to jest fałszywa teoria. Skoro Bóg stwarza, to może też utrzymać. I to jest fakt. Jeżdżę po całym świecie. Jest tyle wolnej przestrzeni na powierzchni ziemi, że z łatwością można by utrzymać dziesięciokrotnie większą populację. Ale my nie wiemy, jak to wykorzystać.

Nie mowy o przeludnieniu, to jest fałszywa teoria
http://nama-hatta.pl/artykul/artykul-numer/583
Oszust zajmuje miejsce nauczyciela. Z tego powodu cały świat jest zdegradowany. Możesz oszukiwać innych mówiąc: "Jestem przebrany za wielbiciela", ale jaki jest twój charakter, twoja prawdziwa wartość? To powinno być ocenione. - Śrila Prabhupada

Aniruddha das
Posty: 1482
Rejestracja: 26 lut 2007, 21:45

Re: Przeludnienie to mit

Post autor: Aniruddha das » 05 kwie 2017, 09:52

Wszystko pochodzi i emanuje z Prawdy Absolutnej. Wszystko pochodzi od Boga. On jest oryginalnym źródłem wszystkiego. Jaka jest nasza pozycja? Istnieją niezliczone stworzenia. Nityo nityānāṁ cetanaś cetanānāṁ (Kaṭha Upaniṣad 2.2.13). Jest to wedyjska prawda. Bóg też jest żywą istotą, jak my, ale On nami dowodzi. My też jesteśmy żywymi istotami. To tak jak z ojcem. Może mieć dwudziestu synów. Dawniej posiadano stu synów. Teraz ojcowie nie mają takich mocy. Pięć tysięcy lat temu Król Dhṛtarāṣṭra począł stu synów. Mówimy, że jesteśmy przeludnieni, ale to nie jest fakt. Gdzie jest to przeludnienie? Ilu z nas rodzi sto dzieci? Nikt. A dawniej ojciec mógł począć sto dzieci. Nie ma mowy o przeludnieniu. Nawet jeśli jest, to nasza informacja pochodzi z Wed: eko bahūnāṁ yo vidadhāti kāmān. Jedna żywa istota, Bóg, może utrzymać niezliczone żywe istoty.
https://www.vanipedia.org/wiki/PL/Prabh ... C3%B3bkami

Aniruddha das
Posty: 1482
Rejestracja: 26 lut 2007, 21:45

Re: Przeludnienie to mit

Post autor: Aniruddha das » 05 kwie 2017, 09:58

Tak naprawdę wszystko należy do Boga, jednak ludzie twierdzą, że coś jest ich własnością albo własnością ich kraju. Teraz dyskutują o problemie przeludnienia, ale faktycznie Bóg dostarczył wszystkiego w wystarczającej ilości. Jest dosyć ziemi i dosyć pożywienia, jeśli są one właściwie wykorzystywane. Ludzie stwarzają sztuczne problemy, a naukowcy przyczyniają się do tego, podsuwając im tak wiele destrukcyjnych urządzeń. Jedynie popierają drani i łotrów, którzy usiłują wyczerpać własność Boga. Jeśli pomagasz mordercy albo złodziejowi, również stajesz się przestępcą. Stena eva sah. Kto nie rozpoznaje własności Najwyższego Pana, jest złodziejem.
Rozmowa Śrila Prabhupada dr Singh

ODPOWIEDZ