Zobacz posty bez odpowiedzi | Zobacz aktywne tematy Obecny czas: 25 Lis 2017, 06:07Odpowiedz  [ 5 posty(ów) ] 
 Krowy 
Autor Wiadomość
Awatar użytkownika

Rejestracja: 24 Lut 2009, 02:01
Posty: 724
Miejscowość: Birmingham/Milanówek
Post Krowy
KROWY
Krowy są inteligentnymi, przyjacielskimi i wrażliwymi zwierzętami. Poprzez różne pozycje ciała i dźwięki wyrażają szereg emocji: zadowolenie, złość, zainteresowanie, cierpienie, rozpacz. Badania naukowe wykazały, że krowy posiadają imponującą pamięć. Żyjąc w stadzie, jedna krowa potrafi rozpoznać ponad 100 innych; te, z którymi jest szczególnie związana chętnie liże, okazując w ten sposób swoją troskę. Ciekawostką jest, że w opiece nad cielęciem matkom często pomagają ich własne matki. Tak jak ludzie, krowy chcą być blisko swojej rodziny, a pozbawienie ich tej możliwości powoduje, ze czują się zestresowane i samotne. Krowy bez problemu zapamiętują drogę do domu i zawsze potrafią dotrzeć z powrotem do swoich ulubionych miejsc. Nie zapominają też łatwo, jeżeli zostaną zranione - one same, lub ktoś z ich rodziny. Różne badania potwierdzają, że są to inteligentne zwierzęta, potrafiące nauczyć się wielu rzeczy i z lubością rozwiązujące różne problemy. Nie wszystkie jednak w tym samym tempie – są wśród nich zarówno te bardziej bystre, jak i te mniej zdolne. Podobnie, jeśli chodzi o charakter – jedne są wyjątkowo łagodne i przyjacielskie, inne – sprytne i dominu
jące. Za ich wielkimi, brązowymi oczami kryją się różne osobowości i charaktery! W naturalnym stadzie, jak wśród wielu innych zwierząt, panuje określona hierarchia, decydująca na przykład o kolejności, w której kładą się na odpoczynek.

Krowy, oddzielone od swojej rodziny i towarzyszy, przeżywają ten fakt i bardzo tęsknią. Szczególnie silna jest więź matki i cielęcia. John Avizienius, przedstawiciel naukowy organizacji RSPCA opowiada następującą historię: Gdy cielak został zabrany matce, widać było jeszcze przez sześć tygodni w jej zachowaniu ewidentną rozpacz – stała godzinami w zagrodzie, w miejscu, gdzie po raz ostatni widziała swoje dziecko i uporczywie muczała, starając się przywołać je do siebie. Ruszała się stamtąd tylko wtedy, kiedy ją siłą do tego zmuszano. Nawet wówczas wpatrywała się w to miejsce i jeśli jej się udawało, momentalnie wracała. To było prawie tak, jakby jej serce zostało złamane, a jedyne co mogła, to sprawdzić czy jej młode przypadkiem nie wróciło.

Jak wszystkie zwierzęta, krowy cenią swoje życie i nie chcą umierać. Znanych jest wiele opowieści o krowach, które pokonały wielkie odległości podczas ucieczki, walcząc o swoje życie.
Oto dwie z nich:
Krowa o imieniu Suzie miała być załadowana na statek towarowy, gdy raptem obróciła się w tył, zbiegła po trapie i… wskoczyła do rzeki. Mimo tego, że była ciężarna, a może właśnie dlatego, udało jej się przepłynąć rzekę i ukrywać przez wiele dni (krowy naprawdę umieją dobrze pływać!).

Podczas gdy pracownicy pewnej rzeźni mieli przerwę, krowa nazwana Emily przeskoczyła przez prawie metrowe ogrodzenie i przez wiele tygodni ukrywała się w lesie podczas bardzo śnieżnej zimy. Obecnie przebywa w azylu dla zwierząt i, jak wiele innych uratowanych zwierząt hodowlanych, stanowi wymowne świadectwo tego, że jedzenie mięsa oznacza jedzenie zwierząt, które nie chcą umierać.


12 Maj 2012, 23:08
Profil WWW
Awatar użytkownika

Rejestracja: 09 Sie 2011, 13:38
Posty: 2068
Miejscowość: UK
Post Re: Krowy
B.dobry post, ale mógł być w temacie wegetarianizm, przydałby sie tam.


13 Maj 2012, 07:21
Profil
Awatar użytkownika

Rejestracja: 24 Lut 2009, 02:01
Posty: 724
Miejscowość: Birmingham/Milanówek
Post Re: Krowy
Specjalnie umieściłem post w dziale: "Świat, w którym żyjemy" aby traktować Krowy z szacunkiem.
Specjalnie nie umieściłem post w temacie: "Wegetarianizm" aby nie traktować Krowy na równi z jedzeniem!!!

Chciałbym, abyśmy zamieszczali w tym dziale wszelkie informacje (wedyjskie, doniesienia prasowe, itp) świadczące o tym, że Krowy są bardzo wartościowym członkiem społeczeństwa. Są tak, jak ludzie: czującymi i godnymi szacunku żywymi istotami.

Moim zamiarem jest zmiana świadomości ludzkiej.
Aby podnieść świadomość będącą w ignorancji traktującej Krowę jako materialny produkt do masowej zagłady.
Aby zrozumieć, że Krowa jest jak matka. I jak matce należy się Krowie szacunek.


13 Maj 2012, 09:51
Profil WWW
Awatar użytkownika

Rejestracja: 24 Lut 2009, 02:01
Posty: 724
Miejscowość: Birmingham/Milanówek
Post Re: Krowy
New Gokul - Hilton of Farms
Farma w wysokim standardzie, jak hotel Hilton. Bhaktivedanta Manor, Wielka Brytania.

Image

On 6th November the Rt Hon Dominic Grieve QC MP, the Attorney General for the British government and His Holiness Bhakti Cari Swami opened the new farm complex, called New Gokul, at Bhaktivedanta Manor.

Praising Gokul farm for its excellence in the husbandry of cattle Mr Grieve said, "I am delighted to have been asked by Bhaktivedanta Manor to be here to commemorate the opening of the Gokul farm's new facilities. These provide a sustainable sanctuary for cattle and a means whereby visitors can come and see for themselves the workings of a traditional farm where animals and nature are given the highest respect."

Tłumaczenie
W dniu 6 listopada 2010 roku Dominic Grieve QC MP, Prokurator Generalny dla brytyjskiego rządu i Jego Świątobliwość Bhakti Caru Swami otworzyli nowy kompleks farmerski, zwany New Gokul, w Bhaktivedanta Manor.

Chwaląc farmę New Gokul, jej doskonałość w hodowli bydła Pan Dominic Grieve powiedział: "Cieszę się, że zostałem poproszony przez Bhaktivedanta Manor aby się tu znaleźć na uroczystym otwarciu farmy New Gokul wraz z jej nowymi obiektami. Zapewniają one zrównoważone sanktuarium dla bydła i umożliwiają odwiedzającym zobaczenie na własne oczy jak działa tradycyjna farma, gdzie zwierzęta i przyroda są traktowane z najwyższym szacunkiem. "

Link do krótkiego filmiku pokazującego jak wygląda nowo otwarta farma:

http://www.youtube.com/watch?feature=player_embedded&v=dBGYhHeHajM


13 Maj 2012, 10:57
Profil WWW
Awatar użytkownika

Rejestracja: 09 Sie 2011, 13:38
Posty: 2068
Miejscowość: UK
Post Re: Krowy
Oki niech będzie, ale dział wegetarianizm to nie kuchnia i przepisy tylko dział wykazujący błędy światopoglądowe u mięsożerców, które będąc sprostowane ukażą szacunek do kazdej zywej istoty niezaleznie czy ma ciało świni, krowy czy człowieka.Jest po to aby właśnie nie traktować jak pozywienie.


13 Maj 2012, 14:08
Profil
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Odpowiedz   [ 5 posty(ów) ] 

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Szukaj:
Skocz do:  
cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by STSoftware for PTF.