Polityka a ISKCON

Diagnostyka przyczyn cierpienia społeczeństwa. "Istnieje wiele tematów w Bhagavatam o socjologii, polityce, ekonomii, sprawach kulturowych, itd., ale wszystkie z nich są powiązane z Krsną i dlatego wszystkie z nich są warte słuchania. Krsna jest oczyszczającym czynnikiem wszystkich tematów, bez względu na to, jakimi by one nie były. W świecie doczesnym wszystko jest nieczyste, jako że wszystko jest produktem trzech materialnych cech. Jednakże Krsna jest oczyszczającym pośrednikiem." - 01.16.05 Zn.
Aniruddha das
Posty: 2455
Rejestracja: 26 lut 2007, 21:45

Re: Polityka a ISKCON

Post autor: Aniruddha das » 22 gru 2019, 15:14

Obrazek

Aniruddha das
Posty: 2455
Rejestracja: 26 lut 2007, 21:45

Re: Polityka a ISKCON

Post autor: Aniruddha das » 11 wrz 2023, 21:55

Obrazek

https://iskconnews.org/indian-prime-min ... in-greece/

25 sierpnia 2023 roku premier Narendra Modi spotkał się z prezydentem świątyni ISKCON-u w Grecji, Dayanidhi Dasem. Podczas prywatnej rozmowy, która trwała około 15 minut, Dayanidhi Das udostępnił egzemplarz „Bhagavad-gity takiej jaka jest” w języku greckim i mówił o inicjatywach i celach ISKCON-u w Grecji i na całym świecie.

Premier Modi w tweecie pochwalił Dayanidhi Dasa za szerzenie kultury indyjskiej wśród greckiej młodzieży i jego aktywny udział w inicjatywach na rzecz społeczności.

W poście X (wcześniej znanym jako Twitter) premier Modi powiedział: „W Atenach miałem okazję spotkać Guru Dayanidhi Das Ji. Związany z ISKCON-em, podejmuje niezliczone wysiłki, aby popularyzować kulturę indyjską wśród greckiej młodzieży. Jest także liderem wielu działań na rzecz społeczności”.

Mówiąc o pomyślnym spotkaniu, Dayanidhi Das powiedział: „W ubiegły piątek, 25 sierpnia, wiedząc, że premier Modi odwiedzi Ateny, za namową Madhusevity Prabhu, lokalnego GBC, udałem się do Ambasady Indii w Atenach, aby spotkać się z Ambasadorem na prywatne spotkanie z premierem. Wszyscy byli bardzo pozytywnie nastawieni, łącznie z samym Premierem, więc miałem fantastyczną okazję, aby zaprezentować naszą nową grecką Bhagavad Gitę Ambasadorowi wcześniej, a potem samemu Premierowi” – kontynuował Dayanidhi. „Wszystko było bardzo pozytywne dzięki łasce Sri Kryszna, jej wyjątkowy autor Gity! Pan Modi był dla mnie bardzo szczęśliwy i miły, a spotkanie było wspaniałe i produktywne. Bardzo docenił dar Bhagavad Gity i działalność nauczania, którą prowadzimy w Grecji, zwłaszcza rozdawanie prasadam, uważanego za kraj szczególnie trudny”.

ODPOWIEDZ