Zobacz posty bez odpowiedzi | Zobacz aktywne tematy Obecny czas: 27 Cze 2017, 17:34Odpowiedz  [ 54 posty(ów) ]  Idź do strony 1, 2, 3, 4, 5, 6  Następna
 Co Hare Kryszna myśli o obecnej sytuacji z imigrantami 
Autor Wiadomość
Awatar użytkownika

Rejestracja: 23 Lis 2006, 18:43
Posty: 4508
Miejscowość: Kraków
Post Co Hare Kryszna myśli o obecnej sytuacji z imigrantami
Co Hare Kryszna myśli o obecnej sytuacji z imigrantami?
Takie pytania czasami się pojawiają. Temat bardzo na czasie.


Ś.B. 05.01.40 "Aby wstrzymać walki pomiędzy różnymi ludźmi, Maharaja Priyavrata wyznaczył linie graniczne na rzekach, grzbietach wzgórz, na krańcach lasów itd., żeby nikt nie mógł wejść na terytorium drugiego."

05.01.40 Znaczenie: W chwili obecnej nadal naśladuje się przykład Maharajy Priyavraty, który wyznaczył linie graniczne poszczególnych państw. Jak zostało tutaj wskazane, różne klasy ludzi mają zamieszkiwać różne terytoria. Dlatego też granice poszczególnych ziem, opisanych tutaj jako wyspy, powinny być wyznaczone przez różne rzeki, lasy i wzgórza. Zostało to również wspomniane w nawiązaniu do Maharajy Prthu, który przez zabieg wielkich mędrców narodził się z martwego ciała swego ojca. Ojciec Maharajy Prthu był bardzo grzeszny i dlatego z jego martwego ciała jako pierwszy narodził się czarny mężczyzna o imieniu Naisada. Rasa Naisady otrzymała miejsce w lesie, gdyż z natury byli to złodzieje i rozbójnicy. Tak jak zwierzęta zamieszkują różne lasy i wzgórza, tak samo miejsca te są przeznaczeniem ludzi podobnych zwierzętom. Promocji do cywilizowanego życia nie można otrzymać dopóty, dopóki nie przyjdzie się do świadomości Krsny, gdyż z natury mamy przeznaczoną określoną sytuację do życia, która odpowiada naszej karmie i kontaktowi z siłami natury. Jeżeli ludzie pragną żyć w harmonii i pokoju, muszą przyjąć świadomość Krsny. Nie mogą bowiem osiągnąć najwyższego standardu, jeśli są pogrążeni w materialnej koncepcji życia.
Maharaja Priyavrata podzielił powierzchnię świata na różne wyspy, tak aby każda klasa ludzi mogła żyć spokojnie i by nie dochodziło do starć. Współczesna koncepcja nacjonalizmu rozwinęła się stopniowo z podziałów dokonanych przez Maharaja Priyavratę.


Gdy Pandavowie byli na wygnaniu to nie przekraczali pretensjonalnie granic królestw ale prosili każdego władcę pokornie czy mogą a król zastanawiał się czy mu się przydadzą, oni ofiarowywali swoje umiejętności i król podejmował decyzję. Obecnie widzimy sytuację bardzo pretensjonalną wręcz agresywną.


Takie widoki stają się dniem powszednim na Zachodzie:
https://www.facebook.com/darek.mazurek. ... cation=ufi

Ludzie nie przygotowani do wspólnej pracy dla ogólnego dobra czynią spustoszenie moralne. Codziennie na facebooku widzę ileś wiadomości o rozróbach, gwałtach agresji i nietolerancji czynionej przez imigrantów. Nas się uczy poszanowania dla każdego ale tych ludzi jak widac uczy się czegoś innego i politycy robią obywatelom krzywdę w ten sposób, trzymając się za wszelką cenę swoich ideologii. Dochodzi do tego, że napastujący imigranci są bezkarni, ofiary gwałtów zastraszane, media na Zachodzie cenzurują obraz sytuacji. Wszystko po to by stworzyć raj bez Boga. Filozofia połowy kury.


Michał Marusik (Korwin): Szwecja budzi się z lewackiego snu o "multi-kulti" i o "społeczeństwie otwartym".
A Polska może się uczyć na błędach sąsiadów zza Bałtyku.

Szwecja chce deportować 80 tys. migrantów. Mają wrócić do krajów, z których przyjechali http://www.tvp.info/23787565/szwecja-ch ... rzyjechali


Mówi się że to uchodźcy wojenni ale na propozycję aby uzbroić ich i wysłać do walki o swój kraj było oburzenie. Wręcz niezrozumienie. Ja też nie rozumiem dlaczego chcą tu Państwa Islamskiego skoro przed nim uciekają.
Dodatkowo wojna jest wiele granic stąd.

_________________
Oszust zajmuje miejsce nauczyciela. Z tego powodu cały świat jest zdegradowany. Możesz oszukiwać innych mówiąc: "Jestem przebrany za wielbiciela", ale jaki jest twój charakter, twoja prawdziwa wartość? To powinno być ocenione. - Śrila Prabhupada


28 Sty 2016, 16:42
Profil WWW

Rejestracja: 25 Kwi 2011, 18:40
Posty: 32
Post Re: Co Hare Kryszna myśli o obecnej sytuacji z imigrantami
Wstyd tak wykorzystywać religię do własnych celów, zwłaszcza tak obrzydliwych jak szerzenie rasizmu i nienawiści religijnej. Do tego opierając się na tak bardzo stronniczych źródłach, relacjach paartii korwin i ludzi z "stop islamizacji europy". gdzie podziała się miłość i chęć nauczania? została zamieniona na nienawiść i złość?


11 Cze 2016, 16:35
Profil
Awatar użytkownika

Rejestracja: 23 Lis 2006, 18:43
Posty: 4508
Miejscowość: Kraków
Post Re: Co Hare Kryszna myśli o obecnej sytuacji z imigrantami
Po pierwsze wstyd to emocjonalny argument a nie logiczny.
Po drugie osąd typowy dla rasizmu bo antyrasizm to też rasizm.
Po trzecie bardzo stronnicza osoba jak wykazałem w punkcie 1 i 2 oskarża o stronniczość.
Po czwarte kto chce miłości ten zastosuje się do rady Maharadży Priyavraty.

Bhaktowie nie posługują się słowami stygmatyzującymi jak rasista, czy antysemita, czy pejoratywnymi jak faszysta, nacjonalista, albo wmawiającymi motywację jak homofob czy ksenofob.

Jeżeli będzie się posługiwał tymi słowami to nie wyjdzie w swoim rozumowaniu świata poza kraty tej pułapki myślowej. Np. ostatnio zaostrzono kary za przestępstwa na tle seksualnym i osoba z krainy lewackiego myślenia będzie uważała tą ustawę za rasistowską i islamofobiczną bo wiadomo w kogo uderzy najbardziej. Nie będzie rozumiała, że ustawy nie interesuje wygląd i pochodzenie sprawcy. Dlatego myślenie kategoriami nowomowy politycznej jest po to aby pominąć logikę i sprawiedliwość a zalegalizować stronniczość udającą równość i bezinteresowność.
Każdy zna te proste prawa tylko nie współcześni politycy lewaccy.

Dalajlama: „Za dużo imigrantów w EU”, „Europa nie może być arabska”.
http://wgospodarce.pl/informacje/26222- ... -uchodzcow

Adolf Hitler-Antyrasista (napisy PL)
https://www.youtube.com/watch?v=E6ffImBuZkE

Gdyby nie jego kolor skóry to byłby stygmatyzowany jako rasista:

Muhammad Ali w temacie multi-kulti. Wywiad dla BBC z 1971r.
https://www.youtube.com/watch?v=2y-qocq-M4Y

Multikulti to kolejna ideologia dzielenia i rządzenia. Kultura jest jedna, nie można wymyślić kultury, można mówić o poziomie kultury. Kultura czyli etykieta duchowa jest uniwersalna.

Wymyślanie innych tzw. kultur służy demonom. Np. demon wymyśli, że jego kulturą jest jeść zwierzęta a inny demon powie: zróbmy z tego multikulturę, czyli róbta co chceta.


Lewaccy działacze nie walczą o zniesienie wiz dla Polaków do USA czy o równe prawa Palestyńczyków w Izraelu, czy chociażby o sprowadzenie w końcu Polaków przymusowo wywiezionych do dawnych republik Radzieckich. Chcą przymusowego wwiezienia i założenia dla imigrantów obozów koncentracyjnych i przetrzymywania ich siłą bo na wolności bo nawet jak dostają mieszkanie i pomoc to uciekają do Niemiec.
Nie ma mieszkań dla pradża, obywateli, są mieszkania dla imigrantów. Dyskryminacja rasowa i przymus tolerancji tego stanu rzeczy.

Gdyby Pandavowie na wygnaniu stosowali te metody, nie było by wygnania pewnie tylko od razu wojna albo terroryzm.

Matka, która nie może nakarmić wszystkich swoich dzieci i nie chce a bierze pod opiekę następne, które hojnie syci nie wypełnia swego obowiązku.

Natomiast jeżeli częścią czyjeś religii jest hidżra czyli podbój przez zasiedlenie na wzór Mahometa, to pokoju nie będzie, chyba, że przez poddanie się i przekonwertowanie.

Załącznik:
hirja.jpg
hirja.jpg [ 61.61 KiB | Obejrzany 779 razy ]


Wystarczył jeden nielegalny imigrant, aby zablokować ruch w Krakowie [wideo]
http://www.dzienniknarodowy.pl/964/wyst ... zablokowa/

_________________
Oszust zajmuje miejsce nauczyciela. Z tego powodu cały świat jest zdegradowany. Możesz oszukiwać innych mówiąc: "Jestem przebrany za wielbiciela", ale jaki jest twój charakter, twoja prawdziwa wartość? To powinno być ocenione. - Śrila Prabhupada


12 Cze 2016, 18:13
Profil WWW
Awatar użytkownika

Rejestracja: 23 Lis 2006, 18:43
Posty: 4508
Miejscowość: Kraków
Post Re: Co Hare Kryszna myśli o obecnej sytuacji z imigrantami
Ci, którzy zabiegają o własną śmierć albo prześladowania w dobrym przypadku, albo nie są w pełni rozumu albo nie są tymi za których się podają. Jak oni chcą koegzystować? Nienawiść do chrześcijaństwa zabije ich islamem.

Imam w Orlando: Geje muszą umrzeć
"Podczas gdy żyjące w ciągłym fałszu łże-elity lewicowe tłumaczą masakrę w Orlando homofobią, prawda jest o wiele bardziej złożona. Tak, u podstaw ataku leżała nienawiść do homoseksualistów - ale nienawiść wzmacniania przez wiarę mahometańską, która w wielu interpretacjach nakazuje wprost zabijanie homoseksualistów.

Co ciekawe o tym właśnie mówił jeden z mówców w meczecie w Orlando, przekonując, że pozbawianie homoseksualistów życia jest "miłosierdziem"

Zamachowiec z Orlando nie miał, oczywiście, najpewniej nic wspólnego z Państwem Islamskim.

W tym sensie lewicowe łże-elity jak ognia wystrzegające się obarczania islamu odpowiedzialnością za zbrodnię cierpią na nieuleczalną chyba ślepotę."

http://www.fronda.pl/a/imam-w-orlando-g ... 73307.htmlISIS przyznaje się do ataku w Orlando! A Nowacka swoje: Tak dla imigrantów, nie dla homofobów [wideo] http://www.dzienniknarodowy.pl/982/isis ... acka-swoj/MUZUŁMANIN Z NORWEGII O EXTREMISTACH i RADYKAŁACH
"Muzułmanie z Norwegii w piękny sposób tłumaczą, że każdy muzułmanin jest radykalnym islamistą, bo inaczej nie byłby muzułmaninem. Sami muzułmanie mówią, że nie ma czegoś takiego jak umiarkowany islam. Butny uśmieszek prowadzącego, który na koniec tego jasnego wyznania, mówi: " i co teraz, wyrzucą nas z Norwegii"?

Oni naprawdę mają bekę z zniewieściałych, ich zdaniem Europejczyków.
https://www.youtube.com/watch?v=e4SUCQKgnPQ

_________________
Oszust zajmuje miejsce nauczyciela. Z tego powodu cały świat jest zdegradowany. Możesz oszukiwać innych mówiąc: "Jestem przebrany za wielbiciela", ale jaki jest twój charakter, twoja prawdziwa wartość? To powinno być ocenione. - Śrila Prabhupada


13 Cze 2016, 10:05
Profil WWW
Awatar użytkownika

Rejestracja: 15 Cze 2007, 12:02
Posty: 990
Miejscowość: Sławno
Post Re: Co Hare Kryszna myśli o obecnej sytuacji z imigrantami
@machu

Może pokarzesz na swoim przykładzie ilu to emigrantów przyjąłeś pod swój dach.

_________________
Uczysz się języków obcych?


13 Cze 2016, 11:15
Profil

Rejestracja: 25 Kwi 2011, 18:40
Posty: 32
Post Re: Co Hare Kryszna myśli o obecnej sytuacji z imigrantami
może i emocjonalny, trudno o brak emocji, przy tak okropnym zachowaniu.
rasizm odnosi się do rasy, a twoje zdanie nawet sensu nie ma...
te 2 punkty nie maja nic do stronniczośi, co to wogóle ma wspólnego??? to tak jakbym napisał ze lubisz banany dlatego jesteś wykluczony z dyskusji...
co do używania tych slow, sam użyłeś słowa nacjonalizm w 1 poscie...
piszesz o nowomowie używając słowa "lewackie"? naprawdę? co to wogóle ma do tematu uchodźców? rzucasz tylk bezpodstawne oskarżenia, jakbyś miał mózg wyprany stronami typu "niezalezna.pl" "stop islamizacji europy" "korwin mikke" itd... a może jakiśdowód na potwierdzenie tych słów?

Dalajlama jako autorytet? ten który je mięso i jest wyznawca buddyzmu?
jakiś głupawy film na youtube? to jest dyskusja?
muhhamad ali niejednokrotnie jest tak nazywany, nawet na stronach promujacych antyfaszyzm, zachecam do poszerzenia swojej wiedzy i oglądania większej ilości stron...

multikulti to zwyczajowe nazwanie polityki zachodniej europy, ale ty nawet nie wiesz o co w niej chodzi. to tak jak zarzucanie osobie która chce być tolerancyjna, że jest nietolertancyjna w stosunku do nazizmu...

akurat walczą, ale skąd o tym można wiedzieć : http://awakeningfoundation.eu/
może wykarmić, gdyby np obniżyła wypłaty dla polityków itd, pieniadze sa, tylko nie tam gdzie trzeba. znów mnie nie przekonałeś...

a z hidżrą to może jakiś sensowny odnośnik, jakaś bibliografia? cokolwiek? bo to, ze ktos tak napisał na demotywatorze, to nie znaczy ze to prawda.

wystarczył też jeden biały europejczyk, by świat na chwile zamarł: patrz Adolf Hitler...


13 Cze 2016, 18:56
Profil

Rejestracja: 25 Kwi 2011, 18:40
Posty: 32
Post Re: Co Hare Kryszna myśli o obecnej sytuacji z imigrantami
a czemu miałbym ich przyjmować?

a ile ty przyjąłeś głodujących osób? albo bezdomnych?

czemu w tym watku nie ma np. cytatów o tym, ze kazdy czlowiek jest potencjalnym Bhaktą? czemu nie bierze się pod uwage, że jeśli np przyjada do p olski, to uslysza Maha Mantre? tylko odrazu się dzieli, wyrzuca i krytykuje?

ja tylko przelałem pieniadze na organizacje które im pomagają, a gdy mieszkałem z nimi przez tydzień w Paryżu, obdarowałem kolege swojego czym mogłem, dzieliłem się z nim też jedzeniem


13 Cze 2016, 19:01
Profil
Awatar użytkownika

Rejestracja: 23 Lis 2006, 18:43
Posty: 4508
Miejscowość: Kraków
Post Re: Co Hare Kryszna myśli o obecnej sytuacji z imigrantami
Skoro uważasz , że tu piszę bzdury to wiadomo, że nie ma szans na porozumienie.
Ja nie piszę, Że osoby wychowane na inżynierii społecznej Gazety Wyborczej, Krytyki Politycznej itp. są wykluczeni z myślenia. Ty nawet nie starasz się zrozumieć, tylko tytułujesz. A wiadomo, że skoro jest pokolenie wychowane chociażby biernie na takiej propagandzie a nie na Wedach to trudno im będzie bez odnośników do rzeczywistości w której żyją zrozumieć jak jest.

Soros stwierdził, że skoro obecny rząd nie wspiera mediów Michnika, to ich wolność jest zagrożona i pod tym płaszczykiem zasilił Agorę

Załącznik:
soros wyborcza.jpg
soros wyborcza.jpg [ 62.22 KiB | Obejrzany 715 razy ]


A potem mamy zagraniczne opinie dla tubylców w Polsce:

Załącznik:
media kościół nie islam tak.png
media kościół nie islam tak.png [ 255.23 KiB | Obejrzany 715 razy ]


Czy lewaki są zakamuflowanymi islamistami?
Tomasz Lis przeszedł na islam?
NaTemat szydził z Bożego Ciała, a broni ramadanu

http://www.fronda.pl/a/tomasz-lis-przes ... 73095.html

Lewica i islam – nieświęte przymierze
Trudno na pierwszy rzut oka o zjawisko dziwniejsze od poparcia lewicy dla islamu. Jakim cudem sceptyczni religijnie i postępowi obyczajowo lewacy mogą sympatyzować ze zwolennikami „teokracji” i represji? Oczywiście, Marks to nie Mahomet, a między zachodnią lewicą, a radykalnym islamem istnieje wiele różnic. Jednak co najmniej równie dużo jest podobieństw. To one właśnie są kluczem do odpowiedzi na pytanie o tak częsty pro-islamizm lewicowców.

Read more: http://www.pch24.pl/lewica-i-islam---ni ... z4BU5c96iO

Terlikowski: Związek z rzeczywistością lewicy, czyli czy za masakrę w Orlando odpowiadają katolicy
http://www.fronda.pl/a/terlikowski-zwia ... 73322.html

Załącznik:
orlando kto zabil.png
orlando kto zabil.png [ 514.86 KiB | Obejrzany 717 razy ]


Załącznik:
orlando islam.jpg
orlando islam.jpg [ 100.6 KiB | Obejrzany 717 razy ]ALGIERSKI PISARZ: 'EUROPA JEST SKOŃCZONA. CZEKA JĄ ISLAMSKA DYKTATURA'
Europie grozi islamizacja i totalitarny reżim z muzułmanami za sterami. Tak uważa pisarz algierskiego pochodzenia, Boualem Sansal, który w rozmowie z niemieckim tygodnikiem "Welt am Sonntag"
http://pl.blastingnews.com/europa/2016/ ... MWvAo8Wg2_

KORWIN-MIKKE MIAŻDŻY W EUROPARLAMENCIE: "EUROPĘ ZALEWA AFRYKAŃSKIE SZAMBO" [WIDEO]
http://pl.blastingnews.com/europa/2016/ ... QuIyWw2A2_

MC Kubik - Imigranci
"Co jest Polsko? Obudź się, wyłącz kur.. TVN,
Po co Nam kolejny syf, skoro Polska w bagnie jest?
Gdzie pomoc dla Polaków? Gdzie te pieniądze są?
Przyjedzie brudas z Syrii i zasiłek w rękę ziom."


"Mowa o tolerancji? Dla kogo mam ją mieć?
Dla bydła, które w imię boga gdzieś wysadzi mnie?
Nie daj się nabrać na te medialne bajki,
Muszą uciekać przed wojną? Polak musiał do śmierci walczyć."
https://www.youtube.com/watch?v=fJBOjCam0o4

Załącznik:
syria niemcy.jpg
syria niemcy.jpg [ 84.8 KiB | Obejrzany 715 razy ]


Obywatel Francji zatrzymany na polskiej granicy. Planował zamachy
Wiózł 100 kg materiałów wybuchowych
http://pikio.pl/obywatel-francji-zatrzy ... l-zamachy/

Zamachy w Polsce udaremnione. ABW złapała 4 osoby z arsenałem broni
http://pikio.pl/abw-zatrzymala-czterech ... la-polska/


Poseł Piotr Liroy Marzec i jego przesłanie ws. referendum dotyczącego "uchodźców":
https://www.facebook.com/86001455406738 ... =2&theater

Muzułmanin: To jest Hidżra! Zajmowanie terenu wroga przez zasiedlenie
"Moi mili, ja jestem muzułmaninem i mnie nikt kitu ani ciemnoty nie wciśnie. To co się dzieje to jest regularna inwazja, nazywana w islamie Hijra (Hidżra), czyli zdobycie terenu wroga poprzez zasiedlenie, najczęściej pokojowe, bez walki" – pisze Michael Waldorf Kappersteen.
http://www.kresy.pl/wydarzenia,spolecze ... asiedlenie

ISIS wysłało do Europy przynajmniej 400 terrorystów
Państwo Islamskie wytrenowało przynajmniej 400 bojowników, których celem będzie przeprowadzenie serii terrorystycznych ataków w Europie – informuje agencja Associated Press.

Czytaj więcej na http://www.rmf24.pl/raporty/raport-swia ... ign=chrome


Basti - "Stop Islamizacji Europy"
Utwór jest formą przekazu artystycznego i subiektywnym spojrzeniem artysty na najświeższe wydarzenia ze świata.
https://www.youtube.com/watch?v=6JmZALpCGMM

300 - Stop Islamizacji (Official video)
https://www.youtube.com/watch?v=zoldgiWtb8U

Evtis, Ozi Bdg, Egon, Bzyk, Bujak, Riku, JKRS, Ryjek BZM - Stop islamizacji Polski
https://www.youtube.com/watch?v=MM4OMVmdgKA

Basti - "Islamizacja" (prod. Nestor) English subtitles
"Chcemy spokojnie żyć wg naszych zasad, nie będziemy ginąć bo ktoś posłuchał Allaha"
https://www.youtube.com/watch?v=kYQWTf-8Wyw


Jak ktoś nie widzi ani cienia racji to niech nie przeszkadza.

_________________
Oszust zajmuje miejsce nauczyciela. Z tego powodu cały świat jest zdegradowany. Możesz oszukiwać innych mówiąc: "Jestem przebrany za wielbiciela", ale jaki jest twój charakter, twoja prawdziwa wartość? To powinno być ocenione. - Śrila Prabhupada


13 Cze 2016, 19:39
Profil WWW

Rejestracja: 25 Kwi 2011, 18:40
Posty: 32
Post Re: Co Hare Kryszna myśli o obecnej sytuacji z imigrantami
czyli poroizumienie jest, jak zgodze siw na twoje, skoro klamiesz w zywe oczy?
to porozumienie w stylu kaczynski.

laczysz zwyczajnych ludzi z ekstremistami, nie wiesz o czym mowisz, przeczytaj historie syrii, zobaczysz kto odpowiada za destabilizacje tehgoi kraju, polska ma krew na rekach. nawet nie odpowiedziales na to co napisalem, tylko pleciesz swoje bbzdury o lewakach(kimkolwiek są???)

ten obywatel francji jechal wysadzac meczety!!!

tworzysz propagande, ktora oglupia ludzi, slono za to kiedys zaplacisz, karma dopadnie nawet ciebie...


13 Cze 2016, 20:52
Profil
Awatar użytkownika

Rejestracja: 15 Cze 2007, 12:02
Posty: 990
Miejscowość: Sławno
Post Re: Co Hare Kryszna myśli o obecnej sytuacji z imigrantami
@machu

Opinii bhaktów na temat imigrantów, jest chyba tyle, ilu jest bhaktów. Nie ma jednej standardowej i nikt chyba takiej nie narzuca. Każdy ma swoje przemyślenia.
Ty napisałeś, że ktoś ma czegoś się wstydzić, stąd pytanie jaki Ci zadałem.
Osobiście nie widzę powodu do wstydu z powodu własnych poglądów odnośnie imigrantów, ani też u nikogo nie mam zamiaru takiego uczucia zaszczepiać.
Sprawa jest wielopoziomowa, więc trzeba by te wszystkie poziomy poznać, aby wyciągać jednoznaczne wnioski. Pewnym jednak jest, że ktoś Europę w to bagienko wpycha, i że będzie z tego niezły bajzel. Już zresztą jest.
Chcesz pomagać, to pomagaj i się tym nie chwal. Rób swoje, a innych nie oceniaj zbyt szybko, bo skąd wiesz co oni robią w omawianym temacie.

_________________
Uczysz się języków obcych?


13 Cze 2016, 21:33
Profil
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Odpowiedz   [ 54 posty(ów) ]  Idź do strony 1, 2, 3, 4, 5, 6  Następna

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by STSoftware for PTF.