Do czego politycy myślą że wykorzystają Ruch Hare Kryszna

Diagnostyka przyczyn cierpienia społeczeństwa. "Istnieje wiele tematów w Bhagavatam o socjologii, polityce, ekonomii, sprawach kulturowych, itd., ale wszystkie z nich są powiązane z Krsną i dlatego wszystkie z nich są warte słuchania. Krsna jest oczyszczającym czynnikiem wszystkich tematów, bez względu na to, jakimi by one nie były. W świecie doczesnym wszystko jest nieczyste, jako że wszystko jest produktem trzech materialnych cech. Jednakże Krsna jest oczyszczającym pośrednikiem." - 01.16.05 Zn.
Vaisnava-Krpa
Posty: 4935
Rejestracja: 23 lis 2006, 17:43
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Do czego politycy myślą że wykorzystają Ruch Hare Kryszna

Post autor: Vaisnava-Krpa » 06 sty 2016, 12:40

Do czego politycy i ideologowie myślą że wykorzystają Ruch Hare Kryszna i inne organizacje.

Motto:
Nie każdy kto jest dla nas dobry robi to bezinteresownie... nie dajmy się wciągnąć. A niektórzy jawnie interesownie już żądają usłużności.
Jak Dhuryodana wciągnął króla Madrasu gdy wyruszył na pomoc Pandavom, pomagając mu, że ten chciał się odwdzięczyć, wtedy Dhuryodana zażądał aby stanął w bitwie przeciw Krysznie.
dobroczynnosc - intencje.jpg
dobroczynnosc - intencje.jpg (65.09 KiB) Przejrzano 2926 razy
Prof. Bogusław Wolniewicz pokazuje jak zbudowany jest system polityczno ideologiczny, który dąży do zniszczenia Europy takiej jaką znamy. Takie elementy jak korupcja, czy odhumanizowanie wcale nie są przypadkowymi wypaczeniami, ale niezbędnymi częściami tego tworu. Trzy podstawowe siły współpracujące ze sobą to Lewacy, biurokracja i korporacje.
https://www.facebook.com/78114611200845 ... 935007443/


Uprzedzając emocje:

12.16 Znaczenie: Wielbiciel jest zawsze człowiekiem doświadczonym, gdyż zna istotę wszelkiej działalności w życiu i jest całkowicie przekonany o autorytecie pism świętych.
Wielbiciel nigdy nie bierze strony jakiejś określonej partii, dlatego jest on wolny od trosk i niepokoju.
Oszust zajmuje miejsce nauczyciela. Z tego powodu cały świat jest zdegradowany. Możesz oszukiwać innych mówiąc: "Jestem przebrany za wielbiciela", ale jaki jest twój charakter, twoja prawdziwa wartość? To powinno być ocenione. - Śrila Prabhupada

Awatar użytkownika
Radhakanta das
Posty: 121
Rejestracja: 27 sie 2010, 23:27
Lokalizacja: Poznań

Re: Do czego politycy myślą że wykorzystają Ruch Hare Kryszn

Post autor: Radhakanta das » 11 sty 2016, 15:39

Obejrzałem ten materiał - tyle że ja odebrałem to jako przestrogę przed ogólny podejściem polityków do rozwałki jedności ludzi w grupach, też religijnych - a nie do jakiegoś wykorzystania. Choć muszę powiedzieć, że drugą cz. oglądałem trochę przeskakując kursorem.
śrī kṛṣṇa śaraṇaṁ mama

ODPOWIEDZ