Zadbajcie o siebie bhaktowie bo Państwo o was nie zadba

Diagnostyka przyczyn cierpienia społeczeństwa. "Istnieje wiele tematów w Bhagavatam o socjologii, polityce, ekonomii, sprawach kulturowych, itd., ale wszystkie z nich są powiązane z Krsną i dlatego wszystkie z nich są warte słuchania. Krsna jest oczyszczającym czynnikiem wszystkich tematów, bez względu na to, jakimi by one nie były. W świecie doczesnym wszystko jest nieczyste, jako że wszystko jest produktem trzech materialnych cech. Jednakże Krsna jest oczyszczającym pośrednikiem." - 01.16.05 Zn.
Vaisnava-Krpa
Posty: 4935
Rejestracja: 23 lis 2006, 17:43
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Zadbajcie o siebie bhaktowie bo Państwo o was nie zadba

Post autor: Vaisnava-Krpa » 01 cze 2015, 20:07

A już na pewno nie ci, którzy mówią, że nie są tym ciałem więc zaprzestali wszelkich obowiązków a sami próbują uczyć jak być zależnym od systemu, jak zostać żebrakiem czy tego chcesz czy nie. Mówią: polegaj na łasce Kryszny, ale łaska Kryszny jest dostępna dla każdego cały czas non stop, nie wiedzą co to jest łaska Kryszny i poleganie na Krysznie.

Co jakiś czas słyszę, że ktoś chciałby napisać na forum ale się wstydzi, więc szuka kogoś kto za niego by napisał prośbę o pieniądze dla tej osoby i najlepiej aby nie było wiadomo dla jakiej bo wiadomo.

Ja chciałem uświadomić wszystkich, że muszą o siebie zadbać, bo system emerytalny się wali ponieważ został stworzony wg 2 zasad, które teraz nie są spełnione.

1. Musi być przyrost naturalny
2. Musi być wzrost gospodarczy.

Ponieważ mamy i mniej urodzeń i czasy kryzysu bo nie można rozwijać się w nieskończoność, nie wspominam już o kradzieży funduszy obywateli, to system jest niewydolny i pada.
Niedawno podwyższono wiek emerytalny do 67 lat, teraz już w Polsce rozmawiają o podniesieniu do 71 lat, a eksperci mówią, że aby się bilansował potrzeba obecnie 75 lat.

Przeciętny mężczyzna w Polsce nie dożyje więc emerytury.
zus (4).jpg
zus (4).jpg (39.97 KiB) Przejrzano 3828 razy

Nie jesteś tym ciałem ale ciało dostałeś od Kryszny i masz obowiązek je utrzymywać i dbać.
Masz służyć Krysznie a nie liczyć, że Kryszna będzie tobie służył.



Jeśli nie jesteście tym ciałem to i pieniądze są wam niepotrzebne.
Dlaczego mam wrażenie, że są osoby, które chciałby aby ruch Hare Kryszna działał jak dom spokojnej starości czy nawet nie starości ale życia?


Nauczcie się i nauczajcie rozsądnej filozofii życia.


07.14.10 Znaczenie: Społeczeństwo ludzkie powinno być podzielone na varny i aśramy – braminów, ksatriyów, vaiśyów, śudrów, brahmacarinów, grhasthów, vanaprasthów i sannyasinów. Rozwój ekonomiczny niezbędny jest dla grhasthów.



”Jak Indie cudownie uniknęły kryzysu”.
"Autor wymienia rozmaite przyczyny – a to takie regulacje bankowe, a to śmakie – a to lepszy nadzór (w Indiach 70% banków jest państwowych) – i między innymi podaje taką drobną przyczynę:
„Częściowo powodem jest kultura. Mieszkańcy Indii nie są tak oswojeni z kredytami jak Amerykanie. Wielu Hindusów, gdy ich podpytać, powie, że gdy wydaje się więcej niż się zarabia popada się w kłopoty. Amerykanie wydają więcej niż zarabiają - powiedział mi pewien hinduski konsultant.
- Oszczędności są ważne. Istnieją rodziny wielopokoleniowe. Kiedy jeden syn się wyprowadza rodzina mu pomaga. Tak więc nie pożycza się tak wiele od banku - powiedział Perekh. ”
Właśnie. Amerykanin (i Polak...) bombardowany jest reklamami banków – zapewniających, że wszystko można mieć, byle się odpowiednio zadłużyć - a młody człowiek powinien odseparować się od rodziny i brać na kredyt mieszkanie. Jest to genialny wynalazek bankierów: Bierze się $200.000 od starego Browna („złóż na rachunku, byś był zabezpieczony na starość”) oferując mu za to 5% - i pożycza młodemu Smithowi („by mógł się usamodzielnić”) na 9%; po czym bierze $200.000 od starego Smitha i pożycza młodemu Brownowi. I już ma się rocznie 4% od 400.000 – czyli $16.000.
Jak uda się pożyczyć im na 25 lat – to własnością banku stają się wszystkie pieniądze Browna i Smitha.
Nie mówię, że branie pożyczek jest czymś złym. Jeśli mamy interes, na którym możemy zarobić 25% rocznie, to nie ma co się wahać: bierzemy pożyczkę na 9% i jedziemy! Nawet, jeśli się pomylimy dwukrotnie, i będzie to 12% - to i tak jakoś się przeżyje. A może się pomylimy i będzie to 50% Kto wie?"

http://korwinmikke.blogbank.pl/2008/12/ ... %E2%80%9D/
Oszust zajmuje miejsce nauczyciela. Z tego powodu cały świat jest zdegradowany. Możesz oszukiwać innych mówiąc: "Jestem przebrany za wielbiciela", ale jaki jest twój charakter, twoja prawdziwa wartość? To powinno być ocenione. - Śrila Prabhupada

ODPOWIEDZ