Na kogo głosują wielbiciele Kryszny

Diagnostyka przyczyn cierpienia społeczeństwa. "Istnieje wiele tematów w Bhagavatam o socjologii, polityce, ekonomii, sprawach kulturowych, itd., ale wszystkie z nich są powiązane z Krsną i dlatego wszystkie z nich są warte słuchania. Krsna jest oczyszczającym czynnikiem wszystkich tematów, bez względu na to, jakimi by one nie były. W świecie doczesnym wszystko jest nieczyste, jako że wszystko jest produktem trzech materialnych cech. Jednakże Krsna jest oczyszczającym pośrednikiem." - 01.16.05 Zn.
Vaisnava-Krpa
Posty: 4936
Rejestracja: 23 lis 2006, 17:43
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Re: Na kogo głosują wielbiciele Kryszny

Post autor: Vaisnava-Krpa » 05 cze 2015, 11:59

Ścieżka religii, czyli różnego rodzaju ofiary polecone wyżej, automatycznie rozwiązuje nasze problemy ekonomiczne. Przez pełnienie yajni możemy mieć wystarczającą ilość pożywienia, mleka itd. –

Dlatego Kryszna mówi:

02.38 Walcz przez wzgląd na samą walkę tylko, nie biorąc pod uwagę szczęścia czy nieszczęścia, straty czy zysku, zwycięstwa albo klęski – a działając w ten sposób, nigdy nie popełnisz grzechu.

02.27 Dla tego, kto się narodził, śmierć jest pewna, a dla tego, kto umarł, nieuniknione są narodziny. Nie powinieneś zatem rozpaczać, lecz niezawodnie wypełniać swoje obowiązki.


02.33 Jeśli jednak nie spełnisz swego religijnego obowiązku walki, wtedy z pewnością dopuścisz się grzechu, jako że zlekceważysz swoje obowiązki. W ten sposób stracisz też sławę wojownika.[/b]


Innymi słowy, czy jesteś tym ciałem, czy nie jesteś tym ciałem, rób to co należy do ciebie.
Jeśli będziesz czekał na Krysznę aż on za ciebie wszystko zrobi abyśmy mieli ręce czyste to:

02.34 Ludzie zawsze będą mówili o twojej hańbie, a dla tego, kogo darzono szacunkiem, niesława gorsza jest od śmierci.
02.35 Wielcy wodzowie, którzy wysoko cenili twoje imię i sławę, pomyślą, że opuściłeś pole walki powodowany strachem jedynie. W ten sposób stracą swoje wysokie mniemanie o tobie.



Tak samo pomyślą inni, że powodowani głupotą myślimy, że samo się wszystko dobrze ułoży. Obowiązkiem jest żyć, więc śmierć cywilizacji poprzez zaniechanie jej obrony jest jak samobójstwo.


Nie jesteś tym ciałem dlatego:

02.18 Materialne ciało niezniszczalnej, bezgranicznej i wiecznej żywej istoty nieuchronnie ulega zniszczeniu; dlatego walcz, o potomku Bharaty.


02.31 Biorąc pod uwagę swój specyficzny obowiązek ksatriyi, powinieneś wiedzieć, że nie ma dla ciebie lepszego zajęcia niż walka według religijnych zasad. Nie powinieneś zatem wahać się!




02.48 Bądź zrównoważony w wypełnianiu swego obowiązku i pozbądź się wszelkiego przywiązania do sukcesu i niepowodzenia. Taki spokój umysłu nazywany jest yogą.


Dlatego nie bierzemy nigdy strony żadnej partii ale zasad religijnych. Jeżeli partie coś wnoszą czy chronią jakiś poziom religijności czy czystości to jest im z nami po drodze a jeżeli nie to się rozstajemy.
Oszust zajmuje miejsce nauczyciela. Z tego powodu cały świat jest zdegradowany. Możesz oszukiwać innych mówiąc: "Jestem przebrany za wielbiciela", ale jaki jest twój charakter, twoja prawdziwa wartość? To powinno być ocenione. - Śrila Prabhupada

Aniruddha das
Posty: 2455
Rejestracja: 26 lut 2007, 21:45

Re: Na kogo głosują wielbiciele Kryszny

Post autor: Aniruddha das » 05 cze 2015, 12:07

Ty Waisnava Krpo Prabhu walcz, ale pozwól nam przekazywać wiedzę zgodnie z naukami Śrila Prabhupada. Jednak dalej nie podałeś cytatu za braniem udziału w wyborach.
Wielbiciel nigdy nie bierze strony jakiejś określonej partii, dlatego jest on wolny od trosk i niepokoju. Złodzieje i hultaje współczesnej demokracji starają się o rządy przez zafałszowanie wyborów, i tacy zwycięzcy oszuści i złodzieje pożerają masy ludzkie. W imię demokracji rozbójnicy i złodzieje wybierają innych rozbójników i złodziei na najwyższe posady w rządzie

Awatar użytkownika
Purnaprajna
Posty: 2267
Rejestracja: 23 lis 2006, 14:23
Lokalizacja: Helsinki/Warszawa
Kontakt:

Re: Na kogo głosują wielbiciele Kryszny

Post autor: Purnaprajna » 05 cze 2015, 12:46

W takim razie, mamy chyba w Polsce samych kszatriów, bo praktycznie wszyscy interesują się i kłócą się na temat polityki, co podobno jest ich dharmą. Dodajmy do tego wiadomości sportowe i już mamy naród SUPER-kszatriów! ;)
Ostatnio zmieniony 05 cze 2015, 12:48 przez Purnaprajna, łącznie zmieniany 1 raz.

Vaisnava-Krpa
Posty: 4936
Rejestracja: 23 lis 2006, 17:43
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Re: Na kogo głosują wielbiciele Kryszny

Post autor: Vaisnava-Krpa » 05 cze 2015, 12:47

Jak to nie. Bramin walczy słowami, kszatriya bronią, vaisya pomaga ekonomicznie, śudra pomaga wszystkim.

Nie jest obojętne kto rządzi bo ani nie czasy wedyjskie ani nie jednolicie demoniczne.

Przykładowo:

Za rządów Platformy wydrenowano z Polski ponad 90 mld dolarów. Za rządów PiS - praktycznie zero
http://wgospodarce.pl/informacje/17321- ... cznie-zero
pis-kazik.jpg
pis-kazik.jpg (40.35 KiB) Przejrzano 362 razy

Jakby każdy miał dostawać takie podatki jak zagłosował, wtedy każdy by głosował. A tak to ludzie udają że ich nie dotyczy. Impersonalizm od razu stałby się niemodny.


Kaczyński: Nie jest zadaniem Polaków służyć Niemcom
http://www.fronda.pl/a/kaczynski-nie-je ... 52191.html

Nie ma lepszych nacji, jest tylko lepsza i gorsza świadomość.

Silne Niemcy? Rodzi się tam najmniej dzieci na świecie!
http://www.fronda.pl/a/silne-niemcy-rod ... 52207.html

Ryszard Petru chce zrobić z Polski „takie małe Niemcy”. Wciąż nie pojmuje, że Polacy chcieliby, żeby Polska była Polską
http://wpolityce.pl/polityka/254937-rys ... yla-polska

Mimo to gdy w Polsce podwyższono wiek emerytalny, równocześnie w Niemczech obniżono.

Każdy kto jest zainteresowany aby do końca życia nie musieć pracować i nie mieć czasu na vanaprasthę czy sannyasę czy ze względu na współczucie dla innych ludzi i bhaktów, którzy nie mają czasu przyjść na niedzielne spotkanie bo robić trzeba, powinien pomyśleć co można zrobić czy doradzić chociaż. Indywidualnie można czasami znaleźć jakieś wyjście ale bez zmiany systemowej nie da się każdemu pomóc.

Chyba, że ktoś ma taką moc, że jego intonowanie szybko zmieni serca tych, którzy rządzą.
Ale moje doświadczenie tego nie potwierdza. Ciężko chorych nie daje się do ciężkich prac, wybiera się zdrowszych.
Oszust zajmuje miejsce nauczyciela. Z tego powodu cały świat jest zdegradowany. Możesz oszukiwać innych mówiąc: "Jestem przebrany za wielbiciela", ale jaki jest twój charakter, twoja prawdziwa wartość? To powinno być ocenione. - Śrila Prabhupada

Awatar użytkownika
Purnaprajna
Posty: 2267
Rejestracja: 23 lis 2006, 14:23
Lokalizacja: Helsinki/Warszawa
Kontakt:

Re: Na kogo głosują wielbiciele Kryszny

Post autor: Purnaprajna » 05 cze 2015, 12:50

Och, to znaczy, że mamy naród samym braminów, bo walczą słowami (czytaj kłócą się) na temat polityki i sportu, generując głównie negatywne emocje i nienawiść, podczas gdy w realu nic się nie zmienia, i jeden truteń zastępuje innego trutnia, czekającego już w długiej kolejce do koryta. Ja osobiście walczę i głosuję na pięćdziesiątego szóstego trutnia w tej kolejce - trutnia, który jeszcze się nie wybił i dopiero zaczyna przepychankę do koryta - bo wiadomo, że w młodych, opasłych trutniach leży przyszłość i sukces naszego kraju i jego obywateli. Automatycznie czyni to mnie superdharmicznym, i polepsza duchową korzyść całego narodu. ;)

Jestem też w stanie udowodnić, że Prabhupada głosuje na Kaczyńskiego albo na Korwin-Mikke. W zasadzie to podajcie jakąkolwiek partię lub nazwisko polityka, a zacytuję dowody z pism świętych. Porobiłem notatki.

No i oczywiście, z góry przepraszam, jeżeli pomyliło mi się moje prywatne hobby procesem duchowym. Trudno mi też zidentyfikować moje osobiste pole działania, na które mam rzeczywisty wpływ, a nie jedynie wyimaginowany. Ale ponieważ wszystko jest przecież względne i prawda każdego z nas jest tak samo słuszna, choć czasem diametralnie odmienna, to wszystko jest gites. :D
Ostatnio zmieniony 05 cze 2015, 13:12 przez Purnaprajna, łącznie zmieniany 1 raz.

Vaisnava-Krpa
Posty: 4936
Rejestracja: 23 lis 2006, 17:43
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Re: Na kogo głosują wielbiciele Kryszny

Post autor: Vaisnava-Krpa » 05 cze 2015, 13:11

Puściły ci nerwy
Oszust zajmuje miejsce nauczyciela. Z tego powodu cały świat jest zdegradowany. Możesz oszukiwać innych mówiąc: "Jestem przebrany za wielbiciela", ale jaki jest twój charakter, twoja prawdziwa wartość? To powinno być ocenione. - Śrila Prabhupada

Awatar użytkownika
Purnaprajna
Posty: 2267
Rejestracja: 23 lis 2006, 14:23
Lokalizacja: Helsinki/Warszawa
Kontakt:

Re: Na kogo głosują wielbiciele Kryszny

Post autor: Purnaprajna » 05 cze 2015, 13:13

Vaisnava-Krpa pisze:Puściły ci nerwy
A to wszystko przez tą polską politykę i wiadomości sportowe! No i oczywiście butapren. :evil:

Vaisnava-Krpa
Posty: 4936
Rejestracja: 23 lis 2006, 17:43
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Re: Na kogo głosują wielbiciele Kryszny

Post autor: Vaisnava-Krpa » 05 cze 2015, 13:16

Dzięki za wiedzę.
Oszust zajmuje miejsce nauczyciela. Z tego powodu cały świat jest zdegradowany. Możesz oszukiwać innych mówiąc: "Jestem przebrany za wielbiciela", ale jaki jest twój charakter, twoja prawdziwa wartość? To powinno być ocenione. - Śrila Prabhupada

Awatar użytkownika
Purnaprajna
Posty: 2267
Rejestracja: 23 lis 2006, 14:23
Lokalizacja: Helsinki/Warszawa
Kontakt:

Re: Na kogo głosują wielbiciele Kryszny

Post autor: Purnaprajna » 05 cze 2015, 13:30

"Prawdziwa cnota, truteń się nie boi" - moje, z doświadczenia.

Awatar użytkownika
trigi
Posty: 2068
Rejestracja: 09 sie 2011, 13:38
Lokalizacja: UK

Re: Na kogo głosują wielbiciele Kryszny

Post autor: trigi » 06 cze 2015, 11:30

Purnaprajna pisze:
Vaisnava-Krpa pisze:Puściły ci nerwy
A to wszystko przez tą polską politykę i wiadomości sportowe! No i oczywiście butapren. :evil:
czyzby grono lewaków rośnie jak liczba osób dotkniętych epidemią eboli?
Drugą lepszą odpowiedzią jest stwierdzenie iż istnieje ograniczona tolerancja na narodowo-chrześcijańską indoktrynację, (która wszystkim wyjdzie bokiem) nawet wśród osób o podwyższonym poziomie tolerancji.

Zablokowany