Doskonała droga życia (polityka - cytaty)

Diagnostyka przyczyn cierpienia społeczeństwa. "Istnieje wiele tematów w Bhagavatam o socjologii, polityce, ekonomii, sprawach kulturowych, itd., ale wszystkie z nich są powiązane z Krsną i dlatego wszystkie z nich są warte słuchania. Krsna jest oczyszczającym czynnikiem wszystkich tematów, bez względu na to, jakimi by one nie były. W świecie doczesnym wszystko jest nieczyste, jako że wszystko jest produktem trzech materialnych cech. Jednakże Krsna jest oczyszczającym pośrednikiem." - 01.16.05 Zn.
Vaisnava-Krpa
Posty: 4935
Rejestracja: 23 lis 2006, 17:43
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Doskonała droga życia (polityka - cytaty)

Post autor: Vaisnava-Krpa » 09 mar 2013, 12:10

Rozpoczynam temat, w którym będę wklejał cytaty Śrila Prabhupada
na temat doskonałego porządku społecznego a więc i politycznego i gospodarczego.



Obrazek
Oszust zajmuje miejsce nauczyciela. Z tego powodu cały świat jest zdegradowany. Możesz oszukiwać innych mówiąc: "Jestem przebrany za wielbiciela", ale jaki jest twój charakter, twoja prawdziwa wartość? To powinno być ocenione. - Śrila Prabhupada

Vaisnava-Krpa
Posty: 4935
Rejestracja: 23 lis 2006, 17:43
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Re: Doskonała droga życia

Post autor: Vaisnava-Krpa » 09 mar 2013, 22:23

Odnośnie niedawnych słów posła Niesiołowskiego:

Dzieciom kazał jeść szczaw, a sam stołuje się u Magdy Gessler:
http://niezalezna.pl/39250-dzieciom-kaz ... dy-gessler

Śrimad Bhagavatam 12.2.9: "Nękani klęskami głodowymi i nadmiernymi podatkami ludzie uciekną się do jedzenia liści, korzeni, mięsa, dzikiego miodu, owoców, kwiatów i nasion. Gnębieni suszą będą całkowicie zrujnowani."

Obrazek
Oszust zajmuje miejsce nauczyciela. Z tego powodu cały świat jest zdegradowany. Możesz oszukiwać innych mówiąc: "Jestem przebrany za wielbiciela", ale jaki jest twój charakter, twoja prawdziwa wartość? To powinno być ocenione. - Śrila Prabhupada

Vaisnava-Krpa
Posty: 4935
Rejestracja: 23 lis 2006, 17:43
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Re: Doskonała droga życia

Post autor: Vaisnava-Krpa » 09 mar 2013, 23:32

Obrazek
Oszust zajmuje miejsce nauczyciela. Z tego powodu cały świat jest zdegradowany. Możesz oszukiwać innych mówiąc: "Jestem przebrany za wielbiciela", ale jaki jest twój charakter, twoja prawdziwa wartość? To powinno być ocenione. - Śrila Prabhupada

Vaisnava-Krpa
Posty: 4935
Rejestracja: 23 lis 2006, 17:43
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Re: Doskonała droga życia

Post autor: Vaisnava-Krpa » 10 mar 2013, 00:20

Obrazek
Oszust zajmuje miejsce nauczyciela. Z tego powodu cały świat jest zdegradowany. Możesz oszukiwać innych mówiąc: "Jestem przebrany za wielbiciela", ale jaki jest twój charakter, twoja prawdziwa wartość? To powinno być ocenione. - Śrila Prabhupada

Adam Katowice
Posty: 177
Rejestracja: 25 lis 2006, 20:11

Re: Doskonała droga życia

Post autor: Adam Katowice » 10 mar 2013, 16:56

Hare Krsna!
Proszę przyjmij moje pełne szacunku pokłony. Wszelka chwała Śrila Prabhupadzie.

Bardzo dziękuję za inspirujące cytaty Śrila Prabhupada.

Pragnąc też być osobą wobec Kryszny zgodną z zasadą "ten jest sługą moim, kto jest sługą sługi mego" pokornie też proszę Ciebie, drogi Prabhu, o imiona tych szczególnych Wielbicieli Pana Kryszny, których czystość duchowego przekazu i nieskazitelne kwalifikacje, ta czysta bhakti, przejawiona w ich twórczości, tak bardzo Świadomej Kryszny, pozwoliła tak po prostu ramię w ramię wystąpić przy słowach Jego Boskiej Miłości A.C. Bhaktivendata Swami Prabhupada, Założyciela i Aczarji ISKCON.
Kim są Ci szczególni Wielbiciele? Jakie są ich Imiona? Pragnę im składać pełne szacunku pokłony, raz za razem, gdyż muszą to być bardzo szczególne osoby, jeżeli te ich trancendentalne rysunki, takie jak "źli urzędnicy i dobra rodzina przy pyzach", "napad menela ze spodniami opuszczonymi na połowę dupska", czy "głupi syn i mądry tata" stanowią uzupełnienie słów samego Śrila Prabhupada.
Wiem, że tak zaawansowane osoby poprzez ich twórczość powinny być rozpoznawane od razu, bez nawet podpisu, ale jestem tak upadły, że po prostu naprawdę ich nie znam.
Czy to są bracia duchowi Śrila Prabhupada?
Śrila Prabhupada musi być szczęśliwy, że może być w tak doborowym artystycznym Towarzystwie. Najważniejsze to zadowolić czystego Wielbiciela, wyprzedzić Jego pragnienie, to sztuka dla najbardziej zaawansowanych Bhaktów. Pokłony Tobie Prabhu!
Wiem, że zanim Wielbiciele stali się tak zaawansowani, to jak to bywa na początku, Śrila Prabhupada musiał tym neofitom zatwierdzać każdy rysunek, czy obraz, który miał stanowić uzupełnienie Jego transcendentalnych słów, gdyż uosobiona materialistyczna energia zawsze chciała uczynić jakiś wyłom, i coś wprowadzić do przekazu duchowego. Śrila Prabhupada bardzo starannie dobierał ilustracje do książek które pisał, i nawet dobre prace, które jednak były skażone jakimś materialnym zanieczyszczeniem, nie były dopuszczane.
Kiedyś też Bhaktowie chcieli zamieścić w Back to Godhead zdjęcia z rzeźni, w słusznym celu odwodzenia ludzi od mięsożerstwa, ale Śrila Prabhupada nie dopuścił takiej energii do tego duchowego czasopisma. Powiedział, że my mamy zwyciężać pięknem Kryszny.
Dlatego bardzo miło, kiedy jest zgodność ras i można to szczególne piękno Kryszny oglądać w tych uzupełniających rysuneczkach przy słowach Śrila Prabhupada (chyba, że się mylę, i jest odwrotnie, i to słowa Śrila Prabhupada uzupełniają rysuneczki, to przepraszam, ale i popieram, no bo jaki w końcu problem, duchowa energia może się też czasami wziąźć do roboty i posłużyć za narzędzie do społeczno-politycznych celów tego świata i naszych zainteresowań, niech sobie nie myśli, że jest taka niewiadomo co, i zresztą nawet Kryszna też służył swoim Wielbicielom, a My to WielbiCiele, a Prabhupad to czysty sługa Kryszny, więc od Niego nie różny, więc się wszystko zgadza i jest ok).
Proszę zatem pokornie ze złożonymi dłońmi podaj mi Imiona wielbicieli-autorów tych trancendentalnych rysuneczków, abym mógł się modlić o ich łaskę, która dzięki ich pozycji pozwoliła im być tak blisko Śrila Prabhupada.

Twój aspirujący sługa, Adam

Vaisnava-Krpa
Posty: 4935
Rejestracja: 23 lis 2006, 17:43
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Re: Doskonała droga życia

Post autor: Vaisnava-Krpa » 11 mar 2013, 00:12

Hare Kryszna Prabhu.
Ci wielbiciele są tak skromni albo nie przywiązani do rozgłosu, Że nie podpisali się. Dlatego nie wiem jacy to wzniośli wielbiciele ale Kryszna wie kto to. Nawet jeśli by się okazało, że nie są jakoś szczególnie wielbicielscy, to idąc za przykładem Kryszny, który zaangażował demona Maya Danawę aby ten zbudował mu Dwarakę, legendarne złote miasto Kryszny, jako, że był ekspertem w sztuce architektury, czy idąc za śladem aczarjów jak chociażby Bhaktisidhanta Saraswati, który nosił zegarek, okulary i jeździł samochodem, za co ściągał w swoich czasach ogromną krytykę, czy idąc śladami historii bóstwa Ugra Nrsimha w Mayapur, które bhaktowie wykonali u impersonalisty, dlatego, że ten był ekspertem w tym, który się odważył tego podjąć, postanowiłem zaryzykować. Zastanawiałem się jaki może być odbiór tak skonstruowanych obrazków, dlatego puściłem trzy pilotażowo. Generalnie chciałem wypromować osobę Śrila Prabhupada i zrobiłem z kilkadziesiąt już takich rysunków ale zaczęło mi brakować zdjęć z Prabhupadem, takich, które by były reprezentacyjne dlatego zaeksperymentowałem z innymi rysunkami, satyrycznymi dla "rozmiękczenia". Nama-Hatta nie jest reprezentacyjną stroną ISKCON, raczej medium w rękach prywatnych, które popiera Śrila Prabhupada i tak jak umie i rozumie go promuje i stosuje do jego wskazówek. Natomiast zaimponowało mi to, że porównałeś mój trud do możliwie autoryzowanej pracy przez Śrila Prabhupada, szczególnie, ze w raz z popularnością ruchu przyjdzie czas, że tego typu kwestia będzie zupełnie poza kontrolą, nie będziesz wiedział, kto, kiedy i w jaki sposób będzie korzystał z tej wiedzy, którą dał Śrila Prabhupad. Ale ciekawy jestem też pierwszej reakcji i zdania innych, ja na razie robię te wersety, jak zrobię to co mam w planie to je będę zamieszczał wg planu, żeby nie chaotycznie. Niektóre nawet są bez obrazka, ale za to dużo tekstu, niektóre czekają na odpowiedni obrazek. Zacząłem też bardziej powiedzmy "lewicowo-socjalistycznie" aby nie szokować monarchią, choć tego nie unikniemy. To jest w książkach Prabhupada a my stawiamy na rozprowadzanie tych książek. Niektóre obrazki z tych książek też są mocne ale nie ma ich na tyle ile potrzebuję.
Oszust zajmuje miejsce nauczyciela. Z tego powodu cały świat jest zdegradowany. Możesz oszukiwać innych mówiąc: "Jestem przebrany za wielbiciela", ale jaki jest twój charakter, twoja prawdziwa wartość? To powinno być ocenione. - Śrila Prabhupada

Vaisnava-Krpa
Posty: 4935
Rejestracja: 23 lis 2006, 17:43
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Re: Doskonała droga życia

Post autor: Vaisnava-Krpa » 31 mar 2013, 13:17

Nie ma głosów sprzeciwu, no to wrzucam dalej:

Obrazek
Oszust zajmuje miejsce nauczyciela. Z tego powodu cały świat jest zdegradowany. Możesz oszukiwać innych mówiąc: "Jestem przebrany za wielbiciela", ale jaki jest twój charakter, twoja prawdziwa wartość? To powinno być ocenione. - Śrila Prabhupada

Awatar użytkownika
Ramadasa Abhirama
Posty: 38
Rejestracja: 01 mar 2013, 13:56

Doskonała droga życia

Post autor: Ramadasa Abhirama » 31 mar 2013, 13:34

Cytaty z książek Srila Prabhupady są jak najbardziej na miejscu.

Awatar użytkownika
Ramadasa Abhirama
Posty: 38
Rejestracja: 01 mar 2013, 13:56

Doskonała droga życia

Post autor: Ramadasa Abhirama » 31 mar 2013, 13:46

Srimad Bhagavatam 4.8.17
...Mój drogi synu,nie życz innym niczego niepomyślnego. Każdy,kto innym zadaje ból,sam cierpi z tego powodu.

Awatar użytkownika
Ramadasa Abhirama
Posty: 38
Rejestracja: 01 mar 2013, 13:56

Doskonała droga życia

Post autor: Ramadasa Abhirama » 31 mar 2013, 14:03

Srimad Bhagavatam 4.9.66:(zn)

...Nawet dzisiaj,gdyby wszyscy ludzie stali się świadomi Krsny,współczesny rzad demokratyczny dokładnie przypominałby królestwo niebiańskie.Gdyby wszyscy ludzie stali się świadomi Krsny,to glosowaliby na osoby w rodzaju Dhruvy Maharaja.Gdyby najwyższe stanowisko wykonawcze zajmował taki Vaisnava,wszystkie problemy szatańskiego rządu zostałyby rozwiązane...

ODPOWIEDZ