Wisznuitka w Izbie Reprezentantów

Diagnostyka przyczyn cierpienia społeczeństwa. "Istnieje wiele tematów w Bhagavatam o socjologii, polityce, ekonomii, sprawach kulturowych, itd., ale wszystkie z nich są powiązane z Krsną i dlatego wszystkie z nich są warte słuchania. Krsna jest oczyszczającym czynnikiem wszystkich tematów, bez względu na to, jakimi by one nie były. W świecie doczesnym wszystko jest nieczyste, jako że wszystko jest produktem trzech materialnych cech. Jednakże Krsna jest oczyszczającym pośrednikiem." - 01.16.05 Zn.
Awatar użytkownika
albert
Posty: 497
Rejestracja: 28 lis 2006, 13:15
Lokalizacja: Dziadoszyce

Wisznuitka w Izbie Reprezentantów

Post autor: albert » 18 lis 2012, 18:27

Tulsi Gabbard jest pierwszą praktykującą hinduistką w Izbie Reprezentantów Stanów Zjednoczonych. Startowała z ramienia Partii Demokratycznej w stanie Hawaje. W wyborach 6 listopada pokonała republikanina Davida Kawika Crowley stosunkiem 81 % do 19 %. Jako członkini Gwardii Narodowej pełniła służbę w Iraku, w pionie medycznym. Pracowała w Radzie Miasta Honolulu i jest współzałożycielką organizacji pozarządowej Healthy Hawai'i Coalition.

Jak podają środki przekazu, jest uczennicą Sidhaswarupanandy, założyciela Misji Czejtanji.

http://en.wikipedia.org/wiki/Tulsi_Gabbard

http://votetulsi.com/

za: ISKCON News

In the US elections on November 6th, former Honolulu City Councilwoman and Democratic State Representative Tulsi Gabbard became the first practicing Hindu to be elected to the U.S. House of Representatives.

Congresswoman Gabbard, 31, won with 168,466 votes to 40,697 (81% vs 19%), a landslide 62-point lead over her Republican opponent Kawika Crowley.

The incoming congresswoman for Hawaii’s 2nd Congressional District is not of Indian extraction. She was born to state senator Mike Gabbard, an American Samoan, and Carol Porter Gabbard, a Caucasian American, in Leloaloa, American Samoa, before moving to Hawaii at the age of 2.

But Congresswoman Gabbard (hereafter referred to as “Tulsi”) has been a practicing Hindu since her teens. Specifically, she is a Vaishnava. According to India Abroad, she is a student of Sidhasvarupananda, who was himself initiated into the Brahma Madhva Gaudiya Sampradaya by ISKCON Founder A.C. Bhaktivedanta Swami Prabhupada.


Więcej: http://news.iskcon.com/node/4745#ixzz2Cb1cARRl
Wierzę w las, wierzę w łąkę i w noc w czasie której rośnie zboże (Thoreau)

Awatar użytkownika
albert
Posty: 497
Rejestracja: 28 lis 2006, 13:15
Lokalizacja: Dziadoszyce

Re: Wisznuitka w Izbie Reprezentantów

Post autor: albert » 18 lis 2012, 19:10

Poglądy, jakie przedstawiała Tulsi Gabbard w kampanii wyborczej, są liberalne. Jest za legalizacją aborcji, przeciwko ustawie z 1996 r. o małżeństwach ( Defense of Marriage Act). Jej związki z Instytutem Chrisa Butlera nie są jasne. Samo o sobie mówi, że jest praktykującą hinduistką w tradycji gaudija. Jej rodzice byli zwolennikami Butlera. Ciekawy artykuł i rozmowy pod artykułem:

http://harekrishnawomen.wordpress.com/2 ... ashington/
Wierzę w las, wierzę w łąkę i w noc w czasie której rośnie zboże (Thoreau)

Awatar użytkownika
trigi
Posty: 2068
Rejestracja: 09 sie 2011, 13:38
Lokalizacja: UK

Re: Wisznuitka w Izbie Reprezentantów

Post autor: trigi » 18 lis 2012, 21:52

To teraz z drugiej strony politycznej, pogrzeb nacjonalisty w Indiach.
Piszę o tym ponieważ z transmisji pogrzebowej było słychać mahamantre Hare Kryszna.
Fajnie ze do miliona ludzi mogło usłyszeć Święte Imię.

Setki tysięcy mieszkańców Bombaju wzięły udział w pogrzebie Bala Thackeraya, lidera nacjonalistycznej partii Shiv Sena. 86-letni polityk zwalczał zarobkowych imigrantów, sprzeciwiał się walentynkom. Oskarżono go o prowokowanie zamieszek na tle religijnym.

Procesja pogrzebowa wyruszyła z domu polityka o 9 rano czasu lokalnego, ale dotarła na miejsce kremacji dopiero po dziewięciu godzinach. Przejazd siedmiokilometrowego odcinka z Matoshree do parku Shivaji opóźniały ogromne tłumy żałobników. Media indyjskie podają, że na trasie konduktu zebrało się przynajmniej kilkaset tysięcy do miliona osób. Porządku pilnowało 20 tysięcy policjantów.

Ceremonia pogrzebowa odbyła się z najwyższymi państwowymi honorami. Ciało zostało zawinięte we flagę Indii, żołnierze oddali salwę honorową.
86-letni polityk, nazywany Tygrysem Maharasztry (rodzinny stan Thackeraya, ze stolicą w Bombaju), rozpoczął karierę pół wieku temu. W 1966 roku założył partię Shiv Sena (Armię Śiwy), która pod sztandarami nacjonalizmu hinduistycznego miała walczyć o Maharasztrę dla Marathów. Sprzeciwiał się napływowi robotników z innych, biedniejszych części kraju do Bombaju, który przeżywał rozkwit gospodarczy.

Shiv Sena doszła do władzy w Bombaju w 1995 roku, zmieniając natychmiast nazwę miasta na Mumbaj. Zdaniem nacjonalistów Bombaj był ostatnim reliktem kolonializmu w Indiach, ale reakcje na tę zmianę były mieszane. Przypominano, że Bombaj faktycznie został zbudowany przez Brytyjczyków i nazwa tak dobrze zakorzeniła się w świadomości Hindusów i na świecie, że stała się globalną marką. W 2004 roku kandydatom Shiv Seny udało się wejść do indyjskiego parlamentu. Obecnie partia ma 11 posłów.

Thackeray podziwiał Adolfa Hitlera za umiejętności organizacyjne i oratorskie. Uważał, że Indie potrzebują dyktatora rządzącego twardą ręką. W 1975 roku poparł wprowadzony przez Indirę Gandhi stan wyjątkowy, który do dziś kładzie się cieniem na indyjskiej demokracji.

Sprzeciwiał się też zalewowi kraju wynalazkami zachodniej popkultury, w rodzaju sieci barów McDonalds czy też święta zakochanych - walentynek, gdyż były - jego zdaniem - niezgodne z hinduizmem.

14 lutego, gdy obchodzone są walentynki, członkowie Shiv Seny wręcz polowali na pary zakochanych. Wystarczyło tego dnia mieć przy sobie kwiaty, aby zostać dotkliwie pobitym. Jednocześnie Tkackeray spotkał się z piosenkarzem Michaelem Jacksonem, namiętnie palił cygara i nie stronił od czerwonego wina.

W 2002 roku Tygrys Maharasztry wezwał hinduistów do tworzenia grup samobójczych na wzór islamskich terrorystów. Oskarżano go też o prowokowanie zamieszek przeciw muzułmanom na przełomie 1992 i 1993 roku, w których zginęło kilka tysięcy osób. Za nawoływanie do przemocy był dwukrotnie aresztowany, a w 1999 roku został pozbawiony biernego i czynnego prawa wyborczego.

Zwolennicy Thackeraya obawiają się, że po jego śmierci w partii dojdzie do bratobójczej wojny o schedę między synem wodza, Uddhajem, a jego kuzynem, Radżem. Zachwycony oratorskimi talentami i politycznym instynktem Radża, to właśnie jego, a nie żadnego ze swoich synów Thackeray wybrał na swojego dziedzica. W 2006 r. między synami Thackeraya i jego bratankiem Radżem doszło jednak do rozłamu i Radż założył własną partię. Po śmierci stryja może jednak spróbować odzyskać całą Shiv Senę.

ODPOWIEDZ