NIE dla ACTA! NIE dla CENZURY INTERNETU W POLSCE!

Diagnostyka przyczyn cierpienia społeczeństwa. "Istnieje wiele tematów w Bhagavatam o socjologii, polityce, ekonomii, sprawach kulturowych, itd., ale wszystkie z nich są powiązane z Krsną i dlatego wszystkie z nich są warte słuchania. Krsna jest oczyszczającym czynnikiem wszystkich tematów, bez względu na to, jakimi by one nie były. W świecie doczesnym wszystko jest nieczyste, jako że wszystko jest produktem trzech materialnych cech. Jednakże Krsna jest oczyszczającym pośrednikiem." - 01.16.05 Zn.
Awatar użytkownika
Purnaprajna
Posty: 2267
Rejestracja: 23 lis 2006, 14:23
Lokalizacja: Helsinki/Warszawa
Kontakt:

Re: NIE dla ACTA! NIE dla CENZURY INTERNETU W POLSCE!

Post autor: Purnaprajna » 06 lut 2012, 09:36

Martanda Dasa pisze:CZY NASZA SWIADOMOSC KRYSZNY UCIERPI JEZELI LUDZIE ZNAJDA TE ACTA LUB JE PODPISZA?
CZY NIE MAMY INNYCH ZMARTWIEN OPROCZ PROPAGOWANIA, SZERZENIA I DZIELENIA SIE SWIADOMOSCIA KRYSZNY WSROD INNYCH, WSROD TYCH KTORZY CHCA WZIASC?
Wyłącznie dla Ciebie drogi Prabhu, tak w wielkim skrócie, o możliwych konsekwencjach dla Ruchu Sankirtanu, wynikających z podpisania cenzurującego internet traktatu ACTA: jeżeli zostanie on wprowadzony w życie, to już może za rok lub za 5 lat, nie będzie można "propagować, szerzyć i dzielić się świadomością Kryszny" w necie, w języku polskim, oraz być może w innych językach, z powodu nadużywania tego prawa przez wpływowe osoby, o innej ideologi niż Twoja. Oznacza to przerwanie służby oddanie dla wielu bhaktów i cierpienie tych bhaktów z tego powodu, nie mówiąc już o możliwości dotarcia z przekazem Pana Ćajtanji do wielu miejsc pozbawionych, w innym przypadku, transcendentalnych nauk i towarzystwa bhaktów Kryszny.

Kilka lat temu, B.B Gowinda Swami założył i zachęcał publicznie wszystkich bhaktów do podpisania petycji-sprzeciwu do rządu Kazachstanu, który zburzył kilka domów bhaktów. Mnóstwo bhaktów, włącznie ze mną ją podpisało. Nikt nie narzekał, że to maya. Traktat ACTA równie dobrze może zburzyć domy wielu bhaktów od lat budowane w internecie, a co gorsza, pozbawić miliony ludzi dostępu do tych transcendentalnych domów wypełnionych naukami i łaską Wajsznawów oraz Pana Kryszny.

Śrila Rupa Goswami mówi w Bhakti-rasamrta-sindhu 1.2.256:

prapancikataya buddhya
hari-sambandhi-vastunah
mumuksubhih parityago
vairagyam phalgu kathyate


Śrila Prabhupada w ten sposób tłumaczy ten werset:

"Przez rozwój świadomości Krsny można zrozumieć, że wszystko ma swoje zastosowanie w służbie Pana. Ci, którzy nie posiadają wiedzy o świadomości Krsny, starają się w sztuczny sposób unikać przedmiotów materialnych, i w rezultacie, chociaż pragną wyzwolenia z niewoli materialnej, nie osiągają doskonałego stanu wyrzeczenia. To ich tzw. wyrzeczenie nazywa się phalgu, czyli mało istotne. Natomiast osoba świadoma Krsny wie jak wszystko zaangażować w służbę dla Pana; dlatego nie staje się ona ofiarą świadomości materialnej."

Osobiście wydaje mi się, że w tym konkretnym przypadku, dosyć łatwo można powiązać popisanie petycji przeciwko ACTA (poprzez zrozumienie wynikających z tego traktatu konsekwencji dla nauczania bhaktów) ze służbą oddania dla Kryszny i jednocześnie ustrzec się przed "staniem się ofiarą świadomości materialnej". Jednocześnie, krytyka i odrzucenie takiego postępowania, a już szczególnie, jeżeli w ogóle nie wie się, o co w tym wszystkim chodzi, może stać się phalgu, czyli nieistotnym, fałszywym wyrzeczeniem się rzeczy, czy działania, które z sukcesem mogłaby być zaangażowana w służbę oddania dla Kryszny i Wajsznawów. Rozważenie powyższego i podjęcie odpowiedniej decyzji pozostaje już jednak naszą osobistą sprawą.

Moim skromnym zdaniem, jeżeli już ktoś chce coś tu krytykować, to można by jedynie narzekać na czyjąś motywację sprzeciwu przeciwko ACTA (np. jakiś bhakta czyni to jedynie w celu ściągania z netu pirackiej muzyki i filmów, a nie broniąc Ruchu Sankirtanu przed internetową cenzurą), ale wpisy bhaktów w tym wątku nie dają nam zbyt wielu informacji o ich poszczególnych intencjach, i dlatego przynajmniej teoretycznie powinniśmy założyć, że czynimy to ze świadomych Kryszny pobudek, bo w tym konkretnym przypadku, naprawdę nietrudno jest pogodzić sprzeciw przeciwko ACTA ze służbą oddania dla Kryszny i Jego wielbicieli.

Jeżeli istnieje wątpliwość co do tych motywacji, to zawsze można zapytać i poprosić o wyjaśnienia, jak dany pogląd, czy działanie można powiązać z Kryszną, co przyznam, że niejako automatycznie powinno być wpierw zawsze omówione i wyjaśnione w kwestiach podobnych do powyższej, a które nie są bezpośrednio powiązane z codzienną sadhaną. W wielu przypadkach bowiem, już samo milczenie na ten temat może być zrozumiane jako zachęta do gramya-katha, co oczywiście może, ale nie zawsze musi być prawdą. Wyjaśnienie odnośnie połączenia danej rzeczy lub działania ze świadomością Kryszny służy więc pomocą innym czytelnikom w zrozumieniu intencji piszącego, oraz może być pomocnym w zrozumieniu tego, jak połączyć nasze codzienne życie, a w tym politykę, życie społeczne, czy zdrowie z Kryszną. Jeżeli to połączenie wygląda na zbyt "cienkie", czy naciągane, to też można zwrócić na to uwagę, lub poprosić o dalsze wyjaśnienia.

Wracając do ACTA, to podpisanie tej petycji zajęło by Ci Prabhu 45 sekund, czyli, przypuszczam, że przynajmniej ok. 30-40 razy mniej czasu niż poświęciłeś na swoje wpisy w tym wątku, zniechęcające bhaktów do zajmowania się tą sprawą. Czasu, który mógłbyś poświęcić na sankritan, lub modlitwy w mojej intencji, czego nie tylko bardzo potrzebuję, ale nieomalże od Ciebie żądam i wymagam, kochany Prabhu. :)

Ściskam niezwykle mocno i serdecznie mieszkańca Wrindawany! :D

Awatar użytkownika
Martanda Dasa
Posty: 965
Rejestracja: 15 sty 2008, 11:53
Lokalizacja: Śri Vrindavan Dhama

Re: NIE dla ACTA! NIE dla CENZURY INTERNETU W POLSCE!

Post autor: Martanda Dasa » 06 lut 2012, 18:24

Dziekuje Ci bracie, doceniam Twoje slowa i dojrzalosc Twej wypowiedzi. :oops:
Z checia pomodle sie za Ciebie i za mnie, aby Sri Kryszna Caitanya ostatecznie
zdecydowal jak ma byc z rozwojem swiadomosci Kryszny w Polsce. :roll:
Zawsze myśl o Śri Vrindavan Dhama i nigdy o Niej nie zapomnij. Nasze wieczne, doskonałe, transcendentalne i słodkie jak nektar przeznaczenie.

http://www.24hourkirtanmayapur.com/
http://mayapur.tv/
http://vrindavan.tv/

Awatar użytkownika
Purnaprajna
Posty: 2267
Rejestracja: 23 lis 2006, 14:23
Lokalizacja: Helsinki/Warszawa
Kontakt:

Re: NIE dla ACTA! NIE dla CENZURY INTERNETU W POLSCE!

Post autor: Purnaprajna » 06 lut 2012, 19:05

Martanda Dasa pisze:Z checia pomodle sie za Ciebie...
Trzymam Cię za słowo, bracie. A mówię to bardzo poważnie.

Awatar użytkownika
Mathura
Posty: 994
Rejestracja: 15 cze 2007, 12:02
Lokalizacja: Sławno

Re: NIE dla ACTA! NIE dla CENZURY INTERNETU W POLSCE!

Post autor: Mathura » 07 lut 2012, 09:16

Może wszyscy wyjedźmy za granicę i zacznijmy się martwić co z tym Hare Kryszna w Polsce. :)
Może dopiero z daleka zaczyna się widzieć to co miało się przed nosem? :)

Awatar użytkownika
trigi
Posty: 2068
Rejestracja: 09 sie 2011, 13:38
Lokalizacja: UK

Re: NIE dla ACTA! NIE dla CENZURY INTERNETU W POLSCE!

Post autor: trigi » 07 lut 2012, 10:43

1.Z występów premiera Donalda Tuska, na których repertuar składają się ACTA i pakt fiskalny, wynika, że daje on mózgu. Aż trzeszczy i pyli po oczach. Czy przyswaja jeszcze, że naród jest suwerenem, a on nie jest jego przywódcą?
Jednym słowem wy macie racje i ja mam racje, tylko moja racja jest wazniejsza bo ja jestem premierem.
http://politykier.pl/kat,1025797,wid,14 ... omosc.html
2.A jaka różnica w Polsce czy nie w Polsce
Znaczenie BG13.8-12 Fałszywe ego oznacza utożsamianie się z własnym ciałem. Kiedy ktoś rozumie, że nie jest tym ciałem, ale czystą duszą, jest to prawdziwym ego. Ego istnieje. Potępiane jest fałszywe ego, ale nie ego prawdziwe. Literatura wedyjska (Brhad-aranyaka Upanisad 1.4.10) mówi: aham brahmasmi. Ja jestem Brahmanem, jestem duchem. To "Ja jestem", świadomość jaźni, istnieje również w wyzwolonym stanie samorealizacji. Tym poczuciem, że "jestem" jest ego, ale kiedy to "jestem" odnoszone jest do tego fałszywego ciała – jest to ego fałszywe. Natomiast kiedy istota jaźni odnosi się do rzeczywistości, to jest to ego prawdziwe. Są filozofowie, którzy mówią, iż powinniśmy pozbyć się naszego ego, co jest zupełnie niemożliwe, jako że ego oznacza tożsamość. Nie powinniśmy natomiast błędnie utożsamiać się z ciałem.
Działaj lokalnie mysl globalnie. Ja tam jestem wdzieczny ze oprócz ropuchy skrzeczacej o zadawalaniu zmysłow w umysle pojawia sie brhadmrdanga sankirtanu, Hari bol!

Awatar użytkownika
Mathura
Posty: 994
Rejestracja: 15 cze 2007, 12:02
Lokalizacja: Sławno

Re: NIE dla ACTA! NIE dla CENZURY INTERNETU W POLSCE!

Post autor: Mathura » 09 lut 2012, 09:55

trigi pisze:Czy przyswaja jeszcze, że naród jest suwerenem, a on nie jest jego przywódcą?
Jednym słowem wy macie racje i ja mam racje, tylko moja racja jest wazniejsza bo ja jestem premierem.
Istotnym jest uświadomienie sobie faktu, że tzw. przywódcy państw, niewiele mają do powiedzenia. To w większości zwykłe marionetki, których sznurki pociągane są przez niewidocznych dla publiki artystów. Nawet jeśli któryś z nich miałby dobre chęci i rzeczywiście chciał zrobić coś dobrego, nie będzie w stanie, gdyż będzie zmuszony do wykonywania ruchów zgodnych z planami artystów. Przykładem jest premier Węgier. Chciał dobrze, ale osaczony ze wszystkich stron musiał ulec i pokornie poddać kraj dyktatowi MFW. Oficjalnie to się nazywa: "przyjecie pomocy", "przyjecie planu ratunkowego" itp. Jest to jednak nic innego jak zgoda na zniewolenie Węgrów na następną nieokreśloną ilość dziesiątków, albo i setek lat. To samo przedstawienie odbywa się w wielu innych krajach. "Pomoc" MFW podobna jest do ochrony jaką oferuje mafia. Albo się na tę ochronę godzisz albo zniszczymy ciebie, albo twój biznes. Wybieraj. Oczywiście ochrona nie jest za darmo. Kosztuje bardzo dużo.
Ale ty panie przywódco, nie martw się. Tańcz jak ci zagramy, a włos ci z głowy nie spadnie. Co cię ostatecznie obchodzi ten motłoch? Oni w ogóle nie jarzą co się dzieje. Puścimy im serial za serialem, teleturnieje jeden za drugim, Idole, X-faktory i inne bzdury, zalejemy opiniami tzw. ekspertów, aż wszystko im się pomiesza, i w ten sposób zapełnimy im życie, aby nie mieli czasu na myślenie.
Panie przywódco. Albo jesteś z nami, albo nie? Póki co popajacuj sobie dalej przed kamerami, udawaj silnego polityka, ciesz się popularnością. W odpowiednim czasie znikniesz z areny, dostaniesz jakąś dobrze płatną fuchę bez znaczenia, w strukturach unijnych, albo jakiejś spółce.
Możesz tez nie dostać nic. Możesz wylądować na bocznym torze. Uważaj więc. mamy na ciebie oko i na twoją rodzinkę też.

Awatar użytkownika
Martanda Dasa
Posty: 965
Rejestracja: 15 sty 2008, 11:53
Lokalizacja: Śri Vrindavan Dhama

Re: NIE dla ACTA! NIE dla CENZURY INTERNETU W POLSCE!

Post autor: Martanda Dasa » 09 lut 2012, 17:00

Cos dla Was Actowicze.

http://wiadomosci.gazeta.pl/wiadomosci/ ... Posel.html

Moze Wam sie uda.
Jay Sri Radhe-Syama.
Zawsze myśl o Śri Vrindavan Dhama i nigdy o Niej nie zapomnij. Nasze wieczne, doskonałe, transcendentalne i słodkie jak nektar przeznaczenie.

http://www.24hourkirtanmayapur.com/
http://mayapur.tv/
http://vrindavan.tv/

Awatar użytkownika
trigi
Posty: 2068
Rejestracja: 09 sie 2011, 13:38
Lokalizacja: UK

Re: NIE dla ACTA! NIE dla CENZURY INTERNETU W POLSCE!

Post autor: trigi » 09 lut 2012, 20:14

Zimno troche wstrzymało demonstracje. Ale protestuje wiekszość Europy. Wczoraj na France.24 było o acta.

Vaisnava-Krpa
Posty: 4935
Rejestracja: 23 lis 2006, 17:43
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Re: NIE dla ACTA! NIE dla CENZURY INTERNETU W POLSCE!

Post autor: Vaisnava-Krpa » 09 lut 2012, 20:28

Polskie protesty przeciw ACTA docenione w USA

Amerykański naukowiec Michael D. Kennedy gorąco pochwalił protesty w Polsce przeciwko porozumieniu ACTA, które ma zapobiegać międzynarodowemu piractwu w internecie, ale zdaniem krytyków zagraża wolności w internecie.

Jak pisze w dzienniku "Providence Journal" Kennedy, socjolog z Brown University, "Polacy pierwsi dostrzegli" zagrożenia związane z ACTA, gdyż "mają tradycję mobilizacji społecznej, czego przykładem był ruch Solidarności", oraz "tradycję walki o waszą wolność i naszą".

http://wiadomosci.onet.pl/raporty/prote ... omosc.html

Walczymy za ciebie Martanda Prabhu i za wszystkich,
nawet tych zjadaczy chleba i mięsa
i tych co interesują się tylko kopulacją i kooperacją w tym zakresie
i tych co nie wiedzą co czynią z tego czy innego powodu
i tych co myślą, że jakoś to będzie i mądrzej olać zaangażowanie.

"Sankirtan zawsze, zawsze wygrany,
on burzy szaleńcze plany."

Obrazek


Nie dawno w Rosji była próba zamachu na Bhagavad Gitę a teraz na wolność szerzenia swych poglądów, w tym naszych. Chcieli pokonać wiedzę i prawdę nieprawdą i niedoinformowaniem.

Obrazek
Oszust zajmuje miejsce nauczyciela. Z tego powodu cały świat jest zdegradowany. Możesz oszukiwać innych mówiąc: "Jestem przebrany za wielbiciela", ale jaki jest twój charakter, twoja prawdziwa wartość? To powinno być ocenione. - Śrila Prabhupada

Awatar użytkownika
trigi
Posty: 2068
Rejestracja: 09 sie 2011, 13:38
Lokalizacja: UK

Re: NIE dla ACTA! NIE dla CENZURY INTERNETU W POLSCE!

Post autor: trigi » 09 lut 2012, 21:26

Bhaktowie przez ruch sankirtana zetna drzewo demonicznej cywilizacji, gdy bedzie najsłabsza w swojej czarnej godzinie.

ODPOWIEDZ