Prawdziwa waluta - prawdziwe bogactwo

Diagnostyka przyczyn cierpienia społeczeństwa. "Istnieje wiele tematów w Bhagavatam o socjologii, polityce, ekonomii, sprawach kulturowych, itd., ale wszystkie z nich są powiązane z Krsną i dlatego wszystkie z nich są warte słuchania. Krsna jest oczyszczającym czynnikiem wszystkich tematów, bez względu na to, jakimi by one nie były. W świecie doczesnym wszystko jest nieczyste, jako że wszystko jest produktem trzech materialnych cech. Jednakże Krsna jest oczyszczającym pośrednikiem." - 01.16.05 Zn.
Arleta
Posty: 514
Rejestracja: 25 lis 2010, 10:05
Lokalizacja: Katowice

Re: Prawdziwa waluta - prawdziwe bogactwo

Post autor: Arleta » 18 lip 2012, 13:55

Ja się nie dziwię Prabhu Paramatmie Dasowi, bo też by mi było przykro, gdyby ktoś krytykował jakiegoś mojego idola, którego lubię i cenię. Ale ja po prostu nie znoszę Niczego i tej całej jego "filozofii" i nic na to nie poradzę. Bardzo przepraszam, Prabhu.
Najważniejszy jest człowiek, a nie idea.

Awatar użytkownika
padmak
Posty: 730
Rejestracja: 24 lut 2009, 01:01
Lokalizacja: Birmingham/Milanówek
Kontakt:

Re: Prawdziwa waluta - prawdziwe bogactwo

Post autor: padmak » 18 lip 2012, 17:08

Właśnie w RMF-FM podali informację, że akt urodzenia Baraka Obamy mógł być sfałszowany. Pewien szeryf z Arizony uważa, że Obama urodził się w Kenii i zgodnie z prawem USA nie może zajmowac stanowiska prezydenta. Powiedział, że ten akt urodzenia to jedynie komputerowa podróbka. Natomiast prawnik z Honolulu odpiera ten zarzut, że wg prawa Hawaii nie ma żadnych wątpliwości, gdzie urodził się obecny prezydent.
Może ten prawnik ma wyższe zrozumienie że nie narodziny a kwalifikacje są bardziej istotne :)
WEDY ki jay !

ParamatmaDas
Posty: 619
Rejestracja: 16 maja 2012, 04:06

Re: Prawdziwa waluta - prawdziwe bogactwo

Post autor: ParamatmaDas » 18 lip 2012, 18:36

Nie chdzi o to. Ktos cytuje ze nalezy czytac tylko bhagwatam po czym siega i cytuje jakies waidomsci typu Fakt, Super Ekspres, jakies NONSowilkipedie itp/. Albo ktos nie wie co pisze, albo pisze byc co, albo to jakis nowy rodzaj fanatyzmu. Naprawde trudno mi sie odniesc.

PS. Stwierdzenie Bhagawatam ze "nie ma potzreby innej literatury" odnosi sie nie do Nitchego ale do "innej litertury". Widznie wsztskiego tylko w jednym kontekscie akurat w tym momencie koniukturalnym zabija prawdziwe znacznie bhagawatam/ I od tego chron nas Boze.

Vaisnava-Krpa
Posty: 4936
Rejestracja: 23 lis 2006, 17:43
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Re: Prawdziwa waluta - prawdziwe bogactwo

Post autor: Vaisnava-Krpa » 18 lip 2012, 22:13

Wracając do tematu:

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Ostatnio usłyszałem madrość ludową, jak ktoś komuś powtarzał, że: nie trzyma się synu w domu rzeczy, których nie jesteś w stanie w ciągu chwili sprzedać. Albo góral do syna w banku: synu, najlepsze pieniądze to te w kieszeni a nie w banku (nie mówiąc o kredycie, zapomnij synu:))
Oszust zajmuje miejsce nauczyciela. Z tego powodu cały świat jest zdegradowany. Możesz oszukiwać innych mówiąc: "Jestem przebrany za wielbiciela", ale jaki jest twój charakter, twoja prawdziwa wartość? To powinno być ocenione. - Śrila Prabhupada

ParamatmaDas
Posty: 619
Rejestracja: 16 maja 2012, 04:06

Re: Prawdziwa waluta - prawdziwe bogactwo

Post autor: ParamatmaDas » 19 lip 2012, 02:33

No ja tu tylko Cie prabhu bronie. Zeby nie bylo ze Twoje cyaty Platona, czy Freemana czy modrosc ludowa, trzeba zaraz wykasowac bo to nie SB:)

Ale racja, zostawijac to i wracajac do tematu.
Jestem troche przecwny by zwalczac rzady jako odpowidzialne za wsztsko. W tej chwili prawdopodobnie rzedy i Narodwe panstwa to ostatnia ostoja przed wladza korporacji. Moze slaba ale nie ma silnjszej. Wbrew pozarom to jest jakby przecwwaga.

OStoatnio gdy jedna z firm farmaceutyczych w USA rozparwdzla falszywe leki i bledne informacjie o swoich prduktach, to wlasnei rzad Wederalny zmusil ich do zanichania tego i zaplacenia kary. Podbnie nie wiem skad zalozenie ze jesli nie bedzie RZadu to wsztskie filmt zaczna robci dobra robote. Jak twerdzi Korwin mikke/ Niby od kiedt tak jest ze ludzie kierujacy sie egoizmem pozstawini sami sobie nagle zaczna dbac o innych?

Awatar użytkownika
trigi
Posty: 2068
Rejestracja: 09 sie 2011, 13:38
Lokalizacja: UK

Re: Prawdziwa waluta - prawdziwe bogactwo

Post autor: trigi » 20 lip 2012, 20:51

co by było gdyby chińczycy chcieli wymienic dolary tylko 3 bln , takie maja rezerwy.
http://www.youtube.com/watch?v=0uaRlAdi ... re=related

Vaisnava-Krpa
Posty: 4936
Rejestracja: 23 lis 2006, 17:43
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Re: Prawdziwa waluta - prawdziwe bogactwo

Post autor: Vaisnava-Krpa » 20 lip 2012, 21:48

Największa manipulacja medialna

Obrazek

Największa, moim zdaniem, manipulacja ze strony mediów to stosowanie w dyskusjach na tematy ekonomiczne rzekomo zdroworozsądkowego porównania gospodarki narodowej do gospodarstwa domowego.

Dla osób, które nie interesują się makroekonomią, to porównanie jest przekonujące i całkowicie zrozumiałe. „Porządny obywatel” uważa, że skoro zaciągnął dług, to musi go spłacić. Tak nas nauczono. Tak jest uczciwie. Państwo powinno więc robić to samo.
Ale gospodarka narodowa to nie gospodarstwo domowe. Podstawowa różnica polega na tym, że gospodarstwo domowe nie może emitować (tworzyć) nowych pieniędzy.
W gospodarce narodowej wciąż powstaje nowy pieniądz, który jest wprowadzany na rynek równolegle do wzrostu gospodarczego. Pieniądz do gospodarki wprowadza także NBP (emitent pieniądza) – konstytucyjnie niezależna instytucja. Robi to w dużej mierze pozapaństwowo (pozarządowo).

Jak nowy pieniądz jest wprowadzany do gospodarki?

:!: Parlament uchwala budżet. Planuje wydatki wyższe niż przychody (podatki).
:!: Powstaje planowy deficyt budżetowy.
:!: Trzeba pożyczyć pieniądze.
:!: Rząd pożycza je od banków komercyjnych.
:!: Powstaje wewnętrzny dług publiczny.
:!: Dowodem pożyczki są obligacje, które rząd wydał i sprzedał bankom.

Równolegle:

:!: Rząd zgłosił chęć pożyczenia (wydał obligacje).
:!: Bank komercyjny pożycza pieniądze z NBP (nowa emisja).
:!: Bank komercyjny kupuje obligacje, czyli udziela pożyczki rządowi.

Wykup: Rząd wykupuje obligacje, zwracając pożyczoną kwotę powiększoną o odsetki.

Kto zyskuje, kto traci? Obywatel poprzez podatki płaci haracz bankowi komercyjnemu.
A gdyby obligacje rządowe kupił NBP? Obywatel poprzez podatki (tworzące budżet państwa) regulowałby odsetki, które jako zyski NBP powinny trafić z powrotem do budżetu.
Dług publiczny to sprytny sposób przelewania pieniędzy z naszych kieszeni do kieszeni właścicieli banków komercyjnych.

http://glosulicy.pl/nawigator/najwieksz ... -medialna/


Money As Debt - Pieniądze Jako Dług (Napisy PL)

Oto animowany film dokumentalny, wyjaśniający skąd biorą się pieniądze. Rzeczywistość wygląda makabrycznie.
Dla wielu krajów dług staje się coraz poważniejszym problemem, gdyż większość narodów, firm i osób prywatnych żyje na kredyt. Zaciągają coraz większe pożyczki i płacą niewyobrażalnie wysokie odsetki od czegoś, co nigdy nie istniało... Bo prawda jest taka, że nowoczesny system bankowy robi pieniądze z niczego. Proces ten jest prawdopodobnie najbardziej zdumiewającą sztuczką iluzjonerską jaką kiedykolwiek wynaleziono.

http://www.youtube.com/watch?v=Ue_lzEIVhnE


CYTATY
Pozwólcie mi tworzyć i kontrolować pieniądze państwa,
a nie będzie mnie obchodzić, kto tworzy w nim prawo.
- Mayer Anselm Rothschild, bankier
Oszust zajmuje miejsce nauczyciela. Z tego powodu cały świat jest zdegradowany. Możesz oszukiwać innych mówiąc: "Jestem przebrany za wielbiciela", ale jaki jest twój charakter, twoja prawdziwa wartość? To powinno być ocenione. - Śrila Prabhupada

Awatar użytkownika
trigi
Posty: 2068
Rejestracja: 09 sie 2011, 13:38
Lokalizacja: UK

Re: Prawdziwa waluta - prawdziwe bogactwo

Post autor: trigi » 21 lip 2012, 13:03

Vaisnava-Krpa pisze: Dla wielu krajów dług staje się coraz poważniejszym problemem, gdyż większość narodów, firm i osób prywatnych żyje na kredyt. Zaciągają coraz większe pożyczki i płacą niewyobrażalnie wysokie odsetki od czegoś, co nigdy nie istniało... Bo prawda jest taka, że nowoczesny system bankowy robi pieniądze z niczego. Proces ten jest prawdopodobnie najbardziej zdumiewającą sztuczką iluzjonerską jaką kiedykolwiek wynaleziono.
Widać to ładnie jak górnicy w Hiszpanii chcą pieniędzy i pracy to wychodzi policja z gazem i gumowymi kulami.
A jak banki zarzadają 120 mld euro to sie znajdzie tak czy inaczej.

Awatar użytkownika
trigi
Posty: 2068
Rejestracja: 09 sie 2011, 13:38
Lokalizacja: UK

Re: Prawdziwa waluta - prawdziwe bogactwo

Post autor: trigi » 26 lip 2012, 07:51

padmak pisze:Właśnie w RMF-FM podali informację, że akt urodzenia Baraka Obamy mógł być sfałszowany. Pewien szeryf z Arizony uważa, że Obama urodził się w Kenii i zgodnie z prawem USA nie może zajmowac stanowiska prezydenta.
Baraq po hebrajsku znaczy oswiecony

Prezydent Barack Obama podpisał dekret, na mocy którego służby specjalne Stanów Zjednoczonych będą miały prawo przejąć kontrolę nad całą infrastrukturą komunikacyjną na terytorium USA.
http://orwellsky.blogspot.com/2012/07/o ... trole.html
i
Prezydent Barack Obama wezwał do wprowadzenia "zdroworozsądkowych" sposobów kontroli dostępu do broni palnej i walki z przemocą w biednych dzielnicach wielkich miast. Apel był częścią kampanii wyborczej adresowanej do Afroamerykanów.
zabrać broń i internet,stopniowo choć strzelał biały .

Awatar użytkownika
trigi
Posty: 2068
Rejestracja: 09 sie 2011, 13:38
Lokalizacja: UK

Re: Prawdziwa waluta - prawdziwe bogactwo

Post autor: trigi » 30 lip 2012, 10:07

Czy to koniec strefy euro?
http://finanse.wp.pl/kat,102634,title,C ... caid=1ee5a
Kryzys w strefie euro wchodzi w fazę krytyczną - alarmuje "Rzeczpospolita". Czy problemy Hiszpanii, czwartej gospodarki w Unii Europejskiej, rozleją po całym kontynencie? Jeśli tak, ziści się czarny scenariusz.
W tej sytuacji jedyną szansą na uratowanie wspólnej europejskiej waluty może okazać się dodrukowanie olbrzymich sum pieniędzy przez Europejski Bank Centralny, ale do tego muszą być przekonane właśnie Niemcy. Bez tego strefa euro nie będzie w stanie pomóc Hiszpanii. Zwiększanie funduszy ratunkowych spotyka się z oporem innych państw, jak Holandia czy Finlandia.

Najpierw Niemcy zgodziły sie ostatecznie wesprzec banki Hiszpanii, teraz czas na ich budzet.
Trzeba drukować pusty pieniądz jak w USA.

ODPOWIEDZ