Festiwal Nama Hatta 2017

Świątynie Hare Kryszna, ośrodki Nama-Hatta, spotkania
Awatar użytkownika
Trisama
Posty: 254
Rejestracja: 23 lis 2006, 14:31

Festiwal Nama Hatta 2017

Post autor: Trisama » 25 mar 2017, 21:14

Hare Kryszna

Przyjmijcie moje pełne szacunku pokłony. Wszelka chwała Śrila Prabhupadzie!
Wszelka chwałą Śri Śri Guru i Gaurandze!

Piszę do Was by poradzić się Was i dowiedzieć się od Was jakie macie oczekiwania odnośnie Festiwalu Nama Hatta w tym roku. Ostatni festiwal organizowaliśmy w Warszawie i zbiegł się on z innymi wydarzeniami (Śri Krsna Janmasthami, Pojawienie się Śrila Prabhupada, wizyta ambasadora Indii). W tym roku ostatni weekend wakacji to dni 25-27 sierpnia (zwykle w tym czasie planowaliśmy festiwal). Janmasthami w tym roku przypada 15 sierpnia, a Radhasthami 29 sierpnia.

Zwykle festiwal organizowaliśmy wspólnie i to chcę Wam zaproponować teraz. Wysyłam ten list do osób, które znam i w jakiś sposób związane są z Nama Hatta. Jest on zarówno informacją jak i propozycją wzięcia udziału w organizacji festiwalu. Potraktujcie zawarte tu informacje jako wyjściowe i rozpoczynające dyskusję na ten temat.

Chciałbym abyście wyrazili swoją opinię w kilku podstawowych kwestiach:
1. Czy organizowanie festiwalu NH jest potrzebne?
2. Gdzie i kiedy powinien się odbywać?
3. Kto powinien go organizować?
4. Czego oczekujecie od festiwalu?
5. Co powinno się znaleźć w programie festiwalu?
6. Co chcielibyście wnieść do jego realizacji?

Osobiście chciałbym też w jakiejś formie (może w trakcie festiwalu) podyskutować na temat przyszłości programu NH, kierunków jego rozwoju w perspektywie dotychczasowych doświadczeń.

Proszę Was o odpowiedzi i opinie oraz zapraszam do pomocy organizacji Festiwalu Nama Hatta 2017.

Proszę również abyście poinformowali o tym liście inne zainteresowane tematem osoby, do których nie mam obecnie kontaktu.

Wasz sługa
Trisama dasa

Awatar użytkownika
Trisama
Posty: 254
Rejestracja: 23 lis 2006, 14:31

Re: Festiwal Nama Hatta 2017

Post autor: Trisama » 08 cze 2017, 19:31

Drodzy bhaktowie

Przyjmijcie moje pełne szacunku pokłony. Wszelka chwała Śrila Prabhupadzie! Wszelka chwała Śri Śri Guru i Gaurandze!
Dziękuję wszystkim, którzy odpisali na mój list. Na obecną chwilę sytuacje wygląda następująco:
1. Krsna Ksetra Maharaja będzie w Polsce do 2-go września i będzie pracował na swoją książką. Wstępnie zgodził się wziąć udział w festiwalu, lecz chce ograniczyć swoje podróże do minimum.
2. Rozmawiałem z bhaktami, którzy kontaktowali się ze mną w sprawie priorytetów festiwalu i uzgodniliśmy, że obecność sadhu na festiwalu jest priorytetowa
Biorąc pod uwagę małe zainteresowanie sprawami organizacyjnymi z Waszej strony i moje ograniczone możliwości mogę za swojej strony zaproponować następujące rozwiązanie:
1. Festiwal jednodniowy w świątyni warszawskiej w dniu 26-go sierpnia w sobotę
2. W programie
a. kontynuacja wykładów Maharaja związanych z prezentacją kolejnych rozdziałów Śrimad Bhagavatam,
b. dyskusja o przyszłości programu NH w Polsce
c. kirtan i prasadam

Zapraszam do udziału i pomocy w organizowaniu festiwalu. Proszę Was również o potwierdzenie swojego udziału do 20 sierpnia 2017.

Wasz sługa Trisama dasa

Aniruddha das
Posty: 2455
Rejestracja: 26 lut 2007, 21:45

Re: Festiwal Nama Hatta 2017

Post autor: Aniruddha das » 09 cze 2017, 09:47

Jakoś umknął nam ten temat, ale warto mimo wszystko napisać kilka zdań refleksji.
Na organizacji Festiwalu Nama Hatta ciążą duże zaniedbania, a trzeba przyznać, iż jest to bardzo ważne wydarzenie jeśli chodzi o wzmocnienie całej Polskiej Yatry.
Pamiętamy, jak wdzięczni za pomoc wielbicieli w organizowaniu Festiwalu Indii i Pokojowej Wioski Kryszny na Przystanku Woodstock, Viva Kultura była współorganizatorem Festiwalu Nama Hatta i to było mocne oraz atrakcyjne przedsięwzięcie.
Później Viva Kultura przejawiała swoją wdzięczność wobec wąskiej grupy wielbicieli organizując im atrakcyjne wyjazdy zagraniczne, a Polska Yatra odeszła w odstawkę. Wiem, że swego czasu Viva Kultura próbowała nawet wybudować w Polsce Świątynię i też taka koncepcja upadła. Pozostał dług do dziś niespełniony.
Później organizatorzy Festiwalu Nama Hatta próbowali w Czarnowie wyremontować Świątynię ale i owe wielkie budowanie skończyło się fiaskiem.
Zatem nic dziwnego, że ostatecznie nie ma zainteresowania tym Festiwalem NH.
Nasza propozycją jest:
1. Ponowna organizacja Festiwalu Nama Hatta w Czarnowie wespół ze Świątynią oraz Viva Kulturą.
2. Ponowne rozpoczęcie projektu przebudowy, czy wybudowania nowego obiektu, a tym samym załagodzenie wszelkich konfliktów.
3. Przedsięwzięcia te powinny być wspólne z Viva Kulturą, Świątynią Nowe Śantipur w Czarnowie, sponsorami tudzież całą Polską Yatrą.
4. Wyznaczyć osobę łagodną i niekonfliktową do ponownego podjęcia mediacji i odpowiedzialną za całe przedsięwzięcie.

Do dzieła.

Awatar użytkownika
Trisama
Posty: 254
Rejestracja: 23 lis 2006, 14:31

Re: Festiwal Nama Hatta 2017

Post autor: Trisama » 14 cze 2017, 11:24

Drogi Aniruddho Prabhu

Dziękuję za Twoje refleksje. Festiwal, o którym piszesz był niezwykłym wydarzeniem w naszej Yatrze. Również chciałbym by tej rangi festiwale odbywały się częściej. Wydaje mi się, że Twoja analiza jest trochę powierzchowna, ale rozumiem, że chciałbyś zaangażować się w organizację takiego przedsięwzięcia w przyszłości. Myślę, że tegoroczny festiwal może być też forum do dyskusji jak, kiedy i kto ma festiwale organizować.
Bardzo doceniam Wasze propozycje. Myślę, że są do zrealizowania w przyszłości.

Aniruddha das
Posty: 2455
Rejestracja: 26 lut 2007, 21:45

Re: Festiwal Nama Hatta 2017

Post autor: Aniruddha das » 15 cze 2017, 10:45

Drogi Trisama Prabhu.
Stan obecny NH jest wynikiem braku współpracy.
Dlatego jest diagnoza oraz recepta i nie ma to nic wspólnego z powierzchniowością.
Próba reaktywacji festiwali NH bez podjęcia wcześniej wymienionych punktów
będzie kłopotliwa, bo nieskierowana do wszystkich wielbicieli, ale do wąskiej grupy,
czyli zostanie jak dotychczas.
Sama organizacja nie jest problemem, gdy pojawia się radość z uczestnictwa, a moje doświadczenie ze współpracą z Tobą Prabhu w Gdańsku są smutne.

Vaisnava-Krpa
Posty: 4935
Rejestracja: 23 lis 2006, 17:43
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Re: Festiwal Nama Hatta 2017

Post autor: Vaisnava-Krpa » 15 sie 2017, 08:43

Plan Festiwalu Nama Hatta 2017

4:30 Mangala arati

5:00 Tulasi puja

5:10 Japa

7:30 Powitanie Bóstw

7:45 Śrila Praabhupada Guru puja

8:00 Rozpoczęcie festiwalu i Wykład ze Śrimad Bhagvatam

9:00 Prasadam

10:00 „Jayadeva Goswami” – Jagadiś Prabhu

12:00 „Chant, chant, chant…” – Arcita Prabhu

14:00 Prasadam

15:30 „Kierunki rozwoju Nama Hatta w Polsce” – dyskusja Trisama dasa

17:00 „Przegląd Śrimad Bhagavatam – Pieśń 6” Jego Świątobliwość Krsna Ksetra Swami

19:00 Sandhya arati

19:30 Wykład z Bhagavad-Gity

20:30 Bhajan i zakończenie festiwalu
Oszust zajmuje miejsce nauczyciela. Z tego powodu cały świat jest zdegradowany. Możesz oszukiwać innych mówiąc: "Jestem przebrany za wielbiciela", ale jaki jest twój charakter, twoja prawdziwa wartość? To powinno być ocenione. - Śrila Prabhupada

Awatar użytkownika
Trisama
Posty: 254
Rejestracja: 23 lis 2006, 14:31

Re: Festiwal Nama Hatta 2017

Post autor: Trisama » 16 mar 2018, 13:30

Sprawozdanie z Festiwalu NH 2017

W festiwalu wzięło udział kilkanaście osób.

Jego Świątobliwość Prahladananda Maharaja wygłosił wykłady z Bhagavatam i Bhagavat-gity. Jego Świątobliwość Krsna Ksetra Swami kontynuował przegląd Śrimad Bhagavatam Pieśni 6. Jagadiśa Prabhu zaprezentował piękny, wzruszający wykład o życiu i nauczaniu Jayadevy Goswamiego. Arcita Prabhu, uczeń Śrila Prabhupada z USA pracujący w BBT inspirował nas do intonowania w swoim wykładzie.

W tak kameralnym gronie mieliśmy okazję podyskutować o kierunkach rozwoju nh w Polsce. Zapiski z tej dyskusji podaję poniżej:
• Zapraszanie starszych wielbicieli do świątyń i ośrodków
• Szkolenie jak ich przyjmować
• Dostosowywanie działań do polskich warunków
• Ankieta wśród członków Nama-hatta
• Stosunek między Nama-hatta a świątyniami
• Zakres obowiązków we wzajemnej relacji między świątyniami i Nama-hatta
• Branie odpowiedzialności - osoby odpowiedzialne - za działania w Nama-hatta
• Zajmowanie się ludźmi po festiwalu Indii
• Szukanie i kształcenie liderów Nama-hatta
• Lepsza komunikacja ośrodków Nama-hatta z Radą Towarzystwa
• Stworzenie rady liderów Nama-hatta
• Lepsza komunikacja (branie pod uwagę tych, którzy nie mają internetu – np. darmowe smsy)
• Adaptacja osób zza wschodniej granicy
• Opiekowanie się osób po pierwszym kontakcie z książką
• Szkolenie w nowoczesnych technikach „nauczania”
• Praca nad wizerunkiem naszego ruchu
• Ukazywanie świadomości Kryszny w swoim środowisku
• „Nauczający jest sługą” - nastrój prezentacji świadomości Kryszny
• Szkolenie dystrybutorów książek z Nama-hatta

Są to wypisane na gorąco hasła, które zgodziliśmy się zapisać.

W dyskusji wygenerowaliśmy też cele nh na najbliższy okres:
• Zainspirowanie bhaktów
• Dobre samopoczucie, dobre relacje, wielka rodzina

Głównym zadaniem, którego podjęła się Krsna Karsani Mataji było wyszukiwanie i zapraszanie do odwiedzania nas osób, starszych wielbicieli.

Myślę, że dyskusja jest nadal otwarta i jest wiele zadań do wykonania. Jeśli widzicie gdzieś swoją rolę, coś Was inspiruje, coś chcielibyście dodać – piszcie, komentujcie, dzielcie się swoimi doświadczeniami i pomysłami.

Dziękuję wszystkim gościom,uczestnikom, Prezydentowi Świątyni w Mysiadle wraz z jej bhaktami, kucharzom i pomocnikom za stworzenie ciepłej i świadomej Kryszny atmosfery.

Przed nami kolejny festiwal i od Was zależy gdzie, jak i kto go zorganizuje.

Yhs Trisama dasa

ODPOWIEDZ