Hare Kryszna Kraków - Spotkania

Świątynie Hare Kryszna, ośrodki Nama-Hatta, spotkania
Vaisnava-Krpa
Posty: 4935
Rejestracja: 23 lis 2006, 17:43
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Hare Kryszna Kraków - Spotkania

Post autor: Vaisnava-Krpa » 08 lut 2007, 11:35

17 lutego w sobotę o 16.00 na ul. Komandosów 21 (os.Podwawelskie) zapraszamy na Spotkanie z Trisam? Prabhu (i pro?ba do bhaktów, którzy tego jeszcze nie zrobili: będziemy zbierali podpisy pod pro?b? o otwarcie o?rodka w Krakowie, w tym celu prosimy o zabranie dowodów osobistych).
Temat wykładu:
Jakim trzeba być, żeby być w stanie współpracować z innymi bhaktami.
Ostatnio zmieniony 08 wrz 2007, 16:11 przez Vaisnava-Krpa, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
Rasasthali
Posty: 641
Rejestracja: 23 lis 2006, 18:58
Lokalizacja: USA

Re: Jatra Kraków - Spotkanie

Post autor: Rasasthali » 08 lut 2007, 15:29

Arkadiusz pisze:17 lutego w sobotę o 16.00 na ul. Komandosów 21 (os.Podwawelskie) zapraszamy na Spotkanie z Trisam? Prabhu (i pro?ba do bhaktów, którzy tego jeszcze nie zrobili: będziemy zbierali podpisy pod pro?b? o otwarcie o?rodka w Krakowie, w tym celu prosimy o zabranie dowodów osobistych).
Temat wykładu:
Jakim trzeba być, żeby być w stanie współpracować z innymi bhaktami.
Swietnie, na pewno sie pojawie gdyz akurat wypada ta data w srodku mojej krotkiej wizyty w Polsce! Nie wiem czy moj podpis bedzie wazny, ale ciesze sie ze cos powstaje!
http://actinidia.wordpress.com/

Awatar użytkownika
Indulekha
Posty: 360
Rejestracja: 24 lis 2006, 22:00
Lokalizacja: Kraków

Re: Jatra Kraków - Spotkanie

Post autor: Indulekha » 08 lut 2007, 16:23

Rasasthali pisze: Swietnie, na pewno sie pojawie gdyz akurat wypada ta data w srodku mojej krotkiej wizyty w Polsce! Nie wiem czy moj podpis bedzie wazny, ale ciesze sie ze cos powstaje!
bardzo się cieszymy że będziesz :D

w takim razie ?piewniki i harmonium bedzie potrzebne.....;)

Awatar użytkownika
Rasasthali
Posty: 641
Rejestracja: 23 lis 2006, 18:58
Lokalizacja: USA

Re: Jatra Kraków - Spotkanie

Post autor: Rasasthali » 10 lut 2007, 13:22

Indulekha pisze:
Rasasthali pisze: Swietnie, na pewno sie pojawie gdyz akurat wypada ta data w srodku mojej krotkiej wizyty w Polsce! Nie wiem czy moj podpis bedzie wazny, ale ciesze sie ze cos powstaje!
bardzo się cieszymy że będziesz :D

w takim razie ?piewniki i harmonium bedzie potrzebne.....;)
Pewnie:) Bardzo chetnie cos zaspiewam. Ciesze sie ze bedzie Trisama Prabhu!!! Ile osob sie spodziewacie?

Jutro spiewam wraz z moim guru w Oxfordzie na programie publicznym. Organizujemy taki co kilka tygodni i czasem przychodza nowi ludzie. Wlasciwie tylko spiewamy przez 1.5-2 godziny, ktos cos powie o medytacji itd, a na koncu podajemy sok/herbate i ciastka.

Niestety nie moge spiewac tylko Hare Kryszna poniewaz byly prosby od odiwedzajacych anby urozmaicic repertuar innymi mantrami. Jutro chyba zaspiewam Govinda Jaya Jaya Gopala Jaya Jaya bo SKKP juz bedzie spiewal Hare Kryszna. Macie jakies pomysly na inne krotkie (latwe do powtarzania) mantry ktore mozna spiewac na takim programie? Najlepiej wraz z linkami do melodii... Dzieki z gory.

Rasasthali
http://actinidia.wordpress.com/

Vaisnava-Krpa
Posty: 4935
Rejestracja: 23 lis 2006, 17:43
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Post autor: Vaisnava-Krpa » 19 lut 2007, 00:17

Zarejestrowani użytkownicy mog? zobaczyć relację z programu: http://www.waisznawa.pl/photogallery2.php?album_id=26

Impreza się udała, Wimatsara zrobił wspaniałe sabdzi z duż? ilo?ci? kazeiny oraz sałatkę, Ela i Ania zrobiły symplisy kokosowe i orzechowe oraz szarlotkę, Bhawatiga zrobił pyszn? halawę, Ryszard czipsy, Indulehka z Malwin? zrobiła alupatrę. Tikszna rupa, Trisama, Rasasthali, Dżagadi?, Leszek i Urugaja po kolei ?piewali badżan, atmosfera była taka, że w pospiechu musieli?my je?ć prasadam, ponieważ program się rozkręcił. Po programie jeszcze przed budynkiem stało sporo bhaktów, którzy nie chcieli się rozej?ć. Było 36 osób o ile dobrze liczyłem, program był dla samych swoich.

Awatar użytkownika
Indulekha
Posty: 360
Rejestracja: 24 lis 2006, 22:00
Lokalizacja: Kraków

zapraszam na śpiewanie i tańczenie

Post autor: Indulekha » 20 kwie 2007, 11:21

22.04. o 15.00 na ul. Komandosów 21 (os.Podwawelskie)
zapraszamy na spotkanie i ekstatyczny taniec w kirtanie;))
na prasadam smakowanie
no i filozoficzne debatowanie 8)

Awatar użytkownika
Trisama
Posty: 254
Rejestracja: 23 lis 2006, 14:31

Re: zapraszam na śpiewanie i tańczenie

Post autor: Trisama » 24 kwie 2007, 22:21

Indulekha pisze:22.04. o 15.00 na ul. Komandosów 21 (os.Podwawelskie)
zapraszamy na spotkanie i ekstatyczny taniec w kirtanie;))
na prasadam smakowanie
no i filozoficzne debatowanie 8)
No i jak było?

Vaisnava-Krpa
Posty: 4935
Rejestracja: 23 lis 2006, 17:43
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Post autor: Vaisnava-Krpa » 24 kwie 2007, 23:02

Frekwencja 24 osoby, kilka osob dało składkę na ośrodek, Jagadish dał wykład, Murari zawiązał ciekawą dyskusję, ja dopilnowałem sprawy papierkowej. Teraz tylko czekać na Praczaranandę, aż będziemy mogli ruszyć w sprawie ośrodka. Osobiście słuchając przemówienia Jagadisha poczułem bratnią duszę, która pragnie i wierzy i czuje potrzebę powstania ośrodka. Poczułem się jakbym niespodziewanie nie był sam w tych dążeniach. Oczywiście wszyscy chcą, ale...

Stara Gwardia 03.03.97 - Arkadiusz

Stara gwardia odeszła gdzieś w dal,
By liczyć w zaciszu domowym swój szmal.
Już nie mogę patrzyć jak oni
Ciągle zajęci są w swej pogoni
Za tym, co szczęścia zupełnie nie daje,
A przez co przyjaciel ich nie poznaje.
Starzy walczący usunęli się w cień
I pragną już tylko, by spokojny był dzień.
Nie walczą już o nic,
Stracili swe siły,
Teraz będą gnić
...umysły zwyciężyły
nad inteligencją.

..........................
Jeszcze Udajesz, Że Walczysz
Ale Nie Staniesz Z Nami Gdy Będzie Trzeba
Jesteśmy Razem A Czuję Się Sam
Powiedz, Jesteś Tu Czy Cię Nie Ma?
-Włochaty

Vaisnava-Krpa
Posty: 4935
Rejestracja: 23 lis 2006, 17:43
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Post autor: Vaisnava-Krpa » 24 kwie 2007, 23:07

Z wartych odnotowania rzeczy to jeszcze dostaliśmy bóstwa Radha Syamasudnar i murti Prabhupada z U.S.A, które przywiozła Anupama. Sirna zadeklarowal się być pudżarim raz w tygodniu jakby co. Bóstw mamy już sporo , bo i Jaganathy i Goura Nitai, tylko nie ma lakszmi. Z deklarowanych dobrowolnych składek zbieramy 1/3 deklarowanej kwoty, ale to się poprawia i rośnie.

Awatar użytkownika
Indulekha
Posty: 360
Rejestracja: 24 lis 2006, 22:00
Lokalizacja: Kraków

Viśvavasu Prabhu

Post autor: Indulekha » 31 sie 2007, 23:26

Hare Kryszna !
Serdecznie zapraszam na spotkanie w najbliższą niedzielę :D
czyli 02.09. o 15.00 na ul. Komandosów 21 (os.Podwawelskie) Kraków
Gościem specjalnym będzie Viśvavasu Prabhu (wspaniały nauczający przede wszystkim w Rosji , Ukrainie i Obwodzie Kaliningradzkim)

Obrazek


Pragnę dodać iż Bhn. Elcia wraz z bhaktami będzie gotwać ucztę :D
Ostatnio zmieniony 08 wrz 2007, 14:45 przez Indulekha, łącznie zmieniany 1 raz.

ODPOWIEDZ