Nauczanie Śrila Kryszna Kszetra Prabhu

Nie związane z wydarzeniami, kupię-sprzedam, raporty itp.
Awatar użytkownika
Divya
Posty: 258
Rejestracja: 19 sty 2007, 01:51
Lokalizacja: Warszawa

Nauczanie Śrila Kryszna Kszetra Prabhu

Post autor: Divya » 03 gru 2007, 06:12

Drodzy wielbiciele
Przyjmijcie moje pełne szacunku pokłony.
Wszelka chwała Śrila Prabhupadzie.

Chciałem się podzielić z Wami wspaniałymi informacjami dotyczącymi możliwości nauczania Śrila Kryszna Kszetra Prabhu w Polsce w najbliższym roku.

1. Wydanie książki (pracy doktorskiej) 'Attending Krsna's Images'
2. Nauczanie na Uniwersytecie Wrocławskim i innych uniwersytetach w Polsce

Ad.1
Karanam Prabhu poinformował mnie, że jego Wydawnictwo Purana kończy właśnie redakcje i pozostał już tylko skład ostateczna korekta i druk. Na ten cel zbieramy lakszmi wśród uczniów Guru Maharadźa.


Ad.2
Śrila Kryszna Kszetra Prabhu wyraził chęć nauczania w Polsce. Jego sugestia przedstawiona została w poniższym liście. Maharadz po opublikowaniu jego książki chciałby zrobić mały tour po Polsce i zasugerował, iż mógłby nawet zatrzymać sie na dłużej we Wrocławiu. To jednak łączy sie z zebraniem dodatkowych funduszy, które zapewniłyby możliwość pokrycia podstawowych wydatków Maharadźa i wynajęcia mieszkania dla niego.

Poniżej jest krótka wymiana listowna pomiędzy Karanam Prabhu i KKP

Haribol Bhaktowie,
Poniżej przesyłam mój list do Krsna Ksetry Prabhu w sprawie jego książki, oraz jego odpowiedź z bardzo ciekawą dla nas propozycją.Myślę,że jest to do zrealizowania. A co wy o tym sądzicie?
pozdrawiam
Wasz sługa
Karanam dasa

Dear Krsna Ksetra Parbhu,
Please accept my humble obeisances. All glories to Srila Prabhubada.

I would like to share with you a good news: the editing for your book has been already completed. My editor who works for Wroclaw University publishing house told me she finds your work fantastic. She even got one of the teachers from another higher education institution interested in it. He is an academic from Wroclaw School of Higher Education, where indology department was recently opened and he is very eager to invite you to give a lecture. That is why I have a question; when are you planning to visit Europe and Poland?
By the way how are you doing at the Hong Kong University?
Best regards,
ys
Karanam dasa

Dear Karanam Prabhu

greetings and pranamas from Hong Kong. Jaya Srila Prabhupada!

Nice to hear the good news that the book is progressing. So when can we
expect to see it in print? Smile

Also nice that these academic-related people are showing interest. It's
still too early for me to set my schedule for after this semester -- too
many unclear factors involved. All I know at present is that I finish here
on May 15, after which I go to Radhadesh to teach for a couple of weeks. It *might* be possible to come next October or November (surely it's best I come during semester there in Poland; once the book is printed maybe I can make a small 'book promotion tour').

I see in your subject line 'Attending Krsna's Images' (plural 'images'). I
trust the book translation is keeping to the original, namely 'image' in
singular. Or does it sound better in Polish in the plural, in which case I
suppose it's alright.

On a more long-term thought: Perhaps you and others in the Wroclaw yatra could think about developing a 'sponsorship' for myself to come teach there at the university for one semester, in the not-too-distant future. Usually east-Europe universities have no extra funding to provide visiting scholars, though they would like to have them because it adds prestige to their institution (especially if the scholar comes from a famous place, like Oxford Smile), but if the local Indian community could be inspired to provide a sponsorship, then the Uni might be quite happy with that arrangement. This is the arrangement here in Hong Kong, such that I am teaching here for this year. ... in Wroclaw I would be happy with covering my basic expenses during my stay: renting a small flat and basic living expenses). Anyway, just a thought, which maybe you can share with others...

with best wishes
Krsna-ksetra dasa


Wobec powyższego Drodzy Wielbiciele chciałbym byśmy w tym wątku poruszali praktyczne uwagi i sugestie dotyczące nauczania KKP w Polsce.
Razem postarajmy się odpowiedzieć na wszystkie wątpliwości i sugestie dotyczące tych dwóch punktów. Czekam na wsze posty.
Niech Pan Śri Ćajtanja, księżyc Nawadwipy, król tancerzy, pojawi się w zakątku mego serca.

Awatar użytkownika
Divya
Posty: 258
Rejestracja: 19 sty 2007, 01:51
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Divya » 03 gru 2007, 06:20

To dwa listy, które dostałem wczoraj...

Poklony,
wow! brzmi genialnie Wink!!!
co prawda znając swiat nie bedzie mnie wtedy w kraju. Mam gdzieś liste instytucji w Unii Europejskiej w których można sie udzielać o dotacje / granty. Czy ktoś z Was ma doświadczenie w składaniu wniosków o dotacje?? Mogłaby być to pomoc przy braku funduszy uniwerku.
Pozdrawiam z deszczowej i wietrznej Irlandii
Ws, Karolina

Haribol!

To wspaniała wiadomość. Medytowałem o tym od czasu wizyty KKPrabhu w
Zakładzie Indologii U. Wroc. Niby tylko żartowaliśmy na tym spotkaniu o
takim pomyśle, ale okazuje się, że jest to realne! Nie można zatem zasypać
gruszek w popiele i należałoby się tym od razu zająć, bo czasu jest wbrew
pozorom w takiej sytuacji niewiele, ponieważ proces decyzyjny na UWr może
trochę potrwać. Trzeba zająć się dwoma tematami (oprócz sprawy książki):
rozmowami z uczelnią a następnie funduszami. Wiem, że Karanam Prabhu i Rocan
Prabhu macie dobry kontakt z doktorem Szczurkiem (+ prof. Sachse), który
może mieć dużo w tej kwestii do powiedzenia.... Postaram się z Wami w tej
sprawie jeszcze skontaktować Smile.

Karolina słusznie zasugerowała, że można się postarać o granty UE,
zobaczymy...

Pozdrawiam serdecznie,
WS Kavicandra dasa
Niech Pan Śri Ćajtanja, księżyc Nawadwipy, król tancerzy, pojawi się w zakątku mego serca.

ODPOWIEDZ