Praca magisterska -alternatywne, ekologiczne życie na wsi

Nie związane z wydarzeniami, kupię-sprzedam, raporty itp.
Vaisnava-Krpa
Posty: 4936
Rejestracja: 23 lis 2006, 17:43
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Praca magisterska -alternatywne, ekologiczne życie na wsi

Post autor: Vaisnava-Krpa » 11 lut 2007, 11:52

"Jestem studentk? Religioznawstwa na Uniwersytecie Jagiellońskim. Piszę pracę magistersk? pod kierunkiem dr hab.Zbigniewa Paska na temat alternatywnego, ekologicznego życia na wsi. Chciałabym między innymi opisać inspiracje teoretyczne oraz życie wspólnoty krysznaickiej w Czarnowie.

Niestety mam problem z dostępem do ?rimad Bhagavatam. W zwi?zku z tym mam pytanie. Czy istnieje w Krakowie miejsce, w którym mogłabym wypożyczyć te Tomy lub korzystać z Nich? Bardzo proszę o odpowiedĽ."

Nie kojarzę w ?.B. takich opisów, czy ktos mógłby co? polecić?

Awatar użytkownika
Divya
Posty: 258
Rejestracja: 19 sty 2007, 01:51
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Divya » 28 lut 2007, 07:18

Hare Kryszna

Witaj studentko.

Całe 10 canto Bhagawata Purany (?rimad Bhagawatam) jest pełne opisów alternatywnego życia na wsi. Z tego co wiem ekologia - (gr. oíkos + lógos - dom + słowo, wiedza, nauka) to nauka dotycz?ca wła?ciwego wykorzystania zasobów naturalnych i zajmuj?ca się badaniem interakcji pomiędzy dĽiw? (żyw? istot?), a dĽagat (?wiatem materialnym). Musisz wiedzieć jako studentka religioznawstwa, że nauka zachodnia nie definiuje jeszcze jednego najważniejszego elementu ekologii, czyli I?wary (Boga, Najwyższej Osoby, który jest wła?cicielem wszelkich zasobów). Wspomniane 10 canto dokładnie wyja?nia paradygmat życia ekologicznego na najwyższym poziomie, opisuje wioskę Wryndawanę w której wszyscy mieszkańcy żyj? w doskonałej symbiozie i czerpi? najwyższy rodzaj szczę?cia z kontaktu z Kryszn?, Bogiem, Najwyższ? Osob?. Nie ma kwestii ekologicznego życia, kiedy negujemy istnienie ostatecznego Wła?ciciela ?rodowiska naturalnego. Nawet Immanuel Kant powiedział kiedy?, ze żywa istota jest z natury wolna, ale jest podporz?dkowana prawom przyrody. Musisz wiedzieć, ze prawa przyrody ostatecznie działaj? pod jurysdykcj? Kryszny. W jaki sposób Kryszna sprawuje władze i wyznacza standardy ekologiczne? O tym mówi wła?nie literatura Wedyjska, której ostateczne podsumowanie znajdziesz wła?nie w Bhagawata Puranie. Je?li w rozważaniach logicznych lub matematycznych pomijamy najważniejszy element nie możemy udowodnić w sposób wła?ciwy tezy jaka sobie założyli?my. Zobaczysz, że je?li tak zaprezentujesz swoj? dysertację nikt nie będzie w stanie cię pokonać na polu prawdziwej nauki.
Niech Pan Śri Ćajtanja, księżyc Nawadwipy, król tancerzy, pojawi się w zakątku mego serca.

ODPOWIEDZ