Bhakta Jerry odszedł

Nie związane z wydarzeniami, kupię-sprzedam, raporty itp.
Awatar użytkownika
Divya
Posty: 258
Rejestracja: 19 sty 2007, 01:51
Lokalizacja: Warszawa

Re: Bhakta Jerry odszedł

Post autor: Divya » 13 kwie 2013, 03:34

Haribol Prabhu
Pamho

wyslylam kilka slow o Bhakcie Jarku.
Nie mam polskiego editora wiec mam nadzieje ze sie doczytasz:)

"

Drodzy Bhaktowie
Prosze przyjmijcie moje pelne szacunku poklony. Wszelka chwala Srila Prabhupadzie.

Z wielkim smutkiem przyjolem wiadomosc o odejscu z tego swiata Bhakty Jarka. Mialem przyjemnosc sluzyc z Bhakta Jarkiem w swiatyni w Poznaniu na poczatku lat 90tyh i dobrze pamietam jego szczere zaangazowanie w sluzbe oddania a w szczegolnosci w dystrybucje ksiazek Srila Prabhupady.
Nrsimha Caturdasi Marathon w 1993 roku byl szczegolnie niezwyklym okresem. Swiatynia w Poznaniu rozprowadzila wtedy ponad 6 tysiecy duzych ksziazek i Bhakta Jarek bym bardzo wazna czescia tego nieslychanego sukcesu.
I to nie tylko dlatego ze rozprowadzal on wiele ksiazek ale rowniez dlatego ze poprzez swoja dedykacje i determinacje sluzyl jako wzor i inspiracja dla innych bhaktow.
Zawsze mialem wrazenie ze Bhakta Jarek naprawde rozumial gleboko w swoim sercu, jak bardzo okropnym miejscem jest ten materialny swiat, i ze nie ma sensu robic wielkich planow na przyszlosc, gdyz wszystko w tym materialnym swiecie jest krotkotrwale i ograniczone.


Srila Bhaktivinod Thakur powiedzial : "Wielbiciele Pana Kryszny umieraja po to aby zyc, a zyja po to aby rozdwac Jego swiete imiona"

Mysle ze Bhakta Jarek w duzym stopniu byl przykladem takiego wielbiciela. Poprzez dystrybucje ksiazek, dystrybucje prasadam czy swoja muzyke ,staral sie On przyciagnac innych w kierunku Pana Kryszny. Dzieki jego zaangazowaniu tysiace ludzi weszlo w kontakt z Kryszna i jego wielbicielami.
Tak naprawde to tylko Pan Kryszna wie ile zyc Bhakta Jarek uratowal poprzez swoje nauczanie.

Drodzy Bhaktowie, prosze pamietajcie ze Srila Prabhupada osoboscie przyrzekl, ze w czasie naszej smierci przyjdzie po nas i weznie nas ze soba , z powrotem do domu, z powrotem do swiata duchowego.
Ja nie mam zadnych watpliwosci ze Srila Prabhuapda zaopiekuje sie swoim ukochanym wnukiem- Bhakta Jarkiem.

Bhakto Jarku, bedziesz zawsze w moim sercu, i mam nadzieje ze pewnego dnia znowu sie spotkamy.


Bhakta Jarek ki Jay
Srila Prabhupada ki Jay

wasz sluga
Maha-Vidya Das

"
Niech Pan Śri Ćajtanja, księżyc Nawadwipy, król tancerzy, pojawi się w zakątku mego serca.

Vaisnava-Krpa
Posty: 4935
Rejestracja: 23 lis 2006, 17:43
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Re: Bhakta Jerry odszedł

Post autor: Vaisnava-Krpa » 13 kwie 2013, 12:00

Obrazek

Obrazek
Oszust zajmuje miejsce nauczyciela. Z tego powodu cały świat jest zdegradowany. Możesz oszukiwać innych mówiąc: "Jestem przebrany za wielbiciela", ale jaki jest twój charakter, twoja prawdziwa wartość? To powinno być ocenione. - Śrila Prabhupada

Awatar użytkownika
padmak
Posty: 730
Rejestracja: 24 lut 2009, 01:01
Lokalizacja: Birmingham/Milanówek
Kontakt:

Re: Bhakta Jerry odszedł

Post autor: padmak » 16 kwie 2013, 09:59

W Świątyni Warszawskiej 14 kwietnia podczas niedzielnego programu wspominaliśmy bh. Jarka.

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Awatar użytkownika
padmak
Posty: 730
Rejestracja: 24 lut 2009, 01:01
Lokalizacja: Birmingham/Milanówek
Kontakt:

Re: Bhakta Jerry odszedł

Post autor: padmak » 18 kwie 2013, 20:14

Hare Kryszna.

Pogrzeb bhakty Jarka Owcarza odbędzie się jutro - w piątek w Wiskitkach za Żyrardowem.

O godz. 15:00 odbędzie się Msza Święta w Parafii Rzymskokatolickiej przy placu Wolności 33 w Wiskitkach.
Po mszy - około godz. 15:30 na Cmentarzu w Wiskitkach (1,2 km na północny zachód za kościołem) odbędzie się pogrzeb.

Osoby wybierające się na pogrzeb prosimy o wcześniejszy kontakt - 668 435 239.

Hare Kryszna.


Obrazek

ODPOWIEDZ