Miesiąc Puruszottama już wkrótce.

Nie związane z wydarzeniami, kupię-sprzedam, raporty itp.
Awatar użytkownika
Martanda Dasa
Posty: 965
Rejestracja: 15 sty 2008, 11:53
Lokalizacja: Śri Vrindavan Dhama

Miesiąc Puruszottama już wkrótce.

Post autor: Martanda Dasa » 21 maja 2012, 16:07

Zawsze myśl o Śri Vrindavan Dhama i nigdy o Niej nie zapomnij. Nasze wieczne, doskonałe, transcendentalne i słodkie jak nektar przeznaczenie.

http://www.24hourkirtanmayapur.com/
http://mayapur.tv/
http://vrindavan.tv/

Awatar użytkownika
Martanda Dasa
Posty: 965
Rejestracja: 15 sty 2008, 11:53
Lokalizacja: Śri Vrindavan Dhama

Re: Miesiąc Puruszottama już wkrótce.

Post autor: Martanda Dasa » 17 sie 2012, 12:19

Miesiąc Puruszottama już jutro. No to Wam wszystkim życzę pełnię sukcesu w przestrzeganiu ślubów podczas tego niezwykłego Miesiąca Puruszottama. Bóstwami przewodnimi tego miesiąca są
Śri Śri Radha-Kryszna.

Obrazek

Hare Kryszna i Jaya Śri Radhe.

A taki tekst wysłałem kiedyś do Was, było to w 2010 roku.

Kilka slubow rekondowanych przez H.H. Mahanddhi Maharaja.

Glownym slubem jest wielbienie Sri Sri Radha-Kryszna.

Wstawaj codziennie przed Brahma-muhurta. Jezeli wschod jest o szostej to brahma-muhurta jest od 4:30 do 5 rano.

Podejmij slub, ze bedziesz prawdomowny przez caly miesiac.
Badz ostrozny i nie bluznij wielbiciela, pism swietych, braminow, krow, swietych osob lub osob, ktore przestrzegaja slubow w czasie miesiaca Puruszottama.
1. Intonuj wiecej np. 25, 32, 64 albo 128 rund dziennie.
2. Sluchaj hari-katha (studiuj Kryszna Book, rozdzialy dotyczace Vrajy i Kryszny, kiedy spotkal sie z gopi na Kurukszetra. Czytaj Srimad Bhagavatam i Caitanya-caritamrite, szczegolnie te rozdzialy ktore opisuja cechy i rozrywki Radha-Kryszny. Albo/oraz omawiaj hari-katha.
3. Wielb Radha-Kryszna, co oznacza, ze jezeli nie masz Bostw to mozesz codziennie ofiarowywac pierwszej klasy kwiaty oraz girlandy z Tulasi do zdjecia Radhe-Syam lub Ich obrazu.
Jezeli wielbisz Salagrama (to rowniez moze odnosic sie do Radha-Govinda) mozesz ofiarowac 100.000 listow Tulasi dziennie.
Powodzenia.
4.Spiewaj bhajany i kirtany, ktore szczegolnie gloryfikuja Yugala Kisora (yugala-kisora–mlodziencza para) .
Przyklady piesni: Jaya Radha Madhava, Radhe Jaya Jaya Madhava Dayite, Radka Kryszna Prana Mora, Radha Kripa Kataksza, Nandanandana Asztakam, Jaya Radha-Kryszna Giti, Madana Murari Radhe Syam Syam Syam, Radha Kryszna bolo bol bolo re sobai, Vrindavana Ramya Sthan, Modlitwy do Tulasi podczas Arati z globoka tesknota i medytacja.
5. Musisz ofiarowac codziennie lampke z ghee do Radha Kryszna, Bostwa lub zdjecia Bostwa.
6. Codziennie kap sie w Jamunie przed wschodem slonca, a jezeli nie znajdujesz sie na swietej ziemi to skrop sie kroplami z Radha-kunda lub Jamuny, a za nim sie skropisz to ofiaruj poklony i modlitwy do Radha-kunda i Jamuny.
7.Jedzenie. Poscij do poludnia, jedz tylko owoce albo warzywa bez straczkowych czy ziarna (czyli potrawy Ekadasi przez caly miesiac!) raz dziennie, jezeli mozesz. Albo jedz mahaprasadam, az po szyje raz dziennie.
Podejmij slub zgodnie ze swoimi mozliwosciami i pod zadnym pozorem nie przerywaj slubu posrodku miesiaca.

W jaki sposob przerwac swoje sluby pod koniec miesiaca Puruszottama.

1. Wielbij Radha-Govinda i intonuj ta mantre: „ O Najwyzszy Panie! O Sanatana! O Puruszottama! O Panie Hari! Ofiarowywuje Ci moje poklony. Niech Ty i Twoja najukochansza Srimati Radharani, przyjmijcie, prosze moje ofiarowania. Skladam Wam wielokrotne poklony, o Radha-Syamasundara, ktory nosisz swietliste, zolte ubranie na Swym pieknym ciele.”
2. Ofiaruj puszpanjali i dandavaty do Radhe-Syamasunara.
3. Daj w jalmuznie 3,5,7,9,11 brahminom zgodnie ze swoimi mozliwoasciami.

Najlepsza jalmuzna jest danie Srimad Bhagavatam kwalifikowanemu braminowi Waisznawie. Ta jalmuzna wyzwoli wszystkich twoich przodkow na Goloka Vrindavana i da im towarzystwo Pana Puruszottama!

Inne rekomendowane podarunki: nowe ubranie, zloto (zlotowki, dolary, euro), dwie pary nowych butow.

Nakarm braminow prasadam.

Szczegolne czynnosci pod koniec tego miesiaca.

1.Jezeli nie mogles sie kapac w swietych rzekach, anuluj reakcje przez danie braminom mleka i jogourtu.
2.Jezeli jadles ryz, make, owoce, olej lub ghee podczas tego miesiaca, daj w jalmuznie to samo co w punkcie 1.
3.Jezeli jadles na talerzach z lisci przez caly miesiac – nakarm braminow ghee i cukrem.
4. Jezeli nie obcinales wlosow i paznokci przez caly miesiac – daj lusterko jednemu braminowi.

JEZELI ZLAMALES JAKIES SLUBY PODCZAS MIESIACA PURUSZOTTAMA.

Musisz nakarmic braminow roznego rodzaju slodkimi sokami (trzcina cukrowa, winogrona itd.).

Korzysci z przestrzegania Miesiaca Puruszottama.

1. Wszystkie swiete miejsca z calego swiata rezuduja w twoim ciele.
2. Ktos kto przestrzega Miesiaca Puruszottama z wiara i oddaniem uda sie z powrotem do domu, do Boga, aby sluzyc Radha-Govinda na Goloka Vrindavana pod koniec tego zycia.

To sa rekomendowane sluby opisane w Padma Puranie, w sekcji gdzie znajduje sie Puruszottama Mahatmya.

Jestesmy przekonani, ze Srila Prabhupada pomoze wam ladnie uhonorowac ten miesiac.
Zawsze myśl o Śri Vrindavan Dhama i nigdy o Niej nie zapomnij. Nasze wieczne, doskonałe, transcendentalne i słodkie jak nektar przeznaczenie.

http://www.24hourkirtanmayapur.com/
http://mayapur.tv/
http://vrindavan.tv/

Awatar użytkownika
Green_lake
Posty: 396
Rejestracja: 30 kwie 2007, 17:25
Lokalizacja: z jeziora, z zielonego jeziora
Kontakt:

Re: Miesiąc Puruszottama już wkrótce.

Post autor: Green_lake » 01 wrz 2012, 21:58

Martanda Dasa pisze:Miesiąc Puruszottama już jutro. No to Wam wszystkim życzę pełnię sukcesu w przestrzeganiu ślubów podczas tego niezwykłego Miesiąca Puruszottama. Bóstwami przewodnimi tego miesiąca są Śri Śri Radha-Kryszna.
Jestem ciekaw ilu bhaktów obchodzi Purusottamę i jak sobie radzi?
Ja już 2 tygodnie jestem na samych owocach raz dziennie i jestem zdziwiony, że to w zupełności wystarcza.
Potwierdza się zatem moja opinia, że dużo ludzi po prostu niepotrzebnie się obiada. Jeden skromny posiłek dziennie w zupełności wystarcza, no chyba, że ktoś ciężko pracuje fizycznie.

Pod spodem, moja miska owoców, choć ostatnio, nawet taka ilość jest dla mnie za duża :)

Obrazek
[i]"Jedyną stałą rzeczą jest zmiana"[/i]

ODPOWIEDZ