praca mgr, pomoc

Nie związane z wydarzeniami, kupię-sprzedam, raporty itp.
banshee
Posty: 1
Rejestracja: 04 paź 2011, 19:20

praca mgr, pomoc

Post autor: banshee » 13 gru 2011, 11:35

Witam wszystkich bardzo serdecznie :)
Jestem Tatiana - studentka 4 roku kulturoznawstwa na UAM w Poznaniu, nie związana z Waszą religią. Od tego roku zaczynamy pisać swoje prace mgr, mój temat to "Hare Krishna jako import kulturowy w Polsce" - interesuję się kulturą Indii, miałam okazję poznać Was na woodstocku, bardzo podoba mi się Wasz światopogląd, stąd temat pracy.
Nie chcę oceniać jak niektórzy magistranci, czy Wasza religia i sposób życia jest zły, czy dobry (zwłaszcza, że sama nie jestem bliżej związana z żadną religią). Chciałabym jednak spojrzeć na Was, Wasze życie, reguły jakimi się w nim kierujecie itp. - od strony kulturowej, kulturotwórczej - ciekawi mnie to w jaki sposób osoby żyjące poza Indiami przekształcają swoje dotychczasowe życie, dopasowują je tak, aby było zgodne z Waszymi wierzeniami itp.
Na początku na pewno muszę trochę poczytać i tego właśnie dotyczy moja prośba - czy moglibyście podpowiedzieć mi pozycje książkowe, które powinnam przeczytać aby zająć się tematem porządnie? Nie chcę robić tego byle jak, chcę nie tylko zdać z dobrą oceną, ale była bym bardzo szczęśliwa wiedząc, że moja praca spodobała się także Wam :)

Pozdrawiam i życzę miłego dnia ! :)

Awatar użytkownika
trigi
Posty: 2068
Rejestracja: 09 sie 2011, 13:38
Lokalizacja: UK

Re: praca mgr, pomoc

Post autor: trigi » 13 gru 2011, 14:13

Radziłbym Ci pójść 2torowo, przeprowadzając konwersacje z różnymi osobami i czytanie książek, a jakich to np. Karana lub Ciesielski Krzysztof
Wydawnictwo PURANA
http://purana.com.pl/pl/content/6-kontakt
napewno Ci pomoże, poza tym on jest z pod Wrocławia. W miare niedaleko.
Napewno i tu na forum znajdą sie osoby z wolnym czasem co Ci pomogą. Powodzenia z praca!

Vaisnava-Krpa
Posty: 4936
Rejestracja: 23 lis 2006, 17:43
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Re: praca mgr, pomoc

Post autor: Vaisnava-Krpa » 15 gru 2011, 13:10

Nie wiem co napisać, bo za mało konkretów jak dla mnie, możesz do mnie ewentualnie napisać albo porozmawiać na gadu gadu, ale dopiero później, wieczorem albo jutro, mój nr 3728761.
Oszust zajmuje miejsce nauczyciela. Z tego powodu cały świat jest zdegradowany. Możesz oszukiwać innych mówiąc: "Jestem przebrany za wielbiciela", ale jaki jest twój charakter, twoja prawdziwa wartość? To powinno być ocenione. - Śrila Prabhupada

ODPOWIEDZ