Odszedł od nas Gopiparanadhana Prabhu

Nie związane z wydarzeniami, kupię-sprzedam, raporty itp.
Awatar użytkownika
Purnaprajna
Posty: 2267
Rejestracja: 23 lis 2006, 14:23
Lokalizacja: Helsinki/Warszawa
Kontakt:

Odszedł od nas Gopiparanadhana Prabhu

Post autor: Purnaprajna » 15 wrz 2011, 13:16

Członkowie internetowej konferencji "Pytań i Odpowiedzi" Gopiparanadhany Prabhu, otrzymali smutną wiadomość, że dziś rano, w Gowardhanie opuścił on ciało. Przyczyną śmierci był atak astmy. Jego odejście, niewątpliwie stanowi wielką stratę dla każdego z nas oraz dla ISKCONu jako całości. Poniżej załączam e-mail, który otrzymałem:

Dear Maharajas, Prabhus and matajis,
Please accept my humble obeisances. All glories to Srila Gopiparanadhana
Prabhu. All glories to Srila Prabhupada and his sincere followers.

This is to inform you that Srila Gopiparanadhana Pr left his body today
morning due to an asthma attack at Govardhan. I am leaving to Govardhan now
along with two devotees from Sri Mayapur. Srila Jayapataka Maharaja has
instructed us to take a garland from Sri Sri Radha Madhava, Tulsi leaves and
Ganges water. We are carrying that with us and will keep you updated once we
get there.

Your servant,
Acintya Caitanya dasa

Vaisnava-Krpa
Posty: 4936
Rejestracja: 23 lis 2006, 17:43
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Re: Odszedł od nas Gopiparanadhana Prabhu

Post autor: Vaisnava-Krpa » 15 wrz 2011, 23:53

Bardzo to smutne, dopiero niedawno poznałem kto to jest, przetłumaczył canta Śrimad Bhagavatam z sanskrytu, te których nie zdążył przetłumaczyć Śrila Prabhupad, 23 sierpnia, w dzień pojawienia się Śrila Prabhupada zrobiłem mu zdjęcie w Kołobrzegu: Obrazek
Oszust zajmuje miejsce nauczyciela. Z tego powodu cały świat jest zdegradowany. Możesz oszukiwać innych mówiąc: "Jestem przebrany za wielbiciela", ale jaki jest twój charakter, twoja prawdziwa wartość? To powinno być ocenione. - Śrila Prabhupada

Awatar użytkownika
Martanda Dasa
Posty: 965
Rejestracja: 15 sty 2008, 11:53
Lokalizacja: Śri Vrindavan Dhama

Re: Odszedł od nas Gopiparanadhana Prabhu

Post autor: Martanda Dasa » 26 wrz 2011, 10:41

Hare Kryszna Wszystkim!
Dziekuje Prabhus za Wasze slowa, jednoczesnie chcialbym cos dorzucic.
Mial juz troche dosyc, poniewaz na 4 dni przed odejsciem zamknal szkole sanskrytu w Sri Govardhana.
Mialem ta rzadka okazje uslyszec Jego wykladu 10 Wrzesnia w dzien pojawienia sie Srila Bhaktivinoda Thakura. To byl Jego ostatni wyklad w Krsna-Balarama Mandir. Byl i jest dla mnie uosobieniem pokory, spokoju. Nigdy nie zamienilem z Nim slowa. Jego wyklady byly proste, ale niesamowicie czyste, przejrzyste i zgodne z guru, sastra, sadhu.
Pomimo niesamowitego wyksztalcenia, znania kilku jezykow wlacznie z chinskim byl zawsze pokorny, a to jest rzadkosc.
Odszedl na 2 dni przed wylotem do Chin, aby tam nauczyc.
Kryszna i Giriraja nie pozwolili mu odejsc gdzies indziej, a to jeszcze jeden dowod na oznake Jego szczerosci i przywiazania do Vrajy.
Bedzie Mi go brakowac tak jak Aindra Prabhu.
Teraz pytanie: KTO NASTEPNY? MOZE TY? MOZE JA?
DLATEGO PRZYGOTUJMY SIE JUZ TERAZ DO NASZEJ OSTATNIEJ PODROZY.
HARE KRYSZNA.
Zawsze myśl o Śri Vrindavan Dhama i nigdy o Niej nie zapomnij. Nasze wieczne, doskonałe, transcendentalne i słodkie jak nektar przeznaczenie.

http://www.24hourkirtanmayapur.com/
http://mayapur.tv/
http://vrindavan.tv/

Awatar użytkownika
Purnaprajna
Posty: 2267
Rejestracja: 23 lis 2006, 14:23
Lokalizacja: Helsinki/Warszawa
Kontakt:

Re: Odszedł od nas Gopiparanadhana Prabhu

Post autor: Purnaprajna » 26 wrz 2011, 11:12

Martanda Dasa pisze:Mial juz troche dosyc, poniewaz na 4 dni przed odejsciem zamknal szkole sanskrytu w Sri Govardhana.
To interesujące. Słyszałem gdzieś, że Prabhu był zdania, że ISKCON ma wystarczającą liczę sanskrytologów, i teraz potrzeba nam jedynie czystych wielbicieli.

ODPOWIEDZ