Stanowisko Ministerstwa Zdrowia MTŚK

Nie związane z wydarzeniami, kupię-sprzedam, raporty itp.
Swami BA Sridhar

Re: Stanowisko Ministerstwa Zdrowia MTSK

Post autor: Swami BA Sridhar » 05 gru 2009, 00:36

Kedarnath dasa pisze:
Uttama Bhakti dasa pisze: Po drugie: W chwili obecnej zgodnie z prawem ISKCON-u jedynie bezpośredni uczniowie Srila Prabhupady mogą pełnić obowiązki guru w tej instytucji, i po to aby tacy czciciele Kryszny jak Trisama Prabhu i inni których wymieniłeś, mogli pełnić tę służbę w ISKCON-ie, to niezbędne są odpowiednie zmiany w legislaturze ISKCON-owego prawa, na co się chyba jeszcze długo nie doczekamy. Oznacza to, że w praktyce twoje pragnienie pozostanie jeszcze przez bardzo, ale to bardzo długi czas jedynie w sferze twoich marzeń, ponieważ z tego co mi wiadomo, to w chwili obecnej poza pustymi deklaracjami ze strony GBC na ten temat, to w rzeczywistości w chwili obecnej nie ma we władzach ISKCON-u żadnej politycznej woli aby w sposób poważny uruchomić proces przekazywqania rzeczywistej władzy wykonawczej cucicielom drugiej generacji ISKCON-owych bhaktów, czyli inaczej: podzielić się tymi obowiązkami z uczniami uczniów Srila Prabhupada. Tak, owszem jest kilka osób drugiej generacji w różnych komitetach czy podkomitetach GBC, ale osoby te nie posiadają jakiegokolwiek wpływu na podejmowanie najważniejszych dla ISKCON-u decyzji, bo brakuje im niezbędnego do tego autorytetu,i mandatu, który to autorytet i mandat wieloletni i wiekowi już członkowie GBC zachowują wyłącznie dla siebie nawzajem.


Twój sługa w służbie Srila Prabhupady:

Uttama Bhakti ACBSP. Hari bol! Hari bol!
Hare Kryszna Uttama Bhakti Prabhu!
Przyjmij proszę moje pokłony. Jaya Śrila Prabhupada!

Nie wiem, czy znasz Kadambę Kananę Maharaja? On jest diksa uczniem HH Jayadvaity Maharaja. Kiedy wraz z rodziną mieszkałem na niemieckiej farmie służąc tam jako pujari, pomagał mi przy opiece nad Bóstwami pewien bhakta z Czech. Wielbiciel ten był inicjowanym uczniem Kadamby Kanany Maharaja... Kiedy czasem spotykam znajomych bhaktów z Czech czy Niemiec, często od nich słyszę, że Maharaj ów ma coraz więcej uczniów w tamtym rejonie.

Pozdrawiam
Kedarnath dasa
Hare Kryszna! Jaya Prabhupada!

Dandavat Pranams! Drogi Kedarnath Prabhu, tak znam HH Kanana Kadambę Maharadża i nawet jeżeli tak jest jak powiadasz, to wspaniale, ale w żadnym znaczącym stopniu nie zmienia to całej sytuacji. Mnie martwi głównie to, że po 33 latach od chwili pojawienia się ISKCON-u w naszym kraju nie ma jak dotąd żadnego polskiego sanjasina albo inicjującego guru. Czyżby nikt z polskich bhaktów na to nie zasługiwał? Ja sam mógłbym wskazać kilku odpowiednio kwalifikowanych kandydatów, ale wy sami powinniście dostrzec ten problem i walczyć o to u waszych przełożonych z GBC, bo to przecież oni decydują kto jest kwalifikowany, nieprawdaż? Jak myślisz Prabhu, dlaczego tak jest? Pozdrawiam serdecznie.

Twój sługa w służbie Srila Prabhupady:

Uttama Bhakti ACBSP. Hari bol! Hari bol!

Swami BA Sridhar

Stanowisko Ministerstwa Zdrowia MTSK

Post autor: Swami BA Sridhar » 05 gru 2009, 00:44

Hare Kryszna! Jaya Prabhupada!

Dandavat Pranams! Droga Indulekha dd! Surowy jest twój osąd i jeżeli tylko jest on zgodny z twoim sumieniem, to z pewnością nań zasługuję.

Twój sługa w służbie Srila Prabhupada:

Uttama Bhakti ACBSP. Hari bol! Hari bol!

Awatar użytkownika
Indulekha
Posty: 360
Rejestracja: 24 lis 2006, 22:00
Lokalizacja: Kraków

Post autor: Indulekha » 05 gru 2009, 12:59

Uttama Bhakti dasa napisał :
ale wy sami powinniście dostrzec ten problem i walczyć o to u waszych przełożonych z GBC, bo to przecież oni decydują kto jest kwalifikowany, nieprawdaż? Jak myślisz Prabhu, dlaczego tak jest?
To prawda że Polska potrzebuje guru z naszą flagą na dandzie
ale czy na siłę dawać komuś ten kij do reki?
Z informacji jakie posiadam to są pewne wymogi w ISKCON-ie które regulują ten punkt.
Po co nam samozwańczy expresowi guru którzy pojawiają się i znikają.

Swami BA Sridhar

Stanowisko Ministerstwa Zdrowia MTSK

Post autor: Swami BA Sridhar » 05 gru 2009, 18:35

Indulekha pisze:Uttama Bhakti dasa napisał :
ale wy sami powinniście dostrzec ten problem i walczyć o to u waszych przełożonych z GBC, bo to przecież oni decydują kto jest kwalifikowany, nieprawdaż? Jak myślisz Prabhu, dlaczego tak jest?
To prawda że Polska potrzebuje guru z naszą flagą na dandzie
ale czy na siłę dawać komuś ten kij do reki?
Z informacji jakie posiadam to są pewne wymogi w ISKCON-ie które regulują ten punkt.
Po co nam samozwańczy expresowi guru którzy pojawiają się i znikają.
Hare Kryszna! Jaya Prabhupada!

Dandavat Pranams! No tak! Z pewnością masz rację. W końcu nie oszczędzono naszemu krajowi takich samozwańczych guru w niedawnej przeszłości, a przykre doświadczenia uczą ostrożności.

Twój sługa w służbie Srila Prabhupada:

Uttama Bhaklti ACBSP. Hari bol! Hari bol!

Awatar użytkownika
padmak
Posty: 730
Rejestracja: 24 lut 2009, 01:01
Lokalizacja: Birmingham/Milanówek
Kontakt:

Post autor: padmak » 21 gru 2009, 22:23

Jedynie pozostaje ciekawość kim będzie pierwszy inicjujący guru w ISCON-ew pochodzący z Polski.
Z pewnością było by to duże ułatwienie dla osób mówiących tylko w jęz. polskim.

ODPOWIEDZ