Ziemia za darmo

Nie związane z wydarzeniami, kupię-sprzedam, raporty itp.
Vaisnava-Krpa
Posty: 4936
Rejestracja: 23 lis 2006, 17:43
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Ziemia za darmo

Post autor: Vaisnava-Krpa » 25 lut 2009, 18:09

Być może gdzieś w Polsce bhaktowie będą chcieli zadziałać:

Ktoś mnie poinformował, że Agencja Nieruchomości Rolnych daje za darmo do 15 hektarów ziemi związkom wyznaniowym na działania statutowe.

Poszukałem w internecie i znalazłem:

Agencja rozdaje ziemię

Samorządy, Kościoły i Związki Wyznaniowe mogą otrzymać ziemię Skarbu Państwa za darmo. Tylko na Opolszczyźnie blisko sześć tysięcy hektarów gruntów już przekazano nieodpłatnie.
http://rolnicy.com/ziemia-rolna/agencja ... iemie.html


Na stronie Agencji Nieruchomości Rolnych znalazłem

http://www.anr.gov.pl/pl/article/100654

Oferty Nieruchomości Rolnych:
http://www.anr.gov.pl/pl/article/30258

Nie ma tam co prawda nas, bo nie mamy osobnej ustawy z Państwem Polskim, ale szukałem dalej i w ustawie o gospodarowaniu nieruchomościami rolnymi Skarbu Państwa znalazłem:

Art. 24. 1a : Agencja reprezentuje Skarb Państwa w sprawach wynikających z postępowania regulacyjnego określonego w ustawach o stosunku Państwa do kościołów i innych związków wyznaniowych w Rzeczypospolitej Polskiej.

Być może istnieje jakieś rozporządzenie do tej ustawy, które reguluje tą kwestię, w końcu wg Konstytucji istnieje zasada równouprawnienia kościołów i innych związków wyznaniowych.


"Zdaniem Trybunału każdy kościół i związek wyznaniowy może wystąpić do Rady Ministrów z wnioskiem o podjęcie rozmów w celu zawarcia umowy dotyczącej jego statusu. Odnosząc się do art. 25 ust. 4 i 5 wspomniany organ stwierdził, że Konstytucja gwarantuje kościołom i związkom wyznaniowym równe prawa do zawarcia umów w sprawie unormowania ich stosunków z państwem, a w szczególności równość w wprowadzeniu negocjacji, w których dochodzi do wspólnych ustaleń co do ukształtowania wzajemnych stosunków. Jednym z celów tej regulacji konstytucyjnej, stwarzającej obowiązek negocjowania rozwiązań prawnych dotyczących danego kościoła z jego przedstawicielami, jest dostosowanie treści ustawodawstwa dotyczącego spraw wyznaniowych do specyfiki poszczególnych kościołów i związków wyznaniowych. Wyklucza to, w ocenie TK, identyczność rozwiązań dotyczących poszczególnych kościołów i związków wyznaniowych. Z art. 25 Konstytucji według Trybunału, wynika dla organów władzy publicznej (czyli również dla organów samorządu terytorialnego) obowiązek poszukiwania w sferze stosunków z kościołami i związkami wyznaniowymi rozwiązań prawodawczych o charakterze konsensualnym, które znajdują akceptację adresatów. Ustawodawca nie może zatem podejmować jednostronnych ingerencji w sferę stosunków między poszczególnymi kościołami i związkami wyznaniowymi. Konstytucja pozostawia szeroki zakres swobody zainteresowanym kościołom i związkom wyznaniowym oraz Radzie Ministrów w zakresie kształtowania treści prawodawstwa, które ich dotyczy. Swoboda ta nie jest jednak nieograniczona, ponieważ przyjęte rozwiązania prawne, muszą być zgodne z normami konstytucyjnymi, w tym m.in. z zasadą równości jednostek oraz z zasadą równouprawnienia kościołów i związków wyznaniowych."


Trzeba by się zagłębić w przeszukiwania i dowiadywanie, do czego serdecznie zachęcam aby się organizować i zacząć być aktywnym społecznie. Przydaliby się prawnicy siedzący w temacie, którzy bez trudu odszukali by przesłanki prawne na ten temat. Zachęcam takie osoby potem do dzielenia się doswiadczeniami niekoniecznie na forum aby przypadkowe osoby nie dyskutowały nad poważnymi sprawami.
Oszust zajmuje miejsce nauczyciela. Z tego powodu cały świat jest zdegradowany. Możesz oszukiwać innych mówiąc: "Jestem przebrany za wielbiciela", ale jaki jest twój charakter, twoja prawdziwa wartość? To powinno być ocenione. - Śrila Prabhupada

ODPOWIEDZ