"Skład Purny" - nowy blog

Nie związane z wydarzeniami, kupię-sprzedam, raporty itp.
Awatar użytkownika
Purnaprajna
Posty: 2267
Rejestracja: 23 lis 2006, 14:23
Lokalizacja: Helsinki/Warszawa
Kontakt:

Post autor: Purnaprajna » 31 sty 2009, 10:17

Dziś na składzie: "Wiwisekcja Zazdrości", czyli dlaczego zazdroszczę zabawek innym dzieciom.

Awatar użytkownika
Purnaprajna
Posty: 2267
Rejestracja: 23 lis 2006, 14:23
Lokalizacja: Helsinki/Warszawa
Kontakt:

Post autor: Purnaprajna » 17 lut 2009, 20:08

Dziś Transcendentalny Łańcuch Miłosierdzia. Tytuł wskazuje, że jest to artykuł o łańcuchach.

Awatar użytkownika
Purnaprajna
Posty: 2267
Rejestracja: 23 lis 2006, 14:23
Lokalizacja: Helsinki/Warszawa
Kontakt:

Post autor: Purnaprajna » 22 mar 2009, 08:24

Dziś na składzie: "Opowieść o Czystym Oddaniu dla Kryszny"

Na początku 2009 roku została wydana autobiograficzna książka Radhanatha Swamiego "The Journey Home". Można o niej przeczytać oraz ją nabyć tutaj oraz tutaj.

Moja żona już ją przeczytała. Jest nadzwyczajna! (zarówno książka jak i moja żona :D)

pawelkb

Post autor: pawelkb » 22 mar 2009, 16:49

Purnaprajna pisze:Dziś na składzie: "Opowieść o Czystym Oddaniu dla Kryszny"
Wzruszająca i piękna historia. Dziękuję Ci Praphu.

Jana-Priya
Posty: 98
Rejestracja: 11 mar 2008, 21:33

Post autor: Jana-Priya » 23 mar 2009, 17:41

Ja również pokornie dziękuję Ci Prabhu za zamieszczenie tego tekstu.

pawelkb

Post autor: pawelkb » 24 mar 2009, 08:14

Na początku 2009 roku została wydana autobiograficzna książka Radhanatha Swamiego "The Journey Home". Można o niej przeczytać oraz ją nabyć tutaj oraz tutaj.
Purna, czy nie zechciałbyć napisać jakiejś recenzji do tej książki?

Awatar użytkownika
Purnaprajna
Posty: 2267
Rejestracja: 23 lis 2006, 14:23
Lokalizacja: Helsinki/Warszawa
Kontakt:

Post autor: Purnaprajna » 24 mar 2009, 09:14

Książki nie czytałem i nie zapowiada się, że ją wkrótce przeczytam. Znam tylko kilka szczegółów na jej temat od mojej żony, która zresztą dała tę książkę w prezencie Paramadvati Swamiemu, którego po raz pierwszy w życiu spotkaliśmy podczas lotu z Kolkaty do New Delhi.

Awatar użytkownika
Purnaprajna
Posty: 2267
Rejestracja: 23 lis 2006, 14:23
Lokalizacja: Helsinki/Warszawa
Kontakt:

Re: "Skład Purny" - nowy blog

Post autor: Purnaprajna » 08 gru 2010, 16:17

"Wedyjska Nauka Dociekania" - czyli małe co nieco na temat krytycznych studiów nas śastrami.

Awatar użytkownika
Purnaprajna
Posty: 2267
Rejestracja: 23 lis 2006, 14:23
Lokalizacja: Helsinki/Warszawa
Kontakt:

Re: "Skład Purny" - nowy blog

Post autor: Purnaprajna » 13 mar 2011, 16:50

Nowy esej "Więcej o Wastu-traji" jest kontynuacją rozważań nad sambandhą, abhidheją i prajodżaną, rozpoczętych uprzednio w „Wedyjskiej Nauce Dociekania", korzystając z wyjaśnień Jego Świątobliwości Bhakti Widja Purny Maharaja.

Awatar użytkownika
Purnaprajna
Posty: 2267
Rejestracja: 23 lis 2006, 14:23
Lokalizacja: Helsinki/Warszawa
Kontakt:

Re: "Skład Purny" - nowy blog

Post autor: Purnaprajna » 02 lut 2014, 16:39

Dziś na Składzie: "Wszystko Należy do Kryszny" - wyjaśnienie upaniszadowej zasady iśavasji za pomocą wedyjskiej prezentacji logicznej pańcanga-njaji.

Dziś osiągnąłem zenit frustracji z powodu braku kompatybilności Worda z edytorem Bloggera! Transfer z Worda na Bloggera to prawdziwy koszmar. Pomieszana wielkość czcionki w przypadkowym miejscach w tekście, przypadkowe i różne kolory czcionki w tym samym akapicie, różne odstępy pomiędzy literami, akapity w złych miejscach, zupełnie nieczytelny sanskryt... Całość wygląda tak, jakby ktoś wrzucił granat, a potem jeszcze z uśmiechem dokopał. Kończy się na tym, że trzeba usunąć całe sformatowanie i znaki diakrytyczne i zacząć wszystko od nowa. To jedna z przyczyn, dlaczego tak rzadko coś tam wrzucam.

ODPOWIEDZ