WPŁATY NA OŚRODEK W KRAKOWIE

Nie związane z wydarzeniami, kupię-sprzedam, raporty itp.
Vaisnava-Krpa
Posty: 4935
Rejestracja: 23 lis 2006, 17:43
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

WPŁATY NA OŚRODEK W KRAKOWIE

Post autor: Vaisnava-Krpa » 25 wrz 2008, 19:20

Założyliśmy w końcu konto Międzynarodowego Towarzystwa Świadomości Kryszny - Ośrodek Kraków:

LUKAS BANK S.A. pl. Orląt Lwowskich 1, 53-605 Wrocław

78 19401076 30561993 0000 0000

Jeśli komuś jest droga idea aby w Krakowie, stolicy kulturalnej Polski, funkcjonował ośrodek, a być może i powstała świątynia Międzynarodowego Towarzystwa Świadomości Kryszny (ISKCON) zwanego potocznie ruchem Hare Kryszna, skorzystaj z numeru konta podanego powyżej. Jest to jedna z form robienia duchowego postępu - ofiarowywanie efektów swojej pracy (pieniędzy) Krysznie.

B.G. 03.09 Praca wykonywana być musi jako ofiara dla Visnu, w przeciwnym razie jest ona przyczyną niewoli w tym materialnym świecie. Dlatego, o synu Kunti, pełń swoje obowiązki dla Jego zadowolenia. W ten sposób zawsze pozostaniesz wolnym od przywiązań i niewoli.

B.G. 03.10 Na początku stworzenia Pan wszystkich istot wysłał generacje ludzi i półbogów, wraz z ofiarami dla Visnu, i pobłogosławił ich mówiąc: "Bądźcie szczęśliwi poprzez tę yajnę (ofiarę), albowiem spełniając ją, otrzymacie wszystko co konieczne jest do pomyślnego życia i osiągnięcia wyzwolenia."

B.G. 03.11 Półbogowie, usatysfakcjonowani ofiarami, zadowolą was również. I gdy w ten sposób będziecie wspomagać się nawzajem, zapanuje ogólna pomyślność.

B.G. 03.12 Odpowiedzialni za różne potrzeby życia, półbogowie, usatysfakcjonowani pełnieniem yajni (ofiar), dostarczą wszystkich rzeczy potrzebnych człowiekowi. Ale zaprawdę złodziejem jest ten, kto korzystając z tych darów, nie ofiarowuje ich z powrotem półbogom.

Najbliższa świątynia MTŚK znajduje się w odległości 300km pod Warszawą i we Wrocławiu. W takim mieście jak Kraków, gdzie funkcjonuje już grupa wielbicieli Kryszny, ośrodek napewno spełni swoją funkcję.

Cele MTŚK:

Bhaktivedanta Swami określił w roku 1966 siedem celów Międzynarodowego Towarzystwa Świadomości Kryszny:

1. Systematyczne propagowanie wiedzy duchowej w społeczeństwie oraz kształcenie wszystkich ludzi w technikach życia duchowego w celu powstrzymania zaburzeń równowagi systemu wartości w życiu jednostki i społeczeństwa oraz w celu osiągnięcia prawdziwej jedności i pokoju na świecie.

2. Propagowanie świadomości Kryszny (boga) w takiej formie, jak została objawiona w Wielkich Pismach Indii - Bhagawad Gicie i Śrimad Bhagawatam.

3. Zbliżanie członków Towarzystwa do Kryszny, osobowego boga, i rozpowszechnianie w ten sposób w obrębie społeczeństwa i ludzkości idei, że każda dusza jest cząstką boga (Kryszny).

4. Nauczanie i rozpowszechnianie ruchu sankirtana (zbiorowego intonowania świętych imion boga) tak, jak zostało to przekazane w naukach Pana Ćajtanji Mahaprabhu.

5. Wznoszenie dla członków Towarzystwa, oraz dla ogółu społeczeństwa, świętych miejsc transcendentalnych rozrywek poświęconych Osobie Kryszny.

6. Skupianie członków Towarzystwa w celu nauczania prostszego i naturalniejszego sposobu życia.

7. Publikowanie i rozprowadzanie periodyków, czasopism, książek i innych wydawnictw w celu osiągnięcia wyżej wymienionych celów.


B.G. 04.41 Kto działa w służbie oddania, wyrzekając się owoców swojej pracy, i którego wątpliwości zostały rozproszone przez wiedzę transcendentalną – ten rzeczywiście utwierdzony jest w sobie. Wskutek tego, o zdobywco bogactw, nie jest on związany przez reakcje pracy.
Ostatnio zmieniony 29 paź 2008, 10:04 przez Vaisnava-Krpa, łącznie zmieniany 2 razy.
Oszust zajmuje miejsce nauczyciela. Z tego powodu cały świat jest zdegradowany. Możesz oszukiwać innych mówiąc: "Jestem przebrany za wielbiciela", ale jaki jest twój charakter, twoja prawdziwa wartość? To powinno być ocenione. - Śrila Prabhupada

Vaisnava-Krpa
Posty: 4935
Rejestracja: 23 lis 2006, 17:43
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Post autor: Vaisnava-Krpa » 25 wrz 2008, 19:43

Jeśli będzie potrzeba konta w dolarach, proszę dać znać. Postaramy się to zorganizować.
Oszust zajmuje miejsce nauczyciela. Z tego powodu cały świat jest zdegradowany. Możesz oszukiwać innych mówiąc: "Jestem przebrany za wielbiciela", ale jaki jest twój charakter, twoja prawdziwa wartość? To powinno być ocenione. - Śrila Prabhupada

Vivecana

Post autor: Vivecana » 26 wrz 2008, 08:47

Podstawową sprawą przy wpłacaniu na cokolwiek jest system przejrzystego rozliczania i wglądu do finansów. Osoby wpłacające muszą wiedzieć na bieżąco jak i na co są pożytkowane ich pieniądze.

Vaisnava-Krpa
Posty: 4935
Rejestracja: 23 lis 2006, 17:43
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Post autor: Vaisnava-Krpa » 26 wrz 2008, 10:27

Osoby wpłacające będą dostawały raporty. Wzorem świątyni wrocławskiej będzie też to wywieszane co miesiąc na tablicy gdy będziemy mieli taki ośrodek. Narazie mamy ponad 7000 zł, nie wydajemy nic, ale ciągle zbieramy. Pieniądze te wydamy w przypadku znalezienia miejsca na ośrodek, - na wynajem, remont, urządzenie lub za czym jestem ostatnio - na zakup ziemi i budowę. Gdybyśmy mieli, dostali ziemię, to ja sam za swoje pieniądze być może byłbym w stanie wybudować tam świątynię w ciągu powiedzmy 3-4 lat. Ale ziemia droższa niż sam dom czasami w Krakowie, a żeby nie przeszkadzać sąsiadom, którzy by potem na nas skarżyli, przydałoby się tej ziemi tyle aby sąsiedzi nie zaglądali w okna i nie było to "dom w dom". Gdyby wszystkie osoby, które się zadeklarowały dobrowolnie i bez nacisku wpłacały co obiecały, to mielibyśmy ok. 12 000zł.


1 Arkadiusz Woźniak 1150
2 Indulekha 1150
3 Madhavaczaran 30
4 Urugaya 760
5 Anupama 188
6 Sirna 120
7 Paweł 650
8 Jagadiś 420
9 Puruszottama 330
10 Ramaczandra 200
11 Jivana Krsna 200
12 Mukhara 90
13 Gandaprada 90
14 Murari 15
15 Mahalakshmi 15
16 Maria 140
17 Malwina 5
18 Ania Korneva 400
19 Wrindavani 5
20 Kunal: 460zł
21 Marek Blupo 50zł
22 Umesh 150zł
23 Madana 40zł
Akcja Divali: Indu, Anupama, Enaksi, Żaneta, Jagadish – 400zł
Nadwyżki z programów: 220zł

RAZEM DO DNIA 20.09.2008 WPŁYNĘŁO: 7278zł
Ostatnio zmieniony 26 wrz 2008, 12:18 przez Vaisnava-Krpa, łącznie zmieniany 1 raz.
Oszust zajmuje miejsce nauczyciela. Z tego powodu cały świat jest zdegradowany. Możesz oszukiwać innych mówiąc: "Jestem przebrany za wielbiciela", ale jaki jest twój charakter, twoja prawdziwa wartość? To powinno być ocenione. - Śrila Prabhupada

Awatar użytkownika
Indulekha
Posty: 360
Rejestracja: 24 lis 2006, 22:00
Lokalizacja: Kraków

Post autor: Indulekha » 26 wrz 2008, 10:42

Można by zrobić wątek na forum. dla sponsorów Ośrodka Kraków.
I tam wywieszać wpływy i wydatki, oczywiście do czasu tablicy w Ośrodku 8)

Vivecana

Post autor: Vivecana » 26 wrz 2008, 13:25

Arkadiusz pisze:Gdybyśmy mieli, dostali ziemię, to ja sam za swoje pieniądze być może byłbym w stanie wybudować tam świątynię w ciągu powiedzmy 3-4 lat.
Uważam, że bardzo poważnie powinniśmy zainteresować się możliwościami otrzymania działki od miasta, a także dofinansowaniem dla mniejszości religijnych ze strony Unii. Wiem, że Śirna Prabhu wziął udział w szkoleniu na ten temat, na które wysłało go MTŚK.

Vaisnava-Krpa
Posty: 4935
Rejestracja: 23 lis 2006, 17:43
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Post autor: Vaisnava-Krpa » 26 wrz 2008, 14:58

Ja już mam nawet działki na oku, będę oglądał w sobotę, co do dofinansowania to przydałby się specjalista, bo biuro prawnicze moze wziąć kilka tys. złotych bez gwarancji sukcesu.
Oszust zajmuje miejsce nauczyciela. Z tego powodu cały świat jest zdegradowany. Możesz oszukiwać innych mówiąc: "Jestem przebrany za wielbiciela", ale jaki jest twój charakter, twoja prawdziwa wartość? To powinno być ocenione. - Śrila Prabhupada

Awatar użytkownika
drzewo
Posty: 407
Rejestracja: 17 wrz 2007, 10:08

Post autor: drzewo » 06 paź 2008, 05:25

bardzo fajny pomysl. Powodzenia.

Awatar użytkownika
drzewo
Posty: 407
Rejestracja: 17 wrz 2007, 10:08

Post autor: drzewo » 16 paź 2008, 15:52

Dzisiaj bylem w pewnej sprawie urzędowej w Krakowie. Przypadkiem zauważyłem ze Prezydent Miasta Krakowa, prof. Majchrowski, urzęduje na I pietrze w pokoju numer 108:) Tak pomyslałem ze może to jakiś znak.. Oczywiste trudno się do niego bezpośrednio dostać, pewnie wszystkie sprawy związane z przyznawaniem lokali załatwia urzędnicy niżsi ranga.

W każdym razie wiem skąd indąd że wczesniej prof Majchrwski był dziekanem, na wydziale Religioznawstwa na UJ. a wiec zna się na religiach wiec jest nadzieja na pozytywne spojrzenie z jego strony na ten temat.

Póki nie ma we władzach Pis-u czy innej prawicy takie związki wyznaniowe jak HK mogą mieć łatwiej..

Vaisnava-Krpa
Posty: 4935
Rejestracja: 23 lis 2006, 17:43
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Post autor: Vaisnava-Krpa » 16 paź 2008, 21:15

Preydent Prof. Jacek Majchrowski jest monarchistą, więc mamy wspólny temat. Monarchiści są za przyjęciem Konstytucji 3 maja w oryginale, w której pisze, że Katolicyzm jest religią państwową, ale jeśli ktoś jest innego wyznania to ma swobodę i prawa zapewnione.
Oszust zajmuje miejsce nauczyciela. Z tego powodu cały świat jest zdegradowany. Możesz oszukiwać innych mówiąc: "Jestem przebrany za wielbiciela", ale jaki jest twój charakter, twoja prawdziwa wartość? To powinno być ocenione. - Śrila Prabhupada

ODPOWIEDZ