Nawiedzenia

Przepowiednie i przewidywania, archeologia, dziwna rzeczywistość
Awatar użytkownika
Yogi Krishnaram
Posty: 223
Rejestracja: 16 cze 2007, 21:39
Lokalizacja: Gdańsk

Nawiedzenia

Post autor: Yogi Krishnaram » 14 kwie 2008, 22:55

Mógłbyś napisać konkretniej o co Ci chodzi ze Śrimad Bhagawatam?

Ja opętań wcale nie kwestionuje, mówię tylko, że to co ci katoliccy fanatycy wypisują na swcyh stronach i w swych pisemkach i książeczkach to bzdety. A oczywiście opętania się zdarzają; w naszej tradycji stosuje się egzorcyzmy np. poprzez modlitwy do Pana Narasimhy i czytanie odpowiednich rozdziałów Gity.

On
Posty: 112
Rejestracja: 30 wrz 2007, 21:21

Post autor: On » 15 kwie 2008, 18:23

Piszesz ogólnikami i dlatego trudno mi jest dokladnie odpisać.Jakie bzdety w jakich broszurkach?
W Ś.B. są opisy walk półbogów i demonów,walki Kryszny z demonami na ziemi itd.Też można powiedzieć,że to bzdety w broszurkach.
Widzę,że nienawidzisz KRK i chyba stąd nieuzasadnione obsesje.Ja też to przeszedlem.
:P

Awatar użytkownika
Yogi Krishnaram
Posty: 223
Rejestracja: 16 cze 2007, 21:39
Lokalizacja: Gdańsk

Nawiedzenia

Post autor: Yogi Krishnaram » 15 kwie 2008, 20:06

Generalnie, cale te ich stosy ksiazeczek, czasopism itp. Ja wcale nie "nienawidze" krk tylko mam o nich zdanie krytyczne.

"Nieuzasadnione obsesje"?? :shock: ;) O co Ci chodzi? :shock:

Wiem, że w ŚB znajdują się takie opisy i wierzę w nie. Wcale ich nie kwestionuję.

On
Posty: 112
Rejestracja: 30 wrz 2007, 21:21

Post autor: On » 15 kwie 2008, 20:39

Używając takich zwrotów jak poniższe jednoznacznie wskazujesz na swój stosunek do KRK/czemu tylko KRK a nie chrześcijaństwa?/:
-wypocinach chorych wyobraźni katolickich debili/dewotów
-to co ci katoliccy fanatycy wypisują na swych stronach i w swych pisemkach i książeczkach to bzdety
w zaledwie kilku postach wskazuje na obsesję lub próbę odreagowania.
Ja nie spotkałem się ze sformułowaniami tego typu w stosunku do KRK ze strony prawdziwych mistrzów duchowych gaudia-wisznuizmu.
Śrila Prabhupada wielokrotnie wyrażal swoje krytyczne zdanie wobec impersonalistów w tym buddystów,sporadycznie zahaczal o chrześcijaństwo głównie w zakresie jedzenia mięsa i synowstwa Bożego.

:P

Awatar użytkownika
Yogi Krishnaram
Posty: 223
Rejestracja: 16 cze 2007, 21:39
Lokalizacja: Gdańsk

Nawiedzenia

Post autor: Yogi Krishnaram » 15 kwie 2008, 20:53

Ja na temat katoli napisałem jeden post z jednym zdaniem; pozostałe były w odpowiedzi na Twoje posty. Gdybym napisał esej na 5 stron na ten temat z użyciem silnych określeń mogłoby to wskazywać na moją obsesję (a być może na zatroskanie o zdrowie psychiczne niektórcyh podatnych odbiorców takich tekstów np. dzieci :) ). Śrila Prabhupada wielu ludzi krytykował w tym licznych hinduistycznych oświeconych mistrzów Jogi np. Meher Babę, Gandhiego, Maharishiego Mahesha Yogi, Sai Babę, Adi Śankarę. Powiedział "we are all rascals" i bardzo lubił stosować to słowo. Na marginesie: posłuchaj sobie może Atma Tattva dasa nt. np. Vivekanandy. Zapis tego co powiedział jest na którejśtam dyskusji na hindudharmaforums.com (można wygooglać).

Vaisnava-Krpa
Posty: 4935
Rejestracja: 23 lis 2006, 17:43
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Post autor: Vaisnava-Krpa » 16 kwie 2008, 14:33

Ja na temat katoli napisałem jeden post
Słowo KATOL nie brzmi przyjaźnie... Nawet jak nie jesteś przyjacielem katolików to warto trzymać fason, aby nie zaniżać poziomu. Chociaż czasami użycie słowa Katol czy Kat. pasuje świetnie do fanatyków, tak jak pseudokibice do kibiców.

Odnośnie nawiedzeń to jedną z siddhi jest kontrola umysłu innej osoby. Dawniej mistycy jeździli np. na lwach chwaląc się tym samym potęgą swojej siddhi. Nie ma to nic wspólnego z szatanem jak sądzą niektórzy katolicy. Najprawdopodobniej bo najcześciej i zazwyczaj ciało takiej nawiedzonej osoby zamieszkuje jedna bądź kilka osób, które nie posiadają własnego ciała (samobójcy, duchy, upiory), a dana osoba nie posiadała ochrony energetycznej, która trzymałaby te istoty na zewnątrz od swojego ciała. Czasami ludzie nieumiejętnie praktykując rożne procesy rozregulowywują sobie czakry, czasami z powodu intensywnych, traumatycznych przeżyć. Rozpacz jest ignorancją, nie jest polecana gdyż przyciąga osoby wignorancji.
Oszust zajmuje miejsce nauczyciela. Z tego powodu cały świat jest zdegradowany. Możesz oszukiwać innych mówiąc: "Jestem przebrany za wielbiciela", ale jaki jest twój charakter, twoja prawdziwa wartość? To powinno być ocenione. - Śrila Prabhupada

On
Posty: 112
Rejestracja: 30 wrz 2007, 21:21

Re: Nawiedzenia

Post autor: On » 16 kwie 2008, 20:40

Yogi Krishnaram pisze: Śrila Prabhupada wielu ludzi krytykował
Do Niego zwracamy się "Jego Boska Miłość'.Ty i ja nie jesteśmy tak nazywani.
Yogi Krishnaram pisze: w tym licznych hinduistycznych oświeconych mistrzów Jogi np. Meher Babę, Gandhiego, Maharishiego Mahesha Yogi, Sai Babę, Adi Śankarę.
Bardzo dobrze,że tak robił.To było ostrzeżenie przed fałszywymi guru.Obecnie wiele demonów występuje w przebraniu guru i zwodzą ludzi-mamy wiek kali.

"...nigdy nie powinniśmy krytykować innych pism świętych i półbogów w nich opisanych dlatego,że taki krytycyzm jest obraźliwy."Harinama Cintamani - Srila Bhaktivinoda Thakura

Wg JP2 /Audiencja generalna 9 września 1998
Duch Boży a «ziarna prawdy» obecne w religiach niechrześcijańskich/:
-Trzeba przede wszystkim pamiętać, że wszelkie poszukiwania prawdy i dobra, a ostatecznie Boga, podejmowane przez ludzkiego ducha wzbudzane są przez Ducha Świętego. Właśnie z tego pierwotnego otwarcia się człowieka na Boga rodzą się różne religie. Nierzadko ich założycielami byli ludzie, którzy z pomocą Ducha Bożego zdobyli głębsze doświadczenie religijne. Doświadczenie to, przekazane innym, przyjęło postać doktryn, obrzędów i przykazań w różnych religiach.
-każdą prawdziwą modlitwę pobudza Duch Święty, który w tajemniczy sposób jest obecny w sercach wszystkich ludzi
-Duch Święty obecny jest w innych religiach nie tylko poprzez autentyczne formy modlitwy. «Obecność i działanie Ducha — jak napisałem w encyklice Redemptoris missio — nie dotyczą tylko jednostek, ale społeczeństwa i historii, narodów, kultur, religii»
-członkowie innych religii odpowiadają pozytywnie na Boże wezwanie i dostępują zbawienia w Jezusie Chrystusie, nawet jeżeli nie uznają Go za swego Zbawiciela
Natomiast Paweł VI w Nostra aetate pisal,że w hinuizmie są wnikliwe koncepcje filozoficzne,a ludzie uciekają się do Boga z miłością i ufnością.Doktryny nierzadko odbijają promień Prawdy,ktora oświeca wszystkich ludzi.Pawel VI wzywa aby uznać,chronić i wspierać owe dobra duchowe i moralne.

Awatar użytkownika
jayanti
Posty: 22
Rejestracja: 27 gru 2006, 19:40

Post autor: jayanti » 19 kwie 2008, 11:36

Yoga Krishnaram!
Nie zasługujesz, by z Tobą dyskutować.

Awatar użytkownika
Madhumalati
Posty: 71
Rejestracja: 31 sty 2008, 12:57
Lokalizacja: Gorzów Wlkp. / Zielona Góra
Kontakt:

Post autor: Madhumalati » 19 kwie 2008, 14:09

Każdy zasługuje.

Problem w tym, że wielu nie potrafi :?

Awatar użytkownika
Yogi Krishnaram
Posty: 223
Rejestracja: 16 cze 2007, 21:39
Lokalizacja: Gdańsk

Nawiedzenia

Post autor: Yogi Krishnaram » 28 kwie 2008, 17:24

No to ciekawy Ty jesteś jak sądzisz, że Gandhi był demonem :D :D :D

Skoro Jego Boska Łaska Śri Śrimad A.C. Bhaktivedanta Swami Prabhupada krytykował tylu ludzi to czemu się mnie czepiasz?

To jak lubisz sobie wychwalać pogląd, że w Krysznaizmie jest "ziarno prawdy" to sobie wychwalaj. Skoro się powołujesz na to jako argument na wielkie zaawansowanie duchowe wielce uczonych i szanownych autorów i pomysłodawców tego wielce świętego dogmatu to komentarza nie wymaga.

ODPOWIEDZ