Końca świata nie będzie?

Przepowiednie i przewidywania, archeologia, dziwna rzeczywistość
Awatar użytkownika
Mithrandir
Posty: 68
Rejestracja: 24 gru 2006, 00:48
Lokalizacja: from the dark side of the Moon

Post autor: Mithrandir » 24 lis 2007, 00:59

Nie rozśmieszaj mnie, co innego badania naukowe, wysnuwane wnioski naukowe na temat końca świata a raczej końca życia na ziemi, a co innego religijne bajki i teorie sf, koniec naszej planety nastąpi gdy zgaśnie słońce, a zgaśnie, zamieni się w wielkiego karła, pochłonie ziemię czy co tam, bo jest gwiazdą, a gwiazdy się rodzą i umierają, proste i logiczne, nastąpi to za ileś milionów lat, i to nie są teorie,mity tylko nauka moi mili, wszelkie inne teorie,półteorie i wymysły nie mają racji bytu, oczywiście może jeszcze w ziemię uderzyć asteroida, nie ma się nad czym rozwodzić, nie będzie grzmiących trąb, sądów ostatecznych itp.Wierzcie sobie w co tam chcecie, im więcej takich głupot tym więcej powodów do śmiechu, a śmiech to zdrowie. :D :lol: :twisted: :wink:
wątpię, więc jestem

Awatar użytkownika
Kunja Devata dasa
Posty: 80
Rejestracja: 11 paź 2007, 08:10
Lokalizacja: Dzialdowo

Post autor: Kunja Devata dasa » 24 lis 2007, 09:55

Z pewnoscia nie pochodzisz z tej planety jak sam napisalas bo nie wiesz o co tu chodzi i co sie tu dzieje.Dzieki nauce ktorej tak holdujesz mamy smierdzace rzeki zanieczyszczone powietrze wszelkie choroby i rozpasane zwierzece zadowalanie zmyslow.A badania tzw. naukowcow ktorzy patrza przez teleskop i mowia o! zaba cyzby zaba a moze zaba e a moze no ale gdyby zaba a po uplywie czasu.....to nie byla zaba nie przekonuja mnie. :wink:
vanca-kalpatarubhyas ca kripa-sindhubhya eva ca patitanam pavanebhyo vaisnavebhyo namo namah

yogamaya

Post autor: yogamaya » 24 lis 2007, 10:35

Mithrandir pisze:Nie rozśmieszaj mnie..... koniec naszej planety nastąpi gdy zgaśnie słońce...... wszelkie inne teorie,półteorie i wymysły nie mają racji bytu.....nie będzie grzmiących trąb, sądów ostatecznych itp.Wierzcie sobie w co tam chcecie, im więcej takich głupot tym więcej powodów do śmiechu, a śmiech to zdrowie. :D :lol: :twisted: :wink:
Mówimy tu o "końcu świata" a nie planety. Wg śastr koniec Kali Yugi nastąpi za ok 426 tyś lat, zacznie się wtedy Satya Yuga (Złoty Wiek) a co do tego czasu wydarzy się na Ziemi to Bóg wie. Mogą być i trąby i sądy ale i tak życie będzie toczyć się dalej. A na koniec całego cykłu Kryszna połknie wszystkie wielkie karły, jakkolwiek by one nie były gigantyczne. Tym się różnimy od teoretyków, że to wiemy i nie musimy snuć domysłów, dzięki temu mamy czas na samorealizację. :wink:

Awatar użytkownika
Mithrandir
Posty: 68
Rejestracja: 24 gru 2006, 00:48
Lokalizacja: from the dark side of the Moon

Post autor: Mithrandir » 24 lis 2007, 16:03

A co mamy dzięki religii?Ciemnotę, zabobony, wojny w większości na tle religijnym, a przede wszystkim wpajanie kłamstw od wieków, jednych i tych samych przez wszystkie religie.Zatrute rzeki i powietrze nie są dzięki nauce tylko rodzajowi ludzkiemu jako takiemu, który z natury jest niszczycielski i nauka nic nie ma do tego, choroby były od początku na świecie,a dzięki nauce sporo udało się ich wyeliminować.Religia jest tylko kolejną formą władzy, służy do tego, żeby silniejsi mogli panować nad słabszymi i jest najgorszą z możliwych bo dyktaturę można pokonać i się z niej wyzwolić,a religia mami praktycznie każdego i nikt z niej nie ma zamiaru się wyzwalać(na szczęście jest trochę wyjątków),a to wszystko przez całe wieki okłamywania, zapewniania o raju, reinkarnacji, wszechmogących bogach,bogu itp.I to, że ''wiecie'', że przyjdzie Kryszna czy inny mu podobny i połknie wszystko nie przekonuje mnie i wielu myślących racjonalnie.I błagam, nie przyrównujcie ludzi do zwierząt, mimo, że człowiek też nim jest to jest wyjątkowo wypaczony i dużo gorszy od zwierząt.Różni go od nich bezmiar okrucieństwa jakego potrafi dokonać dla własnej głupiej przyjemności i innych chorych pobudek, i gdzie tu miejsce dla boga wspaniałego,tak miłościwie nam panujący bóg o wielu imionach przygarnie do siebie każdeko oprawcę, kłamcę, i innego świra i będą żyli w raju po wsze czasy.Co za głupoty.
wątpię, więc jestem

Awatar użytkownika
Mithrandir
Posty: 68
Rejestracja: 24 gru 2006, 00:48
Lokalizacja: from the dark side of the Moon

Post autor: Mithrandir » 24 lis 2007, 16:26

Skoro mówienie, że krowy rogami pobierają energię z kosmosu a kopytami z ziemi, kobry na dnie oka przechowują obraz człowieka, który je skrzywdził jest bardziej przekonywujące niż patrzenie przez mikroskop to dla takich, nie ma już nadziei, są totalnie wyprani z racjonalnego myślenia.Przykre jak religia potrafi z człowieka zrobić marionetkę.
wątpię, więc jestem

Caturmukha dasa

Post autor: Caturmukha dasa » 24 lis 2007, 19:27

Mithrandir pisze:A co mamy dzięki religii?Ciemnotę, zabobony, wojny w większości na tle religijnym, a przede wszystkim wpajanie kłamstw od wieków, jednych i tych samych przez wszystkie religie.Zatrute rzeki i powietrze nie są dzięki nauce tylko rodzajowi ludzkiemu jako takiemu, który z natury jest niszczycielski i nauka nic nie ma do tego, choroby były od początku na świecie,a dzięki nauce sporo udało się ich wyeliminować.Religia jest tylko kolejną formą władzy, służy do tego, żeby silniejsi mogli panować nad słabszymi i jest najgorszą z możliwych bo dyktaturę można pokonać i się z niej wyzwolić,a religia mami praktycznie każdego i nikt z niej nie ma zamiaru się wyzwalać(na szczęście jest trochę wyjątków),a to wszystko przez całe wieki okłamywania, zapewniania o raju, reinkarnacji, wszechmogących bogach,bogu itp.I to, że ''wiecie'', że przyjdzie Kryszna czy inny mu podobny i połknie wszystko nie przekonuje mnie i wielu myślących racjonalnie.I błagam, nie przyrównujcie ludzi do zwierząt, mimo, że człowiek też nim jest to jest wyjątkowo wypaczony i dużo gorszy od zwierząt.Różni go od nich bezmiar okrucieństwa jakego potrafi dokonać dla własnej głupiej przyjemności i innych chorych pobudek, i gdzie tu miejsce dla boga wspaniałego,tak miłościwie nam panujący bóg o wielu imionach przygarnie do siebie każdeko oprawcę, kłamcę, i innego świra i będą żyli w raju po wsze czasy.Co za głupoty.
Zanim inteligentni ludzie rozpoczną merytoryczną rozmowę, definiują przedmiot tejże rozmowy, dlatego od tego, co nazywasz religią, a jest jedynie sentymentem lub fanatyzmem, należy odróżnić prawdziwe znaczenie słowa "religia". Niestety w obecnych czasach ludzkie pojęcie o religii jest bardzo znikome, a to z powodu złych doświadczeń, jakie ludzie mają lub mieli w przeszłości (i oczym piszesz w swych postach), z czymś, co błędnie nazywają religią. Z tego powodu, jeżeli tylko słyszą słowo "religia" budzą się w nich od razu negatywne emocje.

Aby nie być gołosłownym:

Religia obejmuje cztery podstawowe tematy, mianowicie: pobożne czynności, rozwój ekonomiczny, zadowalanie zmysłów, i w końcu wyzwolenie z materialnej niewoli. Każdemu z tych tematów, czy etapów życia ludzkiego, towarzyszą określone reguły, czy zasady lub zakazy i nakazy wznoszące ludzką istotę w jej życiu moralnym i duchowym. Prawdę powiedziawszy, prawdziwe życie ludzkie zaczyna się wraz z religią. Jedzenie, spanie, łączenie się w pary i obrona, stanowią cztery zasady życia zwierzęcego. Są one wspólne zarówno dla zwierząt, jak i dla istot ludzkich. Ale prawdziwa religia jest nadzwyczajną, dopełniającą funkcją żywej istoty. Bez religii życie ludzkie nie jest lepsze od życia zwierzęcego.

Jako że w świecie istnieją określone prawa (jednym z nich jest prawo akcji i reakcji, które pewno znasz, a które funkcjonuje także na płaszczyźnie nie tylko wulgarnej, ale i subtelnej energii, jaką są uczucia i ludzkie emocje), zatem wiedza o nich i stosowanie się do nich jest właśnie RELIGIĄ.

Jeśli zatem chcesz rozmawiać o tak rozumianej RELIGII, to możemy zacząć merytoryczną rozmowę, tak, by każdy z nas nie mówił o czymś innym.

Awatar użytkownika
Kunja Devata dasa
Posty: 80
Rejestracja: 11 paź 2007, 08:10
Lokalizacja: Dzialdowo

Post autor: Kunja Devata dasa » 24 lis 2007, 19:46

Mithrandir pisze:Skoro mówienie, że krowy rogami pobierają energię z kosmosu a kopytami z ziemi, kobry na dnie oka przechowują obraz człowieka, który je skrzywdził jest bardziej przekonywujące niż patrzenie przez mikroskop to dla takich, nie ma już nadziei, są totalnie wyprani z racjonalnego myślenia.Przykre jak religia potrafi z człowieka zrobić marionetkę.
Rozumiem Twoja frustracje odnosnie religii gdyz dzisiaj jest tendencja do znieksztalcania czystego przekazu Najwyzszej Boskiej Osoby a duchowi przywodcy nie daja racjonalnych odpowiedzi na nurtujace nas pytania.Nie mozesz jednak klasc wszystkich do jednego worka Ruch swiadomosci Krsny oparty jest na glebokiej filozofii i wiedzy majace swe zrodlo w Vedah oryginalnych pismach danych przez Boga Najwyzsza Osobe dla wszystkich dusz znajdujacych sie w tym swiecie.Zawiera sie tam wszelka wiedza oprucz czysto duchowej jest takze wiedza spoleczna,medyczna,astrologiczna,militarna itp.Fakt ze religia bez wiedzy jest sentymentem lub nawet fanatyzmem filozofia bez religii zalicza sie do spekulacji umyslowej.Nikt tu nie wierzy w jakies wymyslone rzeczy typu czarny kot czy tym podobne.Wszystko oparte jest na wiedzy dlatego zachecam Cie do blizszego poznania Ruchu Hare Kryszna a zobaczysz "nie taki diabel straszny jakiego maluja".Serdecznie pozdrawiam. :D :D :D
vanca-kalpatarubhyas ca kripa-sindhubhya eva ca patitanam pavanebhyo vaisnavebhyo namo namah

Awatar użytkownika
Mithrandir
Posty: 68
Rejestracja: 24 gru 2006, 00:48
Lokalizacja: from the dark side of the Moon

Post autor: Mithrandir » 25 lis 2007, 01:04

Straszny, straszny jesteście bardzo niebezpieczni, szczególnie dla młodych ludzi, którzy jadą na przystanek Woodstock i z ciekawości wysłuchują waszych pokręconych, egzotycznych wywodów i co poniektórzy dają się wciągnąć, a bardzo łatwo się wciągnąć, religia ta niezwykle atrakcyjna, o jasnych zasadach, nastawiona pokojowo do świata itd.Sprytnie manipulujecie umysłem,tak, że człowiek zaczyna przyznawać wam rację nie wiedząc właściwie dlaczego, tak to się wszystko zaczyna, powoli człowiek wbrew swojej woli daje się omotać i staje się bezwolnym narzędziem w rękach guru czy innego przywódcy.Tak robi praktycznie każda religia i to jest straszne bo nie wiem co jest gorsze: pewien zakonnik i jego radio, którego wyznawcy zieją nienawiścią i pogardą dla każdego, gdyby tym ludziom dać do ręki broń na pewno zaczęliby strzelać, czy też egzotyczne indyjskie ruchy religijne niezwykle atrakcyjne i siejące niesamowity zamęt w głowie.Religię w każdym jej znaczeniu wymyślili ludzie, gdzie jest dowód na to, że spłynęła ona od jakiegoś boga w postaci jakichś pism, tablic z przykazaniami, wcieleń jego samego itp.To wszystko jest wymysł człowieka, jak mówiłam albo jest to forma władzy albo po prostu człowiek nie chce być samotny w wielkim wszechświecie i wymyślił sobie boga.''Bez religii życie ludzkie nie jest lepsze od życia zwierzęcego.''Czyli, że co, jak nie wyznaję żadnej religii to jestem bezrozumnym zwierzem?To się bardzo cieszę, wolę być wolnym zwierzakiem niż zniewolonym człowiekiem :lol: To jest najgorsze we wszystkich religiach, podział, my ludzie pochodzimy od boga, jesteśmy lepsi od zwierząt, zwierzęta to istoty niższego rzędu.To największa bzdura jaką człowiek wymyślił,w czym lepsi, bo mamy religię? Zwierzęta doskonale sobie radzą na ziemi od milionów lat i to niespodzianka-bez religi, jak to możliwe???? :shock: :lol: :D Będą sobie doskonale radzić takżźe gdy człowieka na ziemi już nie będzie, chodzi o to moi mili, że zwierzęta wcale nie są nierozumne i nie kierują się wyłącznie instynktem jak to religie bajają, robią to, do czego są stworzone przez naturę, podtrzymują życie na ziemi czyniąc ją piekną i niezwykłą, skąd wiecie, że są nierozumne, że nie mają uczuć itd.Poobserwujcie je trochę to się przekonacie.Religia uczyniła człowieka panem świata, skutki tego widać i słychać, nie wiem czy uwierzycie, ale można żyć bez religii i być szczęśliwym, dobrym dla innych istot i żyć w zgodzie z samym sobą.Nie czekam na koniec świata, nie obchodzi mnie przyszłe życie jak jakieś jest wogóle, jest tu i teraz to jedno co pewne, nie mam zamiaru być sługą jakiegoś boga i tracić czas na gadanie do niego bo i tak nie istnieje, szkoda życia, jest tylko jedno reinkarnacja mnie wogóle nie przekonuje to wymysł jakiś abstrakcyjny.Sfera duchowa?Największa manipulacja religijna burząca umysł.Tak z ciekawości, czy ktoś widział jak bóg daje ludziom owe oryginalne pisma? :lol: :wink: Jasne, wszystkie ''święte'' księgi są natchnione przez boga, sęk w tym, że są napisane przez ludzi z krwi i kości, którzy ogłosili światu, że oto bóg zstąpił i nakazał im napisać to i tamto.A szkoda gadać, wolę ratować ''nierozumne'' zwierzaki z rąk ''rozumnych'' ludzkich oprawców niż zagłębiać się w religie, to nic nie daje, strata czasu, człowiek dzięki temu wcale nie jest lepszy ani madrzejszy.Jesteście fajni, egzotyczni, ale niestety jesteście tylko kolejnymi religijnymi manipulatorami, marzę żeby śwaiat wyzwolił się kiedyś od wszelkich religi, ziemia by odetchnęła 8) .
wątpię, więc jestem

Awatar użytkownika
Trisama
Posty: 254
Rejestracja: 23 lis 2006, 14:31

Post autor: Trisama » 25 lis 2007, 01:26

Mithrandir pisze:A szkoda gadać, wolę ratować ''nierozumne'' zwierzaki z rąk ''rozumnych'' ludzkich oprawców niż zagłębiać się w religie, to nic nie daje, strata czasu, człowiek dzięki temu wcale nie jest lepszy ani madrzejszy.Jesteście fajni, egzotyczni, ale niestety jesteście tylko kolejnymi religijnymi manipulatorami, marzę żeby śwaiat wyzwolił się kiedyś od wszelkich religi, ziemia by odetchnęła 8) .
Mam nadzieję, że będziesz konsekwentny w swoim wnioskowaniu i zakończysz na tym tę dykusję. Nie traćmy czasu. Dzięki, za docenienie fajności i egzotyki. Może kiedyś znajdzie się jakiś obszar wspólnych poszukiwań.
Postaraj się nie używać swojej nauki jak religii w swoim rozumieniu tego słowa i świat będzie lżejszy o jedną, i Ziemia odetchnie. Hare Kryszna.

yogamaya

Post autor: yogamaya » 25 lis 2007, 11:05

Mithrandir pisze:Straszny, straszny jesteście bardzo niebezpieczni.....
Dziękujemy za "komplementy" i "inspiracje". Wolimy jednak inspirujące do rozwoju duchowego polemiki od frustracji. :idea:

ODPOWIEDZ