Zobacz posty bez odpowiedzi | Zobacz aktywne tematy Obecny czas: 21 Lis 2017, 04:36Odpowiedz  [ 10 posty(ów) ] 
 Słowianie 
Autor Wiadomość

Rejestracja: 26 Lut 2007, 22:45
Posty: 1412
Post Słowianie
Temat Słowian jest obecnie bardzo popularny, a dla nas może być przyczyną radości, gdyż do "wedyjskości" ludzi prowadzi. Jeżeli nie można od razu, to stopniowo dojdziemy, że pierwszą żywą istotą w tym wszechświecie jest Świętowit (Pan Brahma). Ze Świętowita biorą początek wszystkie żywe istoty, ale on jest wtórnym stwórcą, gdyż sam zrodził się z Garbhodakśayi Visnu.
SB 1.3.2
Pełna ekspansja tego purusa leży w wodzie wszechświata, a z jeziora Jego pępka wyrasta łodyga lotosu, zaś z lotosowego kwiatu na szczycie tej łodygi zostaje zamanifestowany Brahma, mistrz wszystkich inżynierów we wszechświecie.
Pierwszym purusa jest Karanodakaśayi Visnu, zwany inaczej Maha-Visnu. Z porów Jego skóry wyemanowała niezliczona ilość wszechświatów. I w każdy z tych wszechświatów purusa wchodzi jako Garbhodakaśayi Visnu. Leży On w połowie wszechświata wypełnionej wodą pochodzącą z Jego ciała. Z pępka Garbhodakaśayi Visnu wykiełkowuje łodyga lotosowego kwiatu. I właśnie ten lotosowy kwiat jest miejscem narodzin Brahmy, ojca wszystkich żywych istot i mistrza wszystkich półbogów-inżynierów zaangażowanych w doskonały plan i funkcjonowanie kosmicznego porządku. W łodydze lotosu znajdujemy czternaście systemów planetarnych. Ziemskie planety usytuowane są w środku. W górnej części łodygi znajdują się inne, lepsze systemy planetarne, spośród których najwyższy system nazywany jest Brahmaloką albo Satyaloką. Poniżej ziemskiego systemu planetarnego istnieje siedem niższych systemów planetarnych zamieszkałych przez asury i inne podobne materialistyczne żywe istoty.

Garbhodakaśayi Visnu jest źródłem ekspansji Ksirodakaśayi Visnu, który jest zbiorową Paramatmą wszystkich żywych istot. Jest On nazywany Hari, i jest On źródłem wszystkich inkarnacji pojawiających się w tym wszechświecie.

Konkludując, purusa-avatara manifestuje się pod trzema postaciami. Pierwszym jest Karanodakaśayi Visnu, który stwarza ogół materialnych składników w łonie mahat-tattvy. Drugą manifestacją jest Garbhodakaśayi, który wchodzi w każdy ze wszechświatów. Trzecią postacią jest Ksirodakaśayi Visnu, który jest Paramatmą każdego materialnego obiektu, zarówno organicznego, jak i nieorganicznego. Kto poznał te trzy pełne ekspansje Osoby Boga, ten zna Boga właściwie, i w ten sposób uwalnia się on od materialnych warunków narodzin, starości, chorób i śmierci3.


18 Kwi 2017, 12:36
Profil

Rejestracja: 26 Lut 2007, 22:45
Posty: 1412
Post Re: Słowianie
Osoba pragnąca wtopić się w blask bezosobowego brahmajyoti, powinna czcić mistrza Ved - Pana Brahmę (Świętowita).
ŚB 2.3.2


19 Kwi 2017, 20:45
Profil

Rejestracja: 26 Lut 2007, 22:45
Posty: 1412
Post Re: Słowianie
Przykazania Słowian - Nasza pradawna słowiańska kultura

https://www.youtube.com/watch?v=3UkjPzBI9Jg


23 Kwi 2017, 12:38
Profil

Rejestracja: 31 Paź 2008, 20:03
Posty: 704
Post Re: Słowianie
Zamiast nauczać kultu półbogów, skup się na nauczaniu kultu Śri Krsny Caitanyi Mahaprabhu.


25 Kwi 2017, 07:49
Profil

Rejestracja: 26 Lut 2007, 22:45
Posty: 1412
Post Re: Słowianie
Image

Jest to pierwsza publikacja w polskiej historiografii na temat organizacji władzy i funkcjonowania Lechii, czyli starożytnej Polski, zwanej inaczej Imperium Lechitów, Scytią Europejską lub Sarmacją Europejską. Na podstawie ponad 50 kronik i materiałów źródłowych, polskich i zagranicznych, oraz 36 starych map cudzoziemskich autor opracował, po raz pierwszy, poczet słowiańskich królów lechickich w okresie od XVIII w. p.n.e. do X w. n.e. Dokonał także opisu terytorium Lechii, jej gospodarki, handlu, budownictwa miast, grodów, portów oraz żeglugi, transportu i bitych monet lechickich, a także głównych wojen i bitew, pominiętych dotąd.

https://tajnearchiwumwatykanskie.wordpr ... -imperium/


05 Maj 2017, 12:16
Profil

Rejestracja: 26 Lut 2007, 22:45
Posty: 1412
Post Re: Słowianie
Krypty Królów Słowiańskich na Łysej Górze

https://www.youtube.com/watch?v=9fRDZCrzS58

Eksploracja krypt część 2

https://www.youtube.com/watch?v=PBi5qF4WcXw


05 Maj 2017, 12:20
Profil

Rejestracja: 26 Lut 2007, 22:45
Posty: 1412
Post Re: Słowianie
Image

ImagePolska jest krajem starożytnym. Udowadnia to rzymski cesarz Tyberiusz Klaudiusz i wykuty na jego polecenie napis w twardym marmurze, który możemy dziś oglądać na własne oczy w Museo del Lapidario w mieście Urbino koło San Marino we Włoszech.
Napis na marmurowej płycie nagrobnej dotyczy
naszego króla Awiłło Leszka IV,
który urodził się w 54 r. p.n.e.,
a zmarł około 34 r. n.e.
Bardzo długo zarządzał Lechią – prawie 60 lat: od 25 r. p.n.e. aż do około 34 r. n.e.).

Król Awiłło Leszek IV był synem króla Lechii Lecha III Ariowita (Ariowista) i królowej Julii Caesaris Maior, starszej siostry samego Juliusza Cezara, który ofiarował jej w małżeńskim posagu Bawarię wraz z Vindelicum zwanym Miastem Lecha (dziś Augsburg). Od swego męża Lecha III Ariowita Julia Caesaris Maior w prezencie ślubnym otrzymała zaś część Imperium Lechitów – Serbię.
Ślub króla Imperium Lechitów z siostrą samego cesarza Imperium Rzymskiego był bardzo inteligentną formą zawarcia traktatu pokojowego pomiędzy największymi mocami na ówczesnej planecie.

Fakt, że obecni zarządcy Polaków (rządowi, kościelni, „naukowi”) nie chcą przyjąć do wiadomości twardych faktów historycznych i wymienić celowo źle napisanych podręczników, świadczy jedynie o ich arogancji, pysze, tępocie i ciasnocie umysłowej. Lub świadomej agenturalności. Tak, tacy właśnie ludzie jeszcze nami rządzą. Ale już niedługo…

https://tajnearchiwumwatykanskie.wordpr ... lo-leszka/


05 Maj 2017, 12:31
Profil

Rejestracja: 17 Lut 2008, 22:06
Posty: 839
Miejscowość: Kraków
Post Re: Słowianie
Aniruddha das napisał(a):
Polska jest krajem starożytnym. Udowadnia to rzymski cesarz Tyberiusz Klaudiusz i wykuty na jego polecenie napis w twardym marmurze, który możemy dziś oglądać na własne oczy w Museo del Lapidario w mieście Urbino koło San Marino we Włoszech.
Napis na marmurowej płycie nagrobnej dotyczy
naszego króla Awiłło Leszka IV,
który urodził się w 54 r. p.n.e.,
a zmarł około 34 r. n.e

Turbosłowianie mają ogromną fantazję, a do tego są dumni ze swojej ignorancji (po ichniemu "nieskrępowania akademickimi schematami", czy coś w ten deseń). Sądziłem, że w XIX w. ludzie wykształceni zazwyczaj znali łacinę, ale jak widać, jednak nie wszyscy. Na początku inskrypcji jest, pominięta przez tłumacza z 1834 r., litera C. Skrót od imienia Caius (lub Gaius). Czyli człek wymieniony na początku, to Caius Avillius Leschus. Trzeci człon nazwiska, przydomek (cognomen), jest dość rzadki, ale kojarzenie go od razu z naszym językiem jest wg mnie pochopne. Następny w inskrypcji, to Tiberius Claudius Buccio. Autor tłumaczenia pomija cognomen tej osoby i wymyśla sobie, że chodzi tu o cesarza rzymskiego, nie precyzując z resztą, którego - Tyberiusza ( Tiberius Claudius Nero), czy Klaudiusza (Tiberius Claudius Drusus Nero Germanicus). Żaden z nich nie nosił przydomka jak na inskrypcji. Czyli był to ktoś inny z rodu Klaudiuszów, na pewno żaden z cesarzy, bo wtedy dodano by jakieś tytuły. A poza tym, skoro ten rzekomy "król Lechii" zwał się Awiłło, to byłby Litwinem, a nie Słowianinem (no, ale pewnie wg turbosłowian Litwini to też lud słowiański). I czemu ten wybitny "król Lechii" miał być pogrzebany w Italii zamiast u siebie? Ale dla turbosłowian to nieistotne szczegóły. Nie muszą mieć pojęcia o innych językach, historii starożytnej, przecież wiedzą lepiej.
Tutaj conieco na temat (ale nie w stylu turbosłowiańskim): http://sigillumauthenticum.blogspot.com ... -what.html

_________________
Nie jedz na czczo (grafitti)


06 Maj 2017, 23:02
Profil

Rejestracja: 26 Lut 2007, 22:45
Posty: 1412
Post Re: Słowianie
http://foto.poczet.com/slowianie.htm
plemiona słowiańskie - pozostałości materialne


04 Paź 2017, 17:07
Profil

Rejestracja: 26 Lut 2007, 22:45
Posty: 1412
Post Re: Słowianie
Image

Tak wygląda resztka podmywanego przez morze terenu po ostatnim bastionie Słowian Zachodnich.


04 Paź 2017, 17:10
Profil
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Odpowiedz   [ 10 posty(ów) ] 

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Szukaj:
Skocz do:  
cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by STSoftware for PTF.