Zobacz posty bez odpowiedzi | Zobacz aktywne tematy Obecny czas: 23 Lip 2017, 00:50

Odpowiedz  [ 12 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2
 Bieżące komentarze 
Autor Wiadomość

Post Re: Bieżące komentarze
Rozpacz, złudzenie, głód, pragnienie, starość i śmierć, to bicze energii materialnej, które chłostają nas na każdym etapie życia. Takie dylematy codzienności rozprasza Bhagavad gita. Tak jak Arjuna pozostał oszołomiony przed bitwą i nie znalazł ukojenia używając zwykłych argumentów:
[b]Całe moje ciało drży i jeżą mi się włosy. Mój łuk Gandiva wyślizguje mi się z rąk, a skóra moja płonie. Nie jestem w stanie pozostać tutaj ani chwili dłużej. Zapominam się i czuję zawrót głowy.[/b]
Pan Kryszna odpowiedział:
Arjuno, jak to się stało, że opadły cię te nieczyste myśli? Nie przystoją one człowiekowi, który zna prawdziwą wartość życia. Nie poddawaj się tej hańbiącej niemocy. Porzuć tę małostkową słabość serca.

Pan Kryszna oświecił Arjunę wypowiadając Bhagavad gitę i teraz my też możemy korzystać z niej dla własnego dobra, a rozproszą się wszelkie nasze wątpliwości.

13 Lip 2017, 11:13

Post Re: Bieżące komentarze
Jaka ta polityka jest skomplikowana i powiązana:
https://www.youtube.com/watch?v=3KLMLtacgj0

17 Lip 2017, 23:23
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Odpowiedz   [ 12 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość