Wedyjski Adam, Ewa, Jezus oraz Potop

Przepowiednie i przewidywania, archeologia, dziwna rzeczywistość
Bolito
Posty: 839
Rejestracja: 17 lut 2008, 21:06
Lokalizacja: Kraków

Re: Wedyjski Adam, Ewa, Jezus oraz Potop

Post autor: Bolito » 14 kwie 2015, 23:13

Vaisnava-Krpa pisze: Italy. Włochy w sanskrycie to Etaly oznacza, że kraj umieszczony jest na dnie kontynentu (nazywanego teraz Europa).
"Italy" to forma anglojęzyczna. oryginalna, łacińska to "Italia", a to już trochę mniej podobne do sanskrytu. A wersja łacińska pochodzi, najprawdopodobniej, ze zniekształconego oskijskiego "viteliu" co oznaczało "[kraina] cieląt".
Vaisnava-Krpa pisze:Rzym czyli Rome , Roma pochodzi od Imienia Pana Ramy. Litera ,,O,, zastąpiła sanskryckie ,,A,,.
Jakoś bardziej do mnie przemawia wyjaśnienie wywodzące nazwę "Roma" od "Rumen" (podobno dawna nazwa Tybru), powiązana z łacińskim ruo - płynąć. Pochodzenie od imienia Romulus, jest raczej wtórne. A zapomnienie nazwy, wymyślanie nowej historii i doczepianie jej do "Ramayany" jest dla mnie zbyt naciągane.
Vaisnava-Krpa pisze:Nazwa miasta Ravena pochodzi od imienia demona Ravana który uprowadził Sitę. Ciekawostką jest to, że miasta Rzym i Ravena znajdują sie na przeciwnych brzegah rzeki. Symbolizować mogło to fakt, że Pan Rama walczył ze swym wrogiem Ravana.

Ale której rzeki? Bo Rzym leży nad Tybrem, a Rawenna została założona na wysepkach laguny (podobnie jak Wenecja), później zamulonej; większość najstarszej części miasta leży między ujściami rzek Ronco i Montone.
O Watykanie pisałem już poprzednio. A "papież" wywodzi się od greckiego "pappas" - "ojciec".
Jakoś bardziej przemawia do mnie tłumaczenie w powiązaniu z kontekstem historyczno-kulturowym, niż dorabianie wszystkiemu wedyjskich korzeni.
Nie jedz na czczo (grafitti)

Vaisnava-Krpa
Posty: 4935
Rejestracja: 23 lis 2006, 17:43
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Re: Wedyjski Adam, Ewa, Jezus oraz Potop

Post autor: Vaisnava-Krpa » 11 sty 2017, 21:55

Przepowiedzenie Mahometa w Bhavisya Puranie
Mahomet.jpg
Mahomet.jpg (158.03 KiB) Przejrzano 2599 razy
Bhavishya Purana (Parva 3 Khand 3 Adhya 3, wersety 5-6):

"Pojawi się nauczyciel analfabeta mleccha [cudzoziemiec], Mahamada jest jego imię, on da religię dla swoich towarzyszy piątej klasy ".


Aby ustawić scenę, w tej części Bhavishya Purana , Sri Suta Goswami najpierw wyjaśnił, że wcześniej, w dynastii króla Shalivahana było dziesięciu królów, którzy udali się na planety niebiańskie po rządzeniu przez ponad 500 lat. [To daje tym królom około 50 latach rządów dla każdego z nich.] Potem stopniowo moralność spadła na planecie. W tym czasie Bhojaraja był dziesiątym królem na ziemi [rządził około 450 lat po królu Shalivahana]. Kiedy zobaczył, że prawo i moralne postępowanie spada, udał się na podbój wszystkich kierunków jego kraju z dziesięciu tysiącami żołnierzy dowodzonymi przez Kalidasę. Przeszedł przez rzekę Sindhu [obecnie Indus] poszedł na północ i podbił przez gandharas [rejon Afganistanu], mlecchów [dzisiejszy region Turcji], shakas , Kaszmir [Kashmir i dzisiejszy Pakistan], naravas i sathas. Przekraczając Sindhu podbił mlecchów w Gandhar i Shaths w Kaszmirze.

Wersy 7-8 dotyczą Aryjskiego Króla Bhojaraja, który już opuścił Indie na ziemiach przez rzekę Sindhu i na zachód, spotyka Mahamada [niektórzy mówią, to jest Mohammed], nauczyciela dharmy mleccha [religii mlecchów ], którzy przybyli ze swoimi zwolennikami. Następnie jednak, król udał się do czczenia wizerunku Pana Mahadeva, wielkiego Sziwy, położonego w pustyni marusthal. Król Bhoj wykąpał wizerunek Śiwy wodą z Gangesu i pokłonił mu się z panchagavya (pięć elementów oczyszczających od krowy, składającej się z mleka, ghee, jogurtu, gnojówki i krowiego moczu), wraz z pastą z drzewa sandałowego, etc. i ofiarował Sziwie szczere modlitwy.

Król Bhoj modlił się do Pana Mahadeva "O Girijanath który przebywa w marusthal (ziemi pustyni), zmuszony jestem ofiarować moje modlitwy do ciebie. Maya [złudna energia], zniszczyła Tripurasur [demona Tripura]; ale mlecchowie są teraz czcząc cię. Jesteś czysty i sat-cit-Ananda Swarup [wieczny, pełen wiedzy i szczęścia]. Jestem twoim Sevaką [sługą]. przyszedłem po ochronę".

Wersety 10-27: Suta Goswami wyjaśnił: Po wysłuchaniu modlitw króla zadowolony z niego, Pan Śiwa powiedział: "Niech król pójdzie do Mahakaleshwar (Ujjain) ziemi Vahika, która jest teraz zanieczyszczona przez mlecchów. O Królu, ziemia, na której stoisz, która jest popularna pod nazwą Bahik została zanieczyszczona przez mlecchów . W tym strasznym kraju nie istnieje już Dharma. Były mistyk i demon imieniem Tripura (Tripurasura), już był spalony na popiół raz, przybył ponownie rządzić Bali. Nie ma pochodzenia, ale zdobył błogosławieństwo ode mnie. Nazywa się Mahamada i jego czyny są podobne do ducha. Dlatego też, królu, należy pójść do tej krainy złego ducha. Przez moją litość twoja inteligencja zostanie oczyszczona. " [zdaje się wskazywać, że ten Mahamada był wcieleniem demona Tripura.] Więc Słysząc to, król powrócił do swego kraju i Mahamada przyszedł z nim, ale tylko do brzegu rzeki Sindhu. Był ekspertem w rozszerzaniu złudzenia, więc powiedział do króla bardzo przyjemnie, "O wielki królu, twój Bóg stał się moim sługą. Wystarczy zobaczyć, jak on zjada moje resztki, pokażę".

Król stał zaskoczony, kiedy zobaczył co dzieje się przed nim. Następnie w gniewie Kalidasa, dowódca królewski, zgromił Mahamada "O łobuzie, ty stworzyłeś iluzję by oszołomić króla, zabiję cię, jesteś z najniższych możliwych ..." Wtedy król opuścił ten obszar.

Później, w formie upiornej obecności, ekspert iluzjonista Mahamada pojawił się w nocy przed królem Bhojaraja i powiedział:.

"O królu, twoja religia jest oczywiście znana jako najlepsza religia wśród wszystkich. Mimo to, na rozkaz Pana mam zamiar ustanowić i egzekwować silną wiarę nad mięsożercami [straszną i demoniczną religię mleccha ]. Moi wyznawcy będą znani z cięcia [obrzezania] genitaliów, nie będą mieli Shikhi [kępki włosów na głowie jak Brahmini], lecz będą mieć brodę, hałasować głośno i jeść wszystkie rodzaje zwierząt, z wyjątkiem świń bez zachowania żadnych rytuałów. Będą wykonywać czynności oczyszczające Musała, a zatem nazywać się musalman. Zatem będę pomysłodawcą tej adharmy [przeciwieństwa do Wedyjskiej lub Aryjskiej Dharmy] oraz demonicznej religii narodów mięsożernych."

Po wysłuchaniu tego wszystkiego, Bhavishya Purana przechodzi do tego, że król Bhojaraja powrócił do swojej ziemi i pałacu, i że duch człowieka też wrócił na swoje miejsce.

http://www.stephen-knapp.com/mohammed_i ... purana.htm
Oszust zajmuje miejsce nauczyciela. Z tego powodu cały świat jest zdegradowany. Możesz oszukiwać innych mówiąc: "Jestem przebrany za wielbiciela", ale jaki jest twój charakter, twoja prawdziwa wartość? To powinno być ocenione. - Śrila Prabhupada

Vaisnava-Krpa
Posty: 4935
Rejestracja: 23 lis 2006, 17:43
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Re: Wedyjski Adam, Ewa, Jezus oraz Potop

Post autor: Vaisnava-Krpa » 15 sty 2017, 22:01

Przepowiedzenie Buddy jakieś 2500 lat wcześniej w Śrimad Bhagavatam

01.03.24 Następnie zaś, na początku Kali-yugi, Pan pojawi się jako Pan Buddha, syn Anjany, w prowincji Gaya. Przyjdzie On, aby zwieść tych, którzy są zazdrośni o wierzących teistów.

"Przed pojawieniem się Pana Buddhy, zabijanie zwierząt stało się dominującą cechą społeczeństwa. Ludzie twierdzili, że są to ofiary wedyjskie. Pan Buddha głosił kult łagodności, niestosowania przemocy, czując litość dla niewinnych, biednych zwierząt. Mniej inteligentni ludzie wieku Kali, którzy nie mieli wiary w Boga, przestrzegali jego zasad, i tym sposobem zostali wyszkoleni w dyscyplinie moralnej i nieużywaniu przemocy, które to zasady są wstępnymi krokami na rzecz dalszego postępu na ścieżce realizacji Boga. Zwiódł on ateistów, jako że ci ateiści, którzy przestrzegali jego zasad, nie wierzyli w Boga, ale mieli oni absolutną wiarę w Pana Buddhę, który sam był inkarnacją Boga. Tym sposobem niewierzący ludzie uwierzyli w Boga w formie Pana Buddhy. To właśnie było łaską Pana Buddhy: uczynił on niewierzących swoimi wiernymi." - 1.3.24 zn.
S.B.01.03.24.jpg
S.B.01.03.24.jpg (407.69 KiB) Przejrzano 2599 razy
Oszust zajmuje miejsce nauczyciela. Z tego powodu cały świat jest zdegradowany. Możesz oszukiwać innych mówiąc: "Jestem przebrany za wielbiciela", ale jaki jest twój charakter, twoja prawdziwa wartość? To powinno być ocenione. - Śrila Prabhupada

Vaisnava-Krpa
Posty: 4935
Rejestracja: 23 lis 2006, 17:43
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Re: Wedyjski Adam, Ewa, Jezus oraz Potop

Post autor: Vaisnava-Krpa » 18 sty 2017, 22:08

Abraham jest ojcem Judaizmu. Imię Abraham pochodzi od hinduskiego twórcy Brahmy. Słowo Sara (żona Abrahama) pochodzi od żony Brahmy, Saraswati. W judaizmie Abraham jest ojcem a Sara jest matką. Abraham (Ibrahim) jest również prorokiem islamu i przodkiem Mahometa przez swego syna Izmaela, którego matką jest Hagar. W Koranie Abraham jest wymieniony w 25 rozdziałach. Sarasvati jest również bóstwem opiekuńczym w buddyźmie. Pośród potomków Noego był Aviram, zwany Abrahamem w Biblii i znany Muzułmanom jako Ibrahim.

Według Bhavisia Purany, Noe był wielbicielem Pana Visnu. Medytował on mantrę “soham”, która oznacza “Jestem tej samej jakości jak Najwyższa Duchowa Istota”. Uczeń Platona Arystoteles nie był w Indiach, ale miał bardzo wyraźnie napisane, że Żydzi pochodzą z Kerali w Indiach. Arystoteles pisał, że Żydzi przybyli z Kalani w Indiach. Pisał, że Kalani było znane ze swoich mędrców (maharishich). Są to ci sami mędrcy, którzy budowali piramidy egipskie. Pitagoras (570 pne - 495 pne), Sokrates (469 pne- 399 pne) i Platon (727 pne do 347 pne) studiowali w Kerala w Indiach.
Abraham i Sara.jpg
Abraham i Sara.jpg (266.91 KiB) Przejrzano 2581 razy
Żydzi: Gałąź wedyjskiej rodziny
Na podstawie listu: Dhaneśvara Dasa
http://nama-hatta.pl/artykul/artykul-numer/130/

Z Żydami jest tu pewien problem. Ponieważ Żydzi z czasów starożytnych są obecnie Palestyńczykami i przeszli na islam. Obecni Żydzi to na ogół Chazarowie i mieszanka różnego pochodzenia. Są więc Żydzi, Chazarowie i Syjoniści.

SAMI ŻYDZI PRZYZNAJĄ, ŻE NIE SĄ POTOMKAMI STAROŻYTNYCH IZRAELITÓW
„Ściśle mówiąc, niepoprawne jest nazywanie starożytnego Izraelity ‘Żydem,’ czy nazywanie współczesnego Żyda Izraelitą lub Hebrajczykiem.” (1980 Jewish Almanac s. 3)

Encyclopedia Americana (1985):

„Chazarowie, starożytny mówiący po turecku lud, mieli wielkie i silne państwo na stepach północnych gór Kaukazu od VII w. do jego końca w połowie XI wieku. W VIII w. jego przywódca polityczny religijny… jak również większa część chazarskiej magnaterii, zarzuciła pogaństwo i przeszła na judaizm… (o Chazarach mówi się jako o przodkach większości rosyjskich i wsch.-europejskich Żydów)”

Encyclopedia Americana (1985):

„Aszkenazyjczycy to Żydzi, których przodkowie żyli na ziemiach germańskich… to między Żydami aszkenazyjskimi powstała idea syjonizmu politycznego, ostatecznie prowadzącego do ustanowienia państwa Izrael… W późnych latach 1960, liczba aszkenazyjskich Żydów wynosiła 11 mln, około 84% światowej populacji Żydów.”


The Jewish Encyclopedia:

„Chazarowie, nie-semicki, azjatycki, mongolski lud plemienny, przybył do Europy Wsch. około I w., jako naród przeszli na judaizm w VII w. przez rozwijający się naród rosyjski, który wcielił całą populację chazarską, i który wyjaśnia obecność we wsch. Europie wielkiej liczby mówiących jidysz Żydów w Rosji, Polsce, Litwie, Galicji, Besarabii i Rumunii.”

Więcej: http://wolna-polska.pl/chazarowie-korze ... izraelitow


Naród żydowski został wymyślony
"Od wielu lat żadna książka tak silnie nie wstrząsnęła światem żydowskim jak „Wymyślenie żydowskiego narodu” Szlomo Sanda, profesora historii z prestiżowego Uniwersytetu Telawiwskiego. Z profesorem Szlomo Sandem rozmawia Piotr Zychowicz"

Kto wymyślił naród żydowski?

Żydowscy historycy żyjący w Niemczech w drugiej połowie XIX wieku.

https://konwentnarodowypolski.wordpress ... wymyslony/
Zydzi palą falgę.jpeg
Oszust zajmuje miejsce nauczyciela. Z tego powodu cały świat jest zdegradowany. Możesz oszukiwać innych mówiąc: "Jestem przebrany za wielbiciela", ale jaki jest twój charakter, twoja prawdziwa wartość? To powinno być ocenione. - Śrila Prabhupada

Vaisnava-Krpa
Posty: 4935
Rejestracja: 23 lis 2006, 17:43
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Re: Wedyjski Adam, Ewa, Jezus oraz Potop

Post autor: Vaisnava-Krpa » 28 kwie 2022, 10:47

Znalezione na Discover Hare Krishna, nie oceniam tego ale wklejam bo ciekawe, Może później mi się ułoży w całość.

„Bóg Abrahama jest znany z Sanatana Dharmy, którą odrzucił wiele tysięcy lat temu. Daityowie kiedyś próbowali nauczyć się brahma widji. Ale błędnie zrozumieli Brahmana i myśleli, że Brahman jest jednostką. Daitya Hiranyakashipu uważał, że Brahman jest tylko sobą. Kiedy jego ego i zazdrość połączyły się z jego wiarą w to, że jest Brahmanem, oświadczył, że jest Jedynym Bogiem i proklamował kary dla każdego, kto czci Wisznu, Śiwę lub innego boga lub boginię.

Wedyjscy królowie i mędrcy odrzucili tę skorumpowaną ideologię i popchnęli Daityów na zachód. Ci Daityowie ustanowili następnie w Iranie religię Avestan, w której Hiranyakashipu był wysokim bogiem Ahura Mazda (Asura Medhavi).
Ta religia stała się później zaratusztrianizmem.

W okresie okupacji perskiej królowie zoroastryjscy wpłynęli na Azję Zachodnią. To ostatecznie dało początek Abrahamizmowi w Azji Zachodniej, zaczynając od judaizmu, następnie chrześcijaństwo i wreszcie Islam.
Zazdrosny i okrutny Abrahamowy Bóg Monoteistyczny jest taki sam jak Hiranyakashipu w przestrzeni ideologicznej oraz w sferze duchowości i świadomości.”

https://www.facebook.com/discoverharekr ... 3543628645

278706634_5297623540295312_4347438142035211594_n.jpg
278706634_5297623540295312_4347438142035211594_n.jpg (72.84 KiB) Przejrzano 1982 razy
Oszust zajmuje miejsce nauczyciela. Z tego powodu cały świat jest zdegradowany. Możesz oszukiwać innych mówiąc: "Jestem przebrany za wielbiciela", ale jaki jest twój charakter, twoja prawdziwa wartość? To powinno być ocenione. - Śrila Prabhupada

ODPOWIEDZ