Światowy kościół przyszłości - przepowiednie

Przepowiednie i przewidywania, archeologia, dziwna rzeczywistość
Vaisnava-Krpa
Posty: 4936
Rejestracja: 23 lis 2006, 17:43
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Re: Światowy kościół przyszłości - przepowiednie

Post autor: Vaisnava-Krpa » 05 maja 2018, 12:58

Błogosławiony Pan powiedział (do Gangi): Na ziemi będziesz przez pięć tysięcy lat kali yugi, a grzesznicy zdeponują w tobie swe grzechy przez kąpiel. Następnie, przez 10 000 lat kali, Moi wielbiciele wypełnią Całą Ziemię. Po odejściu Moich wielbicieli będzie tylko jedna varna. Pozbawiona Moich wielbicieli, ziemia zostanie [ponownie] spętana przez kali. Mówiąc to Kryszna odszedł. - Brahma-vaivarta Purana, 4 Khanda, Rozdział 129, 49-60


W 1970 roku (5 001 lat Kali Yugi) świat ujrzał świt wieku oświecenia. - wg niektórych. Od tego czasu liczy się 10 000 lat. Widać więc że Prabhupad był tym bhaktą generałem, który pojawił się by to w mniej więcej tym czasie zapoczątkować.

ganga devi 2.jpg
ganga devi 2.jpg (137.97 KiB) Przejrzano 3626 razy
Oszust zajmuje miejsce nauczyciela. Z tego powodu cały świat jest zdegradowany. Możesz oszukiwać innych mówiąc: "Jestem przebrany za wielbiciela", ale jaki jest twój charakter, twoja prawdziwa wartość? To powinno być ocenione. - Śrila Prabhupada

Vaisnava-Krpa
Posty: 4936
Rejestracja: 23 lis 2006, 17:43
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Re: Światowy kościół przyszłości - przepowiednie

Post autor: Vaisnava-Krpa » 27 paź 2018, 10:50

02.04.18 Znaczenie: Jezus Chrystus i Mahomet,
dwaj potężni bhaktowie Pana,
wykonali w tym świecie wielką służbę dla Pana.


Prabhupāda: Spróbujcie zrozumieć, że tak wspaniała, świadoma Boga osoba, została ukrzyżowana. Zobaczcie stan tego społeczeństwa. Jak na niskim poziomie było tamto społeczeństwo. Z tego powodu oni nie byliby w stanie zrozumieć całej wiedzy o Bogu. Wystarczającym było stwierdzenie: "Bóg stworzył. Po prostu przyjmij to." Oni nie byli tak inteligentni, aby zrozumieć, jak proces stworzenia przebiegał. Gdyby byli, nie ukrzyżowaliby takiej wspaniałej osoby jak Jezus Chrystus. Podobnie jak w Koranie Mahomet powiedział: "Od dzisiaj nie wolno ci mieć seksualnych relacji z własną matką." Zrozumcie, jak uwarunkowani byli tamci ludzie. Więc musimy brać pod uwagę czas, okoliczności i społeczeństwo, i odpowiednio nauczać.

Prabhupada: Oni nie byli Arjuną. Rozumiecie? Tematy, które mógł zrozumieć Arjuna, nie były możliwe do zrozumienia dla osób, które ukrzyżowały Pana Jezusa Chrystusa. Spójrzcie na to od tej strony. Ta sama rzecz. Słownik, kieszonkowy słownik, dziecięcy słownik, międzynarodowy słownik, wszystkie są słownikami, ale ich wartość jest różna. Tamten słownik przeznaczony jest dla dzieci, a tamten dla bardzo wykształconych osób. Ale o żadnym z nich nie można powiedzieć, że to nie jest słownik. Tego nie można powiedzieć. Oba są słownikami. Więc musimy brać pod uwagę czas, miejsce, osoby, wszystko.

Prabhupada: Tak jak Pan Budda, który po prostu powiedział: "Przestańcie zabijać zwierzęta." To była Jego propaganda. Tam byli niskiej klasy ludzie, którzy czerpali przyjemność z zabijania zwierząt. Po to aby ich wznieść, Pan Budda chciał, aby zatrzymali ten nonsens: "Proszę, przestańcie zabijać. Więc w każdym czasie, różni reprezentanci Boga, lub sam Bóg osobiście, przychodzą aby nauczać ludzi stosownie do okoliczności. Ze względu na okoliczności, mogą występować pewne różnice w wyjaśnieniach, ale główne elementy pozostają takie same. Pan Budda powiedział: "Dobrze, nie ma Boga, ale podporządkuj się mi." Gdzie więc jest różnica? To oznacza, że ktoś musi zaakceptować autorytet Boga, w ten czy inny sposób.

Jezus jest reprezentantem Boga, a Hari-nama jest Bogiem
http://nama-hatta.pl/artykul/artykul-numer/502/
Oszust zajmuje miejsce nauczyciela. Z tego powodu cały świat jest zdegradowany. Możesz oszukiwać innych mówiąc: "Jestem przebrany za wielbiciela", ale jaki jest twój charakter, twoja prawdziwa wartość? To powinno być ocenione. - Śrila Prabhupada

Vaisnava-Krpa
Posty: 4936
Rejestracja: 23 lis 2006, 17:43
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Re: Światowy kościół przyszłości - przepowiednie

Post autor: Vaisnava-Krpa » 12 mar 2020, 08:20

"Pan Nityananda mówi: Wielbiciele będą wznosić świątynie Pana, a jedna z nich będzie nadzwyczaj piękna.

W rozdziale Piątym Śri Navadvip-mahatmya, Pan Nityananda, który oprowadzał Jivę Goswamiego po Mayapur, przy świątyni Vrddha Siva powiedział:
„On jest strażnikiem Mayapur. To jest miejsce, gdzie wiecznie usytuowana jest energia praudha-maya, yoga-maya - odpowiedzialna za duchową percepcję. Po odejściu naszego Pana, dzięki Jego pragnieniu, Ganges podniesie swój poziom. Wody Gangesu prawie całkowicie zakryją Mayapur na sto lat, a po tym znowu opadną. Przez jakiś czas będzie tam tylko puste, niezamieszkałe miejsce. A potem ponownie, dzięki pragnieniu Pana, miejsce to znów nabierze znaczenia i ludzie będą żyć w Mayapur jak poprzednio. Wszystkie te ghaty na brzegu Gangesu pojawią się ponownie i wielbiciele będą wznosić świątynie Pana. Jedna z nich będzie nadzwyczaj piękna i z niej wszędzie będzie nauczana wieczna służba dla Gaurangi. Praudha-maya i Vrddha Siva pojawią się ponownie i będą pełnili swoje obowiązki objawiania duchowej dhama zgodnie z pragnieniem Pana”.

Mój drogi umyśle... Osobiście, Śri Krsna pojawia się tylko raz na dzień Pana Brahmy, czyli raz na tysiąc catur-yug, pod koniec Dvapara-yugi, w dwudziestej ósmej catur-yudze siódmego Manu i prezentuje Swoje tak nadzwyczajne rozrywki, że takich nie wykonuje nawet Pan Vaikunthy, Narayana. Po zakończeniu rozrywek Śri Krsna wraca na Golokę Vrindavanę i zastanawia się, w jaki sposób uwarunkowane dusze, które ujrzały Jego cudowne rozrywki mogą uzyskać dostęp do tych rozrywek. Wtedy, na początku Kali-yugi następującej bezpośrednio po tej Dvapara-yudze kiedy się pojawił jako Śri Krsna, pojawia się osobiście pod postacią Swojego wielbiciela jako Śri Krsna Caitanya Mahaprabhu i naucza procesu harinama-sankirtana, zbiorowego intonowania świętych Imion Pana. O umyśle, nie powinieneś mieć wątpliwości, że budowana obecnie świątynia TOVP w Mayapur jest właśnie tą przepowiedzianą przez Pana Nityanandę. Jesteś świadkiem wydarzenia, które ma miejsce raz na tysiąc catur-yug, czyli raz na dzień Pana Brahmy. Czy rozumiesz, jak wielkim jesteś szczęściarzem i czemu powinieneś poświęcić swoje życie?"

ISKCON-Mayapur.jpg
ISKCON-Mayapur.jpg (78.21 KiB) Przejrzano 3006 razy
Oszust zajmuje miejsce nauczyciela. Z tego powodu cały świat jest zdegradowany. Możesz oszukiwać innych mówiąc: "Jestem przebrany za wielbiciela", ale jaki jest twój charakter, twoja prawdziwa wartość? To powinno być ocenione. - Śrila Prabhupada

Vaisnava-Krpa
Posty: 4936
Rejestracja: 23 lis 2006, 17:43
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Re: Światowy kościół przyszłości - przepowiednie

Post autor: Vaisnava-Krpa » 20 lip 2021, 17:49

Śrila Prabhupada mówi: „W bhagavata-dharmie nie ma kwestii „w co wierzysz” i „w co ja wierzę”

Prabhupada: Bhagavata-dharma nie ma sprzeczności. W bhagavata-dharmie zupełnie nie ma koncepcji „twojej religii” i „mojej religii”. Bhagavata-dharma oznacza wypełnianie poleceń Najwyższego Pana, Bhagavana, jak oznajmia Bhagavad-gita: sarva-dharman parityajya mam ekam śaranam vraja [Bg. 18,66]. Bóg jest jeden i Bóg jest dla wszystkich. Dlatego każdy musi podporządkować się Bogu. To jest czysta koncepcja religii. Wszelkie nakazy Boga stanowią religię (dharmam tu saksad bhagavat-pranitam [ŚB 6.3.19]). W bhagavata-dharmie nie ma kwestii „w co wierzysz” i „w co ja wierzę”. Każdy musi wierzyć w Najwyższego Pana i wypełniać Jego polecenia. Anukulyena krsnanusilanam: cokolwiek mówi Kryszna – cokolwiek mówi Bóg – powinno być wykonywane bezpośrednio. To jest dharma, religia.>> > Nr ref. VedaBase => SB 6.16.41


Śrila Prabhupada mówi: „trzeba porzucić ideę „mojej wiary” i „twojej wiary”. Każdy powinien wierzyć w Boga i Mu się podporządkować. To jest bhagavata-dharma”.

Prabhupada: Jeśli ktoś opowiada się za religią hinduską, muzułmańską, chrześcijańską, tą czy inną religią, będą konflikty. Historia pokazuje, że wyznawcy systemów religijnych bez jasnej koncepcji Boga walczyli ze sobą. W historii ludzkości jest wiele takich przykładów, ale systemy religijne, które nie koncentrują się na służbie Najwyższemu, są tymczasowe i nie mogą trwać długo, ponieważ są pełne zazdrości. Istnieje wiele działań skierowanych przeciwko takim systemom religijnym i dlatego należy porzucić ideę „mojej wiary” i „twojej wiary”. Każdy powinien wierzyć w Boga i Mu się podporządkować. To jest bhagavata-dharma.>>> Odn. VedaBase => SB 6.16.41
Załączniki
197154096_521770835848370_599867737463132336_n.jpg
Oszust zajmuje miejsce nauczyciela. Z tego powodu cały świat jest zdegradowany. Możesz oszukiwać innych mówiąc: "Jestem przebrany za wielbiciela", ale jaki jest twój charakter, twoja prawdziwa wartość? To powinno być ocenione. - Śrila Prabhupada

Vaisnava-Krpa
Posty: 4936
Rejestracja: 23 lis 2006, 17:43
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Re: Światowy kościół przyszłości - przepowiednie

Post autor: Vaisnava-Krpa » 20 paź 2021, 19:42

"Pan pozostawił po Sobie w piśmie tylko osiem ślok, które znane są jako Śiksastaka. Zaś cała rozległa literatura dotycząca Jego boskiego kultu została zapisana przez Jego czołowych zwolenników, sześciu Gosvamich Vrndavany i ich uczniów.

Kult filozofii Pana Caitanyi jest bogatszy niż każdy inny i jest on żywy do dnia dzisiejszego, przy czym ma on moc rozszerzania się do rozmiarów viśva-dharmy, czyli uniwersalnej, światowej religii. Jesteśmy zadowoleni, że sprawa ta została podniesiona przez takich entuzjastycznych mędrców jak Bhaktisiddhantę Sarasvati Gosvamiego Maharaję i jego uczniów. Będziemy gorliwie czekać na te szczęśliwe dni Bhagavata-dharmy, czyli prema-dharmy, zapoczątkowanej przez Pana Śri Caitanyę Mahaprabhu.

A oto osiem ślok ułożonych przez Pana:


1. Sława ruchowi sankirtana Śri Krsny, który oczyszcza serce z wszelkiego brudu nagromadzonego przez lata i gasi ogień uwarunkowanego życia, powtarzających się narodzin i śmierci. Ten ruch sankirtana jest największym błogosławieństwem dla ludzkości, jako że szerzy on promienie błogosławionego księżyca. Jest on pulsującym życiem całej transcendentalnej wiedzy. Powiększa on ocean transcendentalnej rozkoszy i daje on nam możność zasmakowania w pełni nektaru, którego jesteśmy zawsze spragnieni.


2. O mój Panie, samo Twoje święte imię może obdarzyć żywe istoty wszelkim błogosławieństwem, a masz setki i tysiące imion takich jak Krsna i Govinda. W tych transcendentalnych imionach umieściłeś wszystkie Swoje transcendentalne energie. I nie ma nawet surowych reguł odnośnie intonowania tych imion. O mój Panie, z dobroci dla nas dałeś nam szansę tak łatwego zbliżenia się do Ciebie przez intonowanie Twoich świętych imion, ale ja jestem tak nieszczęśliwy, że nie czuję żadnej atrakcji do nich.


3. Święte imię należy intonować w pokornym stanie umysłu, uważając się za niższego od słomy na ulicy. Powinno się być bardziej tolerancyjnym niż drzewo, wolnym od wszelkiego poczucia fałszywego prestiżu, i powinno się być gotowym do ofiarowania pełnego szacunku innym. W takim stanie umysłu można intonować święte imię Pana bez przerwy.


4. O wszechmocny Panie, nie ma we mnie pragnienia, aby gromadzić bogactwo, nie pragnę też pięknych kobiet ani nie chcę żadnej ilości zwolenników. Chcę jedynie Twojej bezprzyczynowej służby oddania, narodziny po narodzinach.


5. O synu Nandy Maharajy (Krsno), jestem Twoim wiecznym sługą, chociaż w jakiś niewytłumaczalny sposób upadłem w ten ocean narodzin i śmierci. Proszę, zabierz mnie z tego oceanu śmierci i umieść mnie jako jeden z atomów Twoich lotosowych stóp.


6. O mój Panie, kiedy na dźwięk Twego imienia oczy moje ozdobi nieprzerwany strumień łez miłości? Kiedy mój głos załamie się ze wzruszenia i kiedy zjeżą się włosy na mym ciele podczas recytacji Twego imienia?


7. O Govindo! Chwila rozłąki z Tobą jest dla mnie jak dwanaście lat albo więcej. Łzy płyną z moich oczu jak potoki deszczu, a kiedy Ciebie nie ma przy mnie, świat jest dla mnie kompletną pustką.


8. Wiem, że nikt inny jak tylko Krsna jest moim Panem i będzie Nim zawsze, nawet gdyby zgniótł mnie w Swoim uścisku czy złamał moje serce, nie pojawiając się przede mną. On jest wolny i może uczynić wszystko, jak również nie czynić nic, albowiem On jest moim uwielbionym Panem w każdych warunkach.

- Śrimad Bhagavatam - Wprowadzenie
Oszust zajmuje miejsce nauczyciela. Z tego powodu cały świat jest zdegradowany. Możesz oszukiwać innych mówiąc: "Jestem przebrany za wielbiciela", ale jaki jest twój charakter, twoja prawdziwa wartość? To powinno być ocenione. - Śrila Prabhupada

ODPOWIEDZ