Rząd światowy otwarcie ustanowiony - czyli NWO

Przepowiednie i przewidywania, archeologia, dziwna rzeczywistość
Awatar użytkownika
trigi
Posty: 2068
Rejestracja: 09 sie 2011, 13:38
Lokalizacja: UK

Re: Rząd światowy otwarcie ustanowiony - czyli NWO

Post autor: trigi » 17 lut 2012, 10:14


Arleta
Posty: 514
Rejestracja: 25 lis 2010, 10:05
Lokalizacja: Katowice

Re: Rząd światowy otwarcie ustanowiony - czyli NWO

Post autor: Arleta » 17 lut 2012, 11:09

Purnaprajna pisze:A o co walczą? O możliwość dalszego lenistwa i nieróbstwa, jak przez ostatnie 30 czy więcej lat. Mieszkałem w Grecji 8 lat i znam dobrze mentalność tamtejszych ludzi. Większość pije "kafetakja" w kawiarni przez cały dzień, nie płaci podatków, a prawo zależy od humoru urzędnika, czy policji.

W Grecji nie ma biednych Greków. Prawie każdy ma mieszkanie i daczę oraz samochód, a przy tym natura i ziemia jest dla nich łaskawa i daje im bardzo dużo. Dlatego nie róbmy z nich ofiar systemu, czy bohaterów w walce z jakimś rządem światowym, czy "Illuminati". Z mojego osobistego doświadczenia, to niezbyt inteligentne dumne lenie, a przy tym bardzo emocjonalne, i nie ma w ich słowniku słowa "dyplomacja" lub "kompromis". Chcą mieć wszystko, a przy tym nie robić nic. Są na ulicach po to, aby nic się nie zmieniło, a nie po to, aby z czasem zmieniło się na lepsze, co wymaga rozsądku, planu i świadomych wyrzeczeń. Podawanie ich za przykład jakikolwiek postępu społecznego to wstyd i wielkie nieporozumienie.
Napuszczanie jednych ludzi na drugich to jedna z doskonałych metod panowania nad tłumami. Dlatego nie ma raczej sensu wdawanie się w rozważania: "Czy Grecy zasługują na taki standard życia?" Oczywiście, że zasługują. Każdy zasługuje na godziwe warunki życia. Też bym chciała mieć takie warunki, jak w Grecji i też bym ich broniła.

"Niezbyt inteligentne, dumne lenie"- takie określenie słyszymy często w odniesieniu do narodów południowych (Greków, Włochów, Hiszpanów, Arabów itp.) To nie jest obiektywne stwierdzenie, tylko krzywdzące określenie, wynikające z różnicy mentalności i temperamentu. Bo co to znaczy "lenie"? Na pewno Grek nie rzuca się jak oszalały na każdą robotę, tak jak np. Finowie. Ale to chyba lepiej. Bo Grek umie być wesoły, optymistyczny i życzliwy dla innych (wrażenia moich znajomych z pobytu w Grecji), a Finowie są w większości narodem ponurych, rozpaczliwie zatyranych, niesympatycznych alkoholików (również wrażenia moich znajomych z pobytu w Finlandii).

Ale to są wszystko subiektywne oceny uwarunkowanych materialistycznie żywych istot (w tym mnie samej) i jako takie niewiele są warte.

Osobiście całkowicie solidaryzuję się z Grekami, mają rację, że bronią się przed przerobieniem ich na Finlandię. Bo marzeniem każdego biznesmena jest panowanie nad narodem przygłupich, zapijaczonych lub naćpanych pracoholików, którzy tyrają 23 godziny na dobę za darmo lub nawet dopłacają do swojego etatu za pomocą zaciąganych kredytów (taka sytuacja jest już powszechna na Zachodzie, w Polsce także). Mam znajomych którzy zatrudniają się tylko po to, żeby móc dostać kredyty. Pensji nie dostają żadnej (chociaż podpisują listę płac), a swojemu pracodawcy oddają część zaciągniętych pożyczek, żeby ich tylko nie zwolnił. To jest piekło, nie życie.
Najważniejszy jest człowiek, a nie idea.

Awatar użytkownika
Purnaprajna
Posty: 2267
Rejestracja: 23 lis 2006, 14:23
Lokalizacja: Helsinki/Warszawa
Kontakt:

Re: Rząd światowy otwarcie ustanowiony - czyli NWO

Post autor: Purnaprajna » 17 lut 2012, 11:17

Nie silę się na obiektywizm. To jest moja prywatna opinia na bazie 8 lat spędzonych pośród Greków. Paskudne traktowanie bhaktów, z brudnymi i śmierdzącymi więzieniami włącznie, zamykaniem świątyń, wpisywaniem bhaktów na czarną listę, kradzieże policji w naszych prywatnych domach i szczucie matadżi psami przez policjantów, ból, a nawet zagrożenie życia jakiego bhaktowie doznali od tych "życzliwych dla innych" Greków przez dziesiątki lat, z pewnością nie pomaga mi w obiektywnej ocenie. To nie jest opinia tygodniowego wczasowicza z Krety, tylko osoby, która przez 8 lat było zmuszona tego osobiście doświadczać. Oczywiście były tam i piękne momenty, ale raczej były one związane z praktyką świadomości Kryszny, niźli wynikające z kontaktów interpersonalnych z Grekami.

Nie zamierzam bronić też Finów. Ale przynajmniej wszystko w tym kraju działa, tak jak jest napisane na opakowaniu, w przeciwieństwie do Grecji. Wierzmy lub nie, ale narody jako całość posiadają specyficzną grupową mentalność, a mentalność grecka nie jest a sprzyjająca świadomości Kryszny, którą nikt tam praktycznie nie jest zainteresowany, ani nawet nie sprzyja organizacji i przewodnictwa społeczeństwa dążącego do jakichś ważnych i wartościowych celów. Jak to powiedział mi kiedyś cyniczny grecki lekarz, "ze starożytnej kultury greckiej obecnie pozostał kiosk z lodami na plaży".

Poza tym, w mojej, podkreślam, subiektywnej opinii, nie ma gorszej kombinacji cech charakteru niż nadęty i dumny z siebie głupiec.
Ostatnio zmieniony 17 lut 2012, 11:38 przez Purnaprajna, łącznie zmieniany 1 raz.

Arleta
Posty: 514
Rejestracja: 25 lis 2010, 10:05
Lokalizacja: Katowice

Re: Rząd światowy otwarcie ustanowiony - czyli NWO

Post autor: Arleta » 17 lut 2012, 11:37

Tak, ja też słyszałam, ze w Grecji panuje nieciekawa sytuacja w związku z monopolem Cerkwi prawosławnej, która "wycina" konkurencję religijną. Ale nie pozwólmy naszym subiektywnym wrażeniom zaciemniać ogólnego obrazu sytuacji. Światowej finansjerze bardzo zależy na skłóceniu ze sobą różnych narodów. Tego nazwiemy "leniem", tamtego "idiotą, który nie rozumie nowej epoki" i sprawa załatwiona.

A tak naprawdę chodzi tylko o nieuczciwe zarabianie kosztem zwykłych ludzi, obciążanie ich podatkami, zabieranie świadczeń socjalnych pod pretekstem "koniecznych reform". Głupich ludzi zawsze da się zmanipulować, wmówić im, że jest kryzys, ze trzeba "zaciskać pasa", że "dzięki temu jutro będzie lepiej".

Dzięki takie prostej metodzie głupi ludzie sami zgodzą się na jeszcze większe okradanie ich z rezultatów ich pracy, niż dotychczas. Dowodem na słuszność tego twierdzenia jest prosty fakt: "Dlaczego 15-razy biedniejsza Francja mogła w latach 1950-ych wprowadzić szereg kosztownych świadczeń socjalnych: dożywotnią gwarancję zatrudnienia, pensje gwarantowane, ograniczenie tygodnia pracy, system darmowych przedszkoli i żłobków? Wtedy biedną Francję było na to stać, a teraz nie?"

W latach 1990 Francja była pierwszym europejskim krajem, który wprowadził szereg reform "oszczędnościowych" (likwidacja przywilejów służb mundurowych, ograniczenie państwowego ZUS do 15 % zatrudnionych, ograniczenie liczebności armii i policji, ograniczenie przywilejów pracowniczych). I jakie są tego efekty dzisiaj? Francja jest jednym z najbardziej dotkniętych kryzysem krajów świata. Wobec tego nie wierzę w skuteczność i konieczność żadnych reform "oszczędnościowych". To tylko pretekst, żeby ciągnąć z biednych ludzi jeszcze większe zyski.
Najważniejszy jest człowiek, a nie idea.

Awatar użytkownika
Purnaprajna
Posty: 2267
Rejestracja: 23 lis 2006, 14:23
Lokalizacja: Helsinki/Warszawa
Kontakt:

Re: Rząd światowy otwarcie ustanowiony - czyli NWO

Post autor: Purnaprajna » 17 lut 2012, 11:42

Ja tylko zaprotestowałem przeciwko podawaniu wychodzących na ulicę Greków, jako przykładu dla innych narodów, w walce o swobody i wolność. To nie ta kategoria motywacji i narodowej mentalności. To wszystko.

Nawet politycy z PE wreszcie po latach wodzenia za nos, zaczynają traktować Grecję, jako odrębną kategorię, gdzie normalne międzynarodowe prawa cywilizowanej interakcji nie mają zastosowania. Jeżeli nawet świat dyplomacji, z ich wieloma tabu, zaczyna o tym publicznie mówić, to znaczy, że mleko od lat musiało kipieć w garnku.

Arleta
Posty: 514
Rejestracja: 25 lis 2010, 10:05
Lokalizacja: Katowice

Re: Rząd światowy otwarcie ustanowiony - czyli NWO

Post autor: Arleta » 17 lut 2012, 11:56

Grecja to rzeczywiście trudny temat. Oczywiście, nie wyjdę na ulicę podpalać sklepy i samochody- bo to nie jest zajęcie godne wielbicielki. Ale kiedy widzę nieuczciwe manipulowanie ludźmi i okradanie ich (a do tego sprowadza się to całe "reformowanie Grecji i Europy")- to solidaryzuję się z manifestującymi Grekami. Dzisiaj dzieje się to w Grecji- jutro może dziać się w Polsce. W Finlandii pewnie nie- bo zimno i alkohol mocno stępiają wrażliwość społeczną (przepraszam, to taki głupi żarcik, wynikający z mojej subiektywnej antypatii wobec Skandynawów).
Najważniejszy jest człowiek, a nie idea.

Awatar użytkownika
Purnaprajna
Posty: 2267
Rejestracja: 23 lis 2006, 14:23
Lokalizacja: Helsinki/Warszawa
Kontakt:

Re: Rząd światowy otwarcie ustanowiony - czyli NWO

Post autor: Purnaprajna » 17 lut 2012, 11:58

Arleta pisze: Ale kiedy widzę nieuczciwe manipulowanie ludźmi i okradanie ich (a do tego sprowadza się to całe "reformowanie Grecji i Europy")- to solidaryzuję się z manifestującymi Grekami.
Grecy od lat manipulowali i okradali Europę, dzięki naszym wspaniałym liderom, którzy na to pozwalali. Dlatego nie czuję wielkiej sympatii dla żadnej ze stron. Obie są siebie nawzajem warte.

I jeszcze jedno, nie łudźcie się, że przeciętny Grek, ma dla Was, czy dla krajów Europy jakikolwiek szacunek, jeżeli nie odnosi z tego jakiejś materialnej korzyści. W prywatnych rozmowach, Grecy nawet nie uważają się za część Europy, i patrzą na innych z góry. Dosłownie wszystko jest tam oparte na emocjach, a nie na rozsądku. Logiczne myślenie stanowi tam abstrakcję z innej planety. I znowu, to tylko moja prywatna opinia na podstawie mojego skromnego osobistego doświadczenia z życia pośród Greków.

Kiedyś , nieomalże nie zaniemówiłem z wrażenia na sankirtanie, kiedy w sklepie muzycznych, rozmawiając o reinkarnacji na bazie Bhagawad-gity, jednej z rozmówców powiedział mi: "nie bój się Polaku, jeżeli będziesz miał dobrą karmę to w przyszłym życiu urodzisz się Grecji". A ja głupi chciałem stamtąd jak najprędzej wyjechać! :lol:
Ostatnio zmieniony 17 lut 2012, 12:18 przez Purnaprajna, łącznie zmieniany 2 razy.

Awatar użytkownika
trigi
Posty: 2068
Rejestracja: 09 sie 2011, 13:38
Lokalizacja: UK

Re: Rząd światowy otwarcie ustanowiony - czyli NWO

Post autor: trigi » 17 lut 2012, 12:10

Zasada wirtualnej ksiegowosci za sprawa której Grecy robili wszystkich w bambuko, a przede wszystkim tych którzy ich wpuścili do euro (gdyby nie oszukali nie spełniali kryteriów) jest stosowana wszedzie tam gdzie tego wymaga sytuacja czytaj: gdy zblizasz sie do sciany. U nas gdyby rzetelnie ksiegowac wszystkie zobowiazania i nie przesuwac je na OFE czy samorzady dawno juz było by po konstytucjonalnym 55%. A tak oszukuja nas dalej, az okaze sie ze dług w Polsce wynosi 150% PKB gdy kurs do euro bedzie 5 zeta lub wiecej. Jak kazdy ciagnie obróz w swoja strone wczesniej czy póżniej musi sie podrzeć. Gdzie panuje egoizm nie ma szans na sukces. Dlatego Srila Prabhupada ironizował poczynania UN, i podobnie bedzie z UE. Bez wspólnego działania krajów z Wspólnym Bogiem w centrum nie ma szans na jedność.

Awatar użytkownika
trigi
Posty: 2068
Rejestracja: 09 sie 2011, 13:38
Lokalizacja: UK

Re: Rząd światowy otwarcie ustanowiony - czyli NWO

Post autor: trigi » 17 lut 2012, 12:17

Purnaprajna pisze:Kiedyś omalże nie zaniemówiłem na sankirtanie, kiedy w sklepie muzycznych, rozmawiając o reinkarnacji na bazie Bhagawad-gity, jednej z rozmówców powiedział mi: "nie bój się Polaku, jeżeli będziesz miał dobrą karmę do w przyszłym życiu urodzisz się Grecji". A ja głupi chciałem stamtąd jak najprędzej wyjechać! :lol:
To napewno był Kretyńczyk! A wszyscy kretyńczycy są kłamcami! Salami fuj!Tfu!A fe! Bee!
Skoro Epimenides jest Kreteńczykiem, to twierdząc, że wszyscy Kreteńczycy to kłamcy, sam kłamie, czyli mówi prawdę. Paradoks ten jest wersją paradoksu kłamcy.

Awatar użytkownika
Purnaprajna
Posty: 2267
Rejestracja: 23 lis 2006, 14:23
Lokalizacja: Helsinki/Warszawa
Kontakt:

Re: Rząd światowy otwarcie ustanowiony - czyli NWO

Post autor: Purnaprajna » 17 lut 2012, 12:23

trigi pisze:To napewno był Kretyńczyk!
Nawet Kretyńczycy powiedzieli nam na sankirtanie, że "takich turystów to nam tu nie potrzeba". A kiedy nasze codzienne i bardzo popularne pośród europejskich turystów harinamy zobaczył tamtejszy pop, to najpierw obsmarowano nas w mediach, gdzie prawie zrobiono z nas terrorystów, a potem szef policji i przyjaciel popa od Ouzu, dała nam propozycję nie do odrzucenia, i musieliśmy jak najszybciej uciekać z Krety. Oczywiście wszystko zgodnie z prawem... ustanowionym przez popa i komendanta policji. Poszczuli też przy tym jedną matadżi policyjnym wilczurem, kiedy przyniosła im specjalnie upieczony dla nich tort, po czy wpadła w głęboki psychiczny szok. Och, po drodze zepsuł nam się silnik i musieliśmy cały wymienić. W sklepie kupiliśmy nowy, który po paru miesiącach okazał się używany i pękł na pół. Życzliwi, uczciwi ludzie z wielkimi sercami! "Thessaloniki ke Athina!" Oooopa! :D
Ostatnio zmieniony 17 lut 2012, 12:34 przez Purnaprajna, łącznie zmieniany 7 razy.

ODPOWIEDZ