UFO nad Mayapur

Przepowiednie i przewidywania, archeologia, dziwna rzeczywistość
Awatar użytkownika
Green_lake
Posty: 396
Rejestracja: 30 kwie 2007, 17:25
Lokalizacja: z jeziora, z zielonego jeziora
Kontakt:

Post autor: Green_lake » 31 sty 2010, 22:36

Mathura pisze:No i właśnie o to mi chodziło.
Twierdzenie, że możliwość ataku Obcych na Ziemię, czy też próby jej przejęcia w jakiś inny sposób, to wymysł fantastów i powinno się go włożyć pomiędzy bajki, jest właśnie takim bajdurzeniem godnym umieszczenia pomiędzy innymi podobnie brzmiącymi bajdurzeniami.
No to w takim układzie te tajemnicze obłoki, które się gwoźdźmi zalanymi starym olejem w wiadrze po farbie likwiduje to też fantazja.
Ale to rzeczywiście trzeba mieć wyobraźnie:)
Po pierwsze, żeby posądząć jakies moce o spisek, że trują z nieba, a po drugie trzba mieć wyobraźnię aby uważać, że wiadro z gwoźdżmi stanowi na te obłoki antidotum:) Jak oglądałem te filmy na you tube to czyste sciene fiction
[i]"Jedyną stałą rzeczą jest zmiana"[/i]

Awatar użytkownika
Mathura
Posty: 994
Rejestracja: 15 cze 2007, 12:02
Lokalizacja: Sławno

Post autor: Mathura » 01 lut 2010, 09:48

Green_lake pisze:
No to w takim układzie te tajemnicze obłoki, które się gwoźdźmi zalanymi starym olejem w wiadrze po farbie likwiduje to też fantazja.
Ale to rzeczywiście trzeba mieć wyobraźnie:)
Po pierwsze, żeby posądząć jakies moce o spisek, że trują z nieba, a po drugie trzba mieć wyobraźnię aby uważać, że wiadro z gwoźdżmi stanowi na te obłoki antidotum:) Jak oglądałem te filmy na you tube to czyste sciene fiction
Ja proponuję abyś po prostu poczytał nieco więcej o twórcy działa organowego. To Wilhelm Reich.
http://www.youtube.com/watch?v=LFgqkDCoAag

Pooglądaj. Poczytaj. Pomyśl. A potem jak chcesz to wydaj opinię.

Awatar użytkownika
Green_lake
Posty: 396
Rejestracja: 30 kwie 2007, 17:25
Lokalizacja: z jeziora, z zielonego jeziora
Kontakt:

Post autor: Green_lake » 03 lut 2010, 07:58

Mathura pisze:
Pooglądaj. Poczytaj. Pomyśl. A potem jak chcesz to wydaj opinię.
Phrabu, oglądałem jak to "działa" i bynajmniej mnie to nic a nic nie przekonało, tyle tylko, że zrozumiałem ile wysiłku człowiek potrafi włożyć nadaremno, zamiast Święte Imiona powtarzać i jeszcze święcie wierzyć, że to unieszkodliwi obłoki!
No daj spokój inne rzeczy są ważniejsze i moim zdaniem nie należy cennego czasu tracić na walkę z wiatrakami. Po prostu szkoda na to czasu.
[i]"Jedyną stałą rzeczą jest zmiana"[/i]

Awatar użytkownika
Mathura
Posty: 994
Rejestracja: 15 cze 2007, 12:02
Lokalizacja: Sławno

Post autor: Mathura » 03 lut 2010, 09:21

Czy ja Cię chcę do czegoś przekonać? Nie. Ale skoro piszesz, że to wszystko jest bzdurą i fantazją, to mnie zastanawia na jakiej podstawie opierasz swoją opinię? Podałem Ci link do tego filmu, abyś mógł nieco się zapoznać z tematem, ale skoro jak twierdzisz obejrzałeś i wiesz to ok.

Dziękuję za zachęcenie mnie do intonowania Świętego Imienia. Tego nigdy za dużo :) Polecam Ci to samo.

Święte Imię jest tak potężne, że może oczyścić wszystko i ochronić każdego. Ale gdy pada deszcz używam parasolki, a do mycia używam wody.

Mat
Posty: 67
Rejestracja: 23 gru 2009, 14:00

Post autor: Mat » 03 lut 2010, 10:21

Mathura pisze:Ale skoro piszesz, że to wszystko jest bzdurą i fantazją, to mnie zastanawia na jakiej podstawie opierasz swoją opinię?
A czy potrzebna jest podstawa, aby powiedzieć o czymś, ze jest bzdurą i fantazją?

Przecież to nie jest argument 'w' dyskusji, tylko 'poza' dyskusją, więc jaki jest sens nakłaniania do zainteresowania się tematem osoby, która tym tematem nie zamierza się interesować poprzez 'wejście' na arenę, a jedynie porzez 'siedzenie na trybunach z kciukiem skierowanym ku dołowi'?

Awatar użytkownika
Green_lake
Posty: 396
Rejestracja: 30 kwie 2007, 17:25
Lokalizacja: z jeziora, z zielonego jeziora
Kontakt:

Post autor: Green_lake » 03 lut 2010, 10:43

Mathura pisze:
Święte Imię jest tak potężne, że może oczyścić wszystko i ochronić każdego. Ale gdy pada deszcz używam parasolki, a do mycia używam wody.
No własnie w końcu coś konstruktywnego! Owszem można parasolki itd ale czy jak zmokniesz lub będziesz brudny to coś się złego stanie?
[i]"Jedyną stałą rzeczą jest zmiana"[/i]

Vaisnava-Krpa
Posty: 4935
Rejestracja: 23 lis 2006, 17:43
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Post autor: Vaisnava-Krpa » 03 lut 2010, 12:29

Obrazek

Trochę do przemyslenia w czysty empiryczny sposób, dla tych, którzy wierzą tylko w to co słyszą w szkole i telewizji. Albert Einstein o wyobraźni i ciekawości oraz o zrozumieniu:

- Wyobraźnia bez wiedzy może stworzyć rzeczy piękne. Wiedza bez wyobraźni najwyżej doskonałe.

- Wyobraźnia jest ważniejsza od wiedzy, ponieważ wiedza jest ograniczona.


Obrazek

- Przyszłość należy do wyobrażni.

- Każdy głupi może wiedzieć. Sedno to zrozumieć.

- Czysto logiczne rozumowanie nie da nam żadnej wiedzy o realnym świecie.

- Nie mam żadnych talentów – prócz namiętnej ciekawości.

- Jest cudem, że ciekawość przeżywa typowe wykształcenie.

- Jest to właściwie jakiś cud, że nowoczesny system nauczania nie zadusił [we mnie] do końca świętej ciekawości badawczej.

- Nie jestem bardzo bystry, po prostu długo siedzę nad problemem.

- Ważne jest by nigdy nie przestać pytać. Ciekawość nie istnieje bez przyczyny. Wystarczy więc, jeśli spróbujemy zrozumieć choć trochę tej tajemnicy każdego dnia. Nigdy nie trać świętej ciekawości. Kto nie potrafi pytać nie potrafi żyć.

- Wszyscy wiedzą, że czegoś nie da się zrobić, i przychodzi taki jeden, który nie wie, że się nie da, i on to właśnie robi.

- Wiecznie niezrozumiałe w przyrodzie jest to, że można ją zrozumieć.


Obrazek

- Większość ludzi żyje codziennym życiem: na wpół przestraszeni, na wpół obojętni, patrzą na tę upiorną tragikomedię, która rozgrywa się na międzynarodowej scenie.
_____________________________________________________________


Jakże warte przemyślenia głębokiego odnośnie natury ludzkiej i jej uwarunkowań jest to zdanie:

- Nie wierzę w astrologię, bo jestem spod znaku Ryb, a Ryby nie wierzą w astrologię. - A. Einstein


Green Laku:

"Nie Podoba Ci Się To Co Widzisz?
Popatrz Na To Z Innej Strony
Mam Już Dosyć Słuchania Lamentów I Skarg
Kiedy Nikt Nie Tworzy
"Nic Nie Mogę Zrobić, Nic Nie Mogę Zrobić"
Czy Chcesz Czegoś Więcej? Ale Czego?
Wiem, Że Wszystko Przytłacza - Praca, Szkoła, Dom, Podatki, Brak Pieniędzy

Media Rzygają Wiadomościami Okrucieństwa
Świat Nie Zna Litości
A Ja Wciąż Próbuję, Bo Nikogo Innego To Już Nie Obchodzi
Chcesz Trochę Szacunku?
Spórz Na Siebie, Czy Rozumiesz?
Nie Podoba Ci Się Kim Jesteś, To Zmień To
Traktują Cię Jak Małpę W Klatce
Czy Nie Czujesz, Że Stoisz W Miejscu? Znajdź Motywację
Podnieś Się Z Kolan Zanim Będzie Za Późno

Wypełnij Swoje Życie, Nie Wystarczy Być Żywym
Jeżeli Masz Pomysł To Przedstaw Go
Dalej, Zrób To, Spójrz W Lustro
Czy Widzisz Osobę Całkowicie Ukształtowaną?
Czy Może Patrzysz Na Kogoś Złapanego W Potrzask?
To Zależy Od Ciebie I Tylko Od Ciebie, Czy Rozumiesz?
Nie Ulegaj Im, Chłopcze
Popatrz Na Te Ręce, Wyglądają Na Takie Delikatne
Ale Są Gotowe I Chętne Kiedy To Wszystko Wybuchnie
Nie Ulegaj Im Dziewczyno
Przestań Lamentować, Nic Nie Mogę Dla Ciebie Zrobić"


Dobrze pisze Mathura:
Święte Imię jest tak potężne, że może oczyścić wszystko i ochronić każdego. Ale gdy pada deszcz używam parasolki, a do mycia używam wody.
"Zacznij Myśleć I Odczuwać. To Takie Proste
Jeśli Pada Deszcz - Jesteśmy Mokrzy
Kiedy Świeci Słońce - Jest Nam Gorąco"

- Czysto logiczne rozumowanie nie da nam żadnej wiedzy o realnym świecie. - A. Einstein

"To, co jest białe można nazwać czarnym
Można zaprzeczyć każdemu słowu prawdy
Kłamstwo jest bronią którą stosuje każda władza
Sprawiedliwością jest tylko to co się opłaca

Mniej czytajcie
Mniej się uczcie
Więcej myślcie
Więcej czujcie
"


- Każdy głupi może wiedzieć. Sedno to zrozumieć. - A. Einstein

- Nie jestem bardzo bystry, po prostu długo siedzę nad problemem. - A. Einstein


Dobrze pisze Mat:
A czy potrzebna jest podstawa, aby powiedzieć o czymś, ze jest bzdurą i fantazją?

Przecież to nie jest argument 'w' dyskusji, tylko 'poza' dyskusją, więc jaki jest sens nakłaniania do zainteresowania się tematem osoby, która tym tematem nie zamierza się interesować poprzez 'wejście' na arenę, a jedynie porzez 'siedzenie na trybunach z kciukiem skierowanym ku dołowi'?
Green Lake napisał:
No daj spokój inne rzeczy są ważniejsze i moim zdaniem nie należy cennego czasu tracić na walkę z wiatrakami. Po prostu szkoda na to czasu.
Natomiast gdyby nie uświadamianie, bunt, opór, nieposłuszeństwo, bylibyśmy teraz wszyscy obowiązkowo zaszczepieni na świńska grypę, a jednak plan się nie udał. Gdyby nie opór juz dawno wiekszośc upraw byłaby GMO a jednak póki co tak nie jest. Władza jest władzą, kiedy w zwykłym obywatelu wywołuje strach przed jej możliwościami egzekwowania narzuconych praw. Ale oni też są ludźmi i są podatni na oddziaływanie jak każdy człowiek, mniej lub bardziej:

[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=5HcNAk82RLg[/youtube]

" I w aureolach wszyscy będą szli,
apacze z kowbojami, z matadorem byk.
Orkiestry będą grały tak jak dotąd nie grał nikt,
a na dodatek władza powie, że jest git."


Nie ufaj zapewnieniom władzy, że wszystko jest git. Władza dba o nie roznoszenie paniki, nawet jeśli jest źle. To jej obrona przed utratą władzy czy interesów.

Obrazek
Oszust zajmuje miejsce nauczyciela. Z tego powodu cały świat jest zdegradowany. Możesz oszukiwać innych mówiąc: "Jestem przebrany za wielbiciela", ale jaki jest twój charakter, twoja prawdziwa wartość? To powinno być ocenione. - Śrila Prabhupada

Awatar użytkownika
Green_lake
Posty: 396
Rejestracja: 30 kwie 2007, 17:25
Lokalizacja: z jeziora, z zielonego jeziora
Kontakt:

Post autor: Green_lake » 03 lut 2010, 14:19

MI się najbardziej podoba ostatni obrazek :)
[i]"Jedyną stałą rzeczą jest zmiana"[/i]

Awatar użytkownika
Mathura
Posty: 994
Rejestracja: 15 cze 2007, 12:02
Lokalizacja: Sławno

Post autor: Mathura » 04 lut 2010, 11:25

Mat pisze:
Mathura pisze:Ale skoro piszesz, że to wszystko jest bzdurą i fantazją, to mnie zastanawia na jakiej podstawie opierasz swoją opinię?
A czy potrzebna jest podstawa, aby powiedzieć o czymś, ze jest bzdurą i fantazją?

Przecież to nie jest argument 'w' dyskusji, tylko 'poza' dyskusją, więc jaki jest sens nakłaniania do zainteresowania się tematem osoby, która tym tematem nie zamierza się interesować poprzez 'wejście' na arenę, a jedynie porzez 'siedzenie na trybunach z kciukiem skierowanym ku dołowi'?
Aby powiedzieć, że coś jest bzdurą nie potrzeba jest żadna podstawa. Wszystko można nazwać bzdurą. Cokolwiek ktoś inny powie, napisze, pokaże, zrobi. Dosłownie wszystko. Ot tak sobie. Bzdura i już.

Ale czy nie byłoby rozsądniej zastanowić się chwilkę przed wydaniem takiej opinii? Przecież określenie czegoś jako bzdura jest wydaniem opinii o tym czymś. Jeśli tylko chodzi się i określa wszystko inne jako bzdura, bez uzasadnienia, to cóż to może oznaczać?

Gdyby Prabhupad nie mówił nic innego jak tylko to, że wszystko co robicie to bzdura i fantasmagoria, to jak byłby potraktowany? On jednak uzasadniał, wyjaśniał i tłumaczył dlaczego tak uważa. On nie mówił tylko, że wielu z rządzących to dranie. On również wyjaśniał dlaczego tak uważa. To nie było tylko takie gadanie dla gadania. Dranie i już, bo ja tak sobie uważam.

Nakłanianie a zachęcanie to różnica. Ja nie nakłaniam, a raczej zachęcam. Zanim wydasz opinię, zastanów się. Spróbuj dowiedzieć się o danym temacie czegoś. A jeśli nie chcesz , to nie określaj na chybcika tego czegoś bzdurą. To niepoważne.

Mat
Posty: 67
Rejestracja: 23 gru 2009, 14:00

Post autor: Mat » 04 lut 2010, 21:15

Mathura pisze:To niepoważne.
Przecież na zdjęciu Green Lake wyraźnie pokazuje, że jest w stanie zrelaksowanym, który nie wskazuje na poważne podejście, więc czego ty od niego chcesz?

Tak bardzo chcesz, żeby był poważny, nawet jeśli on sam tego nie chce? Tak trudno zaakceptować kogoś, kto napisze, że twoje 'podwórko' to bzdura? Może zamiast zastanawiać się na jego podejściem do tematu, pomyśl o swoim, czy jest wystarczająco zdystansowane?

Green lake pojawił się w tym wątku w celu nauczania chwał świętego imienia. Aby jednak zwrócić uwagę czytelników na tę gloryfikację, najpierw burzy ich własne 'zamki na piasku' w sposób krótki i dobitny, bez zbędnego intelektualizowania.

ODPOWIEDZ