Prasa zagraniczna

Awatar użytkownika
trigi
Posty: 2068
Rejestracja: 09 sie 2011, 13:38
Lokalizacja: UK

Re: Prasa zagraniczna

Post autor: trigi » 08 kwie 2012, 22:13

Martanda Prabhu powiedz to fundatorom świątynii, do Tamilnadu masz bliżej.
Mimo iz Rukmini jest konkurentką Śrimati Radharani chętnie zobaczyłbym taka światynie z trzema ołtarzami w Polsce.
A tak odnośnie świątyń w ogóle:
Wtedy to Śrila Prabhupada spotkał się ze Śrila Bhaktisiddhantą Sarasvati Thakurą i usłyszał prorocze stwierdzenie:
"Agun jvalbe''- "wybuchnie ogień''. Powiedziane to było w nawiązaniu do walki o pokoje,
jaka wywiązała się pomiędzy uczniami w Baghbazar Gaudiya Math. Powiedział: "Kiedy
mieszkaliśmy w wynajętym domu na Ultadanga, to jeśli udało nam się zebrać dwieście czy
trzysta rupii, żyło nam się bardzo dobrze. Byliśmy wtedy szczęśliwsi. Odkąd jednak mamy
ten marmurowy pałac w Baghbazar, pojawiło się tarcie między naszymi ludźmi. Kto zajmie
ten pokój, kto zajmie tamten pokój? Kto będzie właścicielem tego pokoju? Lepiej byłoby
zdjąć marmur ze ścian i zdobyć pieniądze. Lepiej by było gdybym mógł to zrobić i drukować
książki". Następnie zwrócił się ku Śrila Prabhupadzie i powiedział: "Amar iccha chila kichu
bai karana''-"Pragnę drukować książki. Jeśli kiedykolwiek zdobędziesz pieniądze drukuj
książki".
W taki oto sposób zasiane zostały ważne ziarna. Promień Visnu.

Awatar użytkownika
padmak
Posty: 730
Rejestracja: 24 lut 2009, 01:01
Lokalizacja: Birmingham/Milanówek
Kontakt:

Re: Prasa zagraniczna

Post autor: padmak » 09 kwie 2012, 00:09


Awatar użytkownika
padmak
Posty: 730
Rejestracja: 24 lut 2009, 01:01
Lokalizacja: Birmingham/Milanówek
Kontakt:

Re: Prasa zagraniczna

Post autor: padmak » 09 kwie 2012, 00:37

Martanda Dasa pisze:Zalezy ktorego sluga slugi jestesmy, jest duzo slug, ktorzy sa sluga, slugi.
Rukmini Devi powinnismy traktowac jak rywalke, osobe ktora chce zabrac Kryszne od Srimati Radharani. A my w jakiej grupie jestesmy? W grupie Srimati Radharani czy Candravali?? Bo Rukimini w Dvaraka-lila to Candravali w Vraja-lila, tak?
OK doceniam Prabhu że to jest Twoja osobista opinia, choć nie pasowało mi połączenie Rukmini z chorobą... Na jakim poziomie jesteśmy by w taki sposób oceniać pierwszą żonę Kryszny z pośród wszystkich jego 16108 żon mieszkających w Dvarace. To Rukmini pomogła Satyabhamie (innej żonie Kryszny) wyjść z opresji i to Rukmini położyła liść tulasi na wadze w obecności Śri Narady...
Oczywiście możemy dociekać tego, w której grupie jesteśmy, jednak ja osobiście jeszcze nie odkryłem swojego wiecznego związku z Kryszną... Dlatego podążam za swoim Gurudevą i ufam, że w ten sposób otrzymam łaskę sługi, sługi Kryszny.
Prabhu jesteś indywidualną osobą i masz swój indywidualny związek z Kryszną. Proszę zatem abyś z większym szacunkiem odnosił się do innych wielbicieli (np. Rukmini) Nikt nie będzie Cię zmuszał do czczenia Rukmini, nawet jak będzie w jej obecności Kryszna na ołtarzu. To Twoja sprawa...

A przy okazji podpytam Cię jako osoby bardziej zorientowanej: Czy w Dvaraka-lila jest jakaś grupa Śrimati Radharani??

Awatar użytkownika
Martanda Dasa
Posty: 965
Rejestracja: 15 sty 2008, 11:53
Lokalizacja: Śri Vrindavan Dhama

Re: Prasa zagraniczna

Post autor: Martanda Dasa » 09 kwie 2012, 06:19

Dziekuje Ci za Twoj szacunek do mojego, duchowego przywiazania. Przepraszam, byc moze moglem uzyc innych slow, zamiast "po jaka cholere?" to byc moze "po jaka chorobe?". Brzmi i wyglada podobnie, ale byc moze jest inny wplyw na umysl osoby, ktora czyta moj post.
Ja jestem pod wplywem czytania ksiazki Srila Rupa Goswami, Sri Lalita Madhava. Polecam Ci ja do przeczytania i zorientowania sie w tych rasach, roznych zwiazkach, jak one wygladaja. Ja nie tylko jestem zagorzalym zwolennikiem Srimati Radharani, ale rowniez mam wiecej uczucia do Niej niz do Sri Kryszny, pomimo tego ze w zrozmieniu filozoficznym nie ma miedzy Nimi zadnej roznicy.

Zycze Ci z glebi mojego serca, abys jak najszybciej odkryl swoj wieczny zwiazek z Sri Kryszna i Jego czystymi wielbicielami.

Dziekuje, ze nikt nie bedzie mnie zmuszal do wielbienia Rukmini Devi. Wchodzilem na oltarz w Los Angeles i nawet przebieralem Bostwa Sri Sri Rukimin-Dvarakadisha. Teraz podjalem slub, ze juz wiecej nie udam sie do tej swiatyni. Sri Vrindavana Dhama ki - Jay!!! Srimati Vrindavanesvari, Srimati Radhika, Srimati Gandarvika ki -Jaya!!! Uosobienie wszelkich dobrych cech, najwznioslejszych cech, Karuna-mayi Sri Radha ki - Jaya!!!

Srimati Radharani pojawia sie jako Sri Satyabhama w Dvaraka-lila i te osoby, ktore czuja do Niej atrakcje w Dvarace sa jej przyjaciolmi. Sri Lalita Devi to Sri Jambavati z Dvaraki. Czytajac Krszna, zrodlo wiecznej przyjemnosci wiecej informacji mamy na temat Rukimin Devi poniewaz Dvaraka-dhama jest miejscem gdzie istnieje jedynie svakiya-rasa, zwiazek malzenski z Sri Kryszna w madhurya-rasa. ALE WSZYSCY Z NAS POWININI WIEDZIEC, ZE NAJWYZSZYM ZWIAZKIEM W MADHURYA-RASA JEST PARAKIYA-RASA Z VRAJA-DHAMA I ZE GOPI SA UOSOBIENIEM NAJWZNIOSLEJSZEJ MILOSCI DO KRYSZNY, polecam przeczytanie Sri Bhagavatmrite autorstwa Srila Sanatany Goswamiego. To jest konkluzja wszystkich naszych acaryow, szczegolnie szesciu Goswamich i tych osob, ktore podazaja w Ich slady.
Zawsze myśl o Śri Vrindavan Dhama i nigdy o Niej nie zapomnij. Nasze wieczne, doskonałe, transcendentalne i słodkie jak nektar przeznaczenie.

http://www.24hourkirtanmayapur.com/
http://mayapur.tv/
http://vrindavan.tv/

Awatar użytkownika
Martanda Dasa
Posty: 965
Rejestracja: 15 sty 2008, 11:53
Lokalizacja: Śri Vrindavan Dhama

Re: Prasa zagraniczna

Post autor: Martanda Dasa » 09 kwie 2012, 06:47

trigi pisze:Martanda Prabhu powiedz to fundatorom świątynii, do Tamilnadu masz bliżej.
Mimo iz Rukmini jest konkurentką Śrimati Radharani chętnie zobaczyłbym taka światynie z trzema ołtarzami w Polsce.
A tak odnośnie świątyń w ogóle:
Wtedy to Śrila Prabhupada spotkał się ze Śrila Bhaktisiddhantą Sarasvati Thakurą i usłyszał prorocze stwierdzenie:
"Agun jvalbe''- "wybuchnie ogień''. Powiedziane to było w nawiązaniu do walki o pokoje,
jaka wywiązała się pomiędzy uczniami w Baghbazar Gaudiya Math. Powiedział: "Kiedy
mieszkaliśmy w wynajętym domu na Ultadanga, to jeśli udało nam się zebrać dwieście czy
trzysta rupii, żyło nam się bardzo dobrze. Byliśmy wtedy szczęśliwsi. Odkąd jednak mamy
ten marmurowy pałac w Baghbazar, pojawiło się tarcie między naszymi ludźmi. Kto zajmie
ten pokój, kto zajmie tamten pokój? Kto będzie właścicielem tego pokoju? Lepiej byłoby
zdjąć marmur ze ścian i zdobyć pieniądze. Lepiej by było gdybym mógł to zrobić i drukować
książki". Następnie zwrócił się ku Śrila Prabhupadzie i powiedział: "Amar iccha chila kichu
bai karana''-"Pragnę drukować książki. Jeśli kiedykolwiek zdobędziesz pieniądze drukuj
książki".
W taki oto sposób zasiane zostały ważne ziarna. Promień Visnu.
JESLI CHODZI O POKOJE TO JA JESTEM W POKOJU Z SRIMATI RADHARANI ORAZ JESTEM W POKOJU, KTORY NALEZY DO SRIMATI RADHARANI. MI NAWET NIE CHCE SIE POJECHAC NA LOI BAZAAR, A GDZIE JA BEDE LATAC DO CHENNAI I ROBIC PROTEST PRZED SWIATYNIA Z BANERAMI, NAPISY BEDA BRZMIEC "STOP SWIATYNI RUKIMNI DEVI" ITD.
MOJE ZYCIE TO SRI SRI KRSNA-BALARAMA MANDIR, 24 GODZINNY KIRTAN, SAMADHI SRILA PRABHUPADA, MOJ SRI GIRIRAJA I ODWIEDZANIE ROZNYCH SWIETYCH MIEJSC WE VRAJY, A TO TYLKO JAK KTOS PRZYLECI TUTAJ I MNIE WYCIAGNIE Z SRI VRINDAVANA.
SRI SRI RADHA-SYAMASUNDARA TO NAJPIEKNIEJSZE BOSTWA SRI SRI RADHA-KRSNA WE WSZECHSWIECIE I NIC MI WIECEJ DO ZYCIA NIE POTRZEBA JAK WIDZENIE ICH CODZIENNIE.

TY TRIGI, TY JESTES CHYBA TAKI RELIGIJNY INTRYGANT, REWOLUCYJNY OPORTUNISTA???
LUBISZ PEWNIE JAK COS SIE DZIEJE, POZAR, WYBUCH ALBO PODOBNE SPRAWY.
Zawsze myśl o Śri Vrindavan Dhama i nigdy o Niej nie zapomnij. Nasze wieczne, doskonałe, transcendentalne i słodkie jak nektar przeznaczenie.

http://www.24hourkirtanmayapur.com/
http://mayapur.tv/
http://vrindavan.tv/

Awatar użytkownika
trigi
Posty: 2068
Rejestracja: 09 sie 2011, 13:38
Lokalizacja: UK

Re: Prasa zagraniczna

Post autor: trigi » 09 kwie 2012, 08:43

Martanda Dasa pisze: JESLI CHODZI O POKOJE TO JA JESTEM W POKOJU Z SRIMATI RADHARANI ORAZ JESTEM W POKOJU,
TY TRIGI, TY JESTES CHYBA TAKI RELIGIJNY INTRYGANT, REWOLUCYJNY OPORTUNISTA???
LUBISZ PEWNIE JAK COS SIE DZIEJE, POZAR, WYBUCH ALBO PODOBNE SPRAWY.
Prabhuji Ty to masz nosa! Wiatr pustyni i huk wodospadu. Po prostu lubie zamieszanie. Jak można wbić szpile to wbijam w domu juz nie moga ze mną wytrzymać. :mrgreen:
Wybacz mi wciaz i wciaż! W żadnym wypadku nie chodziło mi o Ciebie w jakim pokuju mieszkasz tylko o świątynie w ogóle. Przytoczyłem ten fragment , aby było wiadomo co jest wazniejsze mury czy książki. W ostatecznym rozrachunku kazdy aspekt służby jest ważny ale są róznice. Zdumiała mnie Twoje mocna reakcja, z tego względu że my tu Indie tam co nam po Chennai? Nie wiem czy w życiu zobacze tę świątynię?
Nie bierz tak do Siebie wszystkiego co piszę są ważniejsze sprawy na świecie. Zadowolenia Srimati Radharani życze z całego serca!

Awatar użytkownika
padmak
Posty: 730
Rejestracja: 24 lut 2009, 01:01
Lokalizacja: Birmingham/Milanówek
Kontakt:

Re: Prasa zagraniczna

Post autor: padmak » 09 kwie 2012, 09:44

Martanda Dasa pisze:Dziekuje Ci za Twoj szacunek do mojego, duchowego przywiazania. Przepraszam, byc moze moglem uzyc innych slow, zamiast "po jaka cholere?" to byc moze "po jaka chorobe?". Brzmi i wyglada podobnie, ale byc moze jest inny wplyw na umysl osoby, ktora czyta moj post.
Dokładnie zrozumiałem, że chodzi o cholerę w Twojej Prabhu wypowiedzi, ale z rozwagą nie chciałem użyć tego słowa w połączeniu z Rukmini. Zamieściłem również fotografie przedstawiającą bóstwa z XIII wieku, a mianowicie Krishna Rukmini Satyabhama Garuda
Martanda Dasa pisze:Srimati Radharani pojawia sie jako Sri Satyabhama w Dvaraka-lila i te osoby, ktore czuja do Niej atrakcje w Dvarace sa jej przyjaciolmi.
Zatem jaki jest Twój osobisty stosunek do takiego układu na ołtarzu, gdzie jednocześnie obok Kryszny są przedstawicielki dwóch różnych grup?
Martanda Dasa pisze: Zycze Ci z glebi mojego serca, abys jak najszybciej odkryl swoj wieczny zwiazek z Sri Kryszna i Jego czystymi wielbicielami.
Dziękuję Ci Prabhu za te szczere życzenia, jednak mam obawę, że jak odkryję swój związek z Kryszną w innej rasie niż ta odkryta przez Ciebie, to może zabraknąć nam miejsca na wspólne rozszerzanie misji Śri Czejtani Mahaprabhu. Proszę rozwiej moją wątpliwość, również dla dobra pozostałych czytelników tego forum...

Awatar użytkownika
Purnaprajna
Posty: 2267
Rejestracja: 23 lis 2006, 14:23
Lokalizacja: Helsinki/Warszawa
Kontakt:

Re: Prasa zagraniczna

Post autor: Purnaprajna » 09 kwie 2012, 12:59

Sugeruję, aby nie wchodzić w paradę naszemu kochanemu i uczonemu Bolito Prabhu :D, i oddzielić dyskusję na temat Śrimati Rukmini, tworząc nowy wątek. W innym przypadku, robimy tylko bałagan w "Prasie zagranicznej", a międzynarodowy skandal to ostatnia rzecz, której potrzebujemy! ;) Oczywiście tylko Vaisnava-krpa Prabhu jest w stanie podzielić ten wątek, a więc automatycznie jest to prośba do niego.

Awatar użytkownika
Martanda Dasa
Posty: 965
Rejestracja: 15 sty 2008, 11:53
Lokalizacja: Śri Vrindavan Dhama

Re: Prasa zagraniczna

Post autor: Martanda Dasa » 09 kwie 2012, 14:55

HURRA, PRZENOSIMY SIE DO MATAJI ALRETY, KTORA JUZ ZAPOCZATKOWALA TEN TEMAT I TAM BEDZIEMY GO OMAWIAC. DZIEKI PRABHU BOLITO ZA PRASE ZAGRANICZNA I PRZEPRASZAMY ZA ZAKLOCENIA W WATKU. TWOJ PODNOZEK, MARTANDA DASA.
Zawsze myśl o Śri Vrindavan Dhama i nigdy o Niej nie zapomnij. Nasze wieczne, doskonałe, transcendentalne i słodkie jak nektar przeznaczenie.

http://www.24hourkirtanmayapur.com/
http://mayapur.tv/
http://vrindavan.tv/

Awatar użytkownika
Purnaprajna
Posty: 2267
Rejestracja: 23 lis 2006, 14:23
Lokalizacja: Helsinki/Warszawa
Kontakt:

Re: Prasa zagraniczna

Post autor: Purnaprajna » 09 kwie 2012, 15:49

Chyba nic nie stoi na przeszkodzie, abyście dalej kontynuowali rozmowę, jeśli tylko macie na to ochotę. Jeżeli Vaisnava-krpa Prabhu zdecyduje się "ciachnąc" wątek przy ostatnim artykule, to Wasza kontynuacja nie zrobi już żadnej różnicy. A może w ogóle, pragnieniem Bolitoji jest dyskusja w tym wątku, oprócz cytowania artykułów z prasy zagranicznej?

ODPOWIEDZ