Inicjacja

System przekazywania wiedzy - parampara, guru-sadhu-śastra, guru i uczeń. "Jeśli słucha się z właściwego źródła, wtedy proces działa bardzo szybko. Na ogół ludzie jednak słuchają od nieautoryzowanych osób. Takie nieautoryzowane osoby mogą być bardzo uczone, biorąc pod uwagę ich akademickie kwalifikacje, ale ponieważ nie przestrzegają one zasad służby oddania, słuchanie od nich staje się po prostu stratą czasu. Czasami teksty są interpretowane zgodnie z modą, dla zaspokojenia własnych osobistych celów. Zatem, po pierwsze, należy wybrać kompetentnego i bona fide mówcę i wtedy słuchać od niego. Kiedy proces słuchania jest doskonały i kompletny, inne procesy stają się automatycznie doskonałymi w ich własny sposób. - 01.08.36 Zn.
Awatar użytkownika
Divya
Posty: 258
Rejestracja: 19 sty 2007, 01:51
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Divya » 28 sty 2008, 23:26

hare kryszna
Ostatnio zmieniony 28 sty 2008, 23:28 przez Divya, łącznie zmieniany 1 raz.
Niech Pan Śri Ćajtanja, księżyc Nawadwipy, król tancerzy, pojawi się w zakątku mego serca.

Awatar użytkownika
Divya
Posty: 258
Rejestracja: 19 sty 2007, 01:51
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Divya » 28 sty 2008, 23:27

Caturmukha dasa pisze:
ziuka pisze:
Podczas inicjacji OBIECUJESZ przestrzeganie tych (4) zasad przed świętym ogniem i waisznawami, więc jak możesz ich nie przestrzegać ?

Drogi Czaturmukho Prabhu
dziekuje ci z ze caly czas dbasz o moj postep duchowy, jestem Ci naprawde wdzieczny, to co mowilem wczesniej na temat na dhanam, na janam, na sundarim, mowilem na podstawie pewnego poufnego darszanu, jaki mial miejsce 4 lata tamu pomiedzy ISKCON Guru a jego uczniem, po tym jak widzial jak nie wielu jego uczniow przestrzega OBIECANYCH przed ogniem zasad, wspomniany Guru myslal sobie na glos czy aby inicjacji nie powinny przyjmowac osoby dojazale materialnie i duchowo, co miesci sie w standardach Prabhupada i nie podwaza jego pozycji jako Acarji.
W drugim poscie pokazalem jak SP jest laskawy, gdyz akceptuje sluzbe od osob pozbawionych kultury wedyjskiej i nie patrzy na ich ulomnosci.
Jeszcze jedna moja uwaga, jesli chcemy przestrzegać tych zasad, przyjdzie to nam o wiele latwiej jesli bedziemy w otoczeniu osób, dla ktorych przestrzeganie ich jest jak to mowia amerykanie bulka z maslem :)
Niech Pan Śri Ćajtanja, księżyc Nawadwipy, król tancerzy, pojawi się w zakątku mego serca.

Caturmukha dasa

Post autor: Caturmukha dasa » 28 sty 2008, 23:41

Divya pisze:
Caturmukha dasa pisze:
ziuka pisze:
Podczas inicjacji OBIECUJESZ przestrzeganie tych (4) zasad przed świętym ogniem i waisznawami, więc jak możesz ich nie przestrzegać ?

Drogi Czaturmukho Prabhu
dziekuje ci z ze caly czas dbasz o moj postep duchowy, jestem Ci naprawde wdzieczny, to co mowilem wczesniej na temat na dhanam, na janam, na sundarim, mowilem na podstawie pewnego poufnego darszanu, jaki mial miejsce 4 lata tamu pomiedzy ISKCON Guru a jego uczniem, po tym jak widzial jak nie wielu jego uczniow przestrzega OBIECANYCH przed ogniem zasad, wspomniany Guru myslal sobie na glos czy aby inicjacji nie powinny przyjmowac osoby dojazale materialnie i duchowo, co miesci sie w standardach Prabhupada i nie podwaza jego pozycji jako Acarji.
W drugim poscie pokazalem jak SP jest laskawy, gdyz akceptuje sluzbe od osob pozbawionych kultury wedyjskiej i nie patrzy na ich ulomnosci.
Jeszcze jedna moja uwaga, jesli chcemy przestrzegać tych zasad, przyjdzie to nam o wiele latwiej jesli bedziemy w otoczeniu osób, dla ktorych przestrzeganie ich jest jak to mowia amerykanie bulka z maslem :)
Usunąłem swój poprzedni post bo był głupi. Chciałem, byś coś więcej napisał, jak ty rozumiesz swoje stwierdzenie (i poczęści to zrobiłeś):

"...jesli naprawde chcesz przyjac inicjacje polecam ci inonowanie minimu 16 rund i przestrzeganie 4 zasad do etapu porzucenia pieniedzy, sexu i prestizu, jesli zobaczysz ze jestes calkowicie wolny od dhana, janam i sundarim...",

gdyż nigdzie o tym i od nikogo nie słyszałem, ani nie było to przedmiotem jakiejś rezolucji GBC, a dojrzałość duchowa, o której mówił wspomniany przez Ciebie guru, może być różnie rozumiana, ale najczęściej w tym kontekście rozumie się ją jako gotowość do przestrzegania tych zasad, która wynika mniej lub bardziej ze stałości, czyli guny dobroci, a nie "mody na guru", czy innych tego typu motywacji.

Masz NAPRAWDĘ WIELKIE SERDUSZKO.

Proszę Cię Prabhu wybacz mi ten głupi post. _/\o

Awatar użytkownika
Divya
Posty: 258
Rejestracja: 19 sty 2007, 01:51
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Divya » 29 sty 2008, 01:20

caturmukha prabhu no co ty...prciez ja to twoj wychowanek jestem i to ty mnie caly czas prowadzisz...a teraz kazesz mi sie gimnastykowac :)..no dobra _/\_ó ___ó_ _/\_ó ___ó_ _/\_ó ___ó_
Niech Pan Śri Ćajtanja, księżyc Nawadwipy, król tancerzy, pojawi się w zakątku mego serca.

Caturmukha dasa

Post autor: Caturmukha dasa » 29 sty 2008, 01:24

Divya pisze:caturmukha prabhu no co ty...prciez ja to twoj wychowanek jestem i to ty mnie caly czas prowadzisz...a teraz kazesz mi sie gimnastykowac :)..no dobra _/\_ó ___ó_ _/\_ó ___ó_ _/\_ó ___ó_
Kurka, zapomniałem sikhę dodać :)

_/\ó, ___ó_

ODPOWIEDZ