Krsna Ksetra Prabhu

System przekazywania wiedzy - parampara, guru-sadhu-śastra, guru i uczeń. "Jeśli słucha się z właściwego źródła, wtedy proces działa bardzo szybko. Na ogół ludzie jednak słuchają od nieautoryzowanych osób. Takie nieautoryzowane osoby mogą być bardzo uczone, biorąc pod uwagę ich akademickie kwalifikacje, ale ponieważ nie przestrzegają one zasad służby oddania, słuchanie od nich staje się po prostu stratą czasu. Czasami teksty są interpretowane zgodnie z modą, dla zaspokojenia własnych osobistych celów. Zatem, po pierwsze, należy wybrać kompetentnego i bona fide mówcę i wtedy słuchać od niego. Kiedy proces słuchania jest doskonały i kompletny, inne procesy stają się automatycznie doskonałymi w ich własny sposób. - 01.08.36 Zn.
Awatar użytkownika
Meghamala
Posty: 18
Rejestracja: 05 sty 2008, 20:47
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: Meghamala » 26 maja 2008, 17:46

Również proszę o tłumaczenie bo mało co kumam :?

Vaisnava-Krpa
Posty: 4935
Rejestracja: 23 lis 2006, 17:43
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Post autor: Vaisnava-Krpa » 26 maja 2008, 21:53

I ja chętnie bym się dowiedział.
Oszust zajmuje miejsce nauczyciela. Z tego powodu cały świat jest zdegradowany. Możesz oszukiwać innych mówiąc: "Jestem przebrany za wielbiciela", ale jaki jest twój charakter, twoja prawdziwa wartość? To powinno być ocenione. - Śrila Prabhupada

Awatar użytkownika
alex
Posty: 51
Rejestracja: 02 mar 2008, 15:55

Post autor: alex » 27 maja 2008, 08:32

Moze Rasasthali nam to przetłumaczy ,pokornie prosimy Mataji !!

Awatar użytkownika
Rasasthali
Posty: 641
Rejestracja: 23 lis 2006, 18:58
Lokalizacja: USA

Post autor: Rasasthali » 27 maja 2008, 13:02

alex pisze:Moze Rasasthali nam to przetłumaczy ,pokornie prosimy Mataji !!
Niestety naprawde mam malo czasu na tlumaczenia w tym momencie, , ale generalnie chodzi o to ze Guru Maharaja chcialby zaprezentowac temat na konferencji BAAS w grudniu. Tematem konferencji w tym roku jest Natura i Swiadomosc Kryszny i Guru Maharaja chcialby zaprezentowac cos na temat opisow natury z Bhagavatam (jak opis przyrody, lasu itd. Jak rozmawialam z Maharajem, to nie chodzi mu o filozoficzne rozwazania typu prakriti i purusza, wiec usunelam bym slowo prakriti z tego listu bhakty, ktory opisuje projekt), a raczej chcialby uniknac rozwazan na temat bardziej filozoficzncyh askpektow jak stworzenie swiata itd ('to juz dzialka twojego meza', powiedzial mi podczas rozmowy :) ). Takze Maharaj chce zrobic cos nowego i bardzo eksytujacego!! Inne spojrzenie na sprawe, o ktorym ja nie pomyslalam!


Prosi by bhaktowie pomogli mu w tym zadaniu poprzez studiowanie Bhagavatam i wybieranie odpowiednich wersetow, rozumiem ze mozecie skontaktowac Divya Simhe Prabhu w tym celu. Jest to bardzo dobry pomysl, bo sprawi ze uczniowie nie tylko beda sluzyc Maharajowi, ale i beda razem studiowac to pismo pod konkretnym katem. Dla mnie super inicjatywa i naprawde ciesze sie ze to wszystko wyplynelo poniewaz zaprosilismy Maharaja na konferencje BAAS. Nie wiem ile sama dam rade zrobic, bo ja i maz jestesmy odpowiedzialni za zorganizowanie tej konferencji i wiaze sie z tym naprawde masa obowiazkow, administracji itd (wiekszosc obowiazkow nudnawa i czasochlonna, jak wysylanie zaproszen, zbieranie abstraktow, spotkania organizatorow), a miedzyczasie staram sie pisac doktorat, ale mam nadzieje, ze znajdzie sie mnostwo bhaktow ktorzy zechca byc czescia tego duzego projektu.


Ja jeszcze mam pytanie: czy jest jakis bhakta na forum, ktory jest bardzo dobry w projektowaniu stron? Nasza strona wyglada moim zdaniem strasznie prymitywnie: http://bhaktivedantaacademy.wordpress.com/ i potrzebujemy pomocy w grafice i projekcie strony... Narazie nie umiescilismy tam prawie nic, jak abstraktow z poprzednich konferencji, ale wszystko to mamy w formie elektronicznej.
http://actinidia.wordpress.com/

Awatar użytkownika
alex
Posty: 51
Rejestracja: 02 mar 2008, 15:55

Post autor: alex » 27 maja 2008, 19:42

Dzięki Rasasthali za informacje cieszę się ze Maharaj naucza właśnie w środowisku akademickim myślę ze na efekty nie trzeba będzie długo czekać . Mataji jak będziesz miała jakieś nowinki to pisz A co myślisz o tym by Maharaj zaprosić na jakiś polski uniwersytet ?

Awatar użytkownika
Rasasthali
Posty: 641
Rejestracja: 23 lis 2006, 18:58
Lokalizacja: USA

Post autor: Rasasthali » 23 wrz 2008, 01:35

alex pisze:Dzięki Rasasthali za informacje cieszę się ze Maharaj naucza właśnie w środowisku akademickim myślę ze na efekty nie trzeba będzie długo czekać . Mataji jak będziesz miała jakieś nowinki to pisz A co myślisz o tym by Maharaj zaprosić na jakiś polski uniwersytet ?
Dzieki Alex. Chyba bhaktowie maja takie plany.

http://www.sharkle.com/video/171635/

A tu film o Guru Maharaju z Hong Kongu :) Napisalam na vrindzie tutaj o wizycie Guru Maharaja u nas w domu oraz w Oxfordzie wogole:

http://forum.vrinda.net.pl/index.php?
topic=7099.msg109357;topicseen#msg109357
http://actinidia.wordpress.com/

Awatar użytkownika
Divyakisori
Posty: 70
Rejestracja: 02 sty 2007, 13:58

Vyasa-puja 2008

Post autor: Divyakisori » 09 gru 2008, 11:49

Hare Kryszna :)
Dzis pomyslny dzien Gita Jayanti i jednoczesnie kalendarzowa Vyasa-puja naszego Guru Maharaja :D

W ponizszym liscie Mahi-bharta Prabhu zacheca do wysylania ofiarowan bezposrednio do Guru Maharaja i do multimedialnej ksiazki na Vyasa-puje, a takze zaprasza do przyjazdu do Simhacalam:


Dear Godbrothers and Godsisiters,
please, accept our most humble obeisances.
All glories to Guru Maharaja and Srila Prabhupada!

Today is a Moksada Ekadasi, the day of Gita-jayanti and the most auspicious
day - the appearance of our beloved Guru Maharaja.

Please, send your offerings directly to Guru Maharaja to next address:

Krsna.Ksetra.ACBSP@pamho.net

For those of you who would like to include your offering to our electronic
Vyasa-puja Book, please send your offerings till 20th December, 2008 on next
address:

kkddisciples@gmail.com

We will present the electronic book to Guru Maharaja on 27-28th December,
2008 in Simhachalam (German's farm) where we will celebrate Vyasa-puja.

You are all invited to Simhachalam where we will be able to meet Guru
Maharaja after long time. Staying in Simhachalam and prasadam for these two
days of celebration is free. Vyasa-puja celebration is the greatest
opportunity to make deeper relationship with our Guru Maharaja and meet all
wonderful Godbrothers and Godsisters.

Your servants,
kkddisciples team.

Awatar użytkownika
Divyakisori
Posty: 70
Rejestracja: 02 sty 2007, 13:58

Post autor: Divyakisori » 18 gru 2008, 12:25

Ostatni list od Mahibharty Prabhu (pisze, ze aby ofiarowania znalazly sie w multimedialnej ksiazce na Vyasa-puje nalezy je wysylac do 20go grudnia na ponizszy adres. Pisze tez, ze w tym roku jest mniej ofiarowan niz zwykle, dlatego zacheca do wysylania, abysmy w ten sposob sprawili przyjemnosc naszemu Guru Maharajowi. Hmmm... jesli ktos potrzebowalby tlumacza, to mozemy pomoc):

Dear Godbrothers and Godsisters,
please, accept our humble obeisances.
All glories to Guru Maharaja and Srila Prabhupada!

The last date for your offerings is 20th December, 2008. Please, send us
your offerings that we can include them in Vyasa-puja book 2008. Till now we
received much less offerings then last year. Please, send them for the
pleasure of our Guru Maharaja. Thank you.

Your servants,
kkddisciples team

Mail where you can send your offerings till 20th December, 2008:

kkddisciples@gmail.com

Awatar użytkownika
Rasasthali
Posty: 641
Rejestracja: 23 lis 2006, 18:58
Lokalizacja: USA

Post autor: Rasasthali » 01 sty 2009, 10:25

Pomyslalam ze np wyklady Kryszna Kszetry Prabhu dostepne w sieci powinny byc zebrane w jednym miejscu jako podcast, ktory mozna uzupelniac w miare pojawiania sie nowych wykladow (przez itunes). Wlasnie rozmawialam z guru na ten temat i pomysl mu sie spodobal (sam jest szczesliwym posiadaczem komputera Mac ;-) Przypominam ze do itunes nie jest konieczny mac ale sam program ktory jest naprawde super i dostepny jest free), ale mowi ze ktos musialby sie tym zajac i utrzymywac ten podcast.

Wczoraj np sluchalam wykladu Kryszna Ksetry Prabhu na stronie Jerrego ale wiele osob, szczegolnie bhaktow z innnych krajow nie wie ze ta strona istnieje bo nie znaja polskiego, lub nie maja czasu sprawdzac kiedy pojawi sie kolejne nagranie wykladu na stronie, szczegolnie jesli chodzi im o nagrania jakiegos konkretnego guru (wyklad byl swietny, nawiasem mowiac, i mimo tlumaczenia nadaje sie do wysluchania dla osoby obcojezycznej, jak moj maz - dzieki Jerry za umieszczenie wykladow na Twojej stronie).

Teraz dowiaduje sie ze w Argentynie tez Maharaja mial takie spotkania z wykladami ale gdzie szukac informacji to nie mam pojecia. Sadze wiec ze dobrym pomyslem bylaby proba zebrania ich na stronie , gdzie upload jest malo skomplikowany i osoby z roznych czesci swiata moglyby je tam wysylac lub tez wysylac je do jednej osoby ktora by umieszczala je na tym podcascie. Ja chetnie bym sie tym zajela o ile jest to stosunkowo latwe i nie wymaga instalacji oprogramowania. Moj laptop ma ponad 3 lata i ledwo zipie bo mam na nim za duzo aplikacji naukowych do analizy danych :)

Pomyslalam tez, ze skoro to wlasciwie byloby podobne do Tape Ministry, to moze warto tez ohaslowac podcast i np za haslo prosic o roczna wplate, niekoniecznie duza.

Opinie?

pozdrawiam w nowym roku,
Rasasthali
http://actinidia.wordpress.com/

Awatar użytkownika
Hotori
Posty: 181
Rejestracja: 24 lis 2006, 15:33
Lokalizacja: Toruń

Post autor: Hotori » 03 sie 2009, 13:49

Szukam wykładów Krsna Ksetra Prabhu po polsku. Może ktoś wie gdzie można je znaleźć?
Miłość jest jak strumień płynący w przeciwnym kierunku. :)

ODPOWIEDZ