Strona 1 z 1

Prahladananda Swami

: 17 lip 2007, 17:14
autor: Vaisnava-Krpa
Notka biograficzna o Prahladanandzie Swamim

Prahladananda Swami urodził się 25 maja 1949 r. Studia ukończył na University of Buffalo. Był i jest uznawany za jednego z najlepszych studentów Uniwersytetu.

W styczniu 1969 r. podejmuje się literackiej działalności misyjnej w Międzynarodowym Towarzystwie Świadomości Kryszny i w jeden miesiąc później jest inicjowany (niższe święcenia kapłańskie) przez Śrila A. C. Bhaktivedantę Swamiego Prabhupada, a w maju tego samego roku otrzymuje drugą inicjację (wyższe święcenia kapłańskie). Na prośbę swego mistrza duchowego pomaga w otwieraniu świątyń na południu USA. Jest również prezydentem świątyni w Houston, Dallas i Austin. Zawsze pamięta o Sankirtanie – bezpośredniej działalności misyjnej oraz o nauczaniu na uniwersytetach.

W 1975 r. przyłącza się do podróżującej grupy Sankirtanu "Radha Damodara" i podróżuje poprzez Stany Zjednoczone Ameryki rozpowszechniając wzniosły przekaz Śrila Prabhupada. W 1981 r. podejmuje odpowiedzialność redaktora naczelnego magazynu "Back to Godhead".

W marcu 1982 r. przyjmuje wyrzeczony stan Sanyasy (całkowite wyzbycie się dóbr materialnych poprzez ofiarowanie ich potrzebującym i poleganie jedynie na ochronie Najwyższego). W 1984 r. podejmuje bezpośrednią działalność misyjną w Ekwadorze, Peru i Boliwi. Jego pomyślne przybycie do Hiszpanii ma miejsce w końcu 1986 r. i w następnych latach zaczyna służyć uczniom jako ich Mistrz Duchowy.

W 1989 r. podejmuje zaawansowane studia w Instytucie Vaisnava we Vrindavan (Indie). Od marca 1990 r. na prośbę GBC (Governing Body Commission – Kolegialne Ciało Zarządcze Międzynarodowego Towarzystwa Świadomości Kryszny) zostaje członkiem Komisji Zdrowia GBC. W 1991 r. zostaje mianowany Ministrem Sanyasy, a od 1993 r. z nominacji GBC zostaje Ministrem Zdrowia i Opieki Społecznej MTŚK.

Mimo pełnionych funkcji i rozlicznych obowiązków cały czas pozostaje życzliwym i otwartym na ludzkie potrzeby człowiekiem.

Prahladananda Swami każdego roku ofiarowuje swój czas na jedną lub dwie podróże w celu dzielenia się posiadanym dobrem mądrości i wiedzy w różnych zakątkach świata, inspirując jednocześnie osoby bardziej zadedykowane do służby oddania i działalności misjonarskiej.

Re: Prahladananda Swami

: 07 maja 2014, 14:31
autor: Vaisnava-Krpa
Brakowało tu zdjęcia maharadża:

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Re: Prahladananda Swami

: 30 cze 2015, 22:44
autor: Gabriela
Czy wykłady można gdzieś znaleźć? Spotkałam Go na ratha yatrze tegorocznej i bije od Prabhu niesamowita energia, która dała mi się we znaki! Niesamowicie mnie zainteresował :)

Re: Prahladananda Swami

: 01 lip 2015, 12:05
autor: chaber
Hari bol!!!

Jestem uczniem Maharaja. Mam trochę wykładów. Napisz mi adres na priv to jak znajdę czas nagram Ci na płytę i wyślę.

Ps. Nie obiecuję, że szybko :)

Re: Prahladananda Swami

: 01 lip 2015, 17:55
autor: Adam Katowice
http://veda-vision.eu/speakers.php?option=list&id=14

Tutaj proszę jest 101 wykładów. Miłego i inspirującego słuchania życzę. Haribol :)

Re: Prahladananda Swami

: 01 lip 2015, 23:14
autor: Bolito
Lubię anegdoty i dowcipy, które Prahladanda Swami włącza do swoich wykładów. Jak znajdę czas, że by odnaleźć to co zebrałem, to się podzielę.

Re: Prahladananda Swami

: 03 lip 2015, 18:39
autor: Gabriela
dziękuję Wam wszystkim bardzo mocno ! Jestem oczarowana Maharadżem :) :oops:

Re: Prahladananda Swami

: 09 lip 2015, 23:35
autor: Bolito
Cytaty z Prahladanandy Swamiego.
„Kiedy jest więcej cierpienia, mówimy że cierpimy; kiedy cierpienia jest mniej, mówimy że jesteśmy szczęśliwi.”

„ [ludzie] ciągle biegają to tu, to tam, jak się zmęczą włączają telewizor i oglądają jak inni ludzie biegają tu i tam.”

„Jeżeli zbudujemy wielki drapacz chmur, a w następnym życiu zostaniemy karaluchem, to jaka z tego korzyść? Nawet jeżeli inne karaluchy będą nas szanować – „wszelka chwała karaluchowi”, bo ja zbudowałem ten dom.”

Kraków, 15 V 2007

„Ludzie zrobią wszystko, żeby zdobyć I-poda, I-phone’a. I-pode, i-phone… zawsze „Ja”
(oryg.: I-pode, I-phone… allways „I”)

Kraków, 29 IV 2012

“Nawet jeżeli intonujemy Hare Kriszna, często tak naprawdę intonujemy: „O, moje ciało, o, moje ciało, ciało ciało, moje moje; a potem: O, mój umyśle, o mój umyśle, umyśle umyśle, mój mój.”

„Jeżeli zapominamy, kim jest Kriszna, wpadamy w złudzenie. Oczywiście, my zwykle żyjemy w złudzeniu; czasami wpadamy w Świadomość Kriszny”

Kraków, 28 IV 2013

„Małpy żyjące w lesie… głównie patrzą na swoje twarze, to jest sens ich życia. […] my powinniśmy patrzeć na twarz Kriszny. A małpy patrzą na swoje twarze i co z tego wynika? Najwyżej, więcej małp”.

Kraków, 10 V 2014

„Dziś jest Dzień Yogi. Na szczęście, wielbiciele mają Dzień Bhakti-Yogi. Mają go codziennie.”

„Nie wiemy, co jest wewnątrz naszego ciała… prawdopodobnie lepiej nie wiedzieć.”

„Pobożni ludzie wracają w Kali yudze jako koty. Niepobożni wracają jako robaki w kocie. A naprawdę niepobożni jako bakteria w robaku w kocie. […] Kiedy masz szczęście, wracasz jako bakteria w robaku, w kocie , który codziennie je prasadam.”

Kraków, 20 VI 2015

Re: Prahladananda Swami

: 22 cze 2016, 23:25
autor: Bolito
"Każdy zmaga się, żeby być ważnym - przynajmniej w jakimś obszarze. Może nie jestem ważną osobą w społeczeństwie, ale jestem ważny w mojej rodzinie. Może nie mam rodziny, ale mój pies wie, że jestem ważny. I lepiej, żeby tak myślał, jeżeli chce dostać jeść. A jeśli nie mam psa, to rybki w akwarium polegają na mnie. "

"Był raz człowiek, który posiadał dużo żab. Miał hodowlę żab i sprzedawał te żaby w pojemnikach. To nie było w Polsce. Sprzedawał żaby... ale miał też na swoim stoisku polskie żaby. Wszystkie pojemniki były zamknięte, za wyjątkiem pojemnika z polskimi żabami. Kupujący zapytał sprzedawcę: Wszystkie pojemniki są zamknięte, dlaczego ten nie ma zamknięcia? Czy żaby nie uciekną? Ten pojemnik z polskimi żabami nie jest przykryty. Czy one nie wyskoczą, nie uciekną? Sprzedawca odpowiedział: Nie, nie ma problemu. Jeżeli jakaś polska żaba chce uciec, wszystkie inne ściągają ją z powrotem. Nie pozwolą się jej wydostać. Tak wygląda materialne społeczeństwo. Wszyscy cierpią, ale wszyscy inni też cierpią. Dlaczego tamten ucieka? Trzeba go ściągnąć z powrotem, chyba staje się szczęśliwy. nie pozwolimy mu uciec."

[pytanie: Komu i dlaczego się podporządkować?]
"Powinieneś podporządkować się swojej dziewczynie i liczyć na to, ze uczyni cię szczęśliwym; życie po życiu. W 8400000 gatunków życia."

Kraków, 7 V 2016

Re: Prahladananda Swami

: 13 maja 2017, 22:50
autor: Bolito
"W tych czasach kobiety i mężczyźni próbują stać się tacy sami. Kiedyś ludzie nie mieli problemów, kobiety były różne od mężczyzn, a mężczyźni różni od kobiet."

Kraków, 7 V 2017