Film Haridas Thakur

System przekazywania wiedzy - parampara, guru-sadhu-śastra, guru i uczeń. "Jeśli słucha się z właściwego źródła, wtedy proces działa bardzo szybko. Na ogół ludzie jednak słuchają od nieautoryzowanych osób. Takie nieautoryzowane osoby mogą być bardzo uczone, biorąc pod uwagę ich akademickie kwalifikacje, ale ponieważ nie przestrzegają one zasad służby oddania, słuchanie od nich staje się po prostu stratą czasu. Czasami teksty są interpretowane zgodnie z modą, dla zaspokojenia własnych osobistych celów. Zatem, po pierwsze, należy wybrać kompetentnego i bona fide mówcę i wtedy słuchać od niego. Kiedy proces słuchania jest doskonały i kompletny, inne procesy stają się automatycznie doskonałymi w ich własny sposób. - 01.08.36 Zn.
Awatar użytkownika
guarana
Posty: 72
Rejestracja: 23 wrz 2012, 20:59

Film Haridas Thakur

Post autor: guarana » 23 mar 2013, 15:33

http://www.youtube.com/watch?v=doVWD67D ... A&index=21

Czy ktoś mógłby zrobic polskie tłumaczenie do tego filmu, napisy są po angielsku, słownictwo nie wydaję się zbyt trudne a sam film fajnie by było sobie obejrzec :) Niestety moja znajomosc angielskiego jest slaba i nie wszystko rozumiem.

Awatar użytkownika
Radhakanta das
Posty: 121
Rejestracja: 27 sie 2010, 23:27
Lokalizacja: Poznań

Re: Film Haridas Thakur

Post autor: Radhakanta das » 24 kwie 2013, 11:45

Może ktoś mógłby - może z nudów, przy nadmiarze kasy po którą nie trzeba iść do pracy tylko tłumaczyć, może jakiś emeryt albo bezrobotny, bezdzietny... ale dla Ciebie ... kto wie... Ok jak dasz ciut od siebie - proponuję deal - na to Cię na pewno stać bo polski znasz - ja tłumaczę ale TY zajmujesz się CAŁĄ resztą - wyciągasz tekst polski zgodnie ze sztuką aby zamienić go potem na angielski (który robię ja) - Ty potem montujesz tak aby w odpowiednim miejscu te napisy się pojawiały - cała akcja techniczna-programowa po Twojej stronie - ja z kolei tłumaczę. Podział obowiązków uczciwy - ta jedyny warunek ale bezwzględny - jak siebie w tym widzisz? To test na pracowitość i anty-roszczeniowość.

Hare Kryszna
śrī kṛṣṇa śaraṇaṁ mama

Vaisnava-Krpa
Posty: 4935
Rejestracja: 23 lis 2006, 17:43
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Re: Film Haridas Thakur

Post autor: Vaisnava-Krpa » 24 kwie 2013, 12:24

Gdyby ktoś nagrał głos tłumaczący to ja łatwo ścieżkę dźwiękową mogę potem podłożyć pod film i nie trzeba się z napisami męczyć.
Oszust zajmuje miejsce nauczyciela. Z tego powodu cały świat jest zdegradowany. Możesz oszukiwać innych mówiąc: "Jestem przebrany za wielbiciela", ale jaki jest twój charakter, twoja prawdziwa wartość? To powinno być ocenione. - Śrila Prabhupada

ODPOWIEDZ