Suhotra Maharadż

System przekazywania wiedzy - parampara, guru-sadhu-śastra, guru i uczeń. "Jeśli słucha się z właściwego źródła, wtedy proces działa bardzo szybko. Na ogół ludzie jednak słuchają od nieautoryzowanych osób. Takie nieautoryzowane osoby mogą być bardzo uczone, biorąc pod uwagę ich akademickie kwalifikacje, ale ponieważ nie przestrzegają one zasad służby oddania, słuchanie od nich staje się po prostu stratą czasu. Czasami teksty są interpretowane zgodnie z modą, dla zaspokojenia własnych osobistych celów. Zatem, po pierwsze, należy wybrać kompetentnego i bona fide mówcę i wtedy słuchać od niego. Kiedy proces słuchania jest doskonały i kompletny, inne procesy stają się automatycznie doskonałymi w ich własny sposób. - 01.08.36 Zn.
ekangi72
Posty: 9
Rejestracja: 11 lis 2008, 22:25
Lokalizacja: polska

Suhotra Maharadż

Post autor: ekangi72 » 03 kwie 2010, 17:51

Hare Krsna!
Przyjmijcie proszę moje pokorne pokłony!
Wszelka chwała Śrila Prabhupadzie!
Wszelka chwała Guru i Gaurandze!

Drodzy bhaktowie, uczniowie i dobrze życzący sympatycy Syhotry Maharaja. Dzisiaj tzn. 03.04.2010 jest obchodzony dzień odejścia Jego Świętobliwości. Bardzo proszę o modlitwy w intencji Suhotry Maharaja, mojego Mistrza duchowego.
wasz sługa
Rupavilasa das

Vaisnava-Krpa
Posty: 4935
Rejestracja: 23 lis 2006, 17:43
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Re: Suhotra Maharadż

Post autor: Vaisnava-Krpa » 22 sty 2014, 23:50

Oszust zajmuje miejsce nauczyciela. Z tego powodu cały świat jest zdegradowany. Możesz oszukiwać innych mówiąc: "Jestem przebrany za wielbiciela", ale jaki jest twój charakter, twoja prawdziwa wartość? To powinno być ocenione. - Śrila Prabhupada

Vaisnava-Krpa
Posty: 4935
Rejestracja: 23 lis 2006, 17:43
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Re: Suhotra Maharadż

Post autor: Vaisnava-Krpa » 23 sty 2014, 12:14

Użytkownik Nava-yayvana musiał zostać usunięty. Zdecydowanie tu nie pasował. Nikt nie przychodzi na tą stronę aby podejmować tego typu rozważania jakie serwował nam ten użytkownik. Z tego co wiem, to było ostatnie forum na którym mógł on funkcjonować.
Oszust zajmuje miejsce nauczyciela. Z tego powodu cały świat jest zdegradowany. Możesz oszukiwać innych mówiąc: "Jestem przebrany za wielbiciela", ale jaki jest twój charakter, twoja prawdziwa wartość? To powinno być ocenione. - Śrila Prabhupada

Awatar użytkownika
Purnaprajna
Posty: 2267
Rejestracja: 23 lis 2006, 14:23
Lokalizacja: Helsinki/Warszawa
Kontakt:

Re: Suhotra Maharadż

Post autor: Purnaprajna » 23 sty 2014, 12:23

Dziękuję Prabhu za podjęcie mądrej decyzji!

Arisudana
Posty: 13
Rejestracja: 23 wrz 2013, 11:29

Re: Suhotra Maharadż

Post autor: Arisudana » 23 sty 2014, 17:08

Hare Krsna!
Z własnego doświadczenia mogę powiedzieć, że Maharadż był Wielkim wielbicielem, inspirującym rzesze wielbicieli. Wykłady z Gdyni, Gdańska czy z Heidelbergu, na których byłem obecny potwierdzały nie tylko ogromną wiedzę i oddanie Maharadża, ale i fantastyczne poczucie humoru, które potwierdzą wszyscy, którzy z Maharadżem mieli kontakt. Dla mnie Suhotra Maharadż był tą latarnią, która zawsze rozświetlała ciemności ignorancji, jeżeli mogę użyć tego sformułowania znanego wszystkim. A seminarium z Mayapur pt. '' Substance & Shadow'' mogę słuchać na okrągło.

ODPOWIEDZ