Prahladananda Swami

System przekazywania wiedzy - parampara, guru-sadhu-śastra, guru i uczeń. "Jeśli słucha się z właściwego źródła, wtedy proces działa bardzo szybko. Na ogół ludzie jednak słuchają od nieautoryzowanych osób. Takie nieautoryzowane osoby mogą być bardzo uczone, biorąc pod uwagę ich akademickie kwalifikacje, ale ponieważ nie przestrzegają one zasad służby oddania, słuchanie od nich staje się po prostu stratą czasu. Czasami teksty są interpretowane zgodnie z modą, dla zaspokojenia własnych osobistych celów. Zatem, po pierwsze, należy wybrać kompetentnego i bona fide mówcę i wtedy słuchać od niego. Kiedy proces słuchania jest doskonały i kompletny, inne procesy stają się automatycznie doskonałymi w ich własny sposób. - 01.08.36 Zn.
Vaisnava-Krpa
Posty: 4935
Rejestracja: 23 lis 2006, 17:43
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Prahladananda Swami

Post autor: Vaisnava-Krpa » 17 lip 2007, 17:14

Notka biograficzna o Prahladanandzie Swamim

Prahladananda Swami urodził się 25 maja 1949 r. Studia ukończył na University of Buffalo. Był i jest uznawany za jednego z najlepszych studentów Uniwersytetu.

W styczniu 1969 r. podejmuje się literackiej działalności misyjnej w Międzynarodowym Towarzystwie Świadomości Kryszny i w jeden miesiąc później jest inicjowany (niższe święcenia kapłańskie) przez Śrila A. C. Bhaktivedantę Swamiego Prabhupada, a w maju tego samego roku otrzymuje drugą inicjację (wyższe święcenia kapłańskie). Na prośbę swego mistrza duchowego pomaga w otwieraniu świątyń na południu USA. Jest również prezydentem świątyni w Houston, Dallas i Austin. Zawsze pamięta o Sankirtanie – bezpośredniej działalności misyjnej oraz o nauczaniu na uniwersytetach.

W 1975 r. przyłącza się do podróżującej grupy Sankirtanu "Radha Damodara" i podróżuje poprzez Stany Zjednoczone Ameryki rozpowszechniając wzniosły przekaz Śrila Prabhupada. W 1981 r. podejmuje odpowiedzialność redaktora naczelnego magazynu "Back to Godhead".

W marcu 1982 r. przyjmuje wyrzeczony stan Sanyasy (całkowite wyzbycie się dóbr materialnych poprzez ofiarowanie ich potrzebującym i poleganie jedynie na ochronie Najwyższego). W 1984 r. podejmuje bezpośrednią działalność misyjną w Ekwadorze, Peru i Boliwi. Jego pomyślne przybycie do Hiszpanii ma miejsce w końcu 1986 r. i w następnych latach zaczyna służyć uczniom jako ich Mistrz Duchowy.

W 1989 r. podejmuje zaawansowane studia w Instytucie Vaisnava we Vrindavan (Indie). Od marca 1990 r. na prośbę GBC (Governing Body Commission – Kolegialne Ciało Zarządcze Międzynarodowego Towarzystwa Świadomości Kryszny) zostaje członkiem Komisji Zdrowia GBC. W 1991 r. zostaje mianowany Ministrem Sanyasy, a od 1993 r. z nominacji GBC zostaje Ministrem Zdrowia i Opieki Społecznej MTŚK.

Mimo pełnionych funkcji i rozlicznych obowiązków cały czas pozostaje życzliwym i otwartym na ludzkie potrzeby człowiekiem.

Prahladananda Swami każdego roku ofiarowuje swój czas na jedną lub dwie podróże w celu dzielenia się posiadanym dobrem mądrości i wiedzy w różnych zakątkach świata, inspirując jednocześnie osoby bardziej zadedykowane do służby oddania i działalności misjonarskiej.

Vaisnava-Krpa
Posty: 4935
Rejestracja: 23 lis 2006, 17:43
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Re: Prahladananda Swami

Post autor: Vaisnava-Krpa » 07 maja 2014, 14:31

Brakowało tu zdjęcia maharadża:

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek
Oszust zajmuje miejsce nauczyciela. Z tego powodu cały świat jest zdegradowany. Możesz oszukiwać innych mówiąc: "Jestem przebrany za wielbiciela", ale jaki jest twój charakter, twoja prawdziwa wartość? To powinno być ocenione. - Śrila Prabhupada

Awatar użytkownika
Gabriela
Posty: 32
Rejestracja: 26 sty 2015, 11:50
Lokalizacja: Legnica
Kontakt:

Re: Prahladananda Swami

Post autor: Gabriela » 30 cze 2015, 22:44

Czy wykłady można gdzieś znaleźć? Spotkałam Go na ratha yatrze tegorocznej i bije od Prabhu niesamowita energia, która dała mi się we znaki! Niesamowicie mnie zainteresował :)

chaber
Posty: 17
Rejestracja: 07 mar 2008, 22:09
Lokalizacja: Wałbrzych

Re: Prahladananda Swami

Post autor: chaber » 01 lip 2015, 12:05

Hari bol!!!

Jestem uczniem Maharaja. Mam trochę wykładów. Napisz mi adres na priv to jak znajdę czas nagram Ci na płytę i wyślę.

Ps. Nie obiecuję, że szybko :)

Adam Katowice
Posty: 177
Rejestracja: 25 lis 2006, 20:11

Re: Prahladananda Swami

Post autor: Adam Katowice » 01 lip 2015, 17:55

http://veda-vision.eu/speakers.php?option=list&id=14

Tutaj proszę jest 101 wykładów. Miłego i inspirującego słuchania życzę. Haribol :)

Bolito
Posty: 839
Rejestracja: 17 lut 2008, 21:06
Lokalizacja: Kraków

Re: Prahladananda Swami

Post autor: Bolito » 01 lip 2015, 23:14

Lubię anegdoty i dowcipy, które Prahladanda Swami włącza do swoich wykładów. Jak znajdę czas, że by odnaleźć to co zebrałem, to się podzielę.
Nie jedz na czczo (grafitti)

Awatar użytkownika
Gabriela
Posty: 32
Rejestracja: 26 sty 2015, 11:50
Lokalizacja: Legnica
Kontakt:

Re: Prahladananda Swami

Post autor: Gabriela » 03 lip 2015, 18:39

dziękuję Wam wszystkim bardzo mocno ! Jestem oczarowana Maharadżem :) :oops:

Bolito
Posty: 839
Rejestracja: 17 lut 2008, 21:06
Lokalizacja: Kraków

Re: Prahladananda Swami

Post autor: Bolito » 09 lip 2015, 23:35

Cytaty z Prahladanandy Swamiego.
„Kiedy jest więcej cierpienia, mówimy że cierpimy; kiedy cierpienia jest mniej, mówimy że jesteśmy szczęśliwi.”

„ [ludzie] ciągle biegają to tu, to tam, jak się zmęczą włączają telewizor i oglądają jak inni ludzie biegają tu i tam.”

„Jeżeli zbudujemy wielki drapacz chmur, a w następnym życiu zostaniemy karaluchem, to jaka z tego korzyść? Nawet jeżeli inne karaluchy będą nas szanować – „wszelka chwała karaluchowi”, bo ja zbudowałem ten dom.”

Kraków, 15 V 2007

„Ludzie zrobią wszystko, żeby zdobyć I-poda, I-phone’a. I-pode, i-phone… zawsze „Ja”
(oryg.: I-pode, I-phone… allways „I”)

Kraków, 29 IV 2012

“Nawet jeżeli intonujemy Hare Kriszna, często tak naprawdę intonujemy: „O, moje ciało, o, moje ciało, ciało ciało, moje moje; a potem: O, mój umyśle, o mój umyśle, umyśle umyśle, mój mój.”

„Jeżeli zapominamy, kim jest Kriszna, wpadamy w złudzenie. Oczywiście, my zwykle żyjemy w złudzeniu; czasami wpadamy w Świadomość Kriszny”

Kraków, 28 IV 2013

„Małpy żyjące w lesie… głównie patrzą na swoje twarze, to jest sens ich życia. […] my powinniśmy patrzeć na twarz Kriszny. A małpy patrzą na swoje twarze i co z tego wynika? Najwyżej, więcej małp”.

Kraków, 10 V 2014

„Dziś jest Dzień Yogi. Na szczęście, wielbiciele mają Dzień Bhakti-Yogi. Mają go codziennie.”

„Nie wiemy, co jest wewnątrz naszego ciała… prawdopodobnie lepiej nie wiedzieć.”

„Pobożni ludzie wracają w Kali yudze jako koty. Niepobożni wracają jako robaki w kocie. A naprawdę niepobożni jako bakteria w robaku w kocie. […] Kiedy masz szczęście, wracasz jako bakteria w robaku, w kocie , który codziennie je prasadam.”

Kraków, 20 VI 2015
Nie jedz na czczo (grafitti)

Bolito
Posty: 839
Rejestracja: 17 lut 2008, 21:06
Lokalizacja: Kraków

Re: Prahladananda Swami

Post autor: Bolito » 22 cze 2016, 23:25

"Każdy zmaga się, żeby być ważnym - przynajmniej w jakimś obszarze. Może nie jestem ważną osobą w społeczeństwie, ale jestem ważny w mojej rodzinie. Może nie mam rodziny, ale mój pies wie, że jestem ważny. I lepiej, żeby tak myślał, jeżeli chce dostać jeść. A jeśli nie mam psa, to rybki w akwarium polegają na mnie. "

"Był raz człowiek, który posiadał dużo żab. Miał hodowlę żab i sprzedawał te żaby w pojemnikach. To nie było w Polsce. Sprzedawał żaby... ale miał też na swoim stoisku polskie żaby. Wszystkie pojemniki były zamknięte, za wyjątkiem pojemnika z polskimi żabami. Kupujący zapytał sprzedawcę: Wszystkie pojemniki są zamknięte, dlaczego ten nie ma zamknięcia? Czy żaby nie uciekną? Ten pojemnik z polskimi żabami nie jest przykryty. Czy one nie wyskoczą, nie uciekną? Sprzedawca odpowiedział: Nie, nie ma problemu. Jeżeli jakaś polska żaba chce uciec, wszystkie inne ściągają ją z powrotem. Nie pozwolą się jej wydostać. Tak wygląda materialne społeczeństwo. Wszyscy cierpią, ale wszyscy inni też cierpią. Dlaczego tamten ucieka? Trzeba go ściągnąć z powrotem, chyba staje się szczęśliwy. nie pozwolimy mu uciec."

[pytanie: Komu i dlaczego się podporządkować?]
"Powinieneś podporządkować się swojej dziewczynie i liczyć na to, ze uczyni cię szczęśliwym; życie po życiu. W 8400000 gatunków życia."

Kraków, 7 V 2016
Nie jedz na czczo (grafitti)

Bolito
Posty: 839
Rejestracja: 17 lut 2008, 21:06
Lokalizacja: Kraków

Re: Prahladananda Swami

Post autor: Bolito » 13 maja 2017, 22:50

"W tych czasach kobiety i mężczyźni próbują stać się tacy sami. Kiedyś ludzie nie mieli problemów, kobiety były różne od mężczyzn, a mężczyźni różni od kobiet."

Kraków, 7 V 2017
Nie jedz na czczo (grafitti)

ODPOWIEDZ