Dowcip

Śmiech to najkrótsza odległość między ludźmi
romar1
Posty: 43
Rejestracja: 26 gru 2008, 15:47

Re: Dowcip

Post autor: romar1 » 30 gru 2012, 22:44

Tak to tłumaczy teologia - cytat :

Nie miał na myśli żadnego symbolicznego swojego Ciała czy symbolicznej Krwi Chrystus, kiedy zapowiedział ustanowienie przedziwnego Sakramentu swojej obecności. Powiedział: "Ciało moje jest prawdziwym pokarmem, a Krew moja jest prawdziwym napojem." (J 6,55). Słuchacze nie mogli inaczej, jak tylko w sensie ścisłym zrozumieć tę naukę, dlatego, jak mówi św. Jan, sprzeczali się między sobą, mówiąc: "Jak On może nam dać (swoje) ciało do spożycia?" (J 6,52). Jezus, Nauczyciel Prawdy, nie dał żadnych dodatkowych wyjaśnień, aby rozwiać ewentualne pomyłki lub mylne rozumienie Jego słów. Nie udzielił ich nawet swoim wybranym uczniom, którym zwykle wyjaśniał na osobności niezrozumiałe przypowieści (por. Łk 8,9). Zamiast wyjaśnienia usłyszeli słowa: "Czyż i wy chcecie odejść?" (J 6,67). Jezus dał im przez to do zrozumienia, że dobrze pojęli Jego naukę ci, którzy odeszli, bo faktycznie nie mówił o symbolicznym, lecz o realnym i prawdziwym swoim Ciele i Krwi — pokarmie eucharystycznym..

Awatar użytkownika
Purnaprajna
Posty: 2267
Rejestracja: 23 lis 2006, 14:23
Lokalizacja: Helsinki/Warszawa
Kontakt:

Re: Dowcip

Post autor: Purnaprajna » 30 gru 2012, 22:52

romar1 pisze:Powiedział: "Ciało moje jest prawdziwym pokarmem, a Krew moja jest prawdziwym napojem." (J 6,55).Słuchacze nie mogli inaczej, jak tylko w sensie ścisłym zrozumieć tę naukę...
Chwała im za to, że nie zjedli go na miejscu.
Ostatnio zmieniony 30 gru 2012, 22:57 przez Purnaprajna, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
Misialina
Posty: 158
Rejestracja: 27 maja 2012, 21:50

Re: Dowcip

Post autor: Misialina » 30 gru 2012, 22:57

Właśnie wróciłam z TRAGICZNEGO filmu, gdzie jedzenie ludzi było na porządku dziennym....aż tu czytam sobie, czytam i nawet tu mnie to dopadnie ;)
bhajahu re mana sri-nanda-nandana-abhaya-charanaravinda re
durlabha manava-janama sat-sange taroho e bhava-sindhu re

Awatar użytkownika
trigi
Posty: 2068
Rejestracja: 09 sie 2011, 13:38
Lokalizacja: UK

Re: Dowcip

Post autor: trigi » 31 gru 2012, 08:23

dobrze ze nie byl to film 5D bo by Cie podjedli... :mrgreen:

romar1
Posty: 43
Rejestracja: 26 gru 2008, 15:47

Re: Dowcip

Post autor: romar1 » 31 gru 2012, 12:49

Atlas Chmur :) ?

Awatar użytkownika
Misialina
Posty: 158
Rejestracja: 27 maja 2012, 21:50

Re: Dowcip

Post autor: Misialina » 31 gru 2012, 13:17

romar1 pisze:Atlas Chmur :) ?
:D no niestety tak ;)
Tragiczny, prawda?
Pewnie byłam nieznośnym widzem, bo co chwila się śmiałam z głupoty tego filmu.
Tylu głupstw to się jeszcze naraz nie nasłuchałam ;)
bhajahu re mana sri-nanda-nandana-abhaya-charanaravinda re
durlabha manava-janama sat-sange taroho e bhava-sindhu re

Awatar użytkownika
Purnaprajna
Posty: 2267
Rejestracja: 23 lis 2006, 14:23
Lokalizacja: Helsinki/Warszawa
Kontakt:

Re: Dowcip

Post autor: Purnaprajna » 31 gru 2012, 13:50

Misialina pisze:
romar1 pisze:Atlas Chmur :) ?
:D no niestety tak ;)
Tragiczny, prawda?
Pewnie byłam nieznośnym widzem, bo co chwila się śmiałam z głupoty tego filmu.
Tylu głupstw to się jeszcze naraz nie nasłuchałam ;)
Cha, cha! A na innym forum, jest on polecany jako dobry film o reinkarnacji. :)

romar1
Posty: 43
Rejestracja: 26 gru 2008, 15:47

Re: Dowcip

Post autor: romar1 » 31 gru 2012, 13:59

Purnaprajna pisze:
Misialina pisze:
romar1 pisze:Atlas Chmur :) ?
:D no niestety tak ;)
Tragiczny, prawda?
Pewnie byłam nieznośnym widzem, bo co chwila się śmiałam z głupoty tego filmu.
Tylu głupstw to się jeszcze naraz nie nasłuchałam ;)
Cha, cha! A na innym forum, jest on polecany jako dobry film o reinkarnacji. :)

Jesli bym miał zrozumieć temat reinkarnacji z tego filmu - to nic bym nie zrozumiał :) Oprócz tego że jesteśmy wiecznie :)


Swoją drogą film zgrabny

Awatar użytkownika
Misialina
Posty: 158
Rejestracja: 27 maja 2012, 21:50

Re: Dowcip

Post autor: Misialina » 31 gru 2012, 14:36

Ja nie polecam tego filmu. Szczerze. Byłam zła na samą siebie, ze zmarnowałam wieczór.
Totalne dno intelektualne. Rozwija i szerzy głupotę wśród społeczeństwa. Pseudo nauki wetknięte w krwawą masakrę. W każdej niemal scenie krew leje sie potokami. Stwierdziłam, że ten film powinien nosić tytuł - "100 technik zabijania, czyli jak ogłupić społeczeństwo" lub ewentualnie - "3 godziny filmu, który prześmieją tylko najmądrzejsi, a głupcy wyjdą oszołomieni". Serio nie widziałam jeszcze takiej papki intelektualnej. To nie jest żadne ''wyższe kino" jak niektórym się wydaje. ;)
bhajahu re mana sri-nanda-nandana-abhaya-charanaravinda re
durlabha manava-janama sat-sange taroho e bhava-sindhu re

romar1
Posty: 43
Rejestracja: 26 gru 2008, 15:47

Re: Dowcip

Post autor: romar1 » 31 gru 2012, 14:50

Purnaprajna pisze:
Adam Katowice pisze:
Podobnie jak na synodzie w Vercelli, został potępiony za herezje mnich-teolog Ratramnus żyjący w IX wieku, a twierdzący, że Chrystus jest przyjmowany jako rzeczywiście obecny w sakramencie, ale przyjmowany w sensie duchowym, a nie jako rzeczywistość fizykalna.
Czy chcesz powiedzieć drogi Prabhu, że Oni, nie przyjmują przemianę chleba i wina w ciało i krew Chrystusa jako przemianę duchową, znaczy jako uduchowienie tego pokarmu, wegeteriańskiego płatka komunijnego, poprzez ofiarowanie swemu guru i reprezentatowi Kryszny, znaczy Jezusowi, tak jak u nas jest z transformacją bhoga w prasadam, ale jako taką czysto, niby fizykalną, w taką wulgarną materialną krew i ciało, tylko, że enigmatycznie występującą pod postacią chleba i wina?
:shock:
Tak, dokładnie na to wygląda. Przynajmniej tak wynika z wyjaśnień i cytatów zamieszczonych w wikipedii, a wiadomo, że wikipedia nigdy się nie myli. Pomijając teologiczne szczegóły, bo nie w tym wcale rzecz, sama już myśl i skojarzenie jedzenia chleba z jedzeniem np. wątroby swojego guru, a picia wina, z piciem jego krwi wysączonej z jego żył jest odrażające, i u ludzi innej kategorii niż psychopaci, powinna wzbudzać grozę.

Jeżeli nie boisz się koszmarnych snów to przeczytaj na temat cudów eucharystycznych.

być może jest w tym jakaś mistyka ?

ODPOWIEDZ